Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Paket otvara neko od radnika pošte u tvom prisustvu i o tome pravi zapisnik.
Ne verujem da je na carini nestalo, a to se može lako i proveriti jer se paketi prvo vagaju pa tek onda otvaraju.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte kako sam ja dobro prošao naučio sam xiaomi band 3 platio sam 27 dolara.
d1d3f4dbdf1d43ebbadd66bac7dd6b13.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da baš ta, odlična je za praćenje.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da li je normalno da se paket vec 14.dan za redom podnosi na carinski pregled?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nemoj se iznenaditi ako bude i preko 20 dana. [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Eto, ja se bunio oko carine a paket mi danas stiže. Kao da sam trebao da pišem na forumu da bi požurili :)
 
Paket iz Nemačke, 11 dana bio na carini, danas stigao.
Naplatili su mi samo otvaranje 300 dinara iako je vrednost paketa 35 evra.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se iskreno iznenadio brzinom svega, Evo danas čekam uručenje za Kikindu.
3e0e25573cb783f553613ff9198a03b9.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Capture1.PNG

Ljudi, izvinjavam se ako postavljam glupa pitanja, ali jel ovo znaci da je paket krenuo sa carine i da ga ocekujem sutra? Jel necu znati koliki je iznos carine dok ne dodje postar ili mogu negde da proverim? Hvala vam :)
 
Sutra neces, subota je :)
U ponedeljak.

Da.
 
Ne moraš odmah da platiš, možeš i na odloženo karticama Banke Intese na 6 rata bez kamate, čekovima građana ili preko administrativne zabrane.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Molim vas za pomoc i savet u vezi potencijalne situacije sa paketom iz Kine.
Naime narucio sam dva uredjaja iz iste prodavnice sa Aliexpressa. Jedan vrednosti 30$ a drugi 100$. Na ali expressu sam dobio jedan tracking broj za oba uredjaja pa pretpostvljam da su ih zajedno zapakovali (i poslali kao jedan paket).

Sutra treba da idem u postu da preuzmem paket a treba da platim samo 572 dinara. Po mojoj logici to znaci da je stigao samo jeftiniji uredjaj a ovaj skuplji ili je maznuo neko na carini li kinezi nisu ni poslali.

Sta raditi u slucaju da mi je stigao samo jedan uredjaj? Da li da odbijem paket pa da se zalim carini ili AliExpressu ili nekom trecem?
Ipak je bila lažna uzbuna. Oba uređaja su stigla. čime častili sa 5000 din.
Kinezi napisali vrednost 20 USD i prema tome su i obračunali samo porez.
Ovo mi se prvi put desilo, sve do sada su realno naplaćivali a kad nisu znali vrednost proizvoda tražili su da im dostavim dokaze o plaćanju.
 
Koliko je trenutno zadrzavanje na bg carini,treba mi konkretno od ljudi kojima je juce stigao paket(u petak) na adresu,kad je bio na carini.Ja cekam od 30.4 pa da vidim dal ce biti kod mene u ponedeljak.
 
Ovih dana kolegi stigli paketi od pre 2 meseca (20 mart)... bez carine u BG.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
2 meseca bio na carini?:)
 
Koliko je trenutno zadrzavanje na bg carini,treba mi konkretno od ljudi kojima je juce stigao paket(u petak) na adresu,kad je bio na carini.Ja cekam od 30.4 pa da vidim dal ce biti kod mene u ponedeljak.

Meni je danas stigao na adresu paket, na carini je bio od 8.5. do juce.
 
Da li neko zna zasto se posiljke iz US remarkiraju i lepe nove RS brojeve za pracenje poslijke ? Mada za njih mi nije problem jer nekako treking na USPS sajtu uredno prati i statuse u Srbiji a na našoj posti nemam info zato sto su u lokalu prelepili novi RS treking broj koji ja ne mogu da znam unapred i pratim (vidim ga tek kad mi isporuče). Ali ono sto mi smeta je za druge zemlje i poste nemam informaciju, čekam jednu poslijku iz Japana drugu iz Francuske i obe nemaju updejt statusa nekoliko dana od kako su napustile zemlju porekla. Da li neko zna kao da dodjem do ovih RS brojeva ako su ih remarkirali?
 
Poslednja izmena:
Stavljaju naše brojeve za praćenje ako tracking počinje slovom L. Taj tracking radi samo u državama sa kojim USPS ima posebne ugovore.
Dok standardni tracking koji počinje slovom R, C ili E radi bez problema i ne menjaju se kod nas...
 
Poslednja izmena:
Meni je danas stigao na adresu paket, na carini je bio od 8.5. do juce.

Hvala ali taj tvoj verovatno nije iz kine,ne znam sto ali ovi duze stoje,i uklapa mi se da stigne u ponedeljak prema onome sto su pisali ljudi pre nekoliko dana,nego sam nestrpljiv pa reko dal ima neko nove informacije.
 
Stavljaju naše brojeve za praćenje ako tracking počinje slovom L. Taj tracking radi samo u državama sa kojim USPS ima posebne ugovore.
Dok standardni tracking koji počinje slovom R, C ili E radi bez problema i ne menjaju se kod nas...

Nije to samo USPS specijalitet. Recimo francuska pošta isto ima L pošiljke koje ne mogu da se prate kod nas :d. Ista je priča i sa U pošiljkama.
 
A sta nase kosta da skeniraju i te codove i da bude sve lakse j transparentno.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Par strana unazad nisam našao kako carine mobilne telefone sa Alija? Vrednost je oko 200 evra. Koliko inače može da varira carina i pdv?
 
Par strana unazad nisam našao kako carine mobilne telefone sa Alija? Vrednost je oko 200 evra. Koliko inače može da varira carina i pdv?
Najbolje ti je kad ti stigne telefon i dobijes status podnosenje na carinski pregled posaljes na mail carine izvod iz banke i ss sa alija.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Da li neko zna zasto se posiljke iz US remarkiraju i lepe nove RS brojeve za pracenje poslijke ? Mada za njih mi nije problem jer nekako treking na USPS sajtu uredno prati i statuse u Srbiji a na našoj posti nemam info zato sto su u lokalu prelepili novi RS treking broj koji ja ne mogu da znam unapred i pratim (vidim ga tek kad mi isporuče). Ali ono sto mi smeta je za druge zemlje i poste nemam informaciju, čekam jednu poslijku iz Japana drugu iz Francuske i obe nemaju updejt statusa nekoliko dana od kako su napustile zemlju porekla. Da li neko zna kao da dodjem do ovih RS brojeva ako su ih remarkirali?
zato što USPS neće da radi po međunarodno dogovorenim kodovima već rade po svojim. može im se [emoji48] i nisu jedini

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno