Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, zna li neko sta se desava sa posiljkama?
Vec mi tri dana stoji paket na aerodromu, a nestize na carinu:
12.08.2014 15:27:32 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
 
Odmori su, nema ko da radi, pa se pošiljke obrađuju nešto sporije.
Ako hoćš info iz prve ruke okreni broj koji sam ostavio.
 
Zvao sam, ljubazna teta me uputila na NS carinu (021/480-72-06) posto je Vojvodina u pitanju, gde je isto jedna ljubazna teta rekla da je paket kod njih i da je zadrzan jer neznaju cenu. Trazili su da im posaljem racun, poslao sam...sad cekam.
 
Ne znam kako bih rekao ... ali upravo svedocih mojoj prvoj najbrzoj posiljci do Serbije :)

Destination Country - Serbia:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/08/17 20:33:20
2014-08-17 08:01, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
2014-08-17 07:43, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:42042 Millisecond, Cache Time:2014/08/17 07:00:00
2014-08-15 14:54, Despatched to overseas (Country code: RS)
2014-08-12 17:37, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Kapiram da ce sad da bude u posti jos 10 dana, ali ovo do sada je bilo ka' da vozi DHL :)
 
Poslednja izmena:
Zvao sam, ljubazna teta me uputila na NS carinu (021/480-72-06) posto je Vojvodina u pitanju, gde je isto jedna ljubazna teta rekla da je paket kod njih i da je zadrzan jer neznaju cenu. Trazili su da im posaljem racun, poslao sam...sad cekam.
Upravo htedoh da ti napisem da je paket na carini, ali si vec zvao.
Ljudi grese, kad vide "'11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu '' oni misle da stoji na aerodromu sto nije tacno, to znaci da je stigao paket u postu na aerodromu i nastavak za carinu znaci da je poslat odgovarajucoj carini po mestu prebivalista, ovo vidim svako malo da ljudi pitaju jer ocigledno ne znaju kako ide status posiljki.
Dakle tvoj paket je na cirinu zapravo u posti carinjenja kako rece u NS posto si iz Vojvodine poslao si im racun sto je dobro brzo ce ti odrediti PDV i ako ima carine i to, nemoj da brines.
 
Aj neka neko sumira te statuse kakvi mogu biti i sta znace, pa ad moderator neki ubaci u prvi post?
 
Evo ja cu da probam da vam pojasnim:

1. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Prispeće- ovo prvi status kad posta primi paket tj. prvo skeniranje paketa

2. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Za carinu- paket skeniran i odmah zatim se salje na carinjenje u postu carinjenja zavisno od mesta prebivalista(mi iz BG nasi paketi zavrsavaju u Savskoj, ovi iz Vojvodine u postu carnjenja u NS, ovi dole u NI itd)

3. - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovo znaci da je jos uvek u posti(carini) nije dosao na red vas paket i moze ovaj status da se ponavlja sve dok ne prodje pregled

4. 61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine- ovo je status kojem se svi raduju a znaci da je paket ocarinjen(pdv i carina ili samo pdv) ili nije(ukoliko se prohte carinuku), uglavnom znaci da je krenuo dalje ka vama i da ga sutra uglavnom primate

5. 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovaj status znaci da je paket napustio carinu i da je vraca u glavni postanski centar gde ga razvrstavaju i salju u postu prebivalista

6. 10200 GPC BEOGRAD - 110.. Beograd ..,(ovde pise postanski broj za grad ili opstinu a posle beograd ili koji god grad ide broj poste gde se isporucuje Otprema- ovo je status gde je paket iz GPC-a poslat na vasu maticnu postu po mestu adrese.

7.110.. Beograd .., Urucenje, Uruceno, IME I PREZIME- ovo znate i sami jer u momentu dok citate ovaj status paket vam je u ruci :D

U principu to je to.
 
@DaPimp
Odakle si narucio,i ako je Ali,koji prodavac? Ja vec 5 dana cekam da mi Fantacy posalje tel,i pored onoliko ocena,nesto je mnogo spor...
 
A zna li neko šta znače skraćenice / statusi tipa : CH - DEDIET , CH - SGSINS , CN - CNBJSA , i još neka skraćenica ako ima , prosto da imamo sve na jednom mestu .
 
Prve dva slova ti označavaju državu preko čije pošte/kurirske službe se šalje:

- CH - Švajcarska
- CN - Kina

Druga reč označava poštansku službu/kurisku službu preko koje se šalje.
 
A zna li neko šta znače skraćenice / statusi tipa : CH - DEDIET , CH - SGSINS , CN - CNBJSA , i još neka skraćenica ako ima , prosto da imamo sve na jednom mestu .

To su sortirni centri poste CH - DEDIET ch znaci da paket ide preko ch poste, DEDIET je oznaka centra prva 2 slova su zemlja tj. Nemacka Dicenbah mesto u blizini franfurtskog aerodroma koji je glavni za posiljke u Evropi
 
Ovako redom:

CH- DEDIET - paket stigao u Dietzenbach u Offenbach-u u Nemackoj
CH - SGSINS- paket na Singapurskom aerodormu
CN - CNBJSA- paket na aerodromu u Bejingu ili ti Pekingu

ETO...
 
Tako je, radi se o tome.
 
Pozdrav, evo da dovršim moju priču, znači paket mi sleće u utorak na aerodrom, u sredu je već na carini NS, Ja u petak zovem carinu jer nigde ne vidim promenu na TN. Kažu mi da je paket kod njih i traže račun, pošaljem račun i čekam...ponedeljak ujutru, promenio se status na TN, šalju mi paket, prošao je carinu, za to vreme mi pre podne stiže pismo iz carine NS da treba da im pošaljem podatke o JCI (šta god da je), uverenje o obavljanju zanatske delatnosti, izvod iz sudskog registra, kontrolnik, fakturu, dokaz o izvršenom plaćanju i fotokopiju LK...imam 8 dana za sve to ili ga vraćaju nazad...vidim pismo poslato odmah taj dan kada su preuzeli paket...zovem ih opet da vidim šta je problem, javlja se neki lik, kaže sve ok paket je poslat dalje....prihvatili račun koji sam poslao mailom...eto čisto da se neko ne bi zaletao i počeo tražiti sva ta uverenja...nazovete pošaljete račun i čekate.
 
@Arpad72
Sve je u redu dok ne krenu markerom zutim da ti podvlace JCI........ :d
 
Saltao sam zadnjih nekoliko strana nisam uspeo da vidim.

Zanima me kolika je carina,taksa sta sve vec ide xD , 20% od cene ako je iznad 50e ili kako tacno to ide ?
Da li recimo moze posiljalac da recimo stavi 30e na neki paket od 100e i da se ne plati carina :D
 
Carina ide na vrednost preko 50e a ispod toga ide pdv 20% i to na iznos vrednosti koji carinik sam svojom voljom odredi.
 
A meni su pismeno dali da carina ide samo onih dana kada Mali Medved i Veliki Pingvin nisu u sazvezdju lava ili vodolije, i da moram da platim administrativnu taksu za astrologa, inace mi nece priznati da tog dana nije bilo konjukcije...
 
Predmet od 42 eur mi stoji na carini malo duže. Čak me je i kineskinja sa Alija kontaktirala zbog ponavljanja statusa.
Da li je neophodno da zovem carinu ili da se strpim još neki dan.
Takvog uredjaja nema na našem tržištu (mini odvlaživač vazduha) pa se brinem da ne mogu da utvrde cenu..

2014-08-15 11:40, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-14 11:47, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-13 13:25, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-12 07:57, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-11 11:57, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-09 12:53, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
 
Upravo stigao blic za dslr. Cena 49e, poštaru dao 950din.
 
Blic je naručen 2.8 na Alie.
 
I moja 2 paketa što su na carini od 10.08.
 
Predmet od 42 eur mi stoji na carini malo duže. Čak me je i kineskinja sa Alija kontaktirala zbog ponavljanja statusa.
Da li je neophodno da zovem carinu ili da se strpim još neki dan.
Takvog uredjaja nema na našem tržištu (mini odvlaživač vazduha) pa se brinem da ne mogu da utvrde cenu..

2014-08-15 11:40, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-14 11:47, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-13 13:25, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-12 07:57, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-11 11:57, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-08-09 12:53, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu

Strpi se jos neki dan ukoliko bude potrebe kontaktirace oni tebe da im dostavis cenu koju si platio.
Nista cudno, malo strpljenja.
Moj predmet je upravo prošao carinu. :)
Eto vidis dok sam pisao poruku ti javio da je prosao.
Znaci strpljen spasen.... rekao sam ti
 
Poslednja izmena:
Carina ide na vrednost preko 50e a ispod toga ide pdv 20% i to na iznos vrednosti koji carinik sam svojom voljom odredi.

Bas tako.Moze da napisu kinezi vrednost i 10 dolara ako carinik odredi da kosta 100 eura racuna 10% carine od 100 eura + 20% pdv-a.
Lepo kinez napise pravu cenu i nema problema,mada ne razumem paranoju od 10% carine.
Jedini je problem ako carinik odredi duplo vecu vrednost robe,mada su verovatno razlog tome ovi sto izbegavaju carinu.
Sta ces,sa 10% od 10 000 dinara mozes kupiti stan u Beogradu.:D

amdpower2
 
Poslednja izmena:
Porucila sam futrole za tablet dve ..vrednost 25$ jel smeju da mi to carine i da imam neki dodatni trosak?
 
Najverovatnije neće ništa naplatiti,ali sve je moguće.
Ja lično izbegavam naručivanje više komada bilo čega u istom paketu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno