Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ne gledas pozitivne onda svako ima 100% negativne:D
Ali u sustini se slažem, svi mi ustvari gledamo negativne, ako ih ima malo super... ja na ebay uvek gledam koliko ima negativnih u poslednjih mesec, 6 meseci... Vise puta je to odlucilo kod koga cu da kupim
 
Imaš armiju ovih što nemaju pametnije posla nego da skupljaju poene fejk recenzijama, afiliate linkovima i ko zna na koje još načine.
Pogledaj samo koliko imaš na YT ljudi koji rade recenzije svega i svačega, morali su negde da počnu i sigurno nisu počeli sa izražavanjem nezadovoljstva.
 
A ne moze svako da plati Apple armiju da omalovazava negativne review-e :D
 
Upravo o tome i pricam, moraju da ih motivisu, daju nesto za uzvrat da bi dobili pozitivne ocene. A ako su losi, svakako ce dobiti negativnu... A u jednom trenutku kad im se nakupi negativnih vise im se nece isplatiti da placaju za pozitivne...
 
Ajmo sada nazad na temu, da nas ne ocarine modusi ;)
 
Koliko može DHL da me "rebne" za spediju na iznos posiljke od 320e?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
kolko znam imali su fiskne troškove špedicije oko 40€ plus carina plus PDV.ti sam.uplacujes pdv ,carinu i troskove špedicije pa kad posaljes emailom kopije uplatnica onda ti dostave

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
A ukoliko navedem prodavcu da smanji cenu na 50e, jel prolazi to kod DHL-a, i jel prodje kroz Bg carinu bez dodatnog dokazivanja? Posto su oni tolerantniji oko carinjenja, koliko sam primetio. Neka 2 komada tehnike, ploče, su u pitanju.
Mislim, ne gine mi carina, ako budu tražili dokaz o uplati. Ovako ako uspe da prodje dobro je. NS carina mi naplatila x puta na sitnice više nego što treba....
Ili mi je svejedno kojom poštom šalju? Posto ne znam, dal ukoliko se šalje DHL-om bas uzimaju vrednost koja je navedena?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
dhl uzima tacno za.obracun 50€ ako predje i cent lupi carinu pdv i spediciju.posta je mnogo povoljnija za.spediterske troskove. injos ne.moras.nista ti da radis u smislu uplata platis sve postaru ili u posti prilikomp preuzimanja.dhl nekad i uracuna shiping u ukupnu vrednost paketa ako je posljialac odstampao.I herb koji koristi dhl ne pise cenu shippinga pa zato znam.tu preguras i 50€sa shippingom ali dhl ne vidi kolko je ukupan iznos.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Nisam nikad naručivao preko DHgate, ali evo proguglah i vidim da primaju paypal.
Piše da primaju, ali nigde ne stoji PayPal logo, i kad se ode na check out, nemaju PayPal.
Nisam znao da ne vraćaju novac, vec daju kupone, uh. :(

Sa zada početno loše iskustvo. Registrovao se, dobio free $18 kupon za preko $200, stavio mob u korpu, pise $224 sa kuponom, odem na check out - cena bez kupona.
Pisem prodavcu pre 6 dana - no reply.
Pišem support-u, kažu dogovorite se sa prodavcem oko cene, nije bitan $18 DH kupon (kako nije?). Poslali mi info da će mi dati pobudu kroz 24h, posle 3 dana - ništa.
Nisam baš toliko na pijaci, a nije ni DH tema. :)

BTW, imaju najveći TCB cash back, čak 10%.
 
Jesi probao bez da ides preko TCB linka? Moguce da su medju onima koji povecaju cene kada se ide preko TCB linka, ili ne mogu da se koriste kuponi tada.
 
Ako je preko dhl-a, poslato, vrednost 30$,, hoce li tu biti dodatnih troskova?
 
Zar je moguće da nisi pročitao, skoro na svakoj strani bar po jedan post...
Nije poznat ni jedan slučaj da je nešto plaćeno (osim naravno poštarine) za robu manje vrednosti od 50 eur
 
Drug mi je poslao patike iz nemacke, i sam naznacio vrednost posiljke. Da li ce se placati carina na tu vrednost, ili se oni mozda razumeju u patike pa kazu kao ok te patike vrede vise. Moje pitanje je da li je neko imao slicnih situacija sa patikama koje vrede vise nego sto je naznaceno?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Kupila bi
HUAWEI Mate 20 X, u inostranstvu je oko 750 evra, koja bi mogla da mi bude carina i da li ima neka caka da bude jeftinije.
 
Verovatno misli na prvu poruku u temi. Uglavnom, na robu vrednosti preko 50 evra se placa carina od 10% i pdv od 20%. Sto ukupno izadje zajedno 32% na cenu robe plus cenu slanja. Proci jeftinije mozes ako te ne ocarine sto je malo verovatno.
 
A ako naručuješ iz eu, možeš kod nekog rođaka ili prijatelja koji je u eu da naručiš. Kupiš kartu za neki low cost let, sedneš u avion i odeš po telefon. I uštediš i za avio karte za letovanje (ako letuješ u evropi):)
 
Ja to uvek preporucujem, treba da se stavi u FAQ koliko je tacno :D
 
A ako naručuješ iz eu, možeš kod nekog rođaka ili prijatelja koji je u eu da naručiš. Kupiš kartu za neki low cost let, sedneš u avion i odeš po telefon. I uštediš i za avio karte za letovanje (ako letuješ u evropi):)

Imam rodjake u Sofiji ne znam kako bi to tamo proslo??
 
A ako naručuješ iz eu, možeš kod nekog rođaka ili prijatelja koji je u eu da naručiš. Kupiš kartu za neki low cost let, sedneš u avion i odeš po telefon. I uštediš i za avio karte za letovanje (ako letuješ u evropi):)

Imam rodjake u Sofiji ne znam kako bi to tamo proslo?? Koliko je to tacno sa carinama u Evropi jer je Bugrska u Evropi
 
Nemanja nisam razumela koji prvi post

Koji deo nije jasan?

Cititam:
1.2. Na robu preko 50e vrednosti, poslato obicnom postom, naplacuje se i PDV i carina (32% ukupno, 10% carina, 20% PDV na tu vrednost (110%) = 132%)
Na ovo se dodaju razni carinski troskovi, otvaranje paketa.
1.3. Roba koja je poslata preko kurirske sluzbe (DHL, UPS, FedEx, TNT) dodatno podleze i spediciji ukoliko je vrednost preko 50e (tj. ukoliko se carini). Spedicija je 3000 dinara i navise trenutno.
 
Imam rodjake u Sofiji ne znam kako bi to tamo proslo?? Koliko je to tacno sa carinama u Evropi jer je Bugrska u Evropi

Ako su obe države u eu (čak i da naručiš sa aliexpressa, dosta prodavaca ima magacine u eu - ali moraš biti sigurna da šalju iz eu) onda nema carine, a pdv ti naplate odmah pri kupovini. Tako da je jedini trošak poštarina, ako nije free. Nisu sve članice eu u šengenu, ne koriste sve evro... ali što se carine tiče sve se vode kao jedna država - bar koliko je meni poznato, raspitaj se kod rodjaka, sigurno znaju... ili nek pitaju nekog
 
I uz to sve da molis Boga da ti stigne telefon normalan. Mi smo trziste jedno od jeftinijih sto se tice mobilnih telefona mislim na kp. Tamo ces ga naci 10000% jeftinije nego tamo odakle si htela da ga porucis.
 
Jel zna neko koji je trenutno datum u obradi na carini? Stigao mi je paket i od 12.01. je na statusu "podnošenje na carinski pregled".
 
Jel zna neko koji je trenutno datum u obradi na carini? Stigao mi je paket i od 12.01. je na statusu "podnošenje na carinski pregled".
Bg carina, pristiglo 05/01 bi trebalo da prodje u ponedeljak.

Znaci računaj da ćeš od sledeceg ponedeljka do srede dobiti pošiljku okvirno.
 
Još 10 dana!? Taman da zaboravim šta sam poručio, ima da se obradujem samo tako [emoji16]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno