Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@admim

Napravio sam nalog samo zbog ovoga, u istom sam sosu:

09.09.2014 15:48:10 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
09.09.2014 15:57:01 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
10.09.2014 11:24:54 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
11.09.2014 13:44:19 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
12.09.2014 14:06:30 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
12.09.2014 15:30:05 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
15.09.2014 14:03:47 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
16.09.2014 13:41:28 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema

Ne znam više šta se dešava, danas nema nikakvog statusa, možda imaju neki problem sa sistemom ako ni tebi ni meni te piše ništa :/
 
Nadam se da nece sad poceti da redovno smaraju i sa tim fakturama...

Meni evo paket od 11.9. jos ne stize, a zadnji status na trackingu od prekjuce.

11.09.2014 11003 IZMENIÈNA POŠTA Za carinu
12.09.2014 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
12.09.2014 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
15.09.2014 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
16.09.2014 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema

Mozda nisu stigli da azuriraju status, nisu imali struje :D Ako ne stigne ni sutra moracu da zovem, mada stekao sam utisak da kad god ih zoves oni samo kazu treba faktura da te otkace i kupe sebi jos vremena, tako da je mozda i bolje ne zvati... :D

Vrlo je moguce da si u pravu...gde god sam video da je neko zivkao da proveri status robe odma salju pismo za fakturu i sl (sad guglao malo)
 
^
I meni je isto zadnji status 16.09,pa sam zvao,i rekli su da im posaljem fakturu... :)
 
Prvi put sam platio nesto ovako. Ranije sam placao ili carinu ili otvaranje paketa, ili nista. Nisam ni znao da PDV moze da se naplati bez carine. Jel postoje neki kriterijumi za PDV, kada se naplacuje ili ne?

Ranije su radili ofrlje, ali ih je neko podsetio kako treba da se radi, pa se u poslednje vreme trude da rade sve po zakonu.
A zakon kaže da se pdv obračunava na sve, bez obzira na cifru.
A za one koji češće poručuju (gde spadam i ja) će izgleda krenuti da traže JCI i firmu.
Jednostavno, država je rešila da stegne obruč i smanji odlivanje deviza, a ovo je, između ostalog, jedan od načina.
 
Auuu pa oni nisu normalni.:mad:Firmu? Za sta firmu? Za maske za telefone, usb diskove i slicne gluposti? Sta je sad JCI? :(
 
Bitno je da rebnu posten narod za stvari koje kostaju 20,30 dolara ,a da li tako naplacuju pdv i carinu sleperima koji uvoze kokain ? Ma.. Ne znam zasto ovo i pisem,samo rizikujem ban na forumu
 
Poslednja izmena:
eto nazalost :(
iskreno tu politiku toliko striknu ne vode nigde, rusi koliko vidim moraju da dostave poreski broj i u principu kad plate PDV ne dira ih niko... vecina zemalja zateze ako narucis vise da ti naplati carinu i PDV, svako ko plati PDV do razumne kolicine robe daljih problema nema ... pod razumnom kolicinom smatram sitnice do 40$ ili po jedna skuplja stvar
Sve zemlje su manje ili vise zatrpane sitnim posiljkama do 40$ (mada kad vidim narucene stvari vidim da ljudi iz zapadnih zemalja narucuju i tuce robe do 200-500$ pa kontam da i to prolazi ako je povremeno) nismo mi jedini ali izgleda nama je to kost u grlu

Inace za mene je licno jedino problem kad carina posalje paket nazad jer ce se desit za sve pakete u prethodnih mesec-dva dana kako ja da izvucem povracaj za 10 posiljki, do sada sam 2 puta samo trazio povracaj para, znam da sistem bas i nije na strani kupca ako vrati vise posiljki jer je carina problem kupca a ne prodavca
 
Poslednja izmena:
Može jedno pitanje, molim vas, izvinjavam se što se ubacujem:

Kako prolaze carinu paketi poslati DHL-om? Vrednosti preko 50/70 evra? Mislim da sam negde pročitao da ne podležu carini, ali nisam siguran. Dakle, da li se carine kao i svaki drugi?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Na tvoje pitanje je odgovoreno vec previse puta. Potrazi malo. Sve dok budemo odgovarali na takva pitanja postavljace se i dalje.
 
Znaci, ako sam dobro razumeo, od sada ce se naplacivati PDV (koji do sada meni bar nikada nije), za sve posiljke, a postoji mogucnost da traze i za ove sitnice i gluposti fakturu, koja je zapravo print screen ekrana porudzbine? I dalje ne razumem kakve vezi ima firma i sta je JCI. Koju vrstu firme ja treba da imam ako porucujem sitnice za kucnu upotrebu?
 
Poslednja izmena:
JCI je carinska dekleracije robe, za neku robu trebaju atesti, treba dekleracija proizvoda, itd sve se to PLACA debelo... znaci u prevodu postajemo polako severna koreja mada se meni cini da smo njihova braca uvek bili!
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam dobio posiljku jos 09.09 ...

jnnks.png

Ceka me cestitka u posti od 3650 din, bez fakture i sl.
Na placenih 114 evra...
 
Auuu pa oni nisu normalni.:mad:Firmu? Za sta firmu? Za maske za telefone, usb diskove i slicne gluposti? Sta je sad JCI? :(

Njihova procena je da li naručuješ SAMO za sebe ili imaš komercijalnu korist od toga, a to rade na osnovu količine i frekvencije.
Prevedeno na srpski, ko poručuje često biće primećen, a onda carina procenjuje da li će da traži samo račun ili i nešto više. U principu, prvo će verovatno da traži samo račun, a ako se frekvencija i količina ne smanji ide i JCI i potvrda o posedovanju firme.
Sve je to u okviru zakona, mogu da traže, zato što carina ima pravo da od svakoga traži šta im padne na pamet, a onda onaj kome traže treba da dokazuje da li imaju osnova ili ne.
 
Slažem se, ali pokriveni su i možemo samo da im pljunemo pod prozor...

btw...JCI - jedinstvena carinska isprava
 
Poslednja izmena:
Ako se kod nas stvarno desi da neko kao ja ne bude mogao bez firme da uvozi, bice mnogo vecih problema u drzavi od carine tada.
A oni koji stalno uvezu istu stvar bi mogli ovde da objasne kako je to za privatne potrebe? (ista stvar = identican primerak, ne mislim kao sto RR porucuje stalno ploce, cim su razlicite, logicnije je da su za njega, ili knjige ko porucuje - ali ko poruci 5x istu plocu ili knjige stalno? Ajde, cik objasnite...)

Ne sumnjam da zeljko ima problema, ali mislim da previse pravi paranoju drugima :)
 
Izvor je imao apokalipticne najave i ranije, ako se secas. Svi koji se nisu slozili sa njim su sa drzavne sise itd.

Desavalo se i pre da sa carine posalju taj univerzalni zahtev za dodatnom dokumentacijom gde zaokruze, podvuku (ili zaborave) ono sto zathevaju (u 99% slucajeva fakturu).
 
To mi je bas palo na pamet, kad sam zatvorio odgovor! :)

Inace, za mene vec smatraju da sam na MTSovoj sisi, pa nece biti neki pad da misle da sam i na carini :D (super fora je sto sam ja pola godine u Koreji :))
 
Izvor je imao apokalipticne najave i ranije, ako se secas. Svi koji se nisu slozili sa njim su sa drzavne sise itd.

Desavalo se i pre da sa carine posalju taj univerzalni zahtev za dodatnom dokumentacijom gde zaokruze, podvuku (ili zaborave) ono sto zathevaju (u 99% slucajeva fakturu).

kkave ti najve pricas, davno sam rekao da je krenula naplata PDV pa je bilo smejanja, pa sam porucio opcom koja je deklarisana kao kineska kopija i auto com sve po jedan komad deklarisano da je zabranjen uvoz, nista ja epohalno nisam pricao i tvrdio... i to za NS carinu to sto nekima na NIS-koj carini prolaze lokomotive i to sto je u nisu 2-3x jeftinija spedicija i usluge carinjenja nego u NS i BG-u to je tek prica za drugu temu!
http://www.posta.rs/dokumenta/cenovnici/Cenovnik%20usluga%20postanske%20spedicije.pdf
 
Ja se taman uplasio za mojih par paketa nisam jedno vreme porucivao pa sad cekam jedno 4-5 paketa od cega 3 imaju fakturu a 2 su iz kine...valjda nece biti problema...uplasi me ovaj zeljko. Sta znaci mnogo paketa? Ja recimo jedan sam dobio u ovom mesecu i 2 su na putu isto ce valjda ovaj mesec....sledeci imam jos 3...recimo...
 
Broj carine je 0113643057, zvati od 8 do 15, kad već sve ovde mrzi da se iscimaju 3 sekunde.

Mogli bi ovo da stavite u prvu poruku pored ostalih informacija, a ne da se čita poslednjih 100 strana teme.
 
goxxxy, ja sam imao jedno 5-6 posiljki letos, u krugu od mesec dana su sve stigle (sve su porecene od marta do juna, a stigle juna :D). Ali sve su razlicite stvari, ili vise istih a kolicina za krace vreme (kakao konkretno).
 
i kod mene su od tih 3 razlicita totlasno a ona druga 2 imaju slicnosti tj nisu iste ali ono ovde bateruje ovde punjac itd recimo to su oni sa fakturom...
 
Pa sta ja znam sta im znaci, ako narucis slicnu robu par puta mesecno i ako na primer imas 10-13 paketa mesecno razlicitih... verovatno tek kad te zapaze sad blokiraju 95%... na priimer ja sam uzeo par puta po 6-7 led sijalica za kucu onih manjih i za auto onih T10 10kom-mada par puta, moj problem je sto imam ugalvnom tih sitnih stvari i to mi sad vise ne prolazi u NS-u
Takodje obim posla u NS vec sam ranije rekao da im je uveliko manji, sad uglavnom carinu 95% paketa prodje ISTI dan sto samo govori ili da ultra brzo rade ili imaju manji obim posla u sta pre verujem
 
Drugari, pošiljka zapela na carini.

13.09.2014 11:50:4411003 IZMENIČNA POŠTAPrispeće
13.09.2014 13:51:0711003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu

I tako stoji od subote, a obično je paket posle ove poruke "za carinu" za dva dana kod mene.

U pitanju je led lampa za bajs, već sam naručivao takvu i stizala je na vreme.

Šta da radim, da čekam još ili da kontaktiram carinu?

P.S. Ako neko ima neki kontakt telefon, bio bih mu zahvalan da ostavi. Hvala
 
^
Imas broj nekoliko post-ova gore....

Da li vam je postar dostavljao pakete i subotom ili samo pon-pet? :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno