Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
FYI, pratio sam uglavnom, ali nista (skoro) godinu dana :( Bio je free obican shipping samo neko vreme.
 
Da, uzeo sam kada je bio besplatan običan. i taj mi odgovara.
Ne znam zašto je isporuka za 2 kutije od po 500 tableta omege 3 prevelika za običnu poštu kad piše da je ona do 1,8kg.
Nema šanse da je za dve kutije ukupne težine 1kg pakovanje preko 800g.
 
Uvek oni naduvaju "shipping weight" za te stvari, da moras da biras DHL/UPS :(
Zato porucis 2x, kad je besplatan obican shipping :D
 
Čekam taj besplatan, a naručiću mnogo više od 2. Za celu godinu ću da se snabdem :D
 
Ja ne bi smeo tokom leta, ni DHLom ulje da porucujem :(
 
Ako nekog zanima, danas mi je stigao paket, koji je stigao na carinu 5.juna. BG carina u pitanju
 
Zajedno slažete poštu u njegovom kolima? :D ko zna šta tu još ima :D :p

Ma znam coveka, komsija je u zgradi preko puta, dobije posiljki za 3 torbe, ima jednu torbu, paketa i paketica je tu podosta a znao je da cekam paketic i ja pa kad me video da bi i on manje hodao a i ja preuzeo sto pre javio se covek. Dobro meni, jos bolje njemu. A svojim kolima dovozi jer mu je lakse iz kola u bloku da iznosi nego da pesaci nazad sve do poste pa ponovo do bloka i tako 2-3 puta...
Previse narucujemo iz beloga sveta pa se postari ubise od posla.
 
Da li je neko naručivao preko ebay global shipping programa?Naručujem nešto uz poštarinu 20£ koja tvrdi da neće biti dodatnih uvoznih troškova.Imate li iskustva sa tim?(vrednost samog paketa je 40£)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li je neko naručivao preko ebay global shipping programa?Naručujem nešto uz poštarinu 20£ koja tvrdi da neće biti dodatnih uvoznih troškova.Imate li iskustva sa tim?(vrednost samog paketa je 40£)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Nema veze,ebay je ipak promenio,i neće da pošalje za Srbiju..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
6.6 naruceno. 15.6 krenulo iz Kine. 16.6 Beograd. 18.6 Novi Sad. 19.6 uruceno.

Bas su se ubrzali.
 
Cini mi se da je to proslo bez dazbina ako je samo dva dana bilo na carini.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znaci castis, prvi nenaplaceni paket ;)
 
izgleda da će malo popustiti. naplatili su recimo za prva 3 meseca ono što je budzetom predvidjeno za 6 meseci [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Treba mi savet. Kupio sam nesto na ebay, nesto na direktno a nesto na aukciji. Prva stvar placena sedam dolara a druga jedanaest. E sad, to bas i nisu mali paketi, pitanje je sta ce meni stici iz Kine i da li ce biti u jednom komadu jer je bootleg stvar a original je reda 150 USD. Prvo sam bio odusevljen kako sam dobro prosao a sad me ubi zebnja sta ce biti na carini kada mi neki cinovnik otvori paket i zaracuna kao da je original proizvod po zna kojoj ceni sto vazi kod nas ako uopste ima da se kupi. Da li da cimam prodavca da ubaci unutra odstampanu fakturu sa ebay-a, hoce li to pomoci da me ne oderu ili da se pripremim na najgore?

Ne moze covek da uziva u lepim stvarima u ovoj zemlji pa to ti je...

Edit: Ovaj prvi vec poslao, pomozbog... drugom sam poslao zahtev da stavi ebay racun u kutiju ako moze kao dokaz kupovine na aukciji. Nadam se da ce to pomoci.
 
Poslednja izmena:
Meni paket poslat iz Nemacke, fizicko lice, već 7 dana na carini...standardan DHL, u principu je poklon, naznacen gift, vrednost 45 eura, realna nešto preko.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Treba mi savet. Kupio sam nesto na ebay, nesto na direktno a nesto na aukciji. Prva stvar placena sedam dolara a druga jedanaest. E sad, to bas i nisu mali paketi, pitanje je sta ce meni stici iz Kine i da li ce biti u jednom komadu jer je bootleg stvar a original je reda 150 USD. Prvo sam bio odusevljen kako sam dobro prosao a sad me ubi zebnja sta ce biti na carini kada mi neki cinovnik otvori paket i zaracuna kao da je original proizvod po zna kojoj ceni sto vazi kod nas ako uopste ima da se kupi. Da li da cimam prodavca da ubaci unutra odstampanu fakturu sa ebay-a, hoce li to pomoci da me ne oderu ili da se pripremim na najgore?

Ne moze covek da uziva u lepim stvarima u ovoj zemlji pa to ti je...

Edit: Ovaj prvi vec poslao, pomozbog... drugom sam poslao zahtev da stavi ebay racun u kutiju ako moze kao dokaz kupovine na aukciji. Nadam se da ce to pomoci.
Ako ti naplate dažbine po punoj ceni, uloži žalbu i priloži dokaze sa eBaya i iz banke. Žalba se plaća, ali se isplati za taj iznos.
 
Meni paket poslat iz Nemacke, fizicko lice, već 7 dana na carini...standardan DHL, u principu je poklon, naznacen gift, vrednost 45 eura, realna nešto preko.
Obican DHL je ono sto se zove DHL High Value, dakle pravi brzi.
Cim je vise od dan-dva na carini, to moze biti jeftin DHL, ono sto zovemo DHL GLobal Mail, sada je zvanicno to DHL eCommerce.

Nisam ni ja siguran kako da ovo zovemo, i ja nekad pomesam i kazem "obican" za Global Mail :)
 
Stigao je paket, 8 dana na carini, ukupno putovao 22 dana, vrednost je preko naznacenih 40 eura, nije naplacena carina, tako da sam super prošao.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
2018-06-22 14.21.10.png
Зна неко да протумачи да ли ово значи да ћу данас добити пакет или тек у понедељак ?
 
Нови Сад царина, два дана држе пакете. Решили се гужве.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozz drugari
Nov sam ovde na forumu i skoro sve sam procitao tako da me je zabolela glava :) hahaha
I ja odavno narucujem kod kineza ali sad mi se prvi put desilo da posiljka ide na carinski pregled
Ajde to i nije problem problem je sto je tamo vec skoro 10 dana
Zna li neko da mi kaze dokle cu da cekam i dali da ih pozovem i da pitam sta je sa posiljkom
Inace u posiljci je urdjaj za autodiagnostiku placen 40e
Pozdrav
 

Prilozi

  • 123.jpg
    123.jpg
    133.5 KB · Pregleda: 17
Уф што мрзим кад ме тако неко прозива!
ПДВ са услугама 1305 динара обрачунато. Дијагностика за ауто у вредности од 35 долара.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Уф што мрзим кад ме тако неко прозива!
ПДВ са услугама 1305 динара обрачунато. Дијагностика за ауто у вредности од 35 долара.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Sve ti je dobro obračnunato.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno