Šta je novo?

Blueberry BC-G52

markoni96

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2009
Poruke
296
Poena
169
Ima li mozda neko ovakvo kuciste da kaze kakvo je...jel hladno, ima li dovoljno mesta za high end hardware itd...
 
Evo posto niko nema nista da kaze ja pazario kuciste pa evo i nekih detalja...
Slike:

p1020194.jpg

p1020198.jpg

p1020207.jpg

p1020209.jpg

p1020204.jpg


Dobre stvari o kucistu:
-Cena
-Napajanje(520w ili 560w, dovoljno da tera neki office ili medium racunar)
-Fan Controler
-Memory Card Reader
-Mogucnost stavljanja vise ventova...
-Solidan lim


Lose stvari:
-Ostaju otisci prstiju
-Power i Reset button nisu bas najbolji, tacnije losa plastika
-Nije bas cvrst tacnije prednja plastika se malo klima(nezamerivo)

Zakljucak:

S obzirom na cenu dobijete i osrednje napajanje i fan controler koji je veoma koristan, isplati se uzeti ako nemate love :D
 
Kazi samo, koliko mesta za ventilatore poseduje kao i koje su velichine.
 
Gore idu 2(120x120mm), na bok ide jedan od 140mm nisam siguran izmericu uvece,dole moze jos jedan pored napajanja 100m u mom slucaju jer je napajanje veliko inace ide 120mm, nazad ide jedan 120mm i napred ide jedan 120mm...ukupno 6 slikacu sve...napred, gore i sa strane imaju filteri za prasinu zaboravih da napisem tacnije spuzve koje se vade i peru...
 
Izvini shto te zamaram, ali mozesh li mi samo za kraj reci koliko je kucishte visoko?
 
I siroko, da vidimo da li mogu da stanu veci kuleri tipa CM 212+ i sl?:) Na sajtu BB-a, pise 24cm, verovatno sa tom plastikom na bocnoj strani.

btw dobro kuciste za te pare.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pishe i neka mera da je visok 425 pa sam se zbunio, poshto meni 425 pashe, a 540 ne.
Video sam na itsvetu da ima da se kupi bez napajanja za 30e.
 
to bez napajanja nisam ni video...
 
Videh to kuciste juce u Ns-u u jednoj radnji,fino odradjeno za male pare al malo je previse upadjivo za moj ukus...Uzeo sam TT Dokker,prodao Asgarda keca,dosta bolje uradjeno kuciste nego Asgard a i taj Blueberry...inace temperatura sistema mi ne prelazi 30 stepeni,grafika 36 stepeni,cpu 30(core 23)stepeni na sobnoj 24-25 stepeni...dok je na istim postavkama ventova u Asgardu bio sistem 37-38,grafika 45,cpu 32...ima mesta za ventove,sto je najbitnije napajanje je dole sto rezultuje boljom ventilacijom...jedino je bezveze sto nisu stavili filtere na gornje rupe...kakve filtere bi tu mogao da stavim?Sundjere?
 
Evo i ja da se upisem u klub zadovoljnih vlasnika ovog kucista.

Kupio sam ga za 2500din bez napajanja i zamenio svoje 5-6 godina staro blueberi kucist koje se raspalo vec i bas je bilo ruzno.

G52 je fino prostrano, veliki otvori za ventove za razliku od matorog kucista i sve ide poprilicno lako sto se tice montaze osim prednjeg venta gde mora da se skida prednja maska, odsrafi jedan lim, izvadi iz lezista i na njega navrne vent (12 ili 14cm) i onda se sve to vrati nazad na svoje masto i zasrafi.

Ja sam pazario 12cm Cooler Master LED crveni, bukvalno necujan vent,montirao ga napred, povezao na fan controler i izgleda zaista fantasticno a osvetljava gotovo celo kuciste a kad smori ili se ne igraju igre smanjim ga skroz preko fan kontrolera i ugasi se i led :banana:. Kad dodje leto montiracu jos jednu dvanaesku pozadi.

Takodje sam primetio prilikom montiranja tog venta da ima jos jedan prikljucak za prednje plavo svetlo koje bas ubija u oci pa sam ga ostavio iskljucenog (da sam znao mozda bih pazario plavi vent).
U svakom slucaju mozete da birate mada je nelogicno da hdd led svetli crveno i da su linije kucista crvene a da svetli plavi led.. ali o kineskom ukusu ne vredi raspravljati :D

U svakom slucaju kuciste je cista desetka uzimajuci u obzir koliko kosta.
 
Poslednja izmena:
Uhm jel radi nekom citac kartica na kucistu? Probao sam vise sd kartica al nista ne ocitava, jednostavno ubacim i nista se ne desava. U cemu je fora? Dobro sam povezao na plocu sigurno jer mi rade prednji usb-ovi i audio.
 
Ubaci slike unutrasjnosti kucista ako mozes,to kuciste predstavlja pravu misteriju,uglavnom su se svi za slican novac odlucivali za Xigmatek Asgard i Thermaltake V3 ili V4...
Sto se citaca kartica tice,imas u uputstvu kako trebas da ih povezes...mada me ne bi uopste cudilo da ne radi :)
P.S. Negde sam cuo da je Blueberry u vlasnistvu naseg drzavljanina?
 
Mislim da sam upustvo liferovao zajedno sa kartoncinom od kucista jerbo "strucnjak" zna sve napamet. Od panela gde je card reader, 2x usb, audio + mic i fan controler idu tri kablica, 2x usb i audio koje sam zabo u plocu i oni rade, medjutim nema od Card readera zasebno a mislim da nema ni na ploci nigde gde bi ih utakao.. misterija.

Slikacu unutrasnjost kad me ne bude mrzelo jedan dan..
 
Zar i card reader ne bi trebalo da se kači na neki USB port na ploči? Imam G51, ali nisam proveravao da li mi radi card reader, valjda su ga ovi u radnji povezali ako uopšte ima kablića za njega.:p
 
Pa to i ja kontam, aj proveri dal' radi i sta se desava u Winu kad zabodes sdcard.
 
Jel neko merio kuciste?

Pitam jer mi bih ga pazario ali samo ako su dimenzije kao na slici:
 

Prilozi

  • bcg52_spec.jpg
    bcg52_spec.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 439
Video sam ovo kuciste kod druga, mocno deluje i naspram kojekavih kineza je za klasu iznad
 
Jedno off pitanje: sta sve moze da se dobije uz neko kuciste? Ili sta se uglavnom dobija=
 
koliko to napajanje sto dodje uz kuciste ima na 12V moze li HD5770 na njega i recimo athlon X3 455?
 
koliko to napajanje sto dodje uz kuciste ima na 12V moze li HD5770 na njega i recimo athlon X3 455?

To napajanje je stari standard i ima 16A na 12V grani a i to nije u stanju da pruzi! Potpuno neupotrebljivo za bilo sta iznad radeona 6670! Bas pre neki dan sam imao na servisu masinu sa 5770 i ''najjacim'' Bluberi napajanjem od 560W. Reci cu ti samo da se masina restartovala nakon pokretanja bilo koje zahtevnije igre a iz napajanje je picio vruc vazduh da si se mogao grejati na ovu zimu :) Nazalost, sa Bluberi napajanjima i ostalih deklasiranih snaga sam dolazio u dodir i ne bih ih savetovao uopste.
 
Jel neko merio kuciste?

Pitam jer mi bih ga pazario ali samo ako su dimenzije kao na slici:

Malo su se zeznuli sa tim merama na slikama, to su u stvari dimenzije pakovanja.
Evo podaci sa sajta:

Chassis size
450mm x 190mm x 425mm (L x W x H)

Packing size
500mm x 240mm x 540mm (L x W x H)
 
To napajanje je stari standard i ima 16A na 12V grani a i to nije u stanju da pruzi! Potpuno neupotrebljivo za bilo sta iznad radeona 6670! Bas pre neki dan sam imao na servisu masinu sa 5770 i ''najjacim'' Bluberi napajanjem od 560W. Reci cu ti samo da se masina restartovala nakon pokretanja bilo koje zahtevnije igre a iz napajanje je picio vruc vazduh da si se mogao grejati na ovu zimu :) Nazalost, sa Bluberi napajanjima i ostalih deklasiranih snaga sam dolazio u dodir i ne bih ih savetovao uopste.

Hvala na odgovoru znaci ne treba razmisljat o tom napajanju, pitao sam ovo jer me lik ubjedjivao da napajanje moze drzat athlon X4 i gts450 u sto mu ja naravno nisam povjerovao. Ako ne moze HD5770 onda ne moze ni gts450 mislim da je jos veci potrosac, vjerovatno moze drzat grafe koje ne traze dodatni konektor a i to je upitno ako se upari sa jacim procesorom ;)
 
Hvala na odgovoru znaci ne treba razmisljat o tom napajanju, pitao sam ovo jer me lik ubjedjivao da napajanje moze drzat athlon X4 i gts450 u sto mu ja naravno nisam povjerovao. Ako ne moze HD5770 onda ne moze ni gts450 mislim da je jos veci potrosac, vjerovatno moze drzat grafe koje ne traze dodatni konektor a i to je upitno ako se upari sa jacim procesorom ;)

Upravo tako :) Prepuna je Srbija "strucnjaka" za hardver koji napajanje procenjuju po tome koliko vati pise na nalepnici :) Bluberi i ostale divotice em nemaju ama bas nikakvu zastitu sto bolja napajanja imaju, em ih sklapa jedan Kinez sa neispravnom lemilicom i to najcesce u nekoj prokisloj supi u siroj okolini Mojkovca :)
 
Malo su se zeznuli sa tim merama na slikama, to su u stvari dimenzije pakovanja.
Evo podaci sa sajta:

Chassis size
450mm x 190mm x 425mm (L x W x H)

Packing size
500mm x 240mm x 540mm (L x W x H)

Ma zato i pitam jer su napravili zbrku. krastavac. nista od kupovine jer je solidno manje od mog matorog Lian Li.
 
Ne bi valjda menjao LL za ovo, ma koliko da je?
 
Evo temperatura sa ovim kucistem :)

eaqv7l.jpg
 
To napajanje je stari standard i ima 16A na 12V grani a i to nije u stanju da pruzi! Potpuno neupotrebljivo za bilo sta iznad radeona 6670! Bas pre neki dan sam imao na servisu masinu sa 5770 i ''najjacim'' Bluberi napajanjem od 560W. Reci cu ti samo da se masina restartovala nakon pokretanja bilo koje zahtevnije igre a iz napajanje je picio vruc vazduh da si se mogao grejati na ovu zimu :) Nazalost, sa Bluberi napajanjima i ostalih deklasiranih snaga sam dolazio u dodir i ne bih ih savetovao uopste.

Ma svaka serija napajanja je drugacija. Ja sam imao Blueberry 550w napajanje koje je teralo Core 2 Quad i 8800GT, a zatim i 5770, ali je ono imalo sestopinski konektor, ali ne znam tecnu specifikaciju. Nije bas sve tako sivo kao sto ga neki ljudi prave.

Sto se zastite tice tu si u pravu. Kada mi je crklo napajanje crkla je i grafika, ali crklo je tek 3 meseca posto sam krenuo da se bavim foldingom pa mi je napajanje 24/7 radilo 100%, a pre toga je radilo 3 godine super za potrebe ozbiljnog gaminga.

Na kraju, moze li neko da javi koje su tacne dimenzije kucista? One sa visinom 425mm ili one sa visinom 540mm?
I sta je bilo sa memory card readerom?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno