Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Верујем да је мислио на формулацију.

Напиши у теми o камерама утиске о Еле камери

Sent from RMN2
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ide na teret poštara, jer ako carina zna na koliko je zadužen a on nije uplatio, onda sigurno može da vidi kod iste za koje pakete nije uplatio, pa bi došao kod tog primaoca da traži.
 
Da li stvarno verujete da carina živi u kamenom dobu i da ne vodi evidencije dugovanja rezidnata ka njima?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
A odakle njina nas jmbg ilo brlk ili potpis?
 
Pa parking servis koji nije državna institucija nađe te po registarskom broju i pošalje na kućnu adresu opomenu za plaćanje. Ili ti u prevodu koristi bazu MUP-a što misliš da institucija koja je državna ne može da izvrši pretragu. A i št
će joj kad već ima ime prezime, adresu...
Inače carina je jedina državna firma koja ima procenat naplate potraživanja od 100%, takođe je godinama unazad najveći punilac budžeta, upumpa više novca i od poreske uprave.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Да је тако, онда би био систем да се плаћа накнадно, кад преузмеш пакет. А пробај у пошти и питај да ти дозволе да узмеш пакет а да ћеш ти уплатити касније па да видимо да ли ће проћи...

Кривица је цариника што је одрадио посао траљаво па нека он сноси трошкове - а неће наравно...

Sent from RMN2
 
Ime, prezime i adresa nisu dovoljni.
Jer nije vecina prijavljena na adresi stanovanja i sl.

A registsrske tablice JESU jedinstveni identifikator.
 
За дронове знам каква је ситуација али ме занима како стоје ствари са оним играчкама хеликоптерима на даљински или мини дроновима од 15-ак долара...

Да ли царина дозвољава то или ће ми тражити и за то којекакве дозволе?

Sent from RMN2
 
Ako je baš mali dron (tj bitno je da ima malo pakovanje) prolazi i bez otvaranja carinu. Ako otvore paket gotovo sigurno će tražiti dozvolu koja košta 1400 dinara,jer od onog meča sa Albanijom naša država ima averziju prema dronovima.
 
Претпоставио сам мада и најмањи имају не тако мала паковања, ипак треба да станд и дрон/хеликоптер и даљинац и још заштита...

Sent from RMN2
 
I da završim priču. Pozovem poštara koji je doneo paket (znamo se, mala sredina). Objasnim a on iz više puta shvati o čemu se radi. Sutra me zovu iz pošte i mole da dođem. Ode moja žena. Ukapirali su da bi trošak trebalo da plati službenica (tek počela da radi) koja je loše to odradila.Žena platila i to je to. Kaže, ona mala gleda i ne progovara. Verovatno je izribali. Nisam to hteo ali tako ispalo. Sve jedno ostalo joj 2500 u džepu. Inače telefon odličan za te pare 64 evra. Pogledajte karakteristike Oukitel U7 Plus.
 
Čisto update za carinu. LED sijalice od prošlog petka na carini i još uvek nisu ocarinjene tako da zadržavanje sigurno nedelju dana. Javljam kad prođu...
 
Kome ostalo 2500 u dzepu?
 
Izdržaće, baš je lagan pa mu padovi ne smetaju toliko. Kod mog nećaka je već 2 meseca, u početku nije silazio sa punjača,a sad je već izgubio interesovanje.
Jedina mana je baterija, traje samo 4-5 minuta.
 
02.03 porucio sam Letv x500 kinez stavio 70 dolara a carina mi je uzela oko 2500 din za dazbine, pre par dana mi je stigao bluboo maya za prijatelja vrednost 45 dolara a odrali me za carinu 2650 din.
Ja neznam ali steko sam utisak da svi mobilni nebitna cena dazbine ce te kostati oko 2500 do 3000 dinara.
I mislim da je ovo cist lopovluk drzave i treba da se zalimo da nemoze ovo ovako da se naplacuje.
Da li se slazete?

Letv x500

d6ce750acc0802a1f372ff784a277468.jpg


Bluboo Maya

d8eafed71f5bdf6088644328a6035f67.jpg


Послато са SM-G900F
 
Pa nemoj da placas carinu nego se zali... da neces mozda da se Srbi organizuju? :D
 
Dobar dan svima. Imam jedno pitanje. Planiram da uvezem iz Kine na firmu neku gumu u rolni tezine 30kg sa sajta alibaba.com. Zanima me oko transporta, posto oni uglavnom salju dhlom, zasto je tako skupo slanje(na paket od 180 eura izadje dhl 700 eura i da li postoji neka opcija da se prodje jeftinije? A ako se slucajno dogovorim da salju preko poste da li to znaci da je to onda cena sa sajta nase poste za medjunarodne pakete? Tamo pise da je maksimalna tezina upravo tih 30kg i da je za to cena 17000 din sto je donekle prihvatljivo. Hvala unappred
 
Koji je bese iznos u CG do koga se ne carini? 100€? 200€?
 
Paket poslat iz kine preko Post.nl ,status paketa je

24-09-2016 12:20 The item has been processed in the country of destination

Znaci zadrzavanje vec preko nedelju dana .

Jel ima neko iskustvo sa Post.nl-om jel se updatuje status kada prodje carinu u Srbiji .?

Sve jedno javljam kad paket prodje i kolika je carina .

Vrednost paketa je $67.
 
Paket poslat iz kine preko Post.nl ,status paketa je

24-09-2016 12:20 The item has been processed in the country of destination

Znaci zadrzavanje vec preko nedelju dana .

Jel ima neko iskustvo sa Post.nl-om jel se updatuje status kada prodje carinu u Srbiji .?

Sve jedno javljam kad paket prodje i kolika je carina .

Vrednost paketa je $67.
Da, na carini je sad najverovatnije. I meni stoji paket vec duze od 5 dana (isto nl post)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Update. Zadrzavanje 8 dana, 5 LED sijalica vrednost 12e, samo naplaceno otvaranje paketa 100 dinara
 
Данас стигао пакет који је од 21. на царини.

Sent from RMN2
 
Imam Info sa par strana da su Kinezi od pre par dana primorani da stavljaju realne cene na cn22 deklaraciju. Koliko je tačna informacija videćemo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
EU i US to generalno ne pogadja (skoro svi imaju nacine da nema dodatnih troskova za te dve zemlje), znaci samo nas, Ruse i Brazilce ce najzad dovesti u red, a ne da neko prodje frei, a neko plati za dvojicu :)
 
Jel zna neko koji datum danas obrađuju? Nexbox A95x podnesen na carinski pregled 27.09.16. Jel ko poručivao ova čuda i da li da očekujem šišanje-brijanje? Cena je oko 40EUR.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno