Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Onda nema pravila ni kod austrijske carine - drugar iz Beča se naplaćao carina za robu iz celog sveta (Amazon USA,... sem EU), s tim da je istakao da sa Ali-ja nije nikad. Za vece stvari (laptop) moram da ga pitam da li je to bilo do DHL isporuke (par postova gore spomenute), jer ne znam kako je naručio.

Obično kad uzimam telefon, to na kraju budu 3-4 telefona (narudžbine) jer mi se "zakače" i drugi, tako da zbirne carine i PDV više nisu mali iznos. ;)

Konkretno, PocoPhone F1 je malo manje od 200€ na DHgate, dok je na Aliju dosta skuplji (preko $300). Ako ga na BG carini procene na 100€ (kako ti kažeš), dažbine drzavi su 35€.

Za 4 telefona moguće 140€ SRB dažbina (različite narudžbine).
Za 4 telefona ušteda na cenu sa oglasa: 360€.

Mogu da naučim na BiH, CG, Beč. Mogu i Nemačku. A mogu i na SRB.

Za Srbiju ti nije dobra matematika. Racunaj da ti procene vrednost na 200e pa carinu i porez na to. 100e su meni procenjivali, sto ne znaci da ce tebi. Mozda ce pravu vrednost a mozda i vecu, kao sto su drugima.

Ako hoces ustedu, naruci na EU, pa neka ti donesu.

Kad se sve sabere, po meni se ne isplati cimati se za 30-40e potencijalne ustede u odnosu na oglase kad se ovde dobije i kakva/takva garancija.
 
Konkretno, PocoPhone F1 je malo manje od 200€ na DHgate.

To je neka prevara pošto i u Kini košta više od toga....
Carina u EU je u svim državama članicama ista, do 22 evra ništa (od sledeće godine je 0 kao i kod nas) preko tog iznosa PDV. Preko 150 evra i carina i PDV (ali carine nema na veliku većinu elektronike )
 
Poslednja izmena:
To je neka prevara pošto i u Kini košta više od toga....
To je bila cena na akciji i bez DHgate kupona (kupon za nove članove je -18 USD na preko 100 USD). Sada je kod istog prodavca $313.
Par postova gore je bilo kod drugog prodavca oko $240 - $18 kupon = $222 = 192€ (PocoPhone F1).
Dok sam gledao gde da mu pošalju -- nemaju više na stanju.
 
Poslednja izmena:
^ Kod prvog prodavca, gde je sada isto out of stock na DHgate bilo je $225 (akcija!) - $18 vaučer za prvu kupovinu = $207 = 179€ za PocoPhone F1, free delivery. Fantasticna cena, nisam brzo reagovao.
 
To je neka prevara pošto i u Kini košta više od toga....
Carina u EU je u svim državama članicama ista, do 22 evra ništa (od sledeće godine je 0 kao i kod nas) preko tog iznosa PDV. Preko 150 evra i carina i PDV (ali carine nema na veliku većinu elektronike )
Nema ni carine ni pdv do 150e na vecinu elektronike, bar ja nisam nista placao do sada...

TT over M5
 
Druga je stvar što tebi nisu otvarali pošiljke, po zakonu ima PDV na sve iznad 22 evra. Evropska komisija je donela odluku da se ukine i ta granica do sledeće godine, pod izgovorom da nije pravedno da strani trgovci imaju povlašćeni položaj u odnosu na domaće koji plaćaju PDV na sve.
Dinkić je isto to uradio kod nas pre više od 5 godine, u nečemu smo i mi ispred Evrope [emoji3]. Naravno kad trebaju da se smanje carine tu standardno kasnimo.
 
Poslednja izmena:
Zna li ko koji datum sada rade na BG carini,tj koliko se ceka trenutno. Ovo se sve oduzilo zbog praznika.
 
^ Kod prvog prodavca, gde je sada isto out of stock na DHgate bilo je $225 (akcija!) - $18 vaučer za prvu kupovinu = $207 = 179€ za PocoPhone F1, free delivery. Fantasticna cena, nisam brzo reagovao.
Možda je i bolje što nisi reagovao, DHGate je mesto gde se prodaju replike, od odeće i obuće, satova, parfema, telefona,...
Posle bi se za dupe ujeo da si za 179 evra kupio PocoPhone F1 sa quad core procesorom, 1GB rama, 8GB prostora i 480p rezolucijom.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Danas mi je puštena pošiljka koja stoji od 23.12. na carini.
 
Ih meni je od 24.12 znaci pustaju je tek sutra,znaci u ponedeljak stize. Sto mrzim kad uhvati vikend.
 
Meni pustili danas paket od 26.12.
 

Prilozi

  • screenshot-www.posta.rs-2019-01-10-22-32-32.png
    screenshot-www.posta.rs-2019-01-10-22-32-32.png
    9.2 KB · Pregleda: 148
Meni su zadnji paket, tj kovertu, na NS carini samo malo zasekli, prelepili žutu traku i procenili koliko je pisalo na koverti, kroz onolicku rupicu sadrzaj sigurno nisu vadili. Dosad su sve na šta su naplatili pdv raskupusali i obavezno procenili na bar malo vise pa do 10x više nego što piše na koverti. Baš bi mogao malo da im splasne radni entuzijazam. Samsung evo+ 64GB sa JB

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
1.3. Roba koja je poslata preko kurirske sluzbe (DHL, UPS, FedEx, TNT) dodatno podleze i spediciji ukoliko je vrednost preko 50e (tj. ukoliko se carini). Spedicija je 3000 dinara i navise trenutno.

2. Roba iz Kine i Hong Konga. Nema pravila! Vrednost na deklaraciji se skoro uvek ignorise, i carinik procenjuje na cenu koju najlakse pronadje. Ovo se desava jer Kinezi stalno napisu sasave cene, i stave Gift opciju.

DHL express uvek i za sve pošiljke kod nas koje su do 50€ plaća sam PDV o svom trošku.

Pre neki dan kupim ovaj usisivač ovde --> https://www.jd.ru/product/600078171.html Platim ga $42, dostava besplatna.

Zbunjen ja, svuda je preko $100, al' 'ajde, nema veze... Kad juče SMS od DHL Express-a: "PARCEL FROM HK zakazana je za isporuku пон јан 14 2019, ukoliko ne podleze carinskoj proceduri."

Znači, poslali ga Kinezi DHL Express-om. Ja tamo ništa nisam imao da biram način slanja, a nikakav DHL se nije spominjao.
"JD.RU" je Joybuy za Ruse, a npr. isti taj usisivač na joybuy.com košta $175.

I šta ja sad, tj. u ponedeljak da radim?

Da šaljem carini slike iz Intesa-e, PayPal-a i sa sajta? Ili DHL Express-u? Ili šta?

Da li možda ovi iz DHL okrenu moj telefon, da me nešto pitaju... pre carinjena, je li?

Da ne radim ništa i nadam se da neće da me ošure? Ako me ošuri carina, onda me šuri i DHL? U stvari, u tom slučaju bih odbio da primim paket.

Ništa ne znam o ovom DHL Express-u. Napišite bilo šta? Ovo gore citirano - da DHL Express plaća PDV o svom trošku, mi uopšte nije jasno?
 
Ne plaća DHL ništa, već su izuzeti od plaćanja do 50 evra.
Pozvaće oni tebe ako budu sumnjali u fakturu da im dostavis dokaze o plaćanju, ne treba ništa raditi unapred.

PS ne veruj kineskim popustima, viđao sam taj usisivač i za $29
 
Možda je i bolje što nisi reagovao, DHGate je mesto gde se prodaju replike, od odeće i obuće, satova, parfema, telefona,...
Posle bi se za dupe ujeo da si za 179 evra kupio PocoPhone F1 sa quad core procesorom, 1GB rama, 8GB prostora i 480p rezolucijom.
Sad sam malo guglao ovo što si rekao i -- zaključak je da je DHgate regularni kineski sajt u rangu BangGood i GearBest, dakle -- ok. Uvek ima žalbi, ali agregator žalbi nije pokazao da su veće nego na drugim satovima, što je značajna statistička mera.

I na Aliju može da se dobije to što si opisao. Ni Ali ne prihvata PayPal, već ima svoj sistem dispjuta. Isto radi i DHgate sa svojim prodavcima. Nisam nikad koristio, nit' hvalim, nit' kudim, al' to je samo bila dobra akcija za mob koje više nema -- kao što se pojave i na svim drugim sajtovima, povremeno. ;)
 
Pre neki dan kupim ovaj usisivač ovde --> https://www.jd.ru/product/600078171.html Platim ga $42, dostava besplatna.

Zbunjen ja, svuda je preko $100, al' 'ajde, nema veze... Kad juče SMS od DHL Express-a: "PARCEL FROM HK zakazana je za isporuku пон јан 14 2019, ukoliko ne podleze carinskoj proceduri."

Znači, poslali ga Kinezi DHL Express-om. Ja tamo ništa nisam imao da biram način slanja, a nikakav DHL se nije spominjao.
"JD.RU" je Joybuy za Ruse, a npr. isti taj usisivač na joybuy.com košta $175.

I šta ja sad, tj. u ponedeljak da radim?
...

Ja bi ćutao i sačekao ponedeljak da vidim šta će se desiti, ako vidiš da ide na carinski pregled imaš kolko hoćeš vremena da praviš skrinšotove...
 
Poslednja izmena:
Sad sam malo guglao ovo što si rekao i -- zaključak je da je DHgate regularni kineski sajt u rangu BangGood i GearBest, dakle -- ok. Uvek ima žalbi, ali agregator žalbi nije pokazao da su veće nego na drugim satovima, što je značajna statistička mera.

I na Aliju može da se dobije to što si opisao. Ni Ali ne prihvata PayPal, već ima svoj sistem dispjuta. Isto radi i DHgate sa svojim prodavcima. Nisam nikad koristio, nit' hvalim, nit' kudim, al' to je samo bila dobra akcija za mob koje više nema -- kao što se pojave i na svim drugim sajtovima, povremeno. ;)

Okacis tu statistiku 'macki o rep' :D.

Meni svakih 6 meseci otprilike posalju mejl da ostavim recenzije na 5 6 sajtova u zamenu za poene, tipa 150 poena po recenziji (1 recenica).

Tako da su te recenzije u 99% fingirane, bar one pozitivne.

@Mrle:
Meni su slali za dron 2 tvrda kofera za dron oko 6KG dhl expressom besplatno, 2 puta Stiglo sve u BG, nista nije placeno. Prodavac sa ebay-a uredno stavio fakturu da je 'production sample'.

Preuzeo licno jednom na NBG u paket shopu, a drugi put mi doneo DHL kurir.
 
Kakvi su nasi sa carine ako narucim vise istih stvari sa Aliexpress, npr. dve iste maske za telefon, ili dva ista zastitna stakla...? Jel obracaju paznju na to, ili samo na cenu paketa? Nisam nikad do sad uzimao sa Aliexpress-a, pa da pitam :)
 
Mozes da porucis po komad u paketu ako se plasis dažbina ali te sitnice u glavnom prolaze po 2-3 komada bez problema, barem je moje iskustvo takvo

Sent from my MI 6
 
Ma nema problema. Meni npr. juče stigla dva ista USB kabla i 3 narukvice za Mi Band 3. Ja uglavnom sve tako poručujem po 2-3 kom. kad je već džabe. Barem BG carina te male pakete skoro da i ne gleda. Za NS i NI carinu već ne mogu da garantujem. Svega sam se načitao ovde...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Ma nemaš problema što se stakala tiče, ja sam naručivao po 5 istih u paketu i nisu pravili problem, i futrole za telefon sam naručivao po nekoliko istih ali različitih boja u paketu i nema problema.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Na osnovu ovoga, možda čak nisu ni otvarali. Javni kad stigne šta je bilo. ;)

Otvarali su ali nisu naplatili pdv.Platio sam 300 dinara nekih imaginarnih troskova.Mislim da to nije cena otvaranja paketa.Bilo mi cudno sto paket nisam podigao gde obicno podizem nego preko puta gde su post ekspres i slanje paketa,pa mislim da su oni trebali da mi donesu na kucnu adresu i to je ovih 300 dinara.
 
Sad sam malo guglao ovo što si rekao i -- zaključak je da je DHgate regularni kineski sajt u rangu BangGood i GearBest, dakle -- ok. Uvek ima žalbi, ali agregator žalbi nije pokazao da su veće nego na drugim satovima, što je značajna statistička mera.

I na Aliju može da se dobije to što si opisao. Ni Ali ne prihvata PayPal, već ima svoj sistem dispjuta. Isto radi i DHgate sa svojim prodavcima. Nisam nikad koristio, nit' hvalim, nit' kudim, al' to je samo bila dobra akcija za mob koje više nema -- kao što se pojave i na svim drugim sajtovima, povremeno. ;)

Nisam ni ja koristio DHgate, ali mi zdrav razum nalaze da ga zaobidjem: npr stvar koja na svim ostalim sajtovima kosta (Ali, Ebay, BG, GB, JB i sve ostalo sto ti padne napamet) kosta 80-110 dolara na DHgate kosta 40?!? Nije to cena kod svih prodavaca, ali bude par njih sa ovakvim "popustom". Ovo je redovna pojava tamo, meni dovoljno da ih precrtam iz bilo kakve kombinacije.
 
Okacis tu statistiku 'macki o rep' :D.

Meni svakih 6 meseci otprilike posalju mejl da ostavim recenzije na 5 6 sajtova u zamenu za poene, tipa 150 poena po recenziji (1 recenica).

Tako da su te recenzije u 99% fingirane, bar one pozitivne.

@Mrle:
Meni su slali za dron 2 tvrda kofera za dron oko 6KG dhl expressom besplatno, 2 puta Stiglo sve u BG, nista nije placeno. Prodavac sa ebay-a uredno stavio fakturu da je 'production sample'.

Preuzeo licno jednom na NBG u paket shopu, a drugi put mi doneo DHL kurir.

Ovo za recenzije tacno,i meni nutkaju te poene.
Da se ostave recezije na nekoliko sajtova...
Samo sto nemam na sta da potrosim ni one zaradjene kupovinom. Sve gde mogu da se utrose je skupo,a kad je popust ne mogu kuponi i poeni.
 
Moj drugar je kupio par stvari preko DHgate-a, imao je i dispute kod njih, gledao sam kada je odrađivao disphte.
Oni ne nude povraćaj novca na karticu već daju ili kupon na iznos povraćaja koji važi 180 dana i važi npr. za stvari preko 10usd ili da ti iznos koji je dispute-ovan vrate preko Western Union-a i napišu da će iznos biti umanjen za proviziju koju naplaćuje Western Union.
Meni to ne uliva poverenje pa nemam nameru ni da probam da naručujem od njih.
Listajući taj Dhgate vidim da se tu prodaju uglavom fake stvari, Balenciaga, Gucci, Armani, Rolex satovi, lažni iPhone i Samsung S modeli.


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ovo za recenzije tacno,i meni nutkaju te poene.
Da se ostave recezije na nekoliko sajtova...

Jeste tačno, ali razmisli koliko bi ljudi bez ikakvog razloga (motivacije) pisalo POZITIVNE recenzije na raznoraznim sajtovima? Pišu samo oni koji nisu zadovoljni, a to kvari procenat!
Pa većina ljudi ne ostavi feedback ni na tom sajtu na kom kupe!
Takva je psihologija, kada kupcu roba stigne, kupac zadovoljan... većina neće (zaboravi) da pohvali. A ako nešto nije u redu, onda se žali...

S druge strane, da tebi nude neke poene za recenziju a ti imaš loše iskustvo ti bi otišao na taj sajt i napisao lošu recenziju, iako ti to možda ne bi palo na pamet:D.


Nisam nikad naručivao preko DHgate, ali evo proguglah i vidim da primaju paypal. Mislim da kupac uvek treba da plati sve što može preko paypala... i što bi onda prihvatao neke njihove kupone i poene...
Mada ja nikad ne kupujem nešto što je sumnjivo jeftino, znam da će mi vratiti novac, ali čemu to maltretiranje...
 
A eBay recenzije su tu.... pale sa neba?:)
Poredite malo kakav feedback imaju ljudi na eBayu, naspram kakav je na Ali i slicnim - nebo i zemlja.


Ne mogu da se setim da li je na Vox kanalu ili kom tip iz Kine lezerno objasnio kako oni prave recenzije "za poneti" :D Ono, rucno radjene na Amazonu najvise. Zato pozitivne ne gledam uopste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno