Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje, šta se dešava sa pošiljkama koje sam do pre tri dana mogao da pratim a već dva dana ne mogu preko sajta 17 track a i preko ali-a takodje su nedostupne informacije.

Пошиљка није пронађена у овом тренутку. Ако је потребно, молимо верификујте исту са пошиљаоцем и проверите поново касније.-17 track


Tracking information is temporarily unavailable.

You could track your order here while it is in Origin Country-AliEkspress
Naravno nema je ni u pošti Srbije
 
Niška carina danas radi 9.6. Paket je stigao za 4 dana iz Kine i ceka 18 dana na carini kod nas, ranije je bilo obrnuto :)
 
Mozda i rade 9.6, ali su onda izgleda preskočili 8.6. pošto mi od tada stoji status 'za carinu'.

Ovo je za 6-7 godina koliko kupujem apsolutni rekord. Apsurdna situacija je da su mi u međuvremenu stigle dve pošiljke koje nisu imale TN. Kupljene i poslate bar nedelju ili dve posle ove koja se kiseli 20 dana na carini. Uredno naplacen pdv na obe naravno. Tu vec niška carina nikad ne omane :)

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Dve majice ....pdv 926 dinara ahahhaah!!! Toliko strucnjaci sa carine procenili. Pisalo na paketu cena 15 dolara oni racunali da je 35 $ . Sjajno.
 
Dve majice ....pdv 926 dinara ahahhaah!!! Toliko strucnjaci sa carine procenili. Pisalo na paketu cena 15 dolara oni racunali da je 35 $ . Sjajno.
bukvalno teraju ljude da ne narucuju stvari...pitam se da li imaju neku foru ako im se zale cesto ljudi da im odbiju od plate, da ih kaze nekako..Svaki paket mogu da stave da je 500 dinara i da dnevnu ubacuju u budzet nevidjeni novac jer se niko nece zaliiti jer je zalba 500
 
mislim da carina u Beogradu takodje daje prioritet ako je paket pismo poslato priority ili obicno, naravno neko ko je platio pet puta vise za priority shipping, normalno da ce pre da ga odrade
 
Ne propisi kazu da carinik carini ne otvara on licno.
Ne kazem da je bitna radnja ko otvara paket vec samo napominjem posto vidim da svi pisete da carinik otvara pakete.
Nista vazno nego kazem cisto da znate.
Znam ja to, davno je to neko objasnio, mislim da je čovek radio/radi tamo pa je pokušao da opravde radnike pošte ali mu nije pošlo za rukom :D
Jednostavno nije toliko bitno za priču, vidi se to i po emailu jer kad ti nešto dolazi i hoćeš da pošalješ info kolko si platio onda šalješ na postabg@carina.rs nego kažem, nije toliko bitno, poštanski radnici su tu samo fizikalci, mogli bi da ih zamene žutim :D robotima opet bi bilo isto.
To je isto kao što oni kojima je ceo ovaj sistem nov kažu da su platili carinu jer ako je paket na carini i ako ide na carinjenje onda se i taksa koju plaćaju/plaćamo zove carina a nije tako, zapravo plaćamo PDV tj. porez na dodatnu vrednost! a tek preko 50€ ide carina ... no nebitno, to je samo semantika...

cim prodje isti dan, obicno u 99% nista ne carine, barem je tako u beograd bare

Ali nije u Novom Sadu ili Nišu, tamo imaju manje paketa, sve stignu da pregledaju mnoooooooogo brže nego bg i cepaju PDV (pdv + carinu) redovno.

Doneo je paket jutros u 9 i zvonio i kaze mi da sidjem..Obucem se i sidjem i on vec krenuo da ide ( vidim ga sa ulaznih vrata zgrade kako je otisao 30 metara od zgrade ) stignem ga i kaze mi dugo sam te cekao, evo ti paket kao...nemas da platis nista samo meni 100 dinara, ja reko za sta, on kao dostava...ja mu dam ne znam ni sto i kazem da potpisem, on kaze ja sam potpisao i ode....dakle mogao je lagano da ode i uzme mi paket sa laznim potpisom...sutra cu lepo da odem i kazem kako nisam preuzeo paket a vidim na trackingu da je preuzet pa cemo da vidmmo sta ce biiti, jer je ovo bezobrazluk

Džaba se nerviraš, koliko god ti bio u pravu time što ćeš prijaviti poštara samo gore po sebe možeš da napraviš, krastavac, srbija je ovo, verovatno tog poštara neće otpustiti ali će biti posledica i onda ti više nikad neće doneti paket nego će ostaviti ceduljicu da dođeš u poštu i pokupiš sam i to će još staviti ceduljicu u pogrešno sanduče čisto da bi ti se osvetio a i njegove kolege će biti upoznate za taj slučaj pa će ti isto ostavljati ceduljice čisto da se ne zezaju, što je sigurno sigurno je, bolje on da dođe na poštu i uzme lepo sam paket.
Ako ti treba usluga od nekog, tipa da te čeka ispred vrata zgrade onda moraš lepo s njim, krastavac, nema taš poštar 50.000 platu i povlašćeni radni staž jer raznosti pakete na 40 stepeni i po kiši/snegu, njemu je samo da što pre otalja to što ima, to samo japanci svoj posao smatraju svetom dužnošću i izvrše harikiri ako izgube nečiju razglednicu, ovde kod nas je sistem "tolko ste platili".
Ako ti je isti lik u reonu i ako često naručuješ pa je često kod tebe, probaj na finjaka s njim, ubaci koju šalu dok preuzimaš paket, kad kaže da treba da platiš 900din daj mu 1000 i kaži "ne treba kusur" i videćeš da će posle nekog vremena doneti pakete do vrata ako se javiš na interfon pa makar bio na 5-tom spratu...

Pitanje, šta se dešava sa pošiljkama koje sam do pre tri dana mogao da pratim a već dva dana ne mogu preko sajta 17 track a i preko ali-a takodje su nedostupne informacije.
Пошиљка није пронађена у овом тренутку. Ако је потребно, молимо верификујте исту са пошиљаоцем и проверите поново касније.-17 track
Tracking information is temporarily unavailable.
You could track your order here while it is in Origin Country-AliEkspress
Naravno nema je ni u pošti Srbije

Ovo mi deluje kao "lažan" tracking broj, zapravo, nije on 100% lažan već funkcioniše samo u Kini, čim izađe iz Kine nećeš ništa videti dok ti poštar ne zakuca, ako se izgubi negde između Kine i tvojih vrata nema šanse da vidiš gde je nestao... Ako ti broj za praćenje ne počinje i ne završava se sa dva slova onda je to to što sam opisao...

Dve majice ....pdv 926 dinara ahahhaah!!! Toliko strucnjaci sa carine procenili. Pisalo na paketu cena 15 dolara oni racunali da je 35 $ . Sjajno.
Utehu možeš da potražiš u tome što ti nisu oštetili majice jer pakete/pošiljke otvaraju skalperima i kad ga cepnu u stanju su i kartonsku kutiju od milimetar debljine kartona da preseku, ljudi su prijavljivali da su im jakne isekli, trenerke.... a ti posle dokaži da je to carina uradila, nema teoretske šanse da nadoknadiš od carine takvu štetu iako su oni krivci.

pitam se da li imaju neku foru ako im se zale cesto ljudi da im odbiju od plate, da ih kazne nekako..
kako to misliš da kazne zlatnu koku koja iz meseca u mesec puni budžet iz kog se btw, isplaćuju plate onih što bi trebali da izriču kazne!!! nisu ludi da seku granu na kojoj se izležavaju...
 
Stigao Umi Super. Porucen sa Antelife-a placen 160e u pre-sale sa kuponom. Poslali ga 31.maja stigao u petak. Carina i pdv placeni 4350din.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
SIRIUS 9 Upravu si meni su na početku četri slova pa idu brojke pa na kraju dva slova , samo da sada molim boga da mi to poštar donese pošiljku, nije neka vrednost ali...Hvala na odgovoru :)
 
jel zna neko broj telefona carina na koji se javljaju ove sto znam ne javlja se neko vec par dana
 
Haha,jel ovo slucajnost ili sta? ;)
Danas mi stigao treci paket koji sam do sad kupio preko Ali-ja i sva 3 su od momenta porucivanja do mene stigla za 17 dana,ali bukvalno svi po 17...hehe
Inace paket mi je kostao skoro 16 evra,nisu mi opet nista naplatili

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Niska carina danas radi 10.6.
Bio jutros tamo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Evo ti ova moja posiljka koja je danas stigla kako se put odvijao,pa valjda mozes iz ovoga zakljuciti koji dan rade posto ja to pojma nemam.
Kontam da je 16.,ako se tako gleda ;)

Pogledajte prilog 203411

nazalost ne gleda se tako :)

tvoja posiljka je prosla bez carinjenja (nista ti nece naplatiti).

Kad ti nesto ide na carinjenje, racuna se prvi datum nakon statusa "izmenicna posta - za carinu". Sada vec cuveni status "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED"

onda cekas dugo, dugo :))
 
nazalost ne gleda se tako :)

tvoja posiljka je prosla bez carinjenja (nista ti nece naplatiti).

Kad ti nesto ide na carinjenje, racuna se prvi datum nakon statusa "izmenicna posta - za carinu". Sada vec cuveni status "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED"

onda cekas dugo, dugo :))

Aha,kako se onda to gleda i mene zanima? Jel se to ne moze videti iz ove moje fotke?
Stigla mi je danas ta posiljka vec sam rekao,nisu mi nista carinili,a kostala je skoro 16 evrica
 
Ne, tvoja je prosla carinu za jedan dan efektivno. Ne moze se videti po tome koje posiljke rade danas, samo ako je nekome danas se promenio status sa "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED" na nesto drugo, po tome bi znali da rade datum kada je poceo taj status.

Meni su stigle neke posiljke poslate posle ove, koje su prosle bez carine, ali ova jedna bleji :(
 
Isti dan i moj paket koji se zadrzao na carini :) Xiaomi WiFi ruterce, 29$.
 
06.06.2016 00:00:00 SE- Prijem
16.06.2016 15:03:32 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
16.06.2016 15:18:08 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
17.06.2016 11:51:50 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
18.06.2016 08:31:46 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
20.06.2016 08:28:47 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
21.06.2016 07:40:28 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
22.06.2016 08:04:34 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
23.06.2016 07:58:59 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
24.06.2016 08:13:49 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
25.06.2016 08:28:29 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
27.06.2016 07:53:58 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
28.06.2016 15:23:18 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
29.06.2016 04:21:52 10200 GPC BEOGRAD - 11032 BEOGRAD 133 Otprema

Koliko sam shvatio rade 17.06 ali ni to nije pravilo jer imam još jedan paket sa istim datumom pa još stoji na carini :)
 
Poslednja izmena:
I moj ovaj od 17. je otpremljen juce, danas u posti, tj. isti ovakav status.

Jupi! Nadam se da ruter u redu i prvom prilikom ga isprobavam :)
 
10 dana je previse. Mogli bi i da puste neki da ubrzaju, ne moraju bas svakog da oderu. Evo i moj paket izgleda krece kroz torturu.
 
Meni je 4 paketa proslo istog dana, mada su svi bili sitni paketici, ali ovaj jedan im je zapao za oko. Veci je, iako je jeftiniji od ostalih :)

10 dana je u stvari nista posebno za nasu carinu zadnjih godina!
 
Pa da, ja imam utisak da sve sto je oblika bilo kakve kutije obavezno prolazi taj carinski pregled :D Sitne kineske dzidza bidze u kesicama pustaju opusteno.

Ludim jedino zbog cinjenice da sam platio preko €20 za slanje DHL-om misleci da je onaj DHL express koji stize za par dana. iHerb paket stigao za 2 iz fakin Kentakija i shipping je bio $8, tako da je ovo i vise nego razocaravajuce :S:
 
Poslednja izmena:
Ludim jedino zbog cinjenice da sam platio preko €20 za slanje DHL-om misleci da je onaj DHL express koji stize za par dana. iHerb paket stigao za 2 iz fakin Kentakija i shipping je bio $8, tako da je ovo i vise nego razocaravajuce :S:
DHL sa iHerba je bas DHL. Ali zato su iHerb cene vece nego BB.com recimo.
Plus ako je cena >50e, neisplativ je skroz, jer DHL onda forsira onu bezobraznu deracinu od spedicije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno