Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su bluetooth slušalice prozujale kroz BG carinu: juče prvi status sa carine a danas već doneo poštar... i ništa nije naplaćeno.


Kontam moraće ta sreća da se okrene za ostala 2 sitna paketa koja su u tranzitu.
 
Slusalice placene $9 carina naplacuje dazbine 960rsd bogami ovo im je rekord preko 100% nas u selima na jugu izgleda uvek oderu za sve
 
Meni je danas promenjen status ekspresno, uručenje,uručeno, i moj potpis. I to u 18h, kad poštar ni ne nosi poštu. U čemu je fora? Da očekujem sutra na adresu?
 
To je tvoj poštar odradio,sad da li će ti sutra doneti ili uopšte neće?Imaš li neki dogovor sa njim?
 
Doneo popodne. Ovo je bila njegova samoinicijativa, i sada imamo dogovor da uvek tako uradi. Pretpostavio sam da, i da je nestalo, ne bi bilo zbog njega jer nam donosi poštu 10 godina, i zaista je ok lik.
 
Da, ali šta da si danas otišao na put od par dana? On ne bi mogao da ostavi izveštaj jer je pošiljku već zaveo kao isporučenu... Znači morao bi da je drži kod sebe i da ti je da prvom prilikom.
Ili jednostavno nisi otišao na put, ali nisi ni kući, pa te opet ne nalazi kad dodje... Ne znam, meni se više sviđa kad ostavi izveštaj pa ja kad imam vremena odem u poštu.
I ovaj moj je tako uradio više puta, mada sam mu rekao da to ne radi, već da ostavi izveštaj... Valjda ima neke bonus poene ako isporuči pošiljku ranije...
 
Ne mogu da nađem neku novu informaciju na ovom forumu, pa da pitam ovde. Kakva su iskustva sa NL poštom? Meni je nešto zapelo, a vidim na stranim forumima da je svugde ocenjena sa jednom zvezdom. Piše da je 8.4. item processed at NL post, ( no further tracking available) .
 
NL Post je sada medju losijim, bas su spori i nema vise trackinga u inostranstvu (navodno je to do nase poste, kako kazu).

Od sada samo China Air Mail, najbrze mi stize od svih, u proseku 10-14 dana ako se ne zadrzi na carini.
 
Ne menja se već 3 dana ništa i paket ne stiže... Je l' se opet štrajkuje ili šta
1731946fd3edd4883c9af78facaa37f2.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Otpilike u se na NS carinu ceka da ocarine paket 30 dana.
Pre je bilo 10 dana...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
evo jedan paket

oEgeg.jpg


imam jos jedan poslat istog dana ali je Unregistered pa nemogu da ga pratim, taj jos nije stigao.
videcu kako ce proci sa ovim...

pedale.jpg
 
Stiže mi DHLom pošiljka koja je ima zamenske uređaje koje mi proizvođač šalje kao reklamaciju (imali su feleričnu seriju). Pošiljalac je stavio vrednost i račun iako ja ovo, normalno ništa nisam platio. Imam prepisku sa proizvođačem. Kako da se iskobeljam da ne platim DHLu globu za nešto što realno nije za carinjenje???
 
Nema veze što nisi platio, roba ima svoju vrednost. Ako je ta vrednost ispod 50 evra onda ne podleže carini. Ako je vrednost preko 50 evra onda ide carina, pdv i Dhl špedicija.
Jedino ako si već platio carinu, pa da si prodavcu poslao nazad robu i original dokument sa plaćenim troškovima carine koji je on ponovo upakovao u novi paket onda bi bio oslobođen carine i pdv-a ali ne i špedicije ako je vrednost robe preko 50 evra.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Interesuje me da li DHL pušta bez carine pakete čija je vrednost preko 50 dolara ali manja od 50 evra?
 
Koliko je trenutno zadržavanje na BG carini? Paket poslat 5. marta, trenutno 12. dan na BG carini. Kineska pošta je trenutno užasno spora...nakon praznika biće dva meseca od kako je paket poslat :mad:
 
Koliko je trenutno zadržavanje na BG carini? Paket poslat 5. marta, trenutno 12. dan na BG carini. Kineska pošta je trenutno užasno spora...nakon praznika biće dva meseca od kako je paket poslat :mad:
Meni je jedan poveći paket (2kg) prekjuče posle 11 dana pušten sa BG carine

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja čekam 2 China Post Registered Air Mail (RU...CN, RP...CN) paketa za koje nema nikakvih statusa od 10. i 11. aprila, poslednji status : Airline departed from original country. I sad nikako da sleti avion :d :d
Posledji status na sajtu pošte je onaj da je bio u Pekingu ("CN-CNBJSA Prispeće") nedelju dana pre tih poslednjih "departed origin" statusa.
Još su mi za 1 paket naplatili 5$ slanje...
 
Čekam i ja od 5. aprila jedan... [emoji16] Spora kineska pošta mnogo...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ovi moji su paketi poslati 29. i 30. marta. Inače malopre mi stigla notifikacije & mail da je jedan stigao danas u Srbiju :D
 
Mozda nije bas tema za ovo ali da napisem mozda ce nekom znaciti.

Oprezno kada porucujete sa thomann sajta na ne-Nemacke adrese. Porucio sam na CH adresu i na sajtu (www.thomannmusic.ch) je pisalo da je isporuka moguca odmah. Racunam, nece im trebati vise od 2-3 radna dana. Sa drugih sajtova kad sam porucivao to je uvek islo tako, bude tu za max 2 dana, nekad i brze ako porucim ranije.
Platio i porucio 25.4. Obradili porudzbinu 26.4. ujutru. Poslali tj predali je Svajcarskoj posti 29.4. na carinjenje!? Da sam znao da treba da prolazi carinu tj da nemaju proizvode na stanju u Svajcarskoj, ne bih ni porucivao. Nakon mog cimanja zadnjih 2 dana, danas se promenio status posiljke i da ce biti isporuceno u ponedeljak 6.5., kad nikoga nece biti na adresi posto sam ja ovde do 4.5. tj sutra, iako sam im naglasio da treba do subote da se isporuci. Sad imam opciju da produzim odmor jos 2 dana i izgubim novac i slobodne dane na poslu da bih preuzeo paket. Druga opcija jeste da pustim da se posiljka vrati pa cimam sa refundiranjem (sto nece biti lako jer je placeno sa srpskom karticom, a verovatno ce zahtevati isplatu na CH racun) ili da mi salju opet sto ce opet biti cimanje za rodbinu da mi to donosi...

Sto je najjace porucio sam jos nesto od drugog prodavca, posalto 29.4. stiglo 30.4., a putovalo iz Danske, dostava kostala smesno. Thomann daje dostavu za dzabe preko 200chf, al sta vredi kad stize kao da su poslali iz Kine za Srbiju, preko 10 dana od porucivanja :)
 
Da ne zna neko koliko se trenutno zadržavaju pošiljke na Bg carni? Od 18. mi nesrećni paketić čuči tamo. Prvo se poklopilo da krene dok su Singapurćani zabušavali, a onda da sve praznike dočeka na carini... Tako da put putuje nepunih dva meseca...
 
Jel ni u BG carini više nema statusa podnošenje na carinski pregled ili šta? Stoji mi paket od 22 aprila a poslednji status 11003 ZA CARINU.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Da li neko ima proverene informacije oko carinjenja u Svajcarskoj ?
Zanima me kako, sta, koliko teorija i praksa posto je kod nas jedno teorija a praksa drugo pa mozda je i tamo...
Uglavnom porucena bi bila roba iz EU u Svajcarsku pa eto kakve su tamo carinske regulative i ima li neko ogranicenje u kolicini za obicna fizicka lica ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno