Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa imace ga sutra ili u ponedeljak ako jeste u SRB.
 
Ne znam, ovo mi salju kao poklon pa ni cenu ni tracking nece da daju :)
Jesu bili bas veliki paketi uvek iz JK. 20X30X30-60
 
Ne moram! Iz nekog cudnog razloga, postExpress raznosi pakete iz Koreje (nemamo EMS iz Koreje), i dobio sam paket danas :D Jeeej! :)

Valjda svi EMS paketi idu preko PostEkspresa?

Kada smo kod Koreje, ni iz Japana nije moguće poslati ništa preko EMS-a (ne postoji ime naše države). Kakvi su im to propisi, i dal to iko menja, ali jeste neozbiljno.
 
Ne znam, ovo mi salju kao poklon pa ni cenu ni tracking nece da daju :)
Jesu bili bas veliki paketi uvek iz JK. 20X30X30-60
Pa zar nisi dobio paket, mora na njemu biti tracking. Pretpostavljam da je C zbog veličine/težine i njih raznosi postexpress
 
Poslednja izmena:
Ја се извињавам на можда глупавом питању, али шта је то "трацкинг"? Је ли се то једе? Каквог је укуса?
Тражио сам у речнику, али та реч не постоји. Има нека енглеска реч и значи праћење. Ако сте мислили на број за праћење (tracking number) што би се могло користити у овој теми, зашто једноставно не кажете број за праћење? :D

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ја се извињавам на можда глупавом питању, али шта је то "трацкинг"? Је ли се то једе? Каквог је укуса?
Тражио сам у речнику, али та реч не постоји. Има нека енглеска реч и значи праћење. Ако сте мислили на број за праћење (tracking number) што би се могло користити у овој теми, зашто једноставно не кажете број за праћење? :D

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Duže se piše,a "tracing" možeš i sam da prepostaviš.Ja neznam Engleski jezik pa mogu da prepostavim šta znači i šta može da bude.Ovo ovde nije Srpski Jezik i Književnost izražavanja,ovo je ovde pomoć ljudima.I dosta su ljudi ovde naučili jedni o drugima,o telefonima,o računarima i da ne nabrajam kakve još imaju teme.Ako tebe interesuje neka tema idi postavi pitanje i piši l..Pozdrav

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Valjda svi EMS paketi idu preko PostEkspresa?
Dejan rece tako, verujem mu za te stvari, pa pretpostavljam da je tako.
Ali moj nije EMS, ne ide EMS iz JK, kao sto rekoh.

Kada smo kod Koreje, ni iz Japana nije moguće poslati ništa preko EMS-a (ne postoji ime naše države). Kakvi su im to propisi, i dal to iko menja, ali jeste neozbiljno.
Treba neki ugovor da se potpise izmedju posti da bi radio EMS izmedju svake dve drzave zasebno izgleda. Mada licno meni je nebitno, previse bi bilo skupo EMSom, i obicna posta nije uospte jeftina. Shipping je bio stvarno skuplji nego laptop stands koje sam porucio od Accto-a!

Pa zar nisi dobio paket, mora na njemu biti tracking. Pretpostavljam da je C zbog veličine/težine i njih raznosi postexpress
Naravno, i naravno da sam se posle setio toga, ali ja paket bacam odmah :) Posto je ocarinjen po PSu, priclino jeftino, zurio na trening.... nisam gledao :)

Ја се извињавам на можда глупавом питању, али шта је то "трацкинг"? Је ли се то једе? Каквог је укуса?
Тражио сам у речнику, али та реч не постоји. Има нека енглеска реч и значи праћење. Ако сте мислили на број за праћење (tracking number) што би се могло користити у овој теми, зашто једноставно не кажете број за праћење? :D
Zato sto imamo sire znanje od cirilice i srpskog jezika :)
 
Preko Alija bi porucio oko 100 maskica od jednog prodavca i cena za tih 100 je izmwdju 200-220€ e sad zanima me jel zna neko od prilike koliko bi mogla da mi izadje carina-pdv sta se vec sve placa? Hvala
 
Ne bi te ništa izašla carina-pdv, bolje reći ne bi ni dobio paket, za ličnu upotrebu možeš uzeti 5 komada sve preko toga mora da ide na firmu...
 
Pitaj knjigovodju bolje. Od spedicije zavisi.
 
Ma nema knjigovodja, nema firme nikakve[emoji23]. Mislio sam uzmem paket na sebe preko alija platim karticom 200€ pise free shiping dhl za tu kolicinu i sad kad stigne paket koliko bi izasla carina porez ili mora firma preko 10 kom kako je neko rekao? Drug moj je uzimao po 20 komada i dolazilo bez problema.
 
Malo malo pa se pojave ovakva pitanja. Treba ih pustiti da razvijaju biznis.
200 kom, dhl. LoL. :)

Zdravog razuma nigde.

Sledeci plan, dodati neke smesne pilule. 2000-3000 kom. :)

Preko 200KG free DHL bre!
 
Poslednja izmena:
Ma kakav biznis crni. Ima nas 7-8 drugara imamo samsung s8-s9 i svima trebaju maske razne zastitna stakla... i sve to smo nasli kod jednog prodavca povoljnije ako kupimo 50-100 komada tako mesano. I da se ne bi cimao svako po na osob naruci jedan za sve i to je to. Sli vidim da od toga nema nista. Hvala ljudi.

O kakvih 200kg pricas? Evo ti free za 6kg.
61259724fecea44fcabcdde2e3dd8cd4.png
 
Poslednja izmena:
DHL je 3-5 dana za Srbiju, 7-15 nije DHL. Mozda je DHL eCommerce, ali to je obicna posta, moze i mesec i duze da traje dok dodje do tebe.

Nadji neku firmicu koja bi to uvezla za tebe. Ona ce mooozda platiti nesto vise zbog spedicije, ali PDV/Carinu bi svejedno platio i ovako. Samo da ti bude od poverenja, inace ostade ti bez maski i 200e :D
Mislim da se ne rade nikakvi atesti za obicne maske za telefon. Ni tehnika vise ne mora ateste valjda :( Sem specificnih, telefoni i slicni radio uredjaji (laptop nije morao).
 
Hvala puno. Ma odustajem od te ideje[emoji16]. Bolje ovako, svako neka poruci kome sta treba par maski par stakla par bumpera i cepaj :)
 
Zdravo ljudi!
Htela bih da vas pitam, kada mogu da ocekujem da ce mi poslati paket sa carine (vasa iskustva sa BG carinom)?
Evo info:
New Canvas.jpg

Hvala unapred!
 
Dosta zanimljivo iskustvo sa NS carinarnicom, izgleda da nisu baš najgori :)...Pre nepune 2 nedelje, preko ebay-a pazario daljinski logitech harmony, ovde se, preko KP prodaje za 55 evra, našao ga od nemačkog prodavca za 30 , plus poštarina skoro 9 € (Deutche post brief international). Pošiljka stigla u Bg 1. oktobra, nedelju dana kasnije prosleđena u carinarnicu NS.

Na njoj uredno naznačeno da je vrednost 30 evra, tu je i faktura. Carinik to nije baš detaljno čitao, video da je u pitanju daljinski upravljač i odredio vrednost na 5 USD :) Platih PDV 1 dolar i eto meni daljinskog za 40 evra, na kućnu adresu.
T
 
Sad će da dobije otkaz a ostali će ubuduće paziti šta rade...
 
Trenutno čekanje je 7 dana, paket iz Slovenije stigao na carinu 12.10, prošao istu 19.10.
 
Eto i mene da se zapljunem, paket otisao na pogresnu adresu.
Porucio sam 4 paketa isti dan, sva 3 stigla jos pre 10ak dana, ovaj oduzio. Kako je taj paket umesto u Pancevo (26000) otisao negde na Novi Beograd (11073), meni nije jasno :lupko:
"22.10.2018 13:23:52 11073 BEOGRAD 129 Uručenje Ostavljen izveštaj "
 
Možda si dobio tuđi broj za praćenje. Probaj da saznaš u kojoj pošti se podiže taj paket, pa otidi tamo i proveri na koga je adresirana pošiljka. Taj drugi pre 9h ne može da podigne.
 
Eto i mene da se zapljunem, paket otisao na pogresnu adresu.
Porucio sam 4 paketa isti dan, sva 3 stigla jos pre 10ak dana, ovaj oduzio. Kako je taj paket umesto u Pancevo (26000) otisao negde na Novi Beograd (11073), meni nije jasno :lupko:
"22.10.2018 13:23:5211073 BEOGRAD 129UručenjeOstavljen izveštaj "
Dao ti je tuđi broj za praćenje, čim taj podigne svoj paket izaći će ti na praćenju njegovo ime, uhvati screenshot i otvori dispute i traži sav novac nazad jer ti je prodavac dao tuđi broj za praćenje i priloži screenshot kao dokaz.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ipak je bila greska u pitanju. Poslao sam mejl na rjzemun sinoc, odgovorili mi danas da je bila greska pri sortiranju, jer ima ista ulica kao moja i na nbg.
Danas je paket otputovao nazad do carine, pa bi sutra trebalo da bude prosledjen.

Al volim kad se potrefe stvari. Isti dan (pre mesec dana) sam narucio 4 paketa, i jedino mi je ovaj bio bitan. I ostala 3 su stigla pre 10ak dana :D

Cini mi se da je skoro bio i neki praznik u Kini, pa je sve malo kasnilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno