Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ns: 27.4 stiglo iz kine u roku od 11dana od kupovine, 18.5 proslo carinu u roku od 21dan od stizanja na carinu :/

Jel mogu da se zalim kineskoj ambasadi? :)
 
Poslednja izmena:
Opstina i grad Štrpce i jesu na KiM-i a na jugu Srbije, greskom je otislo tamo i sad se vraca za Srbiju, neko je greskom poslao na njihovu "carinu" i to je to nista strasno za dan dva bice kod narucioca kod kuce.
Da, najverovatnije, videce za dan dva u statusu da paket ide ka pravoj adresi.
Isto se i meni desilo skoro, ali sta oni rade bre, cesto grese u poslednje vreme. :D
 
I treba.... "Previse je porudzbina iz vase zemlje, ajde skresite to" :D
EDIT: Odnosi se za komentar za kinesku ambasadu ;)
 
ns: 27.4 stiglo iz kine u roku od 11dana od kupovine, 18.5 proslo carinu u roku od 21dan od stizanja na carinu :/

Jel mogu da se zalim kineskoj ambasadi? :)

Meni stoji paket 10. dan na carini, popizdeo sam vec. U ponedeljak cu da ih zovem da se raspitam. Nije mi jasno ako fali carinika neka zaposle jos, stigne iz Kine za 2 sedmice a stajace na carini jos toliko minimum.
Je li ih iko zvao da pita za paket? I vredi li zvati uopste ili smo bespomocni po tom pitanju?
 
Poslednja izmena:
ns: 27.4 stiglo iz kine u roku od 11dana od kupovine, 18.5 proslo carinu u roku od 21dan od stizanja na carinu :/

Jel mogu da se zalim kineskoj ambasadi? :)

Mozes.

Kineska kultura svaki dan izgubljen zbog birokratije i nepotrebnog cekanja smatra kao dan proveden u zatvoru (mislim da imaju cak i poslovicu, probaj da nadjes na guglu negde), posto je kod nas jedan dan zatvora 1000din, otprilike ti duguju oko 21000din, zovi svakako pa javi sta su ti rekli, dosta su pedantni po tom pitanju, kao i Japanci, sve je to Azijski mentalitet, daleko od ovog naseg Balkanskog.
 
A ovo gde sad čami je distributivni centar pretpostavljam?
 
stoji tako nedelju dana
 
stoji tako nedelju dana

Ok, to mi se jos nije desilo. Obicno kada tamo stane dodje do mene za dan-dva. Mozes uvek svratiti do njih da proveris da li postoji neki problem.

IZMENA: Ili jednostavno skoknes do poste, ja tako povremeno svratim do njih da vidim da li je ista stiglo posto se desilo da mi izgube papiric ili ga bace negde bezveze (tipa na pod u hodnik). Ona ce ti odmah sve proveriti tamo.
 
Poslednja izmena:
Za koliko je prošao carinu u NS? Imam nešto na carini je od 10.5. pa da vidim ima li mu nade...

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Za koliko je prošao carinu u NS? Imam nešto na carini je od 10.5. pa da vidim ima li mu nade...

Sent from my LG V20 using Tapatalk

Sve zavisi i od samog paketa, ali su oni svakako trenutno u guzvi, ja sam recimo juce otisao do njih i direktno iz magacina podigao paket koji je stigao 30.04, inacce bi cekao do ponedeljka. Pa ti sad preracunaj.
 
Stigla mi juce maska, narucena 9.5. Bez troskova. Ns carina

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Naocare koje sam platio 12.46$ su na carini procenili 40$, a masku koju sam platio 30.59$ su procenili 50$, ns :/
Moracu trazili kinezima da posalju racun uz posiljku sledeci put?
 
Kineski racuni se, po pravilu, tretiraju kao deo robe, a ne dokumenti :)
Maska 50$?
 
Ne, ali da neko sa Alija poruci gas masku... ne verujem :(
 
Ovo neki problem?
U pitanju je ručni sat.
bc016c96ec8c4c8b0289bd2aa1a72bbc.jpg


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ima novih na vojnom otpadu koliko hoces i mnogo jeftinije, pretpostavljam i kvalitetnije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stigla danas 3 paketa, jedva stala u sanduce. 1 sat, 1 staklo u origigi kutiji, 1 maska u origigi kutiji, nista naplaceno nije

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Od koleginice sin poslao saobraćajnu dozvolu iz Hrvatske, zadržali je na carini :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
pa to je i normalno. takve stvari idu kurirskim službama [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno