Šta je novo?

Air 13" ili Macbook 13" dilema

Možda i ne postoji bolji ekran te rezolucije i dijagonale na tržištu. Ne verujem da bi inače ugradili lošiji...

@jopopo
rezolucija je jedna od karakteristika ekrana - ako je veća, to je jedan od pluseva za ekran o kome se priča...
 
Rezolucija ekrana kod 13-ice je ono sto me je i odbilo od kupovine Macbooka...neshvatljivo da uredjaji koji po svemu jesu ultimate imaju tako nakaradnu rezoluciju

Evo vec dve godine imam Sony VAIO 13" sa rez 1600x900 - mislim da na ovom trzistu niko nikada nije ponudio tu specifikaciju. Maxa je video, spektakularno dobro izgleda. Iskreno, i sam bi zeleo na Mac da prelazim, ali na kraju ipak tesko ,evo stizu i ultrabook uredjaji - ASUS u 13 incha stize sa 1600 rezolucijom...

Zasto to i Apple ne ucini, nije mi poznato
 
^

koliki su ti dugmici za zatvaranje prozora ili checkbox-ovi na 13" i 1600x900px ?? ne znam kako Windows Vista/7 resizuje UI ali ako radi kao XP onda bolje da i ne radi.

Kad se jednom dostigne "retine" rezolucija (da ne vidis pixela sa distance sa koje je predvidjeno da gledas ekran odredjene dijagonale) prestaje potreba za polu-resenjima za "resolution independence" - moze se reci da je retina display sveti gral za "resolution independence" ;) - sto bi znacilo da kad imas retina-class display crtas grafiku za UI tako da se vodis velicinom elemenata u cm i to je sve. (cak i da napravis detaljniju grafiku za UI ne znaci nista jer smo stigli do "retina rezolucije")


da sumiram: verujem da Apple ne stavlja 1600x900 rezoluciju na 13" jer bi UI postao problematican.
 
Rezoluciju na stranu, meni se subjektivno nije svideo uopste dislej kod 11ke, video sam par modela i kod svakog je bilo isto. Na ocigled izgleda manje kvalitetan LCD, sta kazu testovi i koji je model nisam gledao.
 
Rekao bih da moze win 7 sasvim pristojno da se podesi da korisnicki onterfejs ne bude neupotrebljiv na 1600x900@13" rezoluciji.
 
Meni je 1440x900 zaista sasvim dovoljno za ekran 13". Mislim da manje ne bi valjalo. Imam i HP 15" sa 1680x1050 i mislim da je mozda rezolucija prevelika za taj ekran.

Ja se iskreno nadam da ce ipak doci veca (duplo veca) rezolucija sa Retina-like ekranom (gde ljudsko oko ne moze da primeti razmak izmedju 2 pixela), ali da ce elementi interfejsa biti vektorski, gde ce moci da se podesava velicina elemenata u milimetar.

Rezolucija ekrana kod 13-ice je ono sto me je i odbilo od kupovine Macbooka...neshvatljivo da uredjaji koji po svemu jesu ultimate imaju tako nakaradnu rezoluciju

Evo vec dve godine imam Sony VAIO 13" sa rez 1600x900 - mislim da na ovom trzistu niko nikada nije ponudio tu specifikaciju. Maxa je video, spektakularno dobro izgleda. Iskreno, i sam bi zeleo na Mac da prelazim, ali na kraju ipak tesko ,evo stizu i ultrabook uredjaji - ASUS u 13 incha stize sa 1600 rezolucijom...

Zasto to i Apple ne ucini, nije mi poznato
 
Ma ovaj Peca, ko bi njegove zahteve ispratio :d Realno voleo bih da vidim bas 13" 1600x900, mada ja ne vidim za sad potrebu, cak mi je ovaj ekran nesto najbolje sto sam do sada video.
 
Nazad
Vrh Dno