Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neverovatno. U januaru mi je paket stajao od 6. do 24, a nakon manje pristiglih paketa, kineskih praznika, virusa i cega sve, sto bi im pomoglo da brze pociste, sad u februaru mi paket stoji od 2. i sudeci po jednom komentaru iznad (29. prosao danas, 19.) stajace jos 4 radna dana, sto bi znacilo da su uspeli da produze vreme cekanja na carini sa 18 dana u januaru na 22-23 dana. Ubise se od posla izgleda.

Inace, ne vredi slati mejlove, slao sam vec i rekli su mi da zbog guzve mogu paket da ocekujem za najmanje 5 radnih dana, a to je bilo pre oko 10 dana. Jedino ako nekome znaci kao ventil.

Dobro je da si nam rekao za e-mail, da znam da ne gubim vreme oko toga.
 
Pozdrav,
zna li ko kava je procedura da se najmanje prodje ako saljem sa shipita, imaju onaj Shipito Priority Parcel za slanje povoljan, koliko tu moze da se zavara ono da mi promijene vrijednost robe, da je poklon itd ? ne bih slao u srb nego cg :)
 
16.02 poslato iz Kine, danas stiglo u Srbiju. Sad cemo videti koliko ce trajati.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nisu gužve kod nas na carini. Ne mogu da budu posle toliko neradnih dana i zastoja u Kini. Nesto drugo su uveli da nam zagorčaju život.

Zašto sada pošiljke stoje 20+ dana na BG carini za mene je misterija.
 
Stvarno je tesko proceniti sta, stvarno deluje neverovatno da nesposobno i nepismeno SPS rukovodstvo nije dovedeno da unapredi poslovanje Poste? Ili mozda slucajno da napravi sto vise prostora za batin Royal, misterija prava zasto se unistava Posta...
 
Sportski poydrav
Ukoliko paket volšebno završi u NS carini umesto u BG hoče li ga ocariniti posle čvarenja od 28 dana ili ga vraćaju u BG carinu da odleži još malo?
 
Da li ima informacija koji se paketi carine, dokle se stiglo. Stigao mi paket iz Francuske za 4 dana i evo 7 dana na carini.
 
Da li neko zna kakvo je stanje na NS carini? Od 20.01 mi stoji paket vrednosti oko 5 evra

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Na NS carini mi prolazi paket u proseku 7 dana. Na tvom mestu bih im prosledio upit. Verovatno ce dan nakon toga proci carinu. Ne kazem da je to procedura, ali zbog velikog broja posiljki, ljudski faktor nastupa.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Apsolutno nema pravila par paketa je proslo Bg carinu nakon 5 dana sada stoji 15 dana apsolutno nikakva pravila ali s obzirom na Ns gde ima slucajeva da su zakoceni i preko mesec dana ....
 
Na NS carini mi prolazi paket u proseku 7 dana. Na tvom mestu bih im prosledio upit. Verovatno ce dan nakon toga proci carinu. Ne kazem da je to procedura, ali zbog velikog broja posiljki, ljudski faktor nastupa.

Odeš lično pa pitaš. Ja bio jednom.
 
Od 07.02. mi je paket na Bg carini. Tako da, katastrofa sta se radi tamo...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje, sto se tice carinjenja. Sad imam situaciju da mi je firma poslala preko fizckog lica kolektorsko izdanje jedne igrice.
Lik je stavio vrednost robe 40$ i placena je postarina 73$. Ono sto je problem nema nijedan racun uz tu kutiju, pa sve mislim da ce da kucaju na google i da traze pravu vrednost robe sto je 818 kineske valute kojoj ne znam naziv, a oko 108$.
Problem je sto iskacu ebay / amazon cene korisnika koji prepodaju isti djavo za 300$...

Kakva je situacija ako me osamare za carinu da platim na taj iznos koji im je izasao na ebay? Da li imam prava neke zalbe da pisem i da im dokazem sa zvanicnog sajta da je cena bila 108$ ?

Doduse ne znam ni kolke sam srece da prodje 40$ vrednost robe koja je stavljena + 73$ postarina tu se ne bi zalio da platim 3-4000 din taxe ;)
 
Meni stvarno nije jasno.Niti je praznik, niti je strajk, promet paketa iz Kine opali na 10% i opet paket iz EU stoji 2 nedelje na carini. Ni u centralnoj Africi gde je nepismenost preko 80% ne cekaju preko 2 nedelje da ocarine paket u kome postoji faktura sta je i koliko placeno i sto je posao od 2 minuta.
 
Imen i isto eu paket dve nedelje na carini d ali neko zna da li se racuna carina i na shipping i ukupan iznos na invoice ili samo osnovna cena ..Posto tu su i card fees itd ..
 
Sinoć mi stigao jeftin paketić za koji tracking kaže da je od 17.01 u Srbiji.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Da odgovorim sam sebi, sutra stiže. NS carina 35 dana

Paket od 7,5€ proleteo carinu.

salalal.jpg
 
Evo kako izgleda moj od 5 evra
559095ff351a1978f4c21a0c3ede5424.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Da odgovorim sam sebi, sutra stiže. NS carina 35 dana

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Minimum mesec dana cekanja je izgleda trenutni prosek za NS carinu, sto znaci da ja imam jos barem nedelju dana do isporuke. Moja posiljka je poslata iz Engleske, stigla ekspresno za dva dana u Srbiju i tu eto sada na NS carini sedi skoro mesec dana.
 
Roba sa amazona dolazi sa fakturom koja sadrzi i shipping? Nije odvojeno kao sportsdirect?

Kolegi stigao paket 49.5 + 15 za shipping.

DHL trazi 2700 za njihovu uslugu + carina i pdv...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta tacno nudi DHL za tih 20 evra, sto mu nece obracunati carina i bez njihove "pomoci"?
 
Jel moze carina da me rebne ako iz USA posalje procesor bez kutije znaci samo u onoj malo providnoj zamotan u puceketavu kesu i sta predlazete koji je najbolji nacin i najlaksi za slanje a da nije DHL i fedex skidanje koze sa ledja
 
Jel moze carina da me rebne ako iz USA posalje procesor bez kutije znaci samo u onoj malo providnoj zamotan u puceketavu kesu i sta predlazete koji je najbolji nacin i najlaksi za slanje a da nije DHL i fedex skidanje koze sa ledja

Mozes da probas preko njihove poste USPS, ja sam vec ranije dobaijao razne posiljke preko njih i nikada nisam imao problema. Dosta su jeftiniji od DHL-a i sl. ali i nesto sporiji. Sto se carine za taj procesor tice to ti sve zavisi od carinika. Mozda da probas da zamolis prodavca da ti napise da je "gift" ili da je vrednost ispod 50eur.
 
Sta tacno nudi DHL za tih 20 evra, sto mu nece obracunati carina i bez njihove "pomoci"?

Uglavnom je to kao "pomoc" oko carinjenja tj. kao brzi prolaz kroz carinu, svi ostali troskovi carine ostaju identicni. Ja sam relativno skoro imao slicnu uslugu preko Fedex-a i sta znam bilo je kao ok, mada ja ipak mislim da se ne isplati bacati pare za posiljke koje su manje vrednosti ili nisu hitne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno