Šta je novo?

Blueberry BC-G52

I sta je sa CM Hyper 212? Jel staje il jok? :)
 
Samo da kažem da ja na ovom G51 nemam card reader, samo rupu.
 
Sad u cjelini, je li ovo kuciste dobro ili nije dobro za kupovanje, posto razmisljam da uzmem.
Hoce li biti dobar za i7 procesor i graficku SAPPHIRE ATI HD6450 1GB, necu igrati neke zahtjevne igrice zato sto imam xbox360 pa mi nece trebati.

Razmisljam da uzmem ovo kuciste sa 560W ili FRONTIER FM08A-BK/RD bez napojne pa je naknadno kupim, koje je bolje ?
 
Sad u cjelini, je li ovo kuciste dobro ili nije dobro za kupovanje, posto razmisljam da uzmem.
Hoce li biti dobar za i7 procesor i graficku SAPPHIRE ATI HD6450 1GB, necu igrati neke zahtjevne igrice zato sto imam xbox360 pa mi nece trebati.

Razmisljam da uzmem ovo kuciste sa 560W ili FRONTIER FM08A-BK/RD bez napojne pa je naknadno kupim, koje je bolje ?

Ma nema 560W, verovatno ima realnih 300-350W sto je dovoljno za komp koji planiras da pazaris. Problem jeftinijim napajanjima je zastita. Moj ujak je imao Frontier od 400W koji je bio i vise nego dovoljan za njegov komp (Sempron i radeon X550) i radio je tri godine (mozda i duze) bez problema i onda je napajanje pregorelo i sa njim hard disk.

Moj predlog ti je da kupis kuciste bez napajanja a da uzmes neko jeftino proverno napajanje. Ne treba ti za igrice pa te nece ni kostati mnogo.
 
ok. necu nesto previse, i7, 4GB rama, graficku koju sam naveo, 500HDD, maticna asus p7h55-m. koliko napajanje ce mi otprilike biti potrebno za ovu konfiguraciju.
da li da uzmem sa napajanjem koje dodje uz kuciste od 450W ili da uzmem posebno ocz stealthxstream 550W ??
 
ok. necu nesto previse, i7, 4GB rama, graficku koju sam naveo, 500HDD, maticna asus p7h55-m. koliko napajanje ce mi otprilike biti potrebno za ovu konfiguraciju.
da li da uzmem sa napajanjem koje dodje uz kuciste od 450W ili da uzmem posebno ocz stealthxstream 550W ??

Odgovorio sam ti na drugoj temi koje se bavi napajanjima:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ro-napajanje&p=2909187&viewfull=1#post2909187

Verovatno ce jos neko da da predlog.
 
necu uzimati ni blueberry ni frontier, ne mogu sad da se odlucim izmedju ovih koje kuciste da uzmem: Cooler Master Case Elite 430 Black ili Thermaltake V3 Black Edition ili Thermaltake V4 Black Edition ?
 
Uzeo sam ovo kuciste i mogu reci da sam zadovoljan, nije lose, za te pare je fenomenalno, nego me zanima kada stavljam dodatne 12 ventilatore jer oni trebaju da budu okrenuti tako da duvaju unutar kucista ili da budu okrenuti suprotno tj da izvlace toplotu iz kucista?
 
Umesto bacanja para na kucista najbolje resenje je uvodjenje klime u stan ili sobu gde se nalazi komp...jeste skuplje ali je dugotrajno resenje...
 
necu uzimati ni blueberry ni frontier, ne mogu sad da se odlucim izmedju ovih koje kuciste da uzmem: Cooler Master Case Elite 430 Black ili Thermaltake V3 Black Edition ili Thermaltake V4 Black Edition ?

Ja sam imao tt v4, i imam loše iskustvo. Prvo ono najozbiljnije i ne rešivo: U njega (bar u moje bivše) ne staju full atx ploče. Jedno od ležišta (zavarenih) nikako nije moglo da se zašrafi. Kako god da postaviš ploču ili skroz gore levo ili skroz dole desno ne naleže kako treba. Tako da mi je ploču držalo 5 umesto 6 šrafova. Sad to po meni nije strašno ali me baš nerviralo. U tt v4 ili tt v3 opušteno staje cm 212 a u komentarima u gigašitu admin kaže da staje čak i noctua d14. Sad, računaj da ti za tt i v3 i v4 treba još min 3 venta i da moraš da ih spakuješ u čarape da ti ne ulazi prašina. Još jedna bitna stvar ti je da ako ubaciš cm 212 ne možeš da računaš na regularne ventove za outtake na vrhu kućišta. Jednostavno nema prostora za ništa deblje od onih scythe slipstream koji su duplo tanji od regularnih. Iako u toj varijanti imaš dobro provetreno kućište cable management ne postoji pa ti protok neće biti nešto preterano dobar. Postoji tu i još jedan problem a to je buka. Ja sam to rešio kontrolorom, bio je u emmiju neki za 3 venta i bio je nekih 700 ili 800 din. Pošto je kućište totalno šuplje ventovi se baš čuju, odnosno protok vazduha. Tek na nekih 50 60 posto snage ventova kućište bude tiho. Sve u svemu bolje pogledaj Thermaltake V9 BlacX Edition. Nešto je skuplje ali veruj mi ukoliko nemaš ventove nećeš do kraja mnogo jeftinije proći. U toj srednjoj klasi imaš još nekoliko baš dobrih kućišta kao zelmanov z9, nekoliko varijanti lcp oko 5k din,NZXT Tempest 410 koje je fantastično itd.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovo kuciste i mogu reci da sam zadovoljan, nije lose, za te pare je fenomenalno, nego me zanima kada stavljam dodatne 12 ventilatore jer oni trebaju da budu okrenuti tako da duvaju unutar kucista ili da budu okrenuti suprotno tj da izvlace toplotu iz kucista?

Sto se tice ventilatora o kojima se radi? Ako se radi o gornjim ventilatorima oni trebaju da izduvavaju vazduh.

Dakle vent na prednjoj stranici i na dnu kucista da uduva a ventovi na vrhu da izduvavaju. Time poboljsavas prirodnu cirkulaciju.

Jel bi mogao da premeris koliko ima mesta od zadnje strane kucista do kaveza za optiku?

Bitno mi je, jer planiram da ubacujem Gemini II koji je veliki pa moze mu kuciste biti usko.
 
Poslednja izmena:
28.5cm imam i ja gemini II i moze stati ali nikako da nadjem braket za 1155 plocu, e sad imam problem sa prednjim panelom na ovom kucistu, kad god ubodem sluske zvuk pucketa. Ubodem dzek u mic, namestim na headphones i sluske i dalje puckaju, ubacim u zeleni koji je predvidjen za sluske i one i dalje puckaju. Imam plocu asus sa nekom via integrusom preko koje na zvucnicima 2.1 i na bilo kojim zvucnicima ima nekog zujanja, pogotovo na subwooferu. Dal je moguce da je losa intergusa i da prednji panel ne radi kako treba? U bilo koji port da ubodem sluske na prednjem panelu sluske pucketaju
 
Trebalo bi da moze!
Provericu uskoro pa cu ti javiti...
 
Dali neko mome da mi kaze kakvo je kuciste ovo navedeno i dali je ovo napajanje koje je u njemu moglo da tera konfiguraciju amd athlon x2 5600+ na 2.8Ghz,sapphireamd radeon hd 4850 1gb 256bit vapor-x,HDD WD od 320gb,4gb rama ddr2,itd ali dali ce terati tu konfiguraciju?
 
Pa nije lose, ima mesta, ali ne ocekuj nesto extra. Evo meni danas crkla ova dioda napred i ne mog da je nadjem nigde a sto se napajanja tice ipak je bolje neki lc ili chieftec. Izbegavaj kineska napajanja :)
 
Mozes li da mi kazes koju Maticnu,koju Graficku imas?
I sta imas jos od komponenti?
Bio bih ti mnogo zahvalan na brzom odgovoru..
Planiram da pazarim kuciste,pa me interesuje sta ti imas u njemu..
Pozdrav i hvala unapred.
 
Ma ima mesta u kucistu, ga p61a-d3, msi gtx650ti oc pe, tx3 evo
 
@markoni 96:
Koju Maticnu plocu imas u kucisty,ili si imao u ovom kucistu sa slike?Veoma mi je bitno..
 
GA 990FXA UD3 imam je i sada...sve je isto kao sa slika samo sto imam HDD Seagate 1TB
 
Na bok možeš staviti 120, 140 ili 180mm ventilator.

Dali neko mome da mi kaze kakvo je kuciste ovo navedeno i dali je ovo napajanje koje je u njemu moglo da tera konfiguraciju amd athlon x2 5600+ na 2.8Ghz,sapphireamd radeon hd 4850 1gb 256bit vapor-x,HDD WD od 320gb,4gb rama ddr2,itd ali dali ce terati tu konfiguraciju?

Napajanje može da tera i7 930 na 4.2GHz, 18gb rama, HDD i SSD, 6870 i pet ventilatora. E sad... koliko bi potrajalo, da li bi pre vrisnula ploča ili napajanje, to je već druga stvar. :D
 
Poslednja izmena:
vidish li ti datum kad je momak postavio pitanje? :D
 
vidish li ti datum kad je momak postavio pitanje? :D

Jel on jedini lik koji posećuje ovaj forum ili sam možda pomogao i nekom drugom članu sa mojim odgovorom?

Imam stranicu sa prozorom za ovo kućište i vuče mi se po sobi već mesecima. Pa ako nekome slučajno treba, nek mi se javi na PM. Stranica paše i na G51, ali farba nije iste teksture. G51 ima rapavu teksturu dok G52 ima glatku, pa stranica više paše na G52.
 
2500 dinara sam platio sto je poprilicno mnogo.Nemoj neko da te lozi da je dobro ovo kuciste :)

IMG_20150523_143236.jpg
4.2ghz.jpg
 
Steam, јеси озбиљан? Није положено. :)
 
Ovaj thread postaje sve bolji, od ressurectiona do polozenog kucista :D
 
Hahaha,nostalgija me uhvatila za starim IBM-om :D
 
Steam, јеси озбиљан?

Isto sam i ja hteo da pitam njega, ali rekoh možda je bolje samo da odgovorim u istom fazonu. :D

Kućište košta 20 i kusur evra i kaže "nemoj da te neko loži da je dobro"... pa za te pare je najbolje ATX kućište to je sigurno.

@Erik011
Ne kapiram što je "rezurerekcija" problem... kućište nije EOL, i dalje ga ima na tržištu i dalje je veoma popularan izbor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno