Šta je novo?

The Witcher 3

Sto je najlepse od svega, nesto sam cackao i kupovao, prodavao, menjao procesore, i u jednom trenutku ostanem na I3 3220 (2 jezgra na 3.3 GHz, HT), ostatak je "moja masina", RX 580, 16 GB ddr3 2400...
I iz zezanja stavim rezoluciju 2K, sve na high, i to je radilo vrlo tecno u Novigradu, tj fraps je stalno bio na 45-47... Na ubogom procesoru od 800 dinara! Svaka im cast na optimizaciji!

Edit: Ali zato kada sam probao Kingdom Come: Deliverance :D otprilike je davao oko 15 fps, a kad sednem na konja i okrecem se u mestu, oko 2-4 fps :)
 
Poslednja izmena:
E pa vrh, eto ga razlog da se jos jednom predje [emoji16]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru! Kapiram da je 40 fps sasvim dovoljno, samo da ne mora nista u med da ide, onda bi radije ostavio 1080p i ultra. Probacu ovih dana pa cu ostaviti utiske.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Pokrenuo u 1440p i radi ekstra, kombinacija high/ultra ide 50-60 fps, naravno u white orchad, kapiram da u novigradu ide 10 fps dole, al i to je ok. Interesantno je da gpu ide na 99% a cpu bleji oko 40-50%, takodje i u rdr2 koji u 2.5k se spusta na zamalo neigrivih 30fps. Izgleda da stari ivy jos nije za bacanje [emoji23]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nista tu nije interesantno, vec 100% ocekivano, jer na vecim rezolucijama je gpu usko grlo
 
Nista tu nije interesantno, vec 100% ocekivano, jer na vecim rezolucijama je gpu usko grlo
Znas kako, ja retko eksperimentisem, i retko vremena za merenje fps itd, pa mi sve interesantno kad mogu da se posvetim tome.

100% ocekivano je bilo da ja imam 35 fps a imam 55, zar ne? [emoji1]



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
55 u idealnim uslovima=35 u krkljancu :)

Al to nije bilo ocekivano, vec procena. A na vecoj mapi od White Orchada nece sigurno biti 55, posebno ne u Novigradu.
 
Poceo sam pre par nedelja da igram witchera, ali iz nekog razloga nikako da nastavim... Bukvalno sam na samom pocetku, ne vise od 3 sata... Poceo sam da igram sa m+k, ali posto imam Xbox one gamepad, razmisljam se da mozda nastavim s njim...

Moje pitanje je dal da se presaltam na gamepad ili da nastavim kako sam poceo? Koji su za/protiv?
 
igra je odlicno odradjena za sve vrste kontrola tako da odaberi ono sto ti vise lezi.
ja sam je presao i na ds4 i na m+k.
 
Ja je počeo sa M+K ali sam je brzo nastavio sa PS4 padom koji mi se ipak pokazao praktičnijim.
 
Nikako, bolje je na misu i tastaturi 3 puta.
Prosto ti treba brzo okretanje kamere.
Tu su se slozili mnogi review-eri, da je tek na PC-u sa mk prava stvar.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oko 400 sati sa gejmpadom i nisam primetio da sam uskraćen za bilo šta.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Prešao i sa mišem i tastaturom i sa xbox360 kontrolerom...solidno odmakao i na ps4 sa ds4...sad da krećem opet (što ću jednog dana i odraditi kad uzmem neki komp jak da vidim tj doživim w3 i na ultra jednom) biće sigurno sa xbox one bežičnim! Prvih par sati cimanje sa bilo čime da se igra, posle kad se uđe u fazon sa komandama možeš bukvalno kako hoćeš.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Oko 100h sa gamepad-om i oko 200h sa mk kada sam vratio drugaru konzolu, prosto je bolje.
Na kraju, sve moze da se igra, ali je pitanje sta je bolje.
Verovatno zavisi i na koji nacin igras, ja sam isao na max combat i signs, bez mutagena.
Gledam da sto vise mogu peglam bez udarca.

@Proday
I ja sam ga heavy modovao, stavio sve moguce graficke modove, sa najboljim 4k texture pack-om, pa planiram opet dodigram na 4k max, izgleda brutalno na oled-u.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
RPG igre koje imaju lock-on su bolje za gamepad. Sa mišem lock-on samo pravi goru stvar. Da je mehanika kao u Chivalry to bi bila druga prica.
 
Kakav crni lock-on, pa sa time moze da se igra samo na slabijim tezinama, na death march ces sa lock-on izginuti odmah. Prvo juris strelce, a da bi do njih dosao, nekada moras prvo da iznabadas par ljudi do njih...nema jednog po jednog neprijatelja, boris se sa 12 u isto vreme...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zato kazem. Nije black & white. Ako je u pitanju lock on, onda gamepad. Ako je "free", onda definitivno miš.
 
Ja sam igrao na M+K jer tad nisam imao gamepad, ali dobro je i jedno i drugo, probao sam i na gamepadu malo.

M+K kombinaciji dajem prednost jer se mnogo lakse kontrolise kamera u borbi i jedna stvar koje je stvarno korisna je da mozes da mapiras moci na brojeve npr i da ih pozoves instant, ili da ih odskrolas na misu. To mi je recimo puno udobnije nego na gamepadu. S druge strane, prednost gamepadu ide na generalno kretanje kroz svet, prosto udobnije je tako, a ko ne zeli da koristi fast-travel cesto, provesce dosta vremena u igri. Takodje, prelaz sa hodanja na trcanje je na gamepadu seamless.
 
Hmmm, mislim da cu probati gamepad-om, pa da vidim kako ide... I ovako sam prakticno zaboravio kontrole, tj npr kako se blokira, kako ide evade, signs i ostalo... Naravno da mogu lako da se podsetim, ali sad mi maltene dodje kao da sam na nuli sto se toga tice... Ako ne bude islo, tj ako mi se ne svidi, vratim se na m+k i to je to...

Jos jedno pitanje, koliko ste se vi igrali alhemicara? Kad sam prvi put video sta sve moze da se pravi i postojanje milion razlicitih sastojaka, nije mi bilo dobro... Kontam da je najbitnije imati one potions za health, toxicity, vid u mraku, mozda neke bombe itd...
Ako imate bilo kakve predloge povodom toga, prihvatam sve [emoji1]

Inace volim sve sam da radim i izvalim, ali ovde osecam da bih sate i sate potrosio na analizu i zaebancije... Bacio sam pogled na par videa, ali reko ovde ima dosta ljudi koji imaju trocifreno vreme provedeno u igri, pa vredi pitati [emoji4]
 
@nikornla meni je zanimljivo sa napitaka mada slabo koristim bombe, uglavnom su to oni napici sto dugo traju, trenutno mogu 4kom odjednom jer mi "euphoria build" i ulja za oružja. Prvi put sada prelazim DM i bas je onako fino lepo dmg pravim sa aerondight + cat set il kako se vec zove. Jedino sto sam mekan ko duša 2hit mrtav id humana a zveri malo bolje podnosim. Opet set mi je cat iz prvog prelaska kao i sve ostalo sto imam.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
We’re working on the next generation edition of The Witcher 3: Wild Hunt!

Developed to take advantage of the most powerful gaming hardware, the next-gen edition of the game will feature
a range of visual and technical improvements — including ray tracing and faster loading times — across the base
game, both expansions, and all extra content.

The next generation edition of The Witcher 3: Wild Hunt will release as a standalone purchase for PC, Xbox Series X
and PlayStation 5, as well as a free update for everyone who already owns the game on PC, Xbox One and
PlayStation 4.



https://thewitcher.com/en/news/32792/the-witcher-3-wild-hunt-is-coming-to-the-next-generation
 
Poslednja izmena:
E vala eto razloga da se pazari 3080 -tica kada, i ako, se bude prodavala za normalnu cenu kod nas. Sjajne vesti! Mogu da zamislim šta će tek moderi da naprave od toga!
 
Neee...moraću i 4ti put da se borim sa grifinima i ostalim čudovištima [emoji849]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Kad jednom pređen na Death March posle je sve lako.
 
2x prešao na dm [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Uu, super, super. Jedva cekam da ukljucim tracing, vidim na sta lici, i onda vratim na staro jer mi je drazi fps :d
 
We’re working on the next generation edition of The Witcher 3: Wild Hunt!

Developed to take advantage of the most powerful gaming hardware, the next-gen edition of the game will feature
a range of visual and technical improvements — including ray tracing and faster loading times — across the base
game, both expansions, and all extra content.

The next generation edition of The Witcher 3: Wild Hunt will release as a standalone purchase for PC, Xbox Series X
and PlayStation 5, as well as a free update for everyone who already owns the game on PC, Xbox One and
PlayStation 4.



https://thewitcher.com/en/news/32792/the-witcher-3-wild-hunt-is-coming-to-the-next-generation
Super, do pre 3 dana GOTY bila 10 funti na PSN a ja zaboravio da kupim. Sad više neće biti na popustu :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Nisam očekivao ništa manje od CD Projekt RED. Svaka im čast. :)
 
Uu, super, super. Jedva cekam da ukljucim tracing, vidim na sta lici, i onda vratim na staro jer mi je drazi fps :d

Prodaj bubreg!

E vala eto razloga da se pazari 3080 -tica kada, i ako, se bude prodavala za normalnu cenu kod nas. Sjajne vesti! Mogu da zamislim šta će tek moderi da naprave od toga!

Mislis 3080ti ili neku iteraciju sa 12+ vrama, jer su ove na launchu i onako obsolete (i cenovno zacepljene), bice vrlo knap na 1440p/4k sa 8/10gb vrama (3070/3080) posebno kada krenu next gen naslovi...
 
na kraju ce ispasti da je dobro sto sam odugovlacio sa nastavkom witchera.... bio sam u fazonu da moram obavezno da odigram pre cyberpunk-a, ali ce se izgleda sacekati ovaj upgrade...
 
Nazad
Vrh Dno