Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narovučenije:
U ovakvim slučajevima, plaćajte karticama domaćih banaka zbog mogućnosti žalbe.
Ako je taj uslov ispunjen, onda budite svesni da možete odbiti prijem paketa i ući u žalbeni proces koji može trajati dok se slučaj ne reši (nejasno ko odlučuje o ovome).
Dzaba to...ja sam se zalio
Zalbeni rok je 60 dana, meni razvukli na 75dana i nemas kome na to da se zalis.
Pukao sam 500 din i odbili su mi zalbu i nakon 2.5 meseca sam ipak platio carinu.

Objasnjenje je da oni ne moraju da prihvate nerealnu akcijsku cenu proizvoda i da je carinska komisija izvrsila realnu procenu.
U mom slucaju sam ja telefon od 150$ platio 50$ i zalio se na to jer sam stvarno toliko platio i to dokazao, ali treba dobro izvagati da li vam se isplati.
 
Pratim na YT kanal TechTablets.com koji vodi lik sa Novog Zelanda koji živi u Portugaliji. On se specijalizovao za recenzije kineskog hardvera i svu robu lično kupuje i uvozi sa sajtova Aliexpress, GearBest itd.

Konstantno ima probleme sa Portugalskom carinom jer ga deru i ofrlje procijenjuju taman kao naši. Jednostavno, takva je situacija na sve strane.
 
Očigledno je zamjenska, ne bi trebalo da carine na cijenu originalne.
 
Nije mi jasno da ima ljudi koji veruju da carina nije videla zamenske baterije za laptop i da ne zna koliko se krecu.
 
Ево ја прва кажем да не желе да буду реални, знали или не знали. Мени је данас коначно стигла пошиљка и парче пластике плаћено 6 процењено као 16 долара и оцарињено.

Ја не би ризиковала. За ово су реалну цену имали и гледала сам на нету ни нема да се купи за 16 долара нигде. Ово је доказано да је цена извучена из "задњег трапа". Срећно са заменском батеријом.
 
Stigao paket, 400 rsd :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ako se salje USPS jel sigurno posiljka ide na spediciju i necu moci da izbegnem carinu i pdv? U pitanju je je paket velicine 30 sa 20 cm..

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
UPS и USPS две потпуно различите фирме.
 
Prosto obožavam kada poštar ove pisma-pakete ne ponese već samo ubaci obaveštenje (iako kuća nije bila prazna).

Sent from my LG V20 using Tapatalk
Mislim da nije realno očekivati da u BG raznose toliko pošiljki uzevši u obzir stanje u pošti i broj poštara.

Najcrnje je što se u Bg to desi i sa postexpress-om a to je vrlo loše po posao, jer tu imaju konkurenciju.
 
То је нериједак обичај и НС поштара.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Neće na špediciju to je obična pošta, skraćenica od US postal service...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bas tako, obicna posta i imas tracking na nasem sajtu. A ups je express i kod njih se placa spedicija i sta sve ne..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Naručio neke slušalice i sad vidim na 17track sajtu da stoji ovo:

image.png


Na sajtu naše pošte isto piše ZA CARINU:
image.png


Jel ovo znači da idu dodatni troškovi, ili je ok ?

Slušalice su 42$, a čini mi se da nikada ranije nije pisalo za carinu, bez obzira da li je ali, ebay, gearbest ...
 
Poslednja izmena:
Ta dva statusa UVEK postoje. Nebitno i da li je BG carina.

Ako ti danas ne stigne Otprema sa 61200 GPC, onda verovatno se carine (update za 4. ne mora uvek 4. da stigne, mozda se tek danas vidi).
Ali u BGu vise ni to nije sigurno (da zadrzavanje na carini znaci carinjenje/PDV, desi se sada da ceka ali ipak prodje bez carine).

Sto se UPSa tice, da li ste sigurno da UPS i FedEx imaju spediciju? Ne secam se preko cega sam skoro nesto porucio, carinjeno je, ali samo carina+PDV su naplaceni, nije bilo spedicije.
 
Hvala alfa!
Videću danas/sutra šta i kako :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel porucivao neko zamenske tastature za laptop? Kako su prolazile carinu?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
^A sto bi tastature tretirali drugacije od svega ostalog?
 
Proci ce carinu, sada da li sa troškovima ili ne, jako individualno

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ta dva statusa UVEK postoje. Nebitno i da li je BG carina.

Ako ti danas ne stigne Otprema sa 61200 GPC, onda verovatno se carine (update za 4. ne mora uvek 4. da stigne, mozda se tek danas vidi).
Ali u BGu vise ni to nije sigurno (da zadrzavanje na carini znaci carinjenje/PDV, desi se sada da ceka ali ipak prodje bez carine).

carina.png


Šta sad ? :)
 
Poslednja izmena:
Sad ti ide na pregled...sigurno placas pdv,a za carinu ces jos videti...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako ti danas ne stigne Otprema sa 61200 GPC, onda verovatno se carine (update za 4. ne mora uvek 4. da stigne, mozda se tek danas vidi).
Ali u BGu vise ni to nije sigurno (da zadrzavanje na carini znaci carinjenje/PDV, desi se sada da ceka ali ipak prodje bez carine).
This.
Najverovatnije se carini (tj. barem PDV), ali od skora ni to nije sigurno (99% izgleda)
 
Pa kad neko kupi ~100 stvari od kojih su neke bile i 49€ i nikada mu paket ne ode na carinu normalno da mi je ovo čudno!


Edit: pitanje gore je bilo za @djpgiovany

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odgovoreno je u FAQu za to pitanje, i na svakoj drugoj strani - BUKVALNO.
Ne salim se, to pitanje se postavi na 50% strana ove teme ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno