Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li znaš da li je stizalo običnom poštom ili ove brže FedEx, DHL?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ma jok, najobičnija pošta, nije im bilo žurno.
Par njih su mehaničari a jedan je samo entuzijasta silom prilika. Nje to jedini uređaj koji su poručivali i stigao bez problema.
 
Narucio sam neki paket od manje od $30 koji treba UPS-om da dodje. Da li ce obracunavati PDV na to i ako se obracunava kako treba da ga platim? Znam kako ide postupak za carijnenjee, ali nisam siguran za PDV.
 
20% je pdv

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Zašto bi ga obračunali? Zašto bi ga uopšte carinili?
Meni je u skorije vreme iz Kine došao smartvoč a iz USA neki delovi za sat, obe pošiljke su manje od 50$, ni dinar nisam platio.
 
To i pitam, da li ce ista da naplate ili samo da puste da prodje bazirano na ceni.
 
PDV mogu da naplate i na 0.01
 
da li će ili neće je lutrija tj možda bidne al ne mora da znači

kako carinik bude raspoložen i da li treba hitno popunjavati budžet

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva kada je na deklaraciji pogrešna cifra na moju štetu, tj. cifra na deklaraciji je daleko veća nego što sam platio i to 4 puta veća jer sam kupio sve na debelom popustu a oni su iz nekog razloga stavili punu cenu na deklaraciju. Da li da ulažem žalbu, da li će prihvatiti sve moje dokaze o plaćanju ili će prihvatiti tu pogrešnu deklaraciju na paketu jer im naravno ide u korist? Druga opcija mi je da odbijem paket i da se vrati nazad pa da se ganjam sa prodavcem.
 
Pa posalji vec sada dokaze o placanju i broj posiljke

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
džabe to, već je ocarinjeno po vrednosti koja je na paketu i došlo do pošte, nisam ni znao za problem dok mi nije stiglo, moraću da probam sa žalbom pa ako ne uspe neka šalju nazad, nemam nameru da plaćam 40eur dodatnih troškova za nešto što sam platio sa sve poštarinom $35
 
znacio koji mongoloidi rade u *mjau**mjau**mjau**mjau*noj carini.... otvarail su paket iz USA sa Dropa, keycap koji je gift jer je uplaceno 10$ u charity za St. Jude.... i naplatili mi 340din *mjau**mjau**mjau**mjau*na smrdljva partijska govna
 
Pre par meseci sam pisao o ovome i pre neki dan se desio za mene tj prijatelja krajnji epilog svega

Naime carina je elektronske delove, koji su naruceni iz Nemacke proglasila da su stigli iz Kine sa aliexpressa i odredila vise od 3x vecu osnovicu, naravno zalbu nisu prihvatili posto zive u paralelnom univerzumu izgleda, jasno je ko dan da je paket stigao iz Nemacke i da je svaba ubacio unutra fakturu sa ispravnim cenama.

Podneli smo zalbu koja naravno nije uvazena i pored ociglednih dokaza koji su predoceni

Sledeca zalba se taksira cc 1800 dinara sto je neisplativo a i rok je prosao, paket stize ponovo na isporuku krajem krajen januara 2021 a sve ovo traje od jula 2020god

Pitanje je sledece, dali sada paket mora da se plati i dali je ovo resenje pod prinudom, plati ili ide izvrsenje uzeo ne uzeo paket ili i dalje postoji mogucnost da se odbije prijem

Vidim da na deklaraciji pise da smo uvozili kola i bopgami kurs dolara su muski preko 100 dinara racunali

IMG_20210128_132915.jpg201.jpgIMG_20210128_132951.jpg
 
Nije bitno odakle si uvezao već ko je proizveo

Proizvodi koji su made in evropa imaju drugi tretman, ali ako iz EU kupiš kineski proizvod to nije isto

PS
Nemam pojma o tvom konkretnom slučaju samo dajem kao moguće rešenje
Naravno ako je uvoznik firma (što se da naslutiti iz rešenja) a ne fizičko lice

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije bitno odakle si uvezao već ko je proizveo

Proizvodi koji su made in evropa imaju drugi tretman, ali ako iz EU kupiš kineski proizvod to nije isto

Mislim da se ovo ne odnosi na fizička lica, naročito u skraćenom postupku.
 
Poslednja izmena:
u pravu si ali sam to već dodao u post scriptum ;)

Ako paket nisi preuzeo nemaš nikakvu obavezu plaćanja, ako nije reč o firmi i skraćenom postupku za firmu. Ipak je najbolje da proveriš direktno sa poštom jer carina je komplikovana za to :p
 
Poslednja izmena:
Nikakva firma kao uvoznik nije u pitanju covek uzo 3 komada za sebe a proizvodjac je Slovacke, skracenog postupka nije bilo vec produzenog sve traje od jula meseca 2020, vec j narucivano od tih Nemaca do sada oni uvek ubace fakturu sa pravim cenama

Na paketu lepo pise odakle je poslato i nikakav Aliexpress nije u pitanju niti je roba placana u dolarima, ja cu debelo razmisliti dali ista vise da narucujem ovde posto imam kao varijantu susednu drzavu

Nisu oni niti gledali paket i dokaze vec su samo po autoimatizmu potvrdili ono sto su prvi put nisu uradili
 
Poslednja izmena:
Fizicko lice, nemaš obavezu da preuzmeš paket.

Carina zna da su takse velike i nepovratne zato tako i odgovaraju inače bi dobro razmislili šta pišu [emoji848]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Zato taxa za usvojenu zalbu treba da se vrati, ali ne... odbijaju ljude bez valjanog razloga
 
I gde ce sad da vrate robu ako se odbije preuzimanje na aliexpress ili na adresu u Nemackoj koja stoji je na paketu, mozda uopste nece ni da vrate?
 
Poslednja izmena:
Stiže mi preko Fedexa iz Kine deo za zvučnik u vrednosti 45$.
Koje troškove mogu da očekujem, koliko sam razumeo nema špedicije samo carina?
 
Da li neko ima iskustva sa francuskom LaPoste?
I ako neko moze ukratko da napise kakvo je stanje na carini, nisam nista skoro narucivao iz inostranstva, kakva ocekivanja da imam za paket ~100e? Hvala :)
 
@ Ruvidium
Ako je 100e normalna cena a ne sa nekim popustom onda dodaš poštarinu i na sve to 32% ako ide preko pošte a ako je brza pošta (DHL,UPS, Fedex..) na sve to +cca 3500 din minimalno za špediciju u zavisnosti preko koga ide
 
Stigao mi je juče polovan bluetooth zvučnik iz Britanije, kupljen na e-bayu. Put od predaje u pošti u Britaniji, do mene trajao 10 dana. Naplaćen samo pdv (800 din), kao carinska osnovica (3993 din) korišćena isključivo cena koju sam platio za zvučnik (30 funti). Ranije su mi naplaćivali i troškove dopreme koji su često bili pozamašni-
 
Stigao mi je juče polovan bluetooth zvučnik iz Britanije, kupljen na e-bayu. Put od predaje u pošti u Britaniji, do mene trajao 10 dana. Naplaćen samo pdv (800 din), kao carinska osnovica (3993 din) korišćena isključivo cena koju sam platio za zvučnik (30 funti). Ranije su mi naplaćivali i troškove dopreme koji su često bili pozamašni-


Koliko ti je paket stajao na carini?
 
Jedan dan prema informaciji sa trackinga naše pošte. Koliko sam gledao informacije na netu carinjenje se vrši u ovoj pošti 61200
02.02.2021 14:25:52 11111 БЕОГРАД 17 Урученa (примaоцу)
02.02.2021 05:19:52 10200 ГПЦ БЕОГРАД Отпремa
01.02.2021 11:33:49 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10200 ГПЦ БЕОГРАД Отпремљен
01.02.2021 11:27:13 61200 ЦАРИНА ГПЦ БЕОГРАД Отпремa
30.01.2021 14:34:48 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА Отпремљен
29.01.2021 11:47:38 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА Отпремљен
29.01.2021 11:47:38 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА Отпремљен
28.01.2021 12:13:06 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину
28.01.2021 10:17:14 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
28.01.2021 09:08:27 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА Отпремљен
23.01.2021 07:50:00 GB-GBLALA Превоз
22.01.2021 14:21:00 GB-Pontypool Post Office Пријем
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno