Šta je novo?

The Witcher 3

Gde je Uruk sad da im ocita lekciju?... :d
:d... ehehheee, vetrenjace su to, ali evo opet.
...po meni sve naopako... Novinar misli da je nelinearnost open-world, a ovom drugom je najbitnija prica umesto da gleda da ostavi slobodu da sami pravimo svoju pricu kao u pravim rpg-evima.

Moglo bi da ispadne dobro ako ubace one witcherske skole kao frakcije, pa da imamo i tu izbor sa razlikama u vestinama i atributima od skole do skole, da naprave jacu podelu izmedju humana i nonhumana kao u kecu, i mogucnost neutralne varijante, i jos neke gildove zavisno od grada do grada, pa da sami pravimo svoju pricu kako nam odgovara... Jedno racvanje nije dovoljno.

Ali ako to ostane samo lov na kripove sa vec predefinisanim likom, sa par vec dobro poznatih i prezvakanih skilova, i u predefinisanoj linearnoj prici i opet sa jednim racvanjem, onda to moze biti samo dobra linearna avantura, ali ne i dobar rpg... i to kazem dobra avantura samo ako mi se svidela prica. A da je rpg onda prica i ne mora da bude tako dobra, ako imam slobodu i nelinearnost da mogu da je menjam.
Isto tako kod izbora u kvestovima, ako vec ubacuju izbor, onda moraju da ostave posledice koje ce se odraziti na igranje, a ne kao u proslom delu..
 
Poslednja izmena:
Necu nista da kazem, ipak je to CDPR, ali za ovakve izjave

Right now we’re just creating it on a few different platforms at the same moment.

RPS: Even so, you could create a very different control scheme expressly for a keyboard and mouse than you could for a controller. When you’re designing combat and things like that, what’s the mindset? Is it, “We need to make this be able to work on both,” or is it like, “Let’s design for keyboard and mouse right now and then figure out how to make that on a controller later”?

Michał Platkow-Gilewski: We’re designing for both in the same moment. We’re optimizing it for both.

postoji samo jedna adekvatna reakcija -
facepalm.gif


Nadam se da je u pitanju lose znanje engleskog jezika, pa se covek nije dobro izrazio :whip:
 
Naravno..A i u interesu im je da kutije izvlace 100%, dok je na pc-ju drugacija situacija..Graficke se ne koriste do svog maksimalnog potencijala da bi se hardver bolje prodavao..Kapitalizam..
Nadam se da ce CDPR barem da bolje optimizuje ovu igru za PC od W2..W2 je izgledao sjajno,ali je bio neigriv na slabijim masinama...Ako hoce da prodaju u vecim brojkama,moraju da uloze vise resursa u optimizaciju..
Najbolji primer za to je Blizzard..

Tu se slazem, ali kad je ovakva igra u pitanju radije da je malo zahtevnija i da sto bolje izgleda nego da se jako skejluje kao blizz igre a na max ne izgleda nist specijalno. I onako oni koji imaju masine za jedva min, tesko da ce kupiti igru.
Kod blizz igara multiplayer komponenta je ta koja tera prodaju, mada uglavnom zabole me dalje za Blizz i ostale "RPG" pacere.

Jer kao sto jedan moj drug kaze, "seems to me that a new RPG golden age is about to embark".
Svi se trude da urade RPG preko KS-a, a tako postoje vece sanse da ce igra biti kvalitetnije iz svih potrebnih aspekta za jedan RPG, a ne s**se, velika puska, veci alien itd.
 
Poslednja izmena:
Jer kao sto jedan moj drug kaze, "seems to me that a new RPG golden age is about to embark".
Svi se trude da urade RPG preko KS-a, a tako postoje vece sanse da ce igra biti kvalitetnije iz svih potrebnih aspekta za jedan RPG, a ne s**se, velika puska, veci alien itd.

Ja nisam siguran u to... jeste da se broj najavljenih igara povecao, ali sumnjam u njihovu posvecenost poslu kada ih vec na stolu ceka gomila para spremna na trosenje.
... Isto i za motiv... Ne verujem da je kod svih KS mogucnost konacnog ispunjenja davno zamisljene ideje i plana, nerealizovanog zbog nedostatka finansija, nego mogucnost uzimanja para na staru slavu, bez plana i prave ideje.
 
Poslednja izmena:
Smanjuje se broj cisto "zanrovskih" igara..Svi se zanrovi danas mesaju u igrama..FPS-ovi se vise ne mogu zamisliti bez RPG elemenata..A elementi akcionih igara ulaze u RPG igre...
Developeri sve vise mesaju zanrove i veoma je moguce da ce zanrovi kao sto su cist RPG,FPS,TPS polako nestajati..
Dakle, ne verujem da ce RPG-jevi uci u neko zlatno doba,ali ce se zanr menjati drasticno...
 
Poslednja izmena:
"Cist" RPG je vec poodavno nestao. 90% onoga sto se danas smatra RPG-jem je svojevrsni crossover razlicitih zanrova, koji u najvecem broju slucajeva koketiraju sa TPS-om. Mass Effect je klasican primer...
 
@Uruk:
Videcemo jos, definitivno ce zaraditi na staru slavu ,ali opet sve zavisi da li ce zaraditi vise ili manje a od toga zavisi da li ce raditi nastavke jer ako zeznu igru nece vise na KS dobiti tolko para a ca ni neki izdavac im nece dati pare za nastavak a kamoli da takvu igru posle neko kupi, kad su vec prvi igru na svoju ruku zasrali.

@Druun: Meni uopste nesmeta da se mesaju zanrovi, moraju RPG igre nekako da napreduju a mogu i ovako u dobrom smeru. Bice i nekih cistih RPG igara ali bice vise u indie fazonu, a hteo bi da kazem da ako Obsidian odradi dobro Project Eternity i ovi drugi onaj Planescape nastavak (ili sta je vec, "duhovni nastavak").
A sad da TW3 bude na neki fazon potezni RPG ili sa pauzom bilo bi malo glupo :d (meni sigurno), ono silno QTE u dvojci nikako ne podrzavam a bas ni timing kliktanje u kecu.

@Vuk_: yup ME da nema dialoge bio bi isti kao Gears of War :D, ali jus isti.
 
Poslednja izmena:
"Cist" RPG je vec poodavno nestao. 90% onoga sto se danas smatra RPG-jem je svojevrsni crossover razlicitih zanrova, koji u najvecem broju slucajeva koketiraju sa TPS-om. Mass Effect je klasican primer...

Ne bih ja pominjao Mass Effect u Witcher temi. Kakav god da je Witcher 2, on je miljama ispred svakog Mass Effecta kada je RPG aspekt u pitanju. Isto vazi i za Risen pa i za Elder Scrolls. Mass Effect je ishajpovana igra koja ima jedinstvenu temu u "zanru" i zato je kao neki RPG. A u stvari je Gears of War u svemiru.
 
G@W: E baš to, ME samo tema izlvači. Nećemo više o tome.

this.GameNames -= GameNamesHandlerl("Me","Mass Effect"); :d
 
^^ A po cemu je W2 toliko bolji?... Button smashing combat sistem, QTE na svakom koraku, jezivo odradjen inventory i skill tree, prakticno nikakvo granjanje dijaloga sa najvise 2 opcije po razgovoru... Ono sto vadi igru iz cabra je fantasticno prenesena atmosfera iz romana Sapkovskog, sjajna muzika i grafika i solidno odradjena prica, ali gledajuci igru striktno kao RPG, role playing elementi su na nuli.
 
Ali je bolji u odnosu na neke druge "RPG" igre, sad kako kome pasuje, ja sam bio zadovolja sa
fantasticno prenesena atmosfera iz romana Sapkovskog, sjajna muzika i grafika i solidno odradjena prica,
da nisam, ne bi ni Skyrim igrao.
 
^^ A po cemu je W2 toliko bolji?

Umm... prica.... choices and consequences. Battle system je pitanje ukusa, ne moze da se meri sa necim kao sto je Dark Souls, ali nije ni toliko los koliko je hejta dobio. U svakom slucaju ne treba tu traziti snagu ni W1 ni W2, a G@W je jasno rekao da misli na RPG elemente.
 
Poslednja izmena:
Umm... prica.... choices and consequences. Battle system je pitanje ukusa, ne moze da se meri sa necim kao sto je Dark Souls, ali nije ni toliko los koliko je hejta dobio. U svakom slucaju ne treba tu traziti snagu ni W1 ni W2, a G@W je jasno rekao da misli na RPG elemente.
U pitanju price,izbori i posledice su mac sa dve ostrice... Problem je sto developeri moraju da ispostuju sve odluke igraca u poslednje delu igre,a to se u 90% slucajeva ne moze ostvariti,jer prica ima previse izbora da bi se developri osvrnuli na svaki od njih...Ekstreman primer ne marenja za izborima gamera je kraj ME3, mada ja tu najmanje krivim Bioware, oni su taj kraj zbudzili da bi ispostovali release date koji je postavio EA jos pola godine ranije..A odlaganje naslova u EA izdavastvu je nedopustivo,jer je njihova marketinska sluzba ulozila ogromna sredstva u reklamiranje Februara 13. (mislim da je to bio release date) kao svojervrsnog Dana D...
Elem,da se vratim na temu..CD Projekt RED je sam svoj gazda tj. izdavac i oni ce moci da probijaju rokove, u slucaju da igra ne bude gotova, tako da verovatno necemo imati problem sa zbrzanim proizvodom...Sto se tice krajeva,u intervjuima CD Projekt RED je obecao da ce u epilogu svaki izbor biti vazan i da ce svaki pojedinacni epilog(koji ce epilog pojedinac dobiti,zavisi naravno od dotadasnjih izbora) trajati najmanje sat vremena...Sad,kako ce sve izbore i posledice nabiti u sat vremena cinematica,videcemo..To je jedina stvar koja me brine oko igre,jer je meni,licno, citavu Mass Effect trilogiju unistio ocajan kraj...
 
Umm... prica.... choices and consequences.

^... u ME2 ima jos vise c&c-a i to sa jacim posledicama na igranje i igraca nego u W2. U W2 imas samo jedno grananje, a igranje pre i posle tog grananja je linearno sa opciajma u dijalogu koje mozes da proveris sa save/load pre tog dijaloga.
Doduse ima par misija... npr. sa trolom ona prica, ili kada treba da nadjes kraljevsku krv, gde se menja gamplay i desavanja zavisno od izbora, ali i to isto mozes da proveris sa save/load u razmaku od 5min, i vidis obe opcije u istom prelazu.

A prica je subjektivna stvar... kozmetika. Nekima ce se vise svideti SF oko ME igara, a drugima srednjevekovna prica o vesticama... Nebitna stvar za RPG.


U pitanju price,izbori i posledice su mac sa dve ostrice... Problem je sto developeri moraju da ispostuju sve odluke igraca u poslednje delu igre,a to se u 90% slucajeva ne moze ostvariti,jer prica ima previse izbora da bi se developri osvrnuli na svaki od njih...

Nisam siguran sta si hteo da kazes ovde, ali ako ne mozes da ispostujes posledice onda ne treba da se ubacuje izbor, jer je besmislen i ne znaci nista. Tako se previ jos veci problem, jer igrac ocekuje posledicu svog izbora, a ne dobija nista i sledi razocarenje i praznina.
U nekim RPG-evima cak i izbor skilova donosi drugacije iskustvo, i otvara nova desavanja i nove izbore. Pogotovo atributi kao harizma ili skilovi persuassion ili lore koji nagradjuju za svaki ulozeni poen jer ti otvaraju nove mogucnosti.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran sta si hteo da kazes ovde, ali ako ne mozes da ispostujes posledice onda ne treba da se ubacuje izbor, jer je besmislen i ne znaci nista. Tako se previ jos veci problem, jer igrac ocekuje posledicu svog izbora, a ne dobija nista i sledi razocarenje i praznina.
U nekim RPG-evima cak i izbor skilova donosi drugacije iskustvo, i otvara nova desavanja i nove izbore. Pogotovo atributi kao harizma ili skilovi persuassion ili lore koji nagradjuju za svaki ulozeni poen jer ti otvaraju nove mogucnosti.
Mislio sam na to da smo po iskustvima sa drugim igrama videli da je developerima prilicno tesko da u kraju trilogije(ili bilo koje serije igara) ubace sve posledice izbora, naravno,najvazniji izbori su ispostovani do kraja,ali oni manji su zanemareni..Npr. u The Walking Dead seriji igara si imao mnogo izbora,a na kraju se sve svelo na 2-3 odluke u dijalogu u toku igre..Ostali izbori nisu imali apsolutno nikakvog uticaja..I samim tim,kao sto si ti rekao,nisu imale smisla i to mi je bio veliki minus..Nadam se da do toga nece doci u W3...
Inace,dobar si primer naveo sa skillovima..Mislio si na Dragon Age? Tu su skillovi harizme i prisiljavanja imale najveceg uticaja...Uz pomoc tih skillova si mogao neke questove da predjes laganica,a u slucaju da ih nemas, quest se pretvarao u pravi pakao i klanicu..Nadam se da ce takav nacin izbora implementirati u novom Witcheru..
 
Inace,dobar si primer naveo sa skillovima..Mislio si na Dragon Age? Tu su skillovi harizme i prisiljavanja imale najveceg uticaja...Uz pomoc tih skillova si mogao neke questove da predjes laganica,a u slucaju da ih nemas, quest se pretvarao u pravi pakao i klanicu..Nadam se da ce takav nacin izbora implementirati u novom Witcheru..

Nisam konkretno mislio na Dragon Age, ali to je to. U RPG-u svaki izbor, pa i odabir skilova, bi trebao da ima uticaj na igranje, da otvara nove mogucnosti i uskracuje druge. Moze to da bude i reputacija koju gradis resavanjem kvestova, odabir klase, rase, opreme, frakcije, skilova, itd.

Edit:
Walking Dead je dobar primer za te dijalog opcije i "odluke", koje ustvari ne menjaju nista... jedino sto u jednom trenutku imas moralnu dilemu, ali igranje se ne menja, i sve si video u jednom prelasku. Ali Wolkin Dead nisu ni predstavljali kao RPG.
 
Poslednja izmena:
Da, imas jedno grananje od koga zavisi ceo tok igre nadalje, a posledice se vide tek kasnije. U me2 nije u pitanju izbor nego zaradjivanje lojalnosti partyja i rasporedjivanje istih u poslednjoj misiji. Ne moze ni da se poredi po posledicama sa "jednim" grananjem u witcheru.
 
Ali pre i posle tog jednog grananja bi trebao da bude rpg, odluke i posledice kroz kvestove, reputaciju, opremu, klasu, skilove, frakcije, seksualnu orjentaciju...
Ovako samo sa jednim grananjem meni nije zabavno, ali nekima ocigledno jeste.

To je ovo:
divergent.gif

Divergent Nonlinearity
Refers to a type of nonlinearity in which plots separate completely from each other for long periods, often not intersecting at all, or at least only briefly. Each individual session is still linear in that the plot is never circuitous, i.e., there is no doubling back. Think of the near-end-of-game "turn evil or remain good" choice, it's a classic case of divergent nonlinearity.
http://jihgfed.rpgdx.net/nonlinearity/

U me2 nije u pitanju izbor nego zaradjivanje lojalnosti

a sta je to ako nije izbor? ....biras hoces da budes lojalan ili ne, i dobijas zasluzene posledice tog izbora.

edit:
Zaboravio sam kako je to islo u ME2, ali sam lako nasao na guglu:
++++ Mass Effect 2 choices ++++

- It is assumed Shepard did not do any loyalty missions
- Shepard did not help Mordin, as such no chance was made to save or destroy the genophage cure data.
- Tali was exiled by her people
- Shepard had no romance
- Zaeed and Kasumi were never recruited
- Mordin is alive
- Garrus is alive
- Miranda is alive
- Jacob is alive
- Grunt was never woken up from the tank and as such is never mentioned
- Jack died during the suicide mission
- Thane died during the suicide mission
- Tali was recruited and is alive
- Tali never romanced
- Samara was never recruited, but she fought her way off of ilium and was then murdered by Morinth.
- Legion was never reactivated and never gained a name
- Shepard destroyed the collector base
- The only normandy crew members that survived the suicide mission were Joker and Chakwas. Yeoman chambers and all other mass effect 2 non-squad members died.
- Shepard did not complete optional N7 missions and assignments (such as citadel missions)
- Shepard did not complete Arrival, Overlord or the shadow broker DLC. But the events of Arrival and Overlord happened off screen, the batarian system still exploded, and Liara is still the shadow broker.

++++ End ++++
 
Poslednja izmena:
@kartelusm: W2 upravo ima najgore granjanje dijaloga koje sam do sada imao prilike da vidim. Kao sto sam vec napomenuo, svaka dijalog opcija nudi najvise 2 izbora, od kojih ni jedan nema ama bas nikakvu posledicu na dalji tok radnje. Jedini pravi izbor koji se postavlja pred igracem u toku cele igre je izbor izmedju Iorvetha i Rocha na kraju prvog chaptera.
 
U kecu je to bilo mnogo bolje napravljeno. Tamo sam morao da steknem reputaciju kroz nekoliko postupaka i odluka da bi me prihvatili nonhumani. Ne secam se tacno, ali bila je neka odluka u banci, pa borba u mocvari, selo pre Vizime, ulicni rat u Vizimi...
 
Treba da se kaze ako nesto ne valja, jer ako se precuti ocigledno uproscavanje stvari u odnosu na prethodni deo, onda smo sami krivi zasto igre danas izgledaju ovako jadno i jednostavno.... vise su QTE filmovi nego igre. Umesto da te zabave kroz razmisljanje i taktiziranje, one te unazadjuju i cine tupavijim.

edit:
@r0nIn i @Vuk_
mislim da bi vas dvojica ipak trebali da resite nasamo tu romansu :p
 
Poslednja izmena:
Treba da se kaze ako nesto ne valja, jer ako se precuti ocigledno uproscavanje stvari u odnosu na prethodni deo, onda smo sami krivi zasto igre danas izgledaju ovako jadno i jednostavno.... vise su QTE filmovi nego igre. Umesto da te zabave kroz razmisljanje i taktiziranje, one te unazadjuju i cine tupavijim.

Ako ce W2 nekoga uciniti tupavim, onda ja ne zam o cemu dalje da raspravljamo?! Niko ovdje ne zabranjuje da se iznose cinjenice, ali ovo je vise preseravanje nego realno kritikovanje. Mislim reci za W2 "da je nesto najgore sto postoji" nije "ukazivanje" vec klasicno pljuvanje i flejmovanje. Zasto uopste trositi vrijeme na nesto sto ti je "najgore"?! Mazohizam, sta li je u pitanju?!

Uruk, ne znam kakve to QTE pominjes?! W2 je igra u kojoj se takvi momenti mogu nabrojati na prste jedne ruke. Dok je u prvom dijelu borbeni sistem bio jedan veliki QTE, to niko ne kritikuje?! Inace, do juce ti je W2 bio odlican, presao si ga nekoliko puta, sad odjednom W2 jadan i zaglupljuje?! Kakvav samo preokret.:S:
Ako ne postoji toliko grananja u dijalozima, ne znaci da W2 izgleda "jadno" kao sto kazes. I ako bas zelis da ukazujes nekome na greske, onda fino posalji poruku CDpojektu ili na njihov forum postavi temu, kad vec toliko brines o Witcher fransizi. Ovdje samo mozes da mlatis u prazno, nema svrhe da ikome od nas ukazujes na greske.
 
To u prvom delu nema veze sa QTE, jer te poteze macem koje on radi otvaras i nadogradjujes sam ulaganjem onih novcica u skill tree.
QTE je borba ili interakcija u sinematiku nema veze sa rpg budzenjem i igranjem jer se oslanja samo na refleks i na nista vise. Takvom igranju nije mesto u RPG-u i naravno da otupljuje rpg iskustvo, samu igru i igraca.
Ja nikad nisam napisao da mi je W2 bio odlican, ti si me verovatno pomesao sa nekim, jedino prvih par misija bio sam odusevljen grafikom i atmosferom, i to je sve. Ali nisam ocekivao da ce ispasti daleko prostiji i mrsaviji od keca, tako da je ono pravo razocarenje doslo tek kad sam zavrsio igru.


Ovdje samo mozes da mlatis u prazno, nema svrhe da ikome od nas ukazujes na greske.
Ja se nadam da to nije samo mlacenje u prazno, i da ce kroz ove moje postove i drugi videti sve te propuste, ako ih do sada vec nisu primetili, i da ce to ipak promeniti kod nekih vidjenje stvari... pogotovo kod ljudi koji cene i vole da odigraju dobar rpg.
 
Poslednja izmena:
Borba u jedinici se oslanja samo na refleks, jednostavno izaberes koji ces "qte" stil i rokas. To je sva filozofija! Presao sam igru na hard a nisam 2-3 puta poginuo. Toliko o kompleksnosti. To je cinjenica, ne izmisljam ja sad toplu vodu i ne pljujem po igri, jednostavno, to je fakat. Sad je druga stvar sto ti to ne zelis sam sebi da priznas... I sad ti kazes da tome nema mjesta u RPG-u, onda Withcer nije RPG?!:)

Ja se nadam da to nije samo mlacenje u prazno, i da ce kroz ove moje postove i drugi videti sve te propuste, ako ih do sada vec nisu primetili, i da ce to ipak promeniti kod nekih vidjenje stvari... pogotovo kod ljudi koji cene i vole da odigraju dobar rpg.

Witcher 2 je dobar RPG, sa svim vrlinama i manama.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro vrlo malo ima QTE u W2 ako ne računaš fistfight, što meni ne smeta.
Znači osim tog pesničenja kojem nisu mnogo pažnje posvetili (a da li su morali? Ipak je to sporedni aspekt igre), ima dva "klika" u prologu Kada se beži od zmaja, ima tri "klika" protiv Kryana u prvom poglavlju i posle protiv zmaja u trećem poglavlju ne znam koliko ali nije ništa preterano.

Potencirati toliko na QTE u W2 je besmisleno, jer je zanemarljiv deo igre tako urađen.
Kombat se nekom sviđa nekom ne, lično bih više voleo umesto kotrljanja da su uveli neku eskivažu klasičnu ili pariranje ali eto u trojici će kombat biti drugačiji.

Što se tiče priče i izbora, velika je stvar što se clo drugo poglavlje razlikuje, to praktično znači da mora od drugog poglavlja da se odigra još jednom.
Dalje, razlikuje se i deo prvog poglavlja, imate prvi izbor između Iroveta i Rošea, od čega zavisi budućnost Flotsama, pa izbor na kraju poglavlja, Loredova sudbina...
Pa imate izbor u trećem poglavlju da li ćete da spašavate Triss ili da idete drugim putem... Sve su to izbori koji ostavljaju neke posledice, sad da li će se to preneti na treću igru, pitanje je koliko je to i izvodljivo ali jednostavno ne stoji da vaš izbor nije imao nikakvih posledica kao što neko ovde reče.
 
@vukodav, ma kakvi, nema nikakvog izbora i posledica, ovo je nesto najgore sto sam u zivotu igrao. Mislim toliko je taj dijalog sistem banalan, pa onaj u Diablo serijalu je duplo bolji. :d
 
Poslednja izmena:
Borba u jedinici se oslanja samo na refleks, jednostavno izaberes koji ces "qte" stil i rokas. To je sva filozofija! Presao sam igru na hard a nisam 2-3 puta poginuo. Toliko o kompleksnosti. To je cinjenica, ne izmisljam ja sad toplu vodu i ne pljujem po igri, jednostavno, to je fakat. Sad je druga stvar sto ti to ne zelis sam sebi da priznas... I sad ti kazes da tome nema mjesta u RPG-u, onda Withcer nije RPG?!:)

to je tvoj izbor i nacin igranja i zato si i ginuo toliko :p... da si pored tih tajminga budzio skilove kako treba prosao bi jos bolje.


Dalje, razlikuje se i deo prvog poglavlja, imate prvi izbor između Iroveta i Rošea, od čega zavisi budućnost Flotsama, pa izbor na kraju poglavlja, Loredova sudbina...
Pa imate izbor u trećem poglavlju da li ćete da spašavate Triss ili da idete drugim putem... Sve su to izbori koji ostavljaju neke posledice, sad da li će se to preneti na treću igru, pitanje je koliko je to i izvodljivo ali jednostavno ne stoji da vaš izbor nije imao nikakvih posledica kao što neko ovde reče.

to su nikakve posledice... Sada da ja razmisljam o tim posledicama i da li ce ih biti u trecem delu, a zaboravio sam kakve su mi odluke bile? Sta je ovo spanska sapunica? Pa valjda trebam da imam posledice ovde dok mi je sveze , a ne nakon par godina. I to prave posledice koje ce mi olaksati ili otezati igru, a ne kao ovde, ako ubijem kraljevica mama ce mu onda biti tuzna...Pa ako je tuzna neka proba da osveti sina i posalje placene ubice na mene, a ne ovako... prazno...
Mirite se sa ovakvim stvarima(da ne budem grublji :D) i to mi je jako krivo:p
 
Poslednja izmena:
to je tvoj izbor i nacin igranja i zato si i ginuo toliko :p... da si pored tih tajminga budzio skilove kako treba prosao bi jos bolje.

Sta da ti kazem, citav svoj zivot igram raznorazne igre i igrice, Witcher mi je bas bio jednostavan, naravno i W2, eto jedino sto sam dvojku presao na hard, nisam na "dark" ili kako se vec zove onaj najtezi nivo.
 
Pa dobro vrlo malo ima QTE u W2 ako ne računaš fistfight, što meni ne smeta.
Znači osim tog pesničenja kojem nisu mnogo pažnje posvetili (a da li su morali? Ipak je to sporedni aspekt igre), ima dva "klika" u prologu Kada se beži od zmaja, ima tri "klika" protiv Kryana u prvom poglavlju i posle protiv zmaja u trećem poglavlju ne znam koliko ali nije ništa preterano.

Potencirati toliko na QTE u W2 je besmisleno, jer je zanemarljiv deo igre tako urađen.
Kombat se nekom sviđa nekom ne, lično bih više voleo umesto kotrljanja da su uveli neku eskivažu klasičnu ili pariranje ali eto u trojici će kombat biti drugačiji.

Što se tiče priče i izbora, velika je stvar što se clo drugo poglavlje razlikuje, to praktično znači da mora od drugog poglavlja da se odigra još jednom.
Dalje, razlikuje se i deo prvog poglavlja, imate prvi izbor između Iroveta i Rošea, od čega zavisi budućnost Flotsama, pa izbor na kraju poglavlja, Loredova sudbina...
Pa imate izbor u trećem poglavlju da li ćete da spašavate Triss ili da idete drugim putem... Sve su to izbori koji ostavljaju neke posledice, sad da li će se to preneti na treću igru, pitanje je koliko je to i izvodljivo ali jednostavno ne stoji da vaš izbor nije imao nikakvih posledica kao što neko ovde reče.

Ali zato je bio onaj izbor kada Geralt posle borbe sa Letom prica sa Tris i ona ga pita da li ce se i dalje bakcati politickim radnjama ili ce iskljucivo sav fokus usmeriti na trazenje Jenefer i povratak pamcenja..Ja sam izabrao ovo drugo i apsolutno nikakvog efekta kasnije nije bilo...
 
Pa kako nema posledica, oblikovali ste čitav svet. Igrajući igru i donošenjem određenih odluka vi ste ispričali neku svoju priču a ne neku drugačiju ;)

Tačno je da nema posledica na tok igre ali ima posledica na ispričanu priču.
Igramo ulogu vičera i mi određujemo koje odluke donosi taj vičer. Meni je to dovoljno. Ne verujem ni da bih imao vremena da igram celu igru ponovo samo da bih video šta će da se desi, da delovi igre ostanu meni skriveni jer sam doneo jednu ili drugu odluku.

3t5d70.jpg
 
Nazad
Vrh Dno