Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko ima legit telefon ili mail carine/poste, tj nekoga ko moze da mi kaze u koji je domaci broj konvertovana neka USPS (USA) posiljka. To sam vec 2 puta zavrsavao prosle godine, ali taj broj vise "nije u funkciji". Uglavnom, verovatno znate, USPS posiljke pocinju da brljave kada udju u Evropu, ne uvek, i ponekad stanu sa update-om pred ulazak u Srbiju ili kada udju na aerodrom u Srbiju. Za moj paket pise da je departovao Frankfurt pre 7 dana... verovatno je dospeo u Srbistan, zbog toga mi treba ova informacija iznad, hvala :)
 
Pobaj ipak na sajtu pošte pošto se nekada USPS L pošiljke vide tamo. Inače meni su u utorak isporučili USPS pošiljku koja nije dobila naš broj a iz Frankfurta je krenula 30. avgusta tako da je tvoja verovatno još daleko.
 
Pobaj ipak na sajtu pošte pošto se nekada USPS L pošiljke vide tamo. Inače meni su u utorak isporučili USPS pošiljku koja nije dobila naš broj a iz Frankfurta je krenula 30. avgusta tako da je tvoja verovatno još daleko.

Na sajtu poste je ubagovano i pise da je i dalje u US-LAXA (Los Andjeles aerodrom valjda?), ali na USPS tracking sajtu, kao i na ostalim popularnim (17track, ninja), je apdejtovano i pise da je departed Frankfurt pre 7 dana.
Izvinjavam se ako ovo izgleda kao post koji treba da ide u temu za pracenje, ali radi se o carini ipak upravo, treba mi neki krsten broj, na koji se javljaju normalne osobe, ako to postoji uopste :(
 
Poslednja izmena:
Trebam da narucim nesto u vrednosti od 720$, salju mi iz amerika i ima opcija DHL Express ili Fedex. Sta mi je od ova dva bolje sto se tice carine i spedicije?
Da li moze prodavac da deklarise manju cenu kao sto kinezi rade pa da me manje izadje na carini ili to ne moze u ovom slucaju?
 
Ne znam za fedex ali DHL će ti tražiti fakturu od robe i dokaz o plaćanju tipa izvoda iz banke (može i skrinšot) tako da deklarisanje proizvoda na manje ne znači ništa.
Kod DHL -a bi tu još dodatno imao oko 270$ troškova (carina, pdv, špedicija).
 
Ne znam za fedex ali DHL će ti tražiti fakturu od robe i dokaz o plaćanju tipa izvoda iz banke (može i skrinšot) tako da deklarisanje proizvoda na manje ne znači ništa.
Kod DHL -a bi tu još dodatno imao oko 270$ troškova (carina, pdv, špedicija).

Placam preko paypala, ako moze skrinsot onda mogu i da inspektujem element zar ne?
 
Može skrinšto.
Ne znam šta znači "inspektovati element"!?
Ditno je da se ono što prodavac napiše na paketu tj. na fakturi u paketu slaže sa onim što im ti pošalješ, e sad ako ti imaš mogućnost da se dogovoriš sa prodavcem ...
 
Znaci da ce da promeni vrednost koju on hoce i koja njemu odgovara.. Pa onda uhvati SS.
 
Misliš da neće tražiti izvod iz banke?

Sent from my Mi MIX 3
 
Placam preko paypal balance, sta im u tom slucaju saljem?

Edit: Pa evo gledam sad i online izvod iz banke moze da se promeni sa inspect element
 
Poslednja izmena:
Kako ste nevaljali :-devil-:

A kada traze izvod iz banke posto nisam upucen nije mi nikada trazen, jel traze samo SS sa online placanja recimo ili mora da se ide u banku da se izvadi listing sa nekim pecatom banke itd ?
 
Sjajni carinici su rucni sat od 16e, procenili na 30 i lupili sve dazbine. Lepo me dernuse

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ako su ga procenili na 30, onda nikako nije moglo ići sve, samo pdv. [emoji2369] Ako su cenu tražili na internetu, onda možda verovatno negde i košta 30e, ako su sami radili procenu onda bolje da ne rade više takve procene [emoji16] Ako si znao da je sat na carini, mogao si poslati dokaze o kupovini pa ti nebi oni procenjivali najverovatnije. Uglavnom ako pišete već, pišite kako jeste i malo opširnjje ( Ns, BG cairna? Sa AliExpressa ili?), i nemojte pisati sve moguće dažbine kada na 30e ne idu sve moguće...
Samo zbunjujete ljude umesto nešto korisno da se napiše ako vam je već carina otvarala paket.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim sve dazbine koje su za taj iznos propisane, nisam se dobro izrazio. Nisam znao da je na carini, posto nije cak ni paket sa dobrim pracenjem. Nego Sunyou logistika kod koje pise bukvalno da je stiglo posle 7 dana u Srbiju a ko zna gde je paket. Carinarnica Beograd je u pitanju, zato sam se i zacudio kada je stiglo da se plati.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Da li je Kinez napisao pravu vrednost na paketu ili onih generičkih 5$?
 
Ako je tako onda *mjau**mjau**mjau*. Nije baš da BG carina obraća pažnju na te pakete, nije te pogledala sreća [emoji16]Ali kao što kolega iznad reče, ako je na paketu neka smešan cifra tipa 5 ili manje dolara, onda im je verovatno bilo sumnjivo, a kinezi znaju da preteraju u tome...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vide oni na skeneru šta je unutra, kada vide da je sat ponadaju se da je neki oko 50tak evra ili više pa prosleda na otvaranje. A i sada manja količina pošiljki stiže pa imaju vremena i dw otvore neke pošiljke koje nekada ne bi ni pogledali.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meni paket sa Amazona, poslat DHL-om, stoji na carini od prošlog ponedeljka, znači skoro 10 dana (7 punih radnih dana), iako su svi papiri tamo i carina i sve dažbine unapred plaćeni. Iz DHL-a su odmah napisali da će postupak potrajati duže nego obično, mada je ovo već previše za nešto gde su papiri čisti kao suza i gde imaju svu dokumentaciju i dažbine plaćene.

Ali eto, kod nas je sve moguće.
 
Pročitao sam sigurno 30tak stranica teme i 99,99% sam siguran da sam ispao još jedan od somova u mreži DHL i speditera.
Ukratko, kupio sam Pixel 2 telefon preko Alija za 150e plus 40e DHL. Od njih sam dobio opis procedure i kontakt 4 preporučena speditera, a od jednog od njih da bi me to kostalo 4900 din za uslugu špedicije i 33% na ukupnu cenu (190*33%).
Molim Vas da me postedite bespotrebnih komentara i da mi kažete ako postoji neki put da se ublaži predstojeće dranje kože sa leđa.
Hvala unapred.
 
Pročitao sam sigurno 30tak stranica teme i 99,99% sam siguran da sam ispao još jedan od somova u mreži DHL i speditera.
Ukratko, kupio sam Pixel 2 telefon preko Alija za 150e plus 40e DHL. Od njih sam dobio opis procedure i kontakt 4 preporučena speditera, a od jednog od njih da bi me to kostalo 4900 din za uslugu špedicije i 33% na ukupnu cenu (190*33%).
Molim Vas da me postedite bespotrebnih komentara i da mi kažete ako postoji neki put da se ublaži predstojeće dranje kože sa leđa.
Hvala unapred.
DHL ne preporučuje druge špeditere nego oni rade špediciju.
Pre mesec-dva sam dobio njihov mejl (slika ispod).
b3f80532f9a8448b7f2fb1a360d1f005.jpg
 
@ sanmikele
Ta varijanta sa špediterom ti je tek dranje kože, platiš špeditera i još uz to otkup dokumentacije. Otvori DHL Srbija pa pogledaj tarife odnosno cenovnik
 
DHL ne preporučuje druge špeditere nego oni rade špediciju.
Pre mesec-dva sam dobio njihov mejl (slika ispod).

Obično ne, i ja sam pre ~ dva meseca dobio pošiljku i nisu pominjali druge špedicije,
ali je bilo nekoliko ljudi pre možda 3-4-5 meseci koji su ovde naveli da su im ipak preporučili druge špedicije.
Ako se ne varam čak su u jednom slučaju naveli da je to zbog obima posla (tj. smanjenog broj zaposlenih) pa ne mogu da postignu i taj deo da rade...

Pročitao sam sigurno 30tak stranica teme i 99,99% sam siguran da sam ispao još jedan od somova u mreži DHL i speditera.
Ukratko, kupio sam Pixel 2 telefon preko Alija za 150e plus 40e DHL. Od njih sam dobio opis procedure i kontakt 4 preporučena speditera, a od jednog od njih da bi me to kostalo 4900 din za uslugu špedicije i 33% na ukupnu cenu (190*33%).
Molim Vas da me postedite bespotrebnih komentara i da mi kažete ako postoji neki put da se ublaži predstojeće dranje kože sa leđa.
Hvala unapred.

Nažalost za ovu pošiljku je kasno. Jedino možeš da probaš da ih pitaš da li bi oni hteli da odrade proceduru pa da izađe 500-1000 din manje ali to je sve što možeš da uradiš.
Generalno za telefone, tablete, fotoaparate teško da može da se mulja jer svi znaju da ništa od toga ne košta 30$ tako da se ne isplati ići DHL-om jedino ako se mora al onda uzmeš lubrikant na vreme :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Drugari potrebna mi je pomoć, prvi put se susrećem sa ovim.

Naručio sam rezervni deo za nosač za bajs koji sam polomio u vrednosti od 15$+9$ shipping sa eBay-a iz Kine naravno. Piše ide preko Speedpak i očekivao da stigne za mesec dana. Kad mi je Kinez poslao vidim na eBay-u status da je poslao FedEx-om i evo kroz 5 dana već stigao u BG ali status je sledeći:

"9/25/20 5:35 PM - Clearance delay - Import, A Power of Attorney (POA) or form letter, authorizing FedEx/Broker to clear the shipment on behalf of the importer, is required for clearance, BELGRADE RS"

Kontam da treba da dam ovlašćenje za carinjenje.

Ne bih da platim špediciju ko zna koliko za stvar od 25$ sa šipingom.

Do sada sam kupio preko 200 stvari iz Kine što AliExpress što eBay i klasika, platiš, čekaš mesec dana i stigne uz PDV ili PDV+carinu poštaru ako je preko 50$.

Šta mi je činiti?

Hvala unapred

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno