Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A oni bi kao mogli da procitaju racun na mandarinskom?! :d Ali eto lepo je znati da ima neka odredba - koja vidimo kako i koliko se postuje :whip:
 
Naravno da ne bi mogli da pročitaju na mandarinskom, ali kada bi se neko pozvao na ta 4 dana i da oni zadržavaju mnogo duže verujem da bi rekli jer nema računa.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nema to veze sa lokalnom carinom, valjda sve ide na isto mesto pa se tek onda distribuira preko poste do lokala.
 
Kad god sam uspeo dobiti na telefon NS carinu rekli su mi od kojeg datuma trenutno obrađuju pošiljke i da naspram toga mogu izračunati kada će moja otprilike doći na red.
 
Prvi post i nalog urgiran panikom. Elem, prijatelj mi je 22.01 poslao gramofonsku plocu iz Nemacke, nazalost nepreporuceno jer su upravo tih dana bili vrlo cudnovati troskovi slanja iz Nemacke (tipa 40 EUR do Srbije!), da bi se stanje smirilo posle par dana. Do sada mi ploce nisu stajale na carini dalje od nedelju dana na carini, cak ni oko praznika. Postovi iznad mi daju nadu da je mozda i dalje na carini... Ukoliko nije izgubljena.
NS carina je u pitanju.
 
meni paket na carini 15 dan....CN aliexpress
BG
35€plaćen....nisam slao nikakav mejl -dokaz o plaćanju niti zvao...
kontam da bi trebalo da ga završe narednih 15ak dana, ali me interesuje max zadržavanje ako ste čuli od nekoga iz priče? pusti ove propise 4 dana i slicne munje-fore....
 
Meni je paket stigao iz Japana za 3 ili 4 dana, a vec 10. dan je na carini u BG-u. Tuga kakav smo kanal od zemlje.
 
Stanje (kod poste) se azurira nocu, tako da ujutru proverite - ako ima nesto ima, ako jok, cekaj sl. jutro i tako u krug.

Meni od 29.01 se vrti na carinskom pregledu posiljka, tracking naravno imam...
 
hehe...taman sam otkucao u wordu i printscreenovo račune....da pošaljem mail....i bzvz pogledam na sajtu pošte kad ono prošlo carinu...bez zezanja
yeee :)
27.01.2019 15:21:35 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
28.01.2019 09:17:03 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
29.01.2019 08:23:32 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
30.01.2019 07:40:36 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
31.01.2019 08:32:01 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
01.02.2019 09:28:40 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
02.02.2019 07:48:27 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
04.02.2019 08:22:50 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
05.02.2019 08:45:00 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
06.02.2019 08:05:49 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
07.02.2019 08:58:17 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
08.02.2019 07:55:08 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
09.02.2019 08:22:41 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
11.02.2019 15:17:20 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Moze pomoc.
Zasto paket ide za Krusevac,kada je adresa za isporuku Backi Petrovac/Novi Sad,da li postoji carinska ispostava u Krusevcu ili...?
4AF8926D-8B28-4413-B802-5A694BAC6E07.jpeg
 
verovatno zato što to nije tvoja pošiljka. ima carina u kruševcu ali PC bi trebalo da bude poštanski centar
 
Poslednja izmena:
Taj tracking number sam dobio za pracenje,sta da radim?Paket sam platio na ali-ju 114eura.
 
sačekaj dan dva zna i pošta ponekad da pogrešno pošalje ali tek ako za nekoliko dana piše da je neko drugi podigao paket odmah na aliju pokreći dispute.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Moguce, nisam godinu+ nista porucivao do sada :)


Ali hajde da razjasnimo ovo kad je vec tema carina: vezano za status "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED".


Gde je to - i da li svima u celoj zemlji prvo ide posiljka tamo? Vaistinu ima mapa carinarnica sa regionalnom podelom: http://www.carina.rs/lat/Kontakt/Carinarnice/Stranice/Carinarnice.aspx
to su sve carinarnice - ali ne carini se pošta u svim njima !!! već samo u nekim. u ostalim se carini uvoz robe i sl.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nisam baš razumeo ovo da li svima u celoj zemlji ide tamo na carinjenje? Misliš da li ide u Bg?
Meni ide u NS, za Beograd nije nikad i ne bi ni smelo osim ako nije došlo do neke greške. Isto tako onima kojima ide u Nišku ispostavu.

Pa to - mislio sam da imaju neki "sabirni centar" gde recimo neka gomila carinika odradjuje to pa se onda distribuira dalje. Tj. da je centralziovano dikrento sa aerodroma ide prvo tu pa dalje.
Dakle ide ipak lokalno - 10x :)


UGRINOVAČKA 210B

10x :)

to su sve carinarnice - ali ne carini se pošta u svim njima !!! već samo u nekim. u ostalim se carini uvoz robe i sl.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Good to know.

OK,sacekacu dan dva,pa cu videti sta dalje.
Hvala na pomoci.

Na tvom mestu ja bih kontaktirao prodavca sa AE prvo - da ti proveri da li je poslao na pravu adresu ili je samo napravio propust sto je tracking number poslao tebi umesto nekome drugome... i to se desava.
 
Stanje (kod poste) se azurira nocu, tako da ujutru proverite - ako ima nesto ima, ako jok, cekaj sl. jutro i tako u krug.

Meni od 29.01 se vrti na carinskom pregledu posiljka, tracking naravno imam...
Meni 28.01 stiglo na carinu,danas mi doneo postar. 30$ placeno,paket otvaran i naplaceno samo 100din za otvaranje...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
'ladno brže obrađuje Bg carina koja je pretrpana paketima, od NS carine. Paketu će uskoro 3 nedelje kako stoji. Stici ce mi svi paketi do leta xD
Porudžbine preko DHL pošte koliko vidim u prvom postu idu redovno preko naše pošte, i njima se plaćaju sve dažbine?
 
Meni 28.01 stiglo na carinu,danas mi doneo postar. 30$ placeno,paket otvaran i naplaceno samo 100din za otvaranje...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока

Lucky you :) Meni jos uvek se vrti... tamo posle praznika cenim da ce biti. Smorio sam se vise i da mislim o tome :wall::crash:

'ladno brže obrađuje Bg carina koja je pretrpana paketima, od NS carine. Paketu će uskoro 3 nedelje kako stoji. Stici ce mi svi paketi do leta xD
Porudžbine preko DHL pošte koliko vidim u prvom postu idu redovno preko naše pošte, i njima se plaćaju sve dažbine?


Pravila tu nema... haos vlada :)
 
Ево да и ја мало кукам!
Данас ме звали из поште, Нови Сад је у питању, да ми је пристигао пакет и да га преузмем. Питам радницу што ми поштар није донео. Она одговара како то сад тако раде.
Одох у пошту да видим је ли то caddy за лаптоп што сам поручио пре скоро два месеца и који сам платио 3,15$.
Дам јој личну карту и она доноси коверту и видим залепљену царинску декларацију. Одмах јој кажем да нећу ништа да платим. Она се смешка и одречно одмахне главом.
Узме те папире и одвоји их у неку кутију. Рекох себи, оооо изгледа да има неких новина!
Да ми папир да потпишем, ја видим на папиру пише 220 динара.
Питам је, шта је то. Каже она царина!
Ма која бре царина! Шта лупате глупости! Шта је ту 220 динара? Она и даље говори, царина!
Драга моја госпођо, немате би појма! Окренем се и одем.
Ајд да платим порез од 20% на робу коју сам купио, али да им дам ПДВ, отварање коверте, уплата ПДВ и све то у износу од 220 динара на производ који сам да доставом платио 320 динара, стварно срамота! Свашта и од мене, па то је новосадска царина!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno