Šta je novo?

Grand Theft Auto V

A i mislim da je onaj tip, sto bezi od policije Carl CJ Johnson. Mada, najbitnije je da vrate gang wars i South Central i ja sam zadovoljan! Cini mi se da ce mapa, opet biti ceo San Andreas, jer se u trailer-u vide dva mosta iz San Fierro (kad onaj tip vozi skuter an vodi). K'o malo dete sam! Gimme, gimme, gimme!!:banana:

Bice ceo SA mapa i jos malo veca...a inace razmisljaj malo...ako ce petica biti u sadasnjosti kako onda CJ bezi od murije kad je to u SA obicnom bili 80/90-tih..?
 
Ja se samo nadam da ce graficki biti kao MAFIA 2 koja je savrsena bukvalno savrsena graficki nema stepenica kao na IV detalji vrhunski fizika i sve + Optimizovana ako isto tako urade i GTA V i urade perverzno dobru pricu, mislim da ce igra biti dom zadatak za MAFIU 3 :-D
 
Meni je Mafia2 samo ok i kao igra i graficki, aa u igri je jako los, a teksture vegetacije itd su bas lose i mutne, niske rezolucije. Ali su zato neki detalji fantasticno odradjeni. Jednostavno Mafia2 ima solidnu ali neujednacenu grafiku.
 
Meni je Mafia2 samo ok i kao igra i graficki, aa u igri je jako los, a teksture vegetacije itd su bas lose i mutne, niske rezolucije. Ali su zato neki detalji fantasticno odradjeni. Jednostavno Mafia2 ima solidnu ali neujednacenu grafiku.
Pa sve to je drasticno losije u GTA IV :-D jeste GTA stariji 2 god ali ako planiraju igru (GTA V) da izbace sa stepenicastom grafikom katastrofalnom optimizacijom kao i IV gde se teksture ucitavaju na metar od tebe mislim ono... U mafiji mi se to nikada nije desilo.. Gta na I7 pa se ucitavju teksture kao da imam P3 @ 1GHz :-DDDD
 
Ja sam probao gta IV i obrisao :) Mada mi se sada i igra, smetala mi je iskrzana grafika, to sto sam imao c2d na 3Ghz- nisam znao da ocujem tada :d a i gameplay me nekako smorio.. iako nisam dugo igrao.
 
Ja sam probao gta IV i obrisao :) Mada mi se sada i igra, smetala mi je iskrzana grafika, to sto sam imao c2d na 3Ghz- nisam znao da ocujem tada :d a i gameplay me nekako smorio.. iako nisam dugo igrao.

Iskrzana je i dalje ili ja ne umem da podesim da ne bude takva... meni je posle GTA IV mafia LEPOTA za igru cela igra KLIZI ne znam kako da opisem utisak prelaska sa GTA na MAFIU... zaista nebo i zemlja . Mafia ostavalja u prasini GTA i nadam se da ce V biti konkurent mafiji makar da ima optimizaciju mafije i detalje i bicu zadovoljan :)
 
mafia je jako dobra igra i grafika u mafiji je odlicna, ne znam zasto gta nije optimizovan kao mafia, trebali su da porade na tome, mada je mafia posle izasla.:d
 
Mafia2 je graficki bila jako dobra kad je izasla, engine je dolican. Ali Mafia2 je imala drugih nedostataka kada se pojavila, uporedjivajuci je sa prvim delom.
GTA4 je imao vecu slobodu nego Mafia2 (hilihopteri, etc), ocajna optimizacija.
Mafia2 je, sa druge strane, bila 10x bolje optimizovana.

GTA3 nisam ni odigrao zbog prve Mafije :)
Posle nekog vremena sam uzeo da predjem i to cudo.
 
Dosta usminkanije izgleda engine, problem je u tome sto ih svrbi levo za pc igrace. Sad govore kako ce biti optimizovaniji engine iz prostog razloga jer znaju kakvog su frankestajna od porta sklepali i koliko se digla buka oko toga, pa sad to isticu kao glavni adut. Godinu dana su imali da ga poliraju, ej, godinu. Do poslednjeg patcha je proslo koliko, jos pola godine i skoro nista nisu uradili. Ni dan danas ne postoji masina koja moze da ga tera kako treba na max, ja licno probao, al' ni blizu... Igra u rez 1920x1080 ne zahteva na svim postavkama,slagacu, ni 1,3 gb video mem. a usporeno iscrtavanje textura, nelogicno opadanje fps-a, cfx/sli skaliranje je ocajno i bice zauvek prisutno nezavisno od hw-a...
 
GTA IV je očajno je optimizovan i na konzolama, takav je engine. Pati od fps dropova, uglavnom je ispod 30, itd.

Uostalom evo na kojim podešavanjima radi tamo:

Xbox 360 settings
Resolution 1280 x 720 @ 20 -30 fps
Texture Quality Medium
Reflection Resolution Medium
Water Quality Medium
Shadow Quality High
Render Quality Low
View Distance 21/100
Detail Distance 10/100
Vehicle Density 33/100
Shadow Density does not exist on the Xbox 360
Definition off
Vsync off

Ovo je za x360, na PS3 je rezolucija još niža 630p (1120×630), pa se upscale-uje na 720p. Realno na ovim podešavanjima i 8800gt tera tih 20-30 fps-a sa procesorom od 3-4 jezgara.
 
Poslednja izmena:
GTA IV je očajno je optimizovan i na konzolama, takav je engine. Pati od fps dropova, uglavnom je ispod 30, itd.

Uostalom evo na kojim podešavanjima radi tamo:

Xbox 360 settings
Resolution 1280 x 720 @ 20 -30 fps
Texture Quality Medium
Reflection Resolution Medium
Water Quality Medium
Shadow Quality High
Render Quality Low
View Distance 21/100
Detail Distance 10/100
Vehicle Density 33/100
Shadow Density does not exist on the Xbox 360
Definition off
Vsync off

Ovo je za x360, na PS3 je rezolucija još niža (kao i još neke opcije), pa se upscale-uje na 720p. Realno na ovim podešavanjima i 8800gt tera tih 20-30 fps-a sa procesorom od 3-4 jezgara.

Au sine ovo je gore nego sto sam mislio da jeste :-D
 
Evo domaci zadatak za gta 5 sto se tice grafike: :D

 
Ti `oces da ja ponovo instaliram GTAIV?? :d Oh , wait... it wasn`t even uninstalled :p
 
Cisto sumnjam da ce se mnogo potruditi oko optimizacije,but,we'll see... :) Doduse,trejler dosta obecava.
 
Poslednja izmena:
Moze samo losije da radi od vanile. Al zato lepse izgleda.
 
ja stavio ovaj icenhancer 1.35 na original verziju, i u pocetku bude super slika1
posle par minuta se sve promeni slika2
onda krece sneg na ekranu do trenutka kada se vise nista ne vidi od snega slika3 jel se desavalo ovo jos neko, sta moze biti problem

p.s. u slucaju da mora da reinstaliram igru jel postoji nacin cuvanja save gamea online, posto je igra na steamu
 
ja stavio ovaj icenhancer 1.35 na original verziju, i u pocetku bude super slika1
posle par minuta se sve promeni slika2
onda krece sneg na ekranu do trenutka kada se vise nista ne vidi od snega slika3 jel se desavalo ovo jos neko, sta moze biti problem

p.s. u slucaju da mora da reinstaliram igru jel postoji nacin cuvanja save gamea online, posto je igra na steamu
Proveri na sajtu..ja mislim da epizode nisu podrzane samo obican gta 4 i to nisam siguran al mislim na za patch 1.4 ne i 1.7 ali kazem ti proveri ja sam gledao malo ranije nije ni bila sad bas ova verzija icenhancer-a..
 
Poslednja izmena:
wooow ^^
uzivao sam samo dok sam citao...
can`t wat :D
 
sve je ovo lepo ali plasi me da su ovo samo zelje fanova...
 
Jedva cekam da izadje, nadam se samo da nece biti slucaj kao sa cetvorkom.:hump:
 
^yeah! super sredili°!
 
Nazad
Vrh Dno