Šta je novo?

The Witcher 3

Uruce!?

Pa u Skyrimu je nemoguce pogrijesiti. Igra te vodi za ruku od pocetka.
W2 te stavlja u poziciju gdje mozes birati, i tvoje odluke utjecu na okolinu. Plus postoje zagonetke koje te tjeraju da razmisljas.
U Skyrimu imas rjesenje zagonetke odmah tu!?

Koje zagonetke? Ja ni na jednu zagonetku nisam naleteo u igri. A sto se tice odluka samo jedna bitna koja nosi drugacija desavanja u igri, a ostalo je po meni cista kozmetika, ne menja se nista u igri osim sto sam kliknuo u dijalogu na ovu ili onu opciju ili sto ne mogu da proverim jednim kratkim save-loadom. Nema nikakve razlike da li sam ubio duha u rusevinama ili ga ostavio zivog, i zrtvovao njegove ubice, igra posle ostaje ista, nemam cak ni opcije kako to da uradim... klik-klik pa kotrljanje + 2-3 nepotrebna skila koja ima na raspolaganju, ako ne dobijem QTE za resavanje sinematika... Po meni je sve to jeko prosto, barem u odnosu na neke druge rpg-eve koje sam igrao. Cak i za avanturu je mrsavo.
U Skrimu sam barem mogao da biram klasu, da se opredelim na izbor skilova, trazim ucitelje za te vestine, dzeparim ljude, da budzim oruzije, da se igram lovca, kovaca, trgovca, bolesnog alhemicara, unapredjujem sebe i svoja znanja i vestine, da ubijam po selima, sutiram *****ke, sunjam se i obijam kovcege i pljackam po kucama...
Meni stvarno nije jasno zasto ljudi seku vene na W2, ajde razumem one koji su tu prvi put videli sisu u zivotu, ali opet, po meni je to ispod standarda kada su takve igre u pitanju i daleko ispod prvog Withcera. Negde na nivom ME2 od ovih slicnih igara koje sam igrao.
 
Poslednja izmena:
Koje zagonetke? Ja ni na jednu zagonetku nisam naleteo u igri. A sto se tice odluka samo jedna bitna koja nosi drugacija desavanja u igri, a ostalo je po meni cista kozmetika, ne menja se nista u igri osim sto sam kliknuo u dijalogu na ovu ili onu opciju ili sto ne mogu da proverim jednim kratkim save-loadom. Nema nikakve razlike da li sam ubio duha u rusevinama ili ga ostavio zivog, i zrtvovao njegove ubice, igra posle ostaje ista, nemam cak ni opcije kako to da uradim... klik-klik pa kotrljanje + 2-3 nepotrebna skila koja ima na raspolaganju, ako ne dobijem QTE za resavanje sinematika... Po meni je sve to jeko prosto, barem u odnosu na neke druge rpg-eve koje sam igrao. Cak i za avanturu je mrsavo.
U Skrimu sam barem mogao da biram klasu, da se opredelim na izbor skilova, trazim ucitelje za te vestine, dzeparim ljude, da budzim oruzije, da se igram lovca, kovaca, trgovca, bolesnog alhemicara, unapredjujem sebe i svoja znanja i vestine, da ubijam po selima, sutiram *****ke, sunjam se i obijam kovcege i pljackam po kucama...
Meni stvarno nije jasno zasto ljudi seku vene na W2, ajde razumem one koji su tu prvi put videli sisu u zivotu, ali opet, po meni je to ispod standarda kada su takve igre u pitanju i daleko ispod prvog Withcera. Negde na nivom ME2 od ovih slicnih igara koje sam igrao.

+111
 
Koje zagonetke? Ja ni na jednu zagonetku nisam naleteo u igri. A sto se tice odluka samo jedna bitna koja nosi drugacija desavanja u igri, a ostalo je po meni cista kozmetika, ne menja se nista u igri osim sto sam kliknuo u dijalogu na ovu ili onu opciju ili sto ne mogu da proverim jednim kratkim save-loadom. Nema nikakve razlike da li sam ubio duha u rusevinama ili ga ostavio zivog, i zrtvovao njegove ubice, igra posle ostaje ista, nemam cak ni opcije kako to da uradim... klik-klik pa kotrljanje + 2-3 nepotrebna skila koja ima na raspolaganju, ako ne dobijem QTE za resavanje sinematika... Po meni je sve to jeko prosto, barem u odnosu na neke druge rpg-eve koje sam igrao. Cak i za avanturu je mrsavo.
U Skrimu sam barem mogao da biram klasu, da se opredelim na izbor skilova, trazim ucitelje za te vestine, dzeparim ljude, da budzim oruzije, da se igram lovca, kovaca, trgovca, bolesnog alhemicara, unapredjujem sebe i svoja znanja i vestine, da ubijam po selima, sutiram *****ke, sunjam se i obijam kovcege i pljackam po kucama...
Meni stvarno nije jasno zasto ljudi seku vene na W2, ajde razumem one koji su tu prvi put videli sisu u zivotu, ali opet, po meni je to ispod standarda kada su takve igre u pitanju i daleko ispod prvog Withcera. Negde na nivom ME2 od ovih slicnih igara koje sam igrao.

U tom slucaju nisi odigrao W2 kako treba. Ima bar desetak zagonetki. Kada rjesis jednu imas mogucnost da resetujes sve skillove, na primjer.

Sta ti ocekujes da se nakon tvoje odluke mapa i grafika promjene!? U svakoj igri je to manje vise kozmetika, ali u Skyrimu nema niti te kozmetike. Sve to sto si ti odradio u Skyrimu nema nikakvog efekta na svijet, niti je bitno kakvog lika igras. Skyrim gameplay mehanika je pravljena za djecu. Prica i kvestovi su katastrofa.

I ja sam uvijek govorio da mi je W1 puno bolji od W2, tako da mi tvoja konstatacija nije jasna? Btw, postoji velika sansa da W3 ispadne dobro, bas zbog pomenutih elemenata. Puno bolje je odigrati jedan dobro osmisljen i dug kvest, nego li 10 Skyrim fetch kvestova.
 
Poslednja izmena:
sve sto su ubacili u igru, u onu prvu verziju ja sam bio otkrio i video, kada uporedim sa wikijem.
Pa naravno da ocekujem neke opipljive posledice vec ako su ubacili izbor. Zasto mi se ne bi otvorio neki tajni tunel, pecina, sakubine ekstra mogucnosti vec ako sam joj pomogao i takve neke stvari. Mogli su napraviti varijantu da u nekom od ishoda uspem da spasem onog vilenjaka u sumi.
Bolje stoje stvari kod kvestova nego u Skimry, ali opet je to suvise jednostavno i linearno, imo. Ocekivao sam bolju igru, po najavama trebala je biti jos raznovrsnija i zahtevnija od keca, a ispala mi je preprosta, pa otud i to moje razocarenje... krastavac.
 
Poslednja izmena:
... i pletenicu ima :p
attachment.php

deca se igrala pa mu isplela dok je spavao :D
 

Prilozi

  • ig.jpg
    ig.jpg
    192.7 KB · Pregleda: 421
Poslednja izmena:
I dvojka je klasicni konzolitis. Nema potrebe da se iscudjavate ovom najavom.
 
Sad ide onaj dobro cuveni odgovor - svi hoce vise da zarade, zato i rade multiplatform.
 
Samo marketing i menadjeri ...
 
Nesto su pominjali "witcher sense" koji Geraltu pomaze da sakupi dokaze o kom cudovistu je rec. Nadam se da to nece biti uradjeno na nacin kao sto se to radi u mnogim igrama danas, gde mislim na situaciju klikni na medaljon i on ce highlight-ovati sve sto ti treba ili neki "instict, eagle vision etc etc"
Brinem samo da dokazi ne budu do te mere ocigledni i servirani igracu kroz "auto highlight" jer mislim da se time gubi smisao za avanturom lova.
 
Pa nek stavi i "auto highlight" ali da te lepo pita igra da li hoces da ga ukljucis/iskljucis ili da na Hard tezini je allways off zbog imerzivnosti.

Mislim da to im nije neki problem da implementiraju.
 
Svidja mi se sto ce muzika biti slicna onoj iz The Witcher 1, jer meni licno se vise svidela nego ova iz drugog dela.
Elem voleo bih da se i neki drugi elementi igre vrate korenima.
 
Novi detalji. Zvuči neverovatno. Ako uspeju sve ovo da isporuče svaka čast.

- The world has 36 final states three possible epilogues (each one hour long)

- You can import your save game to determine which characters appear and how they act towards Geralt, but the backstory won't be affected.

- You can buy horses or tame a wild ones by using Axii, one of The Witcher's spells.

- Geralt can now jump and climb things.

- You can hunt wild animals for their fur, claws and so forth by tracking down colour-coded traces in the world itself.

- The main storyline is 50 hours long.

- Towns are more reactive - citizens will summon the guards if they catch you thieving, and will observe daily routines.

- There's a new combat mechanic that's comparable to VATS in Fallout 3, letting you target different parts of your quarry in slow motion.

- There are no more QTEs. Hurrah!

- Geralt can level up to 60.

- The console versions have their own, bespoke UIs.

- You gain experience points only by completing quests, but hunting will earn you money and crafting materials

- There are two new minigames: axe-throwing and cards.

- The economy is affected by your actions. Trade away loads of one type of good in a particular area, and prices will fall.

- There's a day-night cycle, as before, plus a new weather system that partly determines which areas can be accessed and where/when monsters appear.

- You can set things on fire using the Ignii spell, now a jet of flame rather than a single blast, and toy with the environment in other, unspecified ways.

- You can ride around in boats.

- Geralt will get to explore the world's capital Novigrad, the Skellige Islands, and "the war-ravaged wasteland"..
 
Ovo zvuči kao open world RPG snova. :Klanjanje

Najvise ih cenim zbog ovoga:

- The console versions have their own, bespoke UIs.

i ovo ce biti jako interesantno

- You gain experience points only by completing quests, but hunting will earn you money and crafting materials

znaci nece biti grindanja LVL na monsterima.
 
Kada se ovo cudo ocekuje?
 
Ja imam utisak da samo što nije, koliko su aktivni oko promocije igre, dođe mi sad da naručim pre-order :D
 
Zvuci kao Gothic/Risen na steroidima. Drago mi je da po najavama igra nece imati bolji kao sto ima Elder Scrolls (nemas osecaj da vodis humanoidno bice). Jos kada bi David Arkenstone radio soundtrack, ja bih bio prezadovoljan :)
 
Kompletan prevod.

Release Date: 2014. There is no concrete date yet.

Platforms: PC and the new upcoming next gen consoles.

New Engine: The Witcher 3 will be using CDP Red's new (updated) Red Engine 3, which is optimized for DX11.

Savegame-Import: There will be a savegame import, which will only affect on side characters like
Triss though. The main plot won't be changed.

States and Epilogue: By the players actions there will be 36 states on the world.
Furthermore there will be 3 different endings which will be each 1 hour long.

Horses and Boats: To explore the huge world the Witcher can now use means of transportation such as horses and boats, which you can also improve over time. For example the horses can be captured by Axii in the wild or the boats can be borrowed on a beach/shore.

An agile Witcher: The Witcher is now more agile by being able to climb and jump for the first time freely.

Free accessible World: The three areas shall be completely accessible, so there won't be invisible walls.

3 Major Locations Over time Geralt will be visiting Novigrad, the Skellige Islands and the devastated from war No Man's Land (isn't determined yet).

Geralt the Huntsman: The world shall be more livelier. On each stretch of land there will be wild animals for hunting beyond the monsters, where you can sell their fur, claws and so on.

At Least 100 hours Playtime: The main missions will be 50 hours long, the same goes for the side missions.

Quick time travel: A quick time travel like in Skyrim will be available, so it will be possible to quick travel on locations you visited before.

A huge world: The entire World shall be 30-40 times big as as The Witcher 2 and ~ 30% bigger than Skyrim.

No loading screens between locations: Entering and leaving an area is now seamless.

Cinematic Dialogues and cutscenes despite the open World: Even though it's unusual in the open world games up to now, in The Witcher 3 there will be the usual excellent voiced dialogues and impressive cutscenes. It isn't clear though if all NPC's will be taking advantage of that.

Lively NPC's and Theft: The NPC's will now have a daily routine like in the game Gothic and also react to stealing of their stuff. The player won't be able to harm defenseless civilians.

Tutorial: As players were complaining about the controls and the combat system, which was hard to learn, there will be a tutorial implemented in the storyline.

The Slow-Mo Combat system: There will be a similar slow motion system to V.A.T.S in Fallout, which will allow to aim at certain body parts. This will make the combats more tactical and visually challenging.

Weather system: As there was already an alternation of day and night, now the weather will also affect the gameplay.
For example, some locations could be accessible only during day or night, some monsters could only appear on certain weather conditions, the same goes for riddles which could also be solved only by certain conditions.

No QTE: There will be no more QTE, but mini games like fist fights or throwing knives aren't affected, so they will be probably the same as The Witcher 2.

lvl up to 60. The character development will be more complex as the predecessor. You can achieve a maximum Level of 60.

Magical Signs: The Signs will be more expandable than The Witcher 2. They can also influence the surroundings. For example, Igni (sort of a fire beam now) can set the surroundings in fire.

EXP: You gain experience only by doing missions. Slaying monsters or wild animals will give you only money.

Monster: The monsters won't be leveling up as the players, but will have set level like in the gothic series. You can only defeat the monsters if you have enough experience.

User Interface: The PC and consoles will have two different UI.

Next-Gen RPG: The Witcher 3 will be a Next-Gen Game, so it won't be restrained by the old consoles.

New Monsters: Only known monster so far: Ice Giant.

New Competition as Mini Games: In the Skellige-Island houses you will be axe throwing or playing card games.

No Fractions: You won't have to decide for a fraction like the Order of the Flaming Rose or the Scoia'tael. A Witcher acts always independently.

Economy: Economy depends on each area. In some places you can buy something for a lesser price, or sell it for higher price.
 
jedino osvezenje mi je You gain experience points only by completing quests

i zanima me kako ce se iskobeljati sa combat sistemom koji uporedjuju sa VATSom (bljak)

ostalo vec vidjeno dosta puta
 
Nazad
Vrh Dno