Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam obratio pažnju. U pravu si. Rekoh, dobio sam na poklon, a oni su platili i poštarinu, nije mi palo na pamet da bi ga poslali kao paket.
 
Hteo bih da narucim multimediu za auto sa Aliexpressa zanima me koliko cu jos morati okvirno platiti uslugu DHL posto jedino njih nude za dostavu, nisam nikada imao iskustva sa DHL-om pa ako neko moze da pomogne. Cena multimedie je 150e a postarina DHL 60e. Ako bi neko bio voljan da objasni proceduru i koliko cu otprilike jos morati platiti ? Koliko je otprilike rok isporuke pise 7-15 dana
 
Jos negde oko 34-35 eura za DHL-ove troskove spedicije + carina i pdv 32% na vrednost robe, kidaju bato.
 
A reci mi, sta od papira traze ? To im saljem sve na mail jel ? Na kraju kada mi donesu moram da platitm te sve dodatne troskove ili uplacujem u banci njima?
 
Sve sto bih ti rekao slagao bih te jer nemam licnog iskustva ali cu ti reci ono sto se meni desilo. Ispod 50e kada sam narucivao iz UK sa sportsdirecta mnogo puta nikada nista nisam platio, unutra je uvek uredna faktura sa tacnim iznosom bila.
Kada su mi slali nesto iz Kine, a nisam nista placao ( poklon i kinezi napisali ono tipa 10$ vrednost ), cimali su me vise puta na telefon i na mail posle da im dostavim dokaze o placanju.. Naravno nisam imao sta da dostavim jer nisam nista platio pa sam slao ss-tove o dokazima da nista nisam platio i na kraju su mi pustili paket jer ono i onako vrednost je bila ispod 50e, ali oni to nisu mogli da znaju.. I tako par puta iz Kine..
 
Narucivao sam ja sa sportdirecta DHL-om ali uvek ispod 50e, zanima me sta bi sada trazili kada je veci iznost upitanju, da li tu ima nekih problema.
 
Pa rekao sam ti koji su ti troskovi, sad da li ces platiti novac kuriru sve direktno kada donese da li ces u posti / banci isto ti dodje daces pare pa ces dati.. Trazice ti dokaze koliko si platio izvod iz banke itd..
 
Reci mi da li cu platiti porez i pdv i na cenu isporuke ? Posto ako saljem DHL sliku izvoda banke, tamo nije navedeno sta je cena predmeta a sta postarina vec pise ukupna cena, da li ce oni onda naplatiti porez na ukupnu cenu ?
 
Pozdrav svima, verovatno se slicno pitanje vec postavljalo, ali sveza iskustva nisam nasao ili Tapatalk ne prikazuje.

Da li naplacuju carinu na posiljku ako mi fizicko lice (brat) posalje paket iz inostranstva (Austrije)? 2-3 majice i sorca, bezicne slusalice, masku za telefon... Vrednost svega, oko 30-40e.

Cena dostave preko austrijske poste je 10e.

Na sajtu carine stoji


•pošiljke male vrednosti poslate od strane fizičkog lica drugom fizičkom licu, koje nisu komercijalne prirode i za koje nema obaveze plaćanja, u ukupnoj vrednosti do 70 evra. Ove pošiljke su oslobođene plaćanja i carinskih dažbina i PDV-a.


Kakva su realna iskustva i da li otvaraju ovakve posiljke? Npr. Vrednost slusalica je 50e, placene na akciji 10e. Da li da se stampaju i racuni ili ako kasnije cimaju za vrednost da im se naknadno dostavi.

Sent from Honor 20
 
Poslednja izmena:
Ma placa se porez/carina na sve. Kako oni znaju sta je od fizickog a sta od pravnog lica?
 
Pa kako ne znaju? :) Razlicite su carinske deklaracije za pravno i fizicko lice, takodje, vide ime i prezime znaju da je fizicko, da je pravno - stajalo bi ime firme.
 
100x sam primao posiljke od fizickih lica iz us, uk i rusije. pdv i carina je uredno placena za sve, nema razlike
 
Ima već neko vreme da u Bg sporo prolaze. Ili se povećao broj pošiljaka ili su carinici otišli na odmor.
 
Ne nego svaku pregledaju i lupaju pdv i carinu. Evo meni je stajala 10 dana i lupili naravno 800 din pdv za paket od 20ak $.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
I kod mene paket otisao na carinu..

Prethodnih mesec dana stiglo mi je 7 ili 8 paketa, od cega 4 registrovana i nista nije islo na carinu.. Izgleda da i kod njih postoje pikovi kada kontrolisu sve i kada samo propustaju..
 
Porucio sam paket preko DHL, stiglo mi je na carinu, kontaktirao me DHL, kazu da izaberem sam speditera ponudili su mu 4 firme koje to rade koje sam konaktirao, cene su oko 3500 din + otkup tovarnog lista od DHL 1400 din, da li je to neka nova praksa, da se sam trazi spediteri i ovako jos dodatno naplacuje ili sta ?
 
Porucio sam paket preko DHL, stiglo mi je na carinu, kontaktirao me DHL, kazu da izaberem sam speditera ponudili su mu 4 firme koje to rade koje sam konaktirao, cene su oko 3500 din + otkup tovarnog lista od DHL 1400 din, da li je to neka nova praksa, da se sam trazi spediteri i ovako jos dodatno naplacuje ili sta ?

Možeš i sam da nađeš nekog špeditera, ne moraju ti koji su nabrojani. Meni je fascinantno ovo, poslat paket od rodbine iz inostranstva (poklon), znači iz Ciriha do Beograda za samo 18h!!! da bi u Beogradu čekao ~ 12 dana da mi oni procene da li je paket za oslobađanje ili mora da se plaća carina?! Bez mozga stvarno.
 
Moja predpostavka je da DHL prebacuje poslove špedicije na druge firme jer su oni redukovali svoje poslovanje na osnovne stvari, prevoz pošiljiki, oni koji mogu rade od kuće. I na carini je haos, špediteri sa kojim sam poslovno u kontaktu mi kažu da je 80% osoblja na bolovanju, moguće je i da malo preteruju da bi dobili na vremenu ali čak i da je 50% i to je mnogo.
 
Bg.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
To bi mi vise licilo na NS i NI, ali izgleda da ti se tako zalomilo. Meni su prosla tri paketa oko 20$ vrednosti bez carinjenja i pdv, iako su bili na carini.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Ma neka rade svoj posao samo neka kinezi šalju...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam objektiv u Nemačkoj preko rodbine i trebao da ga pokupim pre 10ak dana, međutim granice su zatvorene tako da to sada nije moguće. Kada bi mi objektiv poslali putem DHL-a, da li bi bio ocarinjen na granici? Kupljen je polovan i plaćen 390e
 
Da. Ne. Možda.
To nike ne zna.
Mislim da je veća verovatnoća da će ga ocariniti nego da ga neće ocariniti.
 
Kupio sam objektiv u Nemačkoj preko rodbine i trebao da ga pokupim pre 10ak dana, međutim granice su zatvorene tako da to sada nije moguće. Kada bi mi objektiv poslali putem DHL-a, da li bi bio ocarinjen na granici? Kupljen je polovan i plaćen 390e

Revnosni su ovde u zadnje vreme kod nas na carini u NS, naš primer,
sin poručio sa Amazona duks 55€ + 10€ troškovi slanja iz DE stiglo veoma brzo..
suma sumarum carina+pdv još 2430 din. prilikom preuzimanja u NS..znači 85€.
Najbolje pozovi Carinarnicu u NS u Primorskoj i raspitaj se, u dinar će ti izračunati
sve. Sretno
 
Pozdrav ljudi. Imam pitanje u vezi narucivanja robe iz Kine preko DHLa. Imam dosta ljudi koje takodje interesuje i zanima nas sve kako da se izborimo sa svim dazbinama itd.

Ja sam krenuo da narucujem neku brendiranu garderobu i obucu koju bih voleo da nosim, koje kod nas nema. Prvi paket su mi bile patike, prosle carinu bez problema i doneo DHL kurir. Drugi paket patike ostale na carini, na patike od 100e 5000din spedicija i 5000 carina i pdv. Treci paket 3-4 duksa prosla bez problema. Cetvrti paket ostali na carini 2 duksa i majica. Apsolutno iste deklaracije i isti posiljaoci. Neki prodju na neke rebnu 100ku. Svi paketi su naravno od strane kineza deklarisani po 20ak do 40 dolara sto je za njih klasika.
Kada su mi trazili spediciju i carinu slao sam racune od 100tinak dolara koliko sam platio, prvi put. Drugi put mi je stiglo nesto sto sam bas hteo a bilo je ispod 50$ ali sam kontao da ce da me zajebu ako im kazem da je toliko pa sam stavio vise i platio opet spediciju 5000 i ostalo.

S obzirom da nema pravilnosti koliko ja vidim, zanima me sta ce mi reci iz DHLa ako im posaljem racune za ispod 50e vrednosti a paket su ostavili da se ocarini? Jer onda nema love za speditersku mafiju sa kojom saradjuju. Da li ce da lupe neke nenormalne cene ili ce mi pustiti paket bez problema? Ne bih da ostanem bez stvari niti da mi zaplene. Kupujem za licnu upotrebu. Da li moze da se prodje ako na paketu stoji da je kinez platio postarinu ili u ukupnoj deklaraciji na paketu stoji npr 20$ shipping i total je ispod 50? Ne kapiram na koju foru rade. Platiti drzavi porez i carinu mi je okej, ali 5000 za prosledjivanje imejla od mene do carine je apsurdno na svaki paket. Da li shipping na fakturi resava taj problem i da li ih je neko kontaktirao i slao racune ispod 50e kada je bio u procesu carinjenja kod dhla? Mnogo bi mi znacila pomoc.
 
Prvi put te puste da se napalis, a posle klepaju :) Kakva je trenutna situacija najbolje sve bataliti :/
 
Ako je vrednost preko 50 evra onda ide pdv, carina i špedicija. Ako je ispod 50 evra onda prolazi bez dažbina.
Može da se desi da traže dokaz o plaćanju ako ne veruju da je nešto jeftinije od 50 evra, onda im pošalješ dokaz da je stvarno ispod 50 evra da bi te oslobodili dodatnih plaćanja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno