Šta je novo?

Retro Svet Mobilnih Telefona

sad kad pogledam to vreme, mogu slobodno da kazem da je ericsson imao nekako ludje ideje i smelije projekte :) (mozda su zbog toga i prsli kasnije)
 
@Aca: nije 9210 Communicator prvi telefon sa kolor ekranom. Raspravili smo to na prethodnim stranama.
 
Ostale volim, al' ova dva se ne odricem, narocito 6310i, toliko puta me je spasio i toliko ga gotivim da je to vec malo zabrinjavajuce. :D

 
^Cini mi se da sam negde procitao da Nokiu 6210/6310 ugradjuju u neke Mercedes automobile vise klase, posto imaju avangardni izgled...mozda neko zna nesto vise o tome
 
^Cini mi se da sam negde procitao da Nokiu 6210/6310 ugradjuju u neke Mercedes automobile vise klase, posto imaju avangardni izgled...mozda neko zna nesto vise o tome

mislim da je fabrički car-kit by Nokia za Mercedes,Audi,... http://goo.gl/0sBLm
tu nokiu nikako vreme da pregazi,:Klanjanje fantastičan telefon.Šteta što se više ne proizvode
 
Secam se da je 6210 bio mozda i najskuplji telefon sa mono ekranom u vreme kad su mobilni sa ekranom u boji bili vec standard, tad sam imao SonyEricsson T630
 
Evo moje liste:
-Ericsson 388
-Philips Diga
-Ericsson 788
-Nokia 5110
-Nokia 3210
-Motorola v3688
-Ericsson T28
-Nokia 3310
-Panasonic GD93
-Motorola StarTack 70R Benetton Editon (morao sam da ga kupim jer je bio jezivo ruzan:))
-Ericsson T68
-Nokia 6310
-Nokia 6600
A posle vise i nije retro. :) Moram da ih slikam na gomili i da postavim, svi su jos tu sem 788 (ukrali mangupi) i T68 koji sam prodao.
 
@Aca: nije 9210 Communicator prvi telefon sa kolor ekranom. Raspravili smo to na prethodnim stranama.

Niko nije ni tvrdio da je 9210 prvi fon sa kolor ekranom. Ja sam rekao da je 9210 prvi smartphone sa kolor ekranom.
 
Nemoguce da pre njega nije izasao bar neki Windows Mobile. To su stvarno prvi SP telefoni.

Prvi telefoni sa kolor ekranima su bas matori Siemensi. Jako su davno oni ugradjivali kolor ekrane sa nekoliko boja. Nije foto kvalitet, ali bilo je efektno, mora se priznati. To su prvi telefoni sa univerzalnim tasterima i definitivno mnogo godina ispred svih. Na zalost, svi su ih stigli, prestigli, a oni su zatvorili radnju.
 
Nemoguce da pre njega nije izasao bar neki Windows Mobile. To su stvarno prvi SP telefoni.

Prvi telefoni sa kolor ekranima su bas matori Siemensi. Jako su davno oni ugradjivali kolor ekrane sa nekoliko boja. Nije foto kvalitet, ali bilo je efektno, mora se priznati. To su prvi telefoni sa univerzalnim tasterima i definitivno mnogo godina ispred svih. Na zalost, svi su ih stigli, prestigli, a oni su zatvorili radnju.

Siemens S10 :)
 
@Markob: Bas me zanima da vidim tu verziju StarTek-a. :)
 
76384F8D930846E68470636619D20B7C.jpg
D811EBAA95D0460CB7DD68E5AA6FE269.jpg
@Markob: Bas me zanima da vidim tu verziju StarTek-a. :)
 
Ccc izuzetno ruzan StarTac! :D Ja imam onu standardnu crnu verziju u koju se ubacuje cela SIM kartica.

A ima li neko verziju sa crveno-crnim ekranom?
 
1.prva ljubav alcatel db
2. siemens c35
3. onda krece serija ericcsona t65
T65
na kom sam komponovao melodije, tacnije nalazio note na netu pa onda u njega ubacivao:p i nisam mogao da prezalim sto nikada nisam imao dovoljno kesa za t66
4. t28
5. t 230 prvi u boji, mislio sam da ce svet nestati kad se tako nesto pojavilo
6. Z 800i
7. nokia 6700
8.samsung gS2
 
Moj prvi fon, divota, i danas ga se secam sa osmehom.

nokia-3210.png


I, u ono vreme, nikad kupljeni :

t39.jpg


Inace je zapanjujuce danje T39 imao blutut, vrh. Kupio sam ga pre godinu dana na nekim oglasima za hiljadarku, radio je dobro, a onda poceo da gubi domet. Koristio bih ga makar kao sluzbeni. :D
 
Kupio sam ga pre godinu dana na nekim oglasima za hiljadarku, radio je dobro, a onda poceo da gubi domet. Koristio bih ga makar kao sluzbeni. :D

To im je standardna boljka, na zalost. Znao je to taj sto ti je prodao. Moguce da ga je i podgrevao, cisto da izdrzi dok ga proda. :)
 
prodajem ga i ja, 2000, ko ga zeli... odlicno stanje, sve radi, baterija, domet, blutut, gprs, punjac, vrlo lepo ocuvan.. :)
 
Ako neko ima t28s od koga je voljan da se rastane uz odredjenu nadoknadu biJo bih mu vrlo zahvalan. :D

Obozavam taj fon,a ne mogu da ga iskopam nigde... :(
 
Evo videh na Limundu par komada...A nekima se aukcija zavrsava za par sati. Pogledaj sta ima :) Moram da priznam da nemam nekog iskustva sa kupovinom tamo tj do sada nisam nista kupovao :D ali cini se da ima zanimljivih stvari s vremena na vreme :)
 
Moj prvi telefon, dugo sam izbegavao proseravanje, ali zene su cudo :d .
U to vreme Simens je otkupio Bosh telefone i tako je nastao ovaj model.

Zar vec nije bila slicna tema??
 

Prilozi

  • 011601c.jpg
    011601c.jpg
    35 KB · Pregleda: 153
Kad je bila ona manija sto manji telefon, sam se sebi divim kako sam koristio 6 meseci ovaj Panasonic.
 

Prilozi

  • panasonic-mobil-phone.jpg
    panasonic-mobil-phone.jpg
    41 KB · Pregleda: 168
ovo je prvi koji sam imao....eh, ta vremena...
er1018sb.gif

Posle je dosao T10, pa Nokia 3210, pa opet Nokia - 6150. Onda sam imao dva samsunga na preklapanje (prvi je bio nazvan "sporet" jer je imao takva vratanca, drugi je bio moderniji), onda je dosla Nokia 6288 (cale je i dan danas koristi), a onda sam imao prvi smartphone - HTC p3600i (Trinity)...i on je izmenio moje shvaatanje mobilnog telefona. Tada mi je mobilni postao igracka :)
 
@Curvus Corax

Vrlo verovatno, ali mi eto bio gust da ga imam. Sad nisam nesto pri parama, ali voleo bih da imam funkcionalan T39, pa makar samo stajao u fioci. :)
 
Moj deo retro kolekcije obozavam 8210 nokiju :)



Imam jos neke modele ali eto moje omiljene i bela kameleon je upakovana da se ne grebe :-DDD Naravno ovo su telefoni ne maske ;-)
 
Poslednja izmena:
Kako sam se ja lozio svojevremeno na taj telefon :lupko:

Btw evo i moje retro liste :

Ovako je sve pocelo :)

A onda klasici ... pa zatim

Onda me je uhvatilo nesto da budem malo fancy :d ---

Ubrzo je zamenjen "glava za glavu" za dobro ocuvanu zverku ---

Nedostatak mem. kartice me je primorao ponovo na zamenu ---

Kasnije je usledio najveci promasaj sto se moje kolekcije mobilnih tice... ---

... koji je radio citavih 6 meseci pa sam kupio ovo ---

Nesto kasnije dolazi po mnogima najbolji nokia "all-in-one" telefon ---

I sledece je krenula touchscreen era :) ---

A danas moj mezimac kojeg nemam nameru da menjam jos dosta vremena ;) ---

Poslednji telefoni nisu retro ali rekoh da postavim ceo spisak.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja se bas ovih dana igram malo sa Ericsson-om T68 i Nokiom 8310 :D ,) Kakav retro, kakav povratak u proslost :)

Nego, da nema neko kojim slucajem fino ocuvan i naravno ispravan Samsung V200? To mi je bio jedan od drazih telefona, a iskreno sada kada pogledam i sam ne znam zasto sam ga uopste i prodao svojevremeno :S:
 
Blah, niko da spomene pravu "ciglu" od telefona, Motorolu d460 ;)

Plaćena onomad čini mi se oko 1000 maraka, cela SIM kartica, dodatna baterija, auto punjač, dock za punjenje i baterije i samog telefona odjednom, domet u prolazu na Terazijama gde ni fiksni nije radio kako treba... I dan danas radi, doduše na pet minuta, baterija oslabila, ali radi! :)

Jedino nisam dobio ranac uz nju :D :p

P.S. Upravo sam iskopao iz fioke neispravan Ericsson T39, ako nekome treba... :)
 

Prilozi

  • motorolad460.jpg
    motorolad460.jpg
    649.7 KB · Pregleda: 100
  • t39.jpg
    t39.jpg
    232.8 KB · Pregleda: 118
Nazad
Vrh Dno