Šta je novo?

The Witcher 3

Nisam neki gejmer, ali jesam veliki ljubitelj Skyrima, pa u potrazi za nečim sličnim naravno videh da se dosta piše o Witcher serijalu i da su utisci fenomenalni. Nakon dosta čitanja o čitavoj trilogiji, nadogradio sam stari računar samo da bih mogao da pristojno igram ove tri igre i moram reći da da su mi očekivanja prevaziđena. Na popustima sam kupio sve tri igre i nakon prve dve, evo me na trojci, koja je skoro pa savršenstvo po mojim merilima.

E sad, imam jedan problem koji nema nikakve veze sa samom igrom ili tehničkim problemima, ali koji mi poprilično sreću kvari, a to je da mi je zbog probelma sa leđima i nezgodnim položajem ispred monitora igranje sa tastarurom i mišem sve teže i teže pada, pa me zanima da li vredi investirati neku ne previše veliku sumu za gejmeped (do max 40€) kako bih mogao da igram iz fotelje i na većem ekranu. Ako neko ima iskustva sa oba načina igranja (tast.+miš vs. gejemped), bilo bi lepo da napiše par utisaka, konkretno o ponašanju Geralta i ukupnoj igrivosti sa gejmedom.

Imam puno prijatelja koji su završili igru na gamepadu bez ikakvih problema. Igra je adaptirana za kompletno igranje na gamepadu, jer je izašla i za konzole. Moja preporuka, nabavi Xbox 360 Gamepad i reciever za PC, imaš ih i u setu.
 
Nisam neki gejmer, ali jesam veliki ljubitelj Skyrima, pa u potrazi za nečim sličnim naravno videh da se dosta piše o Witcher serijalu i da su utisci fenomenalni. Nakon dosta čitanja o čitavoj trilogiji, nadogradio sam stari računar samo da bih mogao da pristojno igram ove tri igre i moram reći da da su mi očekivanja prevaziđena. Na popustima sam kupio sve tri igre i nakon prve dve, evo me na trojci, koja je skoro pa savršenstvo po mojim merilima.

E sad, imam jedan problem koji nema nikakve veze sa samom igrom ili tehničkim problemima, ali koji mi poprilično sreću kvari, a to je da mi je zbog probelma sa leđima i nezgodnim položajem ispred monitora igranje sa tastarurom i mišem sve teže i teže pada, pa me zanima da li vredi investirati neku ne previše veliku sumu za gejmeped (do max 40€) kako bih mogao da igram iz fotelje i na većem ekranu. Ako neko ima iskustva sa oba načina igranja (tast.+miš vs. gejemped), bilo bi lepo da napiše par utisaka, konkretno o ponašanju Geralta i ukupnoj igrivosti sa gejmedom.

Imas u ponudi i zicne xbox360 dzojstike koji nisu skupi a isto su odlicno zbog duzine svog kabla koji ima oko 2.5 metara kabel i nije ti potrebno nista drugo nego ga udenes u pc i vec je spreman za rad.
 
Ja bih cak isao tako daleko da preporucim gamepad. Probao sam i na tastaturi i misu i na gamepadu i gamepad je neuporedivo prirodniji.
 
I moj glas za xbox gamepad, licno koristim bezicni. Igra je savrseno prilagodjena za gamepad, meni i zgodnije za igru naspram m+t kombinacije (iako mi je ovo prvi rpg koji tako igram, odlucio da probam gamepadom posle privikavanja na isti u Dark Souls serijalu), bolji mi je osecaj borbe ovako.
 
Ja sam igrao Vičer 3 na Soniju prvo, pa posle na kompu, potpuno mi je svejedno na čemu igram, odlično je kako god želiš, makar igrao na oba načina istovremeno :d
 
Xbox 360 pad bez razmišljanja...prešao drugi put sa istim, extra filing

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam neki gejmer, ali jesam veliki ljubitelj Skyrima, pa u potrazi za nečim sličnim naravno videh da se dosta piše o Witcher serijalu i da su utisci fenomenalni. Nakon dosta čitanja o čitavoj trilogiji, nadogradio sam stari računar samo da bih mogao da pristojno igram ove tri igre i moram reći da da su mi očekivanja prevaziđena. Na popustima sam kupio sve tri igre i nakon prve dve, evo me na trojci, koja je skoro pa savršenstvo po mojim merilima.

E sad, imam jedan problem koji nema nikakve veze sa samom igrom ili tehničkim problemima, ali koji mi poprilično sreću kvari, a to je da mi je zbog probelma sa leđima i nezgodnim položajem ispred monitora igranje sa tastarurom i mišem sve teže i teže pada, pa me zanima da li vredi investirati neku ne previše veliku sumu za gejmeped (do max 40€) kako bih mogao da igram iz fotelje i na većem ekranu. Ako neko ima iskustva sa oba načina igranja (tast.+miš vs. gejemped), bilo bi lepo da napiše par utisaka, konkretno o ponašanju Geralta i ukupnoj igrivosti sa gejmedom.

Presao sam celu igru igrajuci na gamepadu, apsolutno nikakvih problema nisam imao. Cak bi i rekao da mi je bilo prijatnije tako igrati, na velikom ekranu sa 5.1 zvukom, nego ispred monitora sa slusalicama na malom ekranu. Koristim x360 gamepad koji bez problema radi sa bukvalno svakom novom igrom i koji je po meni vrhunski dizajniran.
 
Poslednja izmena:
Moj glas ide isto za gamepad. Moze tastatura ali prakticnije je na gamepadu. U poslednje vreme su igre ipak prilagodjenije gamepadu nego tastaturi, nekada je bilo obrnuto ( Witcher 1 npr. )
 
Hvala svima na savetima!
Uzimam po svemu sudeći gamepad - najverovatnije će to biti Xbox One S polovni jer može da se poveže običnim Bluetooth dongleom (pošto mi je fotelja malo dalje od računara pa na se ne saplićem o kablove ko što imam običaj). Sada sam u Skeligeu, u Novigrad sam svraćao samo turistički, tako da računam da će biti još dosta da se igra i kad stigne gamepad. :)
 
Uzmi Xbox 360 Wireless gamepad, nije ništa gori od Xbox One gamepada a jeftiniji je.
 
Ne radi sa svakim bt adapterom za razliku od One S.

@MadProfessor

Xbox gamepade uzimaju preko kp isključivo ako možeš lično da ih proveriš, većina po oglasima su refurbished kontroleri nabavljeni ko zna kako, čak i oni koji se prodaju kao novi.
 
Poslednja izmena:
Sada sam u Skeligeu, u Novigrad sam svraćao samo turistički, tako da računam da će biti još dosta da se igra i kad stigne gamepad. :)

Hehehe... Imas da igras samo tako ne sekiraj se za to ;)

edit: Witcher 3 je toliko dobra igra da ja i posle skoro 750h (475 obicna ver. i oko 275h goty ver. )igranja uvek nadjem nesto da me natera da odigram jos po put :D Evo i sad ga igram :p
 
Poslednja izmena:
Ne radi sa svakim bt adapterom za razliku od One S.

@MadProfessor

Xbox gamepade uzimaju preko kp isključivo ako možeš lično da ih proveriš, većina po oglasima su refurbished kontroleri nabavljeni ko zna kako, čak i oni koji se prodaju kao novi.

Koliko znam Xbox 360 gamepad ne koristi bluetooth uopšte, za njega treba receiver.
 
Prešao sam na mišu i tastaturi, zanima me kako ide snalaženje po inventaru sa gamepadom? Mišem se lako skrola i "ubode" jedan od stotinu predmeta, ali kako taj dio izgleda sa gamepadom?
 
Pa malo teže što je i normalno ali sve može da se odradi bez problema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sad prolazim pored TV-a i čujem instrumental muziku iz igre. A na TV-u? Emisija "Kuća od srca" na Pink-u.

Koje lopuže.
 
imam DS4 gamepad, ali nema šanse da se naviknem na okretanje oko sebe desnim stikom, a pokušavao sam
 
Sinoc sam se definitivno oprostio od igrice.
Deset puta uzduz i popreko odigrano. Naucio sam sve napamet vec.
Nema sta,igra je definitivno bez konkurencije.
 
I jos vaznije, da li si otkljucao sve achievemente? :D
 
A dali je obišo sve one kraljice noći? :p
 
Igra je maestralna ali nema šanse da bih prešao bilo koju igru deset puta. Dva puta bi mi bilo i više nego dovoljno da istražim varijacije u priči i buildove.
 
I jos vaznije, da li si otkljucao sve achievemente? :D

To mi nikada nije bilo od preteranog znacaja da skupljam i da se time bavim. Licno mislim da je to uradjeno samo da se vestacki provede vreme u igri sto duze da bi se skupljale beznacajne stvari.

Ali na netu vidim da ima ljudi koji se debelo loze na takve stavri ali ok njihova stvar.

A dali je obišo sve one kraljice noći? :p

xaxa, to nemoj ni da pitas zbog toga je verovatno i samo igrao. :)
 
Hit totalni, ne znam šta drugo reći. Ja sam prešao 2 puta full, eventualno nekad u budućnosti pređem preći put kad budem imao kompjuter koji će sve na ultra da tera pošto sam prva dva puta igrao samo na low na laptopu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To mi nikada nije bilo od preteranog znacaja da skupljam i da se time bavim. Licno mislim da je to uradjeno samo da se vestacki provede vreme u igri sto duze da bi se skupljale beznacajne stvari.

Ali na netu vidim da ima ljudi koji se debelo loze na takve stavri ali ok njihova stvar.

Ne lozim se ni ja preterano, ali neke igre imaju dobre achieve u smislu da uz pomoc njih iskusis delove igre koje inace ne bi. Tada su od koristi.
 
Ne lozim se ni ja preterano, ali neke igre imaju dobre achieve u smislu da uz pomoc njih iskusis delove igre koje inace ne bi. Tada su od koristi.

To si u pravu kada je ova igra u pitanju jer tada stvarno vidis koliko su mastoviti i kreativni bili kada su pravili igru. Jedan od primera je i "David and Golyat Achievement" u B&W dlc-u koji je prosto genijalan i originalan... jedan od mojih omiljenih :)

@Pistaljka
Pa slusaj ima ljudi koji se loze naravno ( imam 100% ach. u Witcher 3 btw. :D ) ali nisam od onih kojima je to bitno ali... Kad imas preko 750h igranja kao ja a jos ti se igra a presao si na 100 nacina onda da bi uneo malo zivosti u igru juris takve stvari koje zahtevaju da opet igras od nule i igras na totalno drugaciji nacin da bi ostvario neke ach. sto je po meni ok. I posteno kada odradis ach. sto je developer zacrtao onda mozes da kazes za sebe da si presao igru uzdus i popreko i iskusio sve sto je developer hteo da pokaze da ume, u tome i jeste poenta ach. Naravno ima igara koje imaju besmislene ach. ali ovde pricamo o Witcheru koji je nesto sasvim drugo i potpuno originalan po tom pitanju
 
Poslednja izmena:
Sinoc sam se definitivno oprostio od igrice.
Deset puta uzduz i popreko odigrano. Naucio sam sve napamet vec.
Nema sta,igra je definitivno bez konkurencije.

Respect!

Sad poznajes igru bolje nego ljudi koji su je napravili!
 
Ne lozim se ni ja preterano, ali neke igre imaju dobre achieve u smislu da uz pomoc njih iskusis delove igre koje inace ne bi. Tada su od koristi.

Tako nesto je vec ok ali one gluposti idi ubi 100 zombija, pa te otvori 50 kovcega i slicne nebuloze je smesno.

To si u pravu kada je ova igra u pitanju jer tada stvarno vidis koliko su mastoviti i kreativni bili kada su pravili igru. Jedan od primera je i "David and Golyat Achievement" u B&W dlc-u koji je prosto genijalan i originalan... jedan od mojih omiljenih :)

@Pistaljka
Pa slusaj ima ljudi koji se loze naravno ( imam 100% ach. u Witcher 3 btw. :D ) ali nisam od onih kojima je to bitno ali... Kad imas preko 750h igranja kao ja a jos ti se igra a presao si na 100 nacina onda da bi uneo malo zivosti u igru juris takve stvari koje zahtevaju da opet igras od nule i igras na totalno drugaciji nacin da bi ostvario neke ach. sto je po meni ok. I posteno kada odradis ach. sto je developer zacrtao onda mozes da kazes za sebe da si presao igru uzdus i popreko i iskusio sve sto je developer hteo da pokaze da ume, u tome i jeste poenta ach. Naravno ima igara koje imaju besmislene ach. ali ovde pricamo o Witcheru koji je nesto sasvim drugo i potpuno originalan po tom pitanju

Ne kazem da neki ach. nisu dobri ali opet to nije dovoljno za mene da u jednu takvu igru ulupam 750 sati i onih 250 sati za celu igru i dlc-ve je od mene dosta a vec sam video ono sto me je zanimalo. Veruj mi toliko vreme cu uloziti da obrnem igrice koje jos nisam presao (a veruj mi imam ih dosta) ili da pogledam neki film ili seriju (isto tako citava jedna kolekcija od 12TB me ceka) ili jednostavno da izadjem u grad i da se prosetam.
 
Nazad
Vrh Dno