Šta je novo?

The Witcher 3

Definitivno nije dobro kada je igra preduga, imam utisak da nijednu igru dužu od 100 sati nisam završio :S

Recimo Gothic 1 pa i 2 mogu da sednem da igram u bilo kom trenutku i da ga relativno brzo završim, G3 nikada nisam završio do kraja a počinjao sam više puta i to mi je omiljeni serijal.

TW3 je verovatno najbolja igra koju sam igrao, realno, ali ni nju nisam završio (planiram da završim, ali ko zna kad ću).

Tačno je da nemam dovoljno slobodnog vremena ali eto glupi MEA sam završio prošle godine iako je trebalo 90 sati.
Nekako sam mu video kraj i bez obzira što mi se igra nije preterano dopala, završio sam je.
Sa druge strane G3, Skyrim i eto TW3 bez obzira koliko su mi fenomenalne igre, nekako predugo traju...
 
Sa druge strane G3, Skyrim i eto TW3 bez obzira koliko su mi fenomenalne igre, nekako predugo traju...

Upravo to. I to što je najveća prednost tog open worlda meni lično predstavlja najveću manu - volim da zavirim ispod svakog kamena a to baš i ne ide jer se i ovako preduga igra još više oduži...
 
Ja baš volim kada je igra koja me uvuče u svoj svet što duža. Ali sa druge strane mora postajati nešto što će me držati u toj igri i to je najčešće u mom slučaju zanimljiva priča. Možda su ta dva koncepta suprotstavljena, ogroman i živ svet pun mogućnosti sa jedne strane i linearnost osnovne priče sa druge strane. Ali baš u TW3 su te dve stvari savršeno uklopljene, podjednako sam uživao u istraživanju sveta (imam oko 250h u prvom i za sada jedinom prelasku) i praćenju narativa, bilo to kroz događaje ili likove. Naizgled obično jezerce gde nema ni neprijatelja ni nekog loot-a mi je zanimljivo samo da ga posmatram.

Edit: Setih se sada jedne konkretne lokacije koja sama po sebi priča više i bolje nego mnoge igre. Ima jedna koliba u Velenu, u sred neke šume. Nikakav quest se tu ne odvija niti ima tu nekog loot-a. Ali toliki trud je uložen u tu lokaciju koju možda nećete ni posetiti ali koja bez trunke teksta priča priču o bedi rata. E to je trud, tako se pravi uverljiv svet.

Igre generalno ne igram u jednom cugu više od sat-dva, osim Civilizacija I Total War igara. Sa druge strane ne gledam da odigram sve I svašta već pažljivo biram. Tako da mi igranje jedne igre više meseci nije problem, u stvari ako je nešto poput TW3, GTA ili HZD onda mi predstavlja užitak da je što duže igram. Nove igre će kad-tad doći na red, neće nigde pobeći.

Da li je neko igrao TW3 na Ps4 pro i na PC? Planiram da ga kupim za Ps4 pro, da odigram opet ali na 4k TV, da li vredi? Kako je odrađena ta verzija, jesu li peglali bagove kao na PC?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Upravo to je i glavni kvalitet TW3, sporedni kvestovi drže kvalitet i nemaš osećaj da su gubitak vremena, odnosno chore, već da su prirodni deo sveta.

Upravo to. I to što je najveća prednost tog open worlda meni lično predstavlja najveću manu - volim da zavirim ispod svakog kamena a to baš i ne ide jer se i ovako preduga igra još više oduži...

Skyrim nije ni čudno da ne završavaju oni koji vole da zavire ispod kamena, jer se sporedni kvestovi resetuju posle nekog vremena :d
 
Witcher jednostavno ima najoriginalnije sporedne kvestove koji nisu kao Skyrim gde treba da ocistis rudnik ili ubijes vodju bandita itd... Recite mi posteno koja igra ( slicne tematike ) ima odradjene kvestove kao sto su monster kvestovi u witcheru. Pa gwent sam po sebi na kraju izadje ako zasebna igra koliko je kompleksna. Developeri su lepo odradili da neke sporedne misije zavise od glavne misije zato su i ponudili opciju za manual save pre Mist island misije sto je gore i bila rec. Sve sto radis kroz igru i odluke koje donosis imaju uticaj na svet u istoj, gde ces bolje... :D
 
Poslednja izmena:
Da, možda nije bilo fer da stavljam TW3 i Skyrim u istu rečenicu. Verovatno su i godine i životne okolnosti uticale da (za sada) u mom slučaju dožive istu sudbinu.
Ali ME:Andromeda je iz tog sad perioda kao i TW3 recimo a za nju sam našao vremena i naravno zavirio pod svaki kamen (otuda i 90h igranja umesto nekih 50).
Našao sam vremena jer je tako napravljena da joj se vidi kraj (još toliko planeta, itd).
Daleko od toga da je mislim da je to bolje ali eto efekat je da sam nju završio a TW3 ne :(
 
Da, možda nije bilo fer da stavljam TW3 i Skyrim u istu rečenicu. Verovatno su i godine i životne okolnosti uticale da (za sada) u mom slučaju dožive istu sudbinu.
Ali ME:Andromeda je iz tog sad perioda kao i TW3 recimo a za nju sam našao vremena i naravno zavirio pod svaki kamen (otuda i 90h igranja umesto nekih 50).
Našao sam vremena jer je tako napravljena da joj se vidi kraj (još toliko planeta, itd).
Daleko od toga da je mislim da je to bolje ali eto efekat je da sam nju završio a TW3 ne :(


a8y74q1_700b.jpg


Meni se cini da se tebi vise svidela Andromeda ali neces da te mi ovde kamenujemo :D :D :D

Po HLBu je prosek W3 osnove sa extras 100h tako da taj izgovor mozes da obesis macku o rep :p
 
Kao sto rekose mnogi, glavni problem vicera nije sto traje dugo (ja bih licno voleo da traje 1000 sati), vec sto kad je jednom odigras, ne mozes ponovo da je odigras po 1. put :) i posle nje je svaka igra bljutava, te ne mogu da se nateram da igram nista drugo. Presao sam w3 poslednji 3. put jos pre 5 meseci, od tad mislim da nisam ukljucio drugu igru, niti imam neku instaliranu

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Slazem se za witcher i sporedne kvestove. W3 je uspeo da potpuno promeni koncept sporednih kvestova zahvaljujuci knjigama. Ubijanje cudovista je glavni posao witchera i razlog njihovog postojanja i onda Geralt usput zabije nos svuda :) Zato ovi "sporedni" kvestovi nisu dosadni kao u skyrim recimo. U skyrimu si dragonborn koji ide da spasava svet i usput cisti pecinu od medveda da pomogne lovcima dok u W3 radis ono za sta si "stvoren". Cela prica o Ciri je recimo pocela kao misija za Geralta da resi problem sa nekom kletvom na dvoru njene bake... W3 je postavio toliko standarda.
 
Zavrsio sam main story i nisam igrao nista od dlca izmedju. Sve sam ostavio za kraj.

E sad...vidim da ima u new game da pokrenem samo dlceve.

Pa me zanima sledece. Da li ako pokrenem samo dlc,hoce li igra da me vodi do svih side questova,tresuresa i contracta?

Otkrio sam ih puno otkrivajuci undiscovered location pri prvom prelasku, pa sam skeptican hocu li ponovo pronaci sve to ako pokrenem samo dlc misije.

Nadam se da me razumete hah...
 
Zavrsio sam main story i nisam igrao nista od dlca izmedju. Sve sam ostavio za kraj.

E sad...vidim da ima u new game da pokrenem samo dlceve.

Pa me zanima sledece. Da li ako pokrenem samo dlc,hoce li igra da me vodi do svih side questova,tresuresa i contracta?

Otkrio sam ih puno otkrivajuci undiscovered location pri prvom prelasku, pa sam skeptican hocu li ponovo pronaci sve to ako pokrenem samo dlc misije.

Nadam se da me razumete hah...

Najbolje je da odigras dlc u sklopu glavne igre jer je u neku ruku povezano a i imas osecaj da nastavljas dalje nakon zavrsetka glavne misije a i bices mozda veci lvl. i sa boljom opremom. Mozes da pokrenes samo dlc iz glavnog menija ali ce biti kao zasebna igra i dobices Geralta po "njihovom" sa startnom opremom i macevima i bices mislim 34 lvl. koji je minimum za dlc i ( konkretno pricam za B&W dlc ). Dobices i ability poene koje mozes da rasporedis kako hoces.
Najbolje da predjes odmah u sklopu glavne igre, to ti je moj savet.

edit: Mislim da mozes da ides cak i na Skellige ali nisam siguran da imaju misije, mozda neki trgovac i herbalist. Mislim da i u Velenu-u ima po neka misija i to je to jer ipak je radnja usmerena na sam dlc
 
Poslednja izmena:
^ sve je to lepo, ali gde nadjete vreme za jedan prelazak igre od 150h (sto je reci mesec dana igranja 5h dnevno) a kamoli 2 ili 3 puta. Meni za igre od 20h treba ~nedelju dana.

Zato me i strah da uhvatim TW3 pre leta i odigram samo njega... Zato se i nalazim u cudu kada se razbacujete "casual" sa par prelazaka kao da je tetris...

Ja potroših 50h za nekih 20% igre. Ne što sam nešto ginuo nego sam se muvao po svim ćoškovima na mapi. Tu sam negde i batalio, smorilo me onoliko skupljanje oklopa i mačeva koji ne vrede ništa a opet moraš da ih skupljaš...

Sent from mTalk
 
Ne moras, sto bi morao? U principu najbolju opremu ces naci/napraviti, neces je kupiti, te ne moras da grindujes
 
Ne znam koliko vremena oduzimaju Gwent zadaci,nisam uradio nijedan jer mi je stvarno dosadno,a imam i neke trke konjima koje me isto ne zanimaju. Ali sam presao main story ceo,pocistio sve undiscovered lokacije i ostalo mi je jos par zadataka sporednih,mislim da sam na 80ak sati igranja. Uz dlceve,otprilike ce biti oko 110h verovatno,zavisi koliko su dugi.

Nisam rushovao,nisam zurio,preskakao dijaloge itd... A Vidim da mnogi pisu da igraju mesecima i imaju po 200-300h u igri... Doduse ja sam igrao na drugom nivou tezine po redu...ali ne verujem da je tu tolika razlika.

Edit: nisam sve pecine istrazio, Mada i to je oko 5-6h gore dole.

Hvala Rayko !

Edit

Smetnuo sam sa uma da imam 130 undiscovered locakcije u Skellige.
 
Poslednja izmena:
Poprilicna je razlika ako igras na death march, jedna borba moze da traje i 10 minuta, jer samo jedan udarac i mrtav si, mora oprezno da se igra

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ja potroših 50h za nekih 20% igre. Ne što sam nešto ginuo nego sam se muvao po svim ćoškovima na mapi. Tu sam negde i batalio, smorilo me onoliko skupljanje oklopa i mačeva koji ne vrede ništa a opet moraš da ih skupljaš...

Sent from mTalk

Znači nisam jedini ko vrana da skuplja sjajne stvari :p
 
Vrlo retko, a i nikad ne bude bolje od witcher gear-a :)

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
^Moze ponekad, sad sam bas nasao onaj vampire set koji je dosta bolji od Feline witcher koji sam nosio.
Al' je heavy pa sam ga utopio za dobre pare (dok me nije opljackala ona stoka od blacksmitha :S:)
 
Ovaj DLC Blood and Wine mi se vise svidja od glavne igre :D
Odlican je.

Kad pre si stigao do njega? Zar se on ne preporucuje pri kraju osnovne igre (ili pak moze i kada se osnovna zavrsi) zbog zahtevanja odredjenog nivoa?

Svaki ti se dala ako si vec stigao da ucukas 50+ sati u igri...
 
Osnovnu sam zavrsio i onaj Hearts of Stone DLC. Ali on je kratak,jedna misija prakticno.
Ovaj Blood And Wine mi jos ostao i bolji mi je od glavne igre.

A igram vec mesec dana skoro,po par sati utucem pre veceri i woalla [emoji16]

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko kako mogu da proverim na kojoj težini igram Witcher 3? Jednostavno mi je baš težak, lako i često ginem, a tek sam počeo da igram na Xbox-u?
 
Mislim da je tako na početku čak i na nižim težinama, tj da umireš iz par udaraca, nekad čak i od jednog samo. Proveri da li ima u gameplay options ili tako nešto da se vidi jer znam da može da se menja u toku igre.
 
Options,gameplay...i imas tu difficult. Ima 4 razlicita nivoa.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
ok samo kazem moze da se desi. Mojne se ljutis :d
 
Nazad
Vrh Dno