Šta je novo?

The Witcher 3

Uklonjeno iz soundtracka najnovijim patchom :S

 
Meni na GOG verziji nista nije promenjeno, koliko vidim samo steam verzija zbog autorskih prava najverovatnije

edit: sad cu bas da skinem soundtrack sa goga pa da proverim

Ima na GoG verziji

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Bah, j*bao ih copyright. Dobro, sad cekam da stave W3 na GoG connect pa da igram "superiornu" verziju :d
Ali koliko sam video nisu na Steamu igru dirali samo soundtrack.
 
Bolja u svakom slučaju jeste jet je igraš bez DRM-a... ;) + steam interface ukrade koji fps
 
Bolja u svakom slučaju jeste jet je igraš bez DRM-a... ;) + steam interface ukrade koji fps

YROee1w_700wa_0.gif
 
edvgZnw_700wa_0.gif
 
Molim za pomoc.

SPOILER ALERT !!!!!!!!!!

Stigao sam do misije Isle of Mists gde bih trebao da nadjem Ciri. Ali mi je dalo upozorenje u fazonu da ce mi obrisati neke side misije ako odem da je nadjem.
Malo mi je smor da zavrsim sve sporedne pa tek onda da odem da je trazim.
Pa me zanima jel znate koje misije ce mi obrisati ako odem da je trazim?
Cabaret i Redanion Most Wanted sam presao a one dve bi bile obrisane kao(to sam nasao na netu). Jel ih ima jos ili su samo te dve?

Hvala
 
Dobices prompt za save. Snimi poziciju, nastavi dalje i vidi da li ce ti neki side quest fejlovati (ako ga imas).
Vrati se i odradi ih.

Ako ti treba detaljna informacija koji questvi fejluju tu je wiki :)
 
Sto ti je bez veze, ja sam se vratio i odradio ostalo.
Secam je da je Berengar's Blade fail tu bio.
 
Nije mi bezveze nego imam puno,pa me mrzi.
Hteo sam glavnu pricu da predjem,a ovo ostalo kad stignem.

Sta je tu je. Idem tamo na ostrvo pa nek brisu sta hoce.
 
Witcher je i tako igra koja se igra više puta. Pretrči sad main story pa posle u budućnosti uzmi sve pa lepo redom. Ja sam prvi put recimo igrao bez gwent misija skroz, zato u drugom prelasku pogazio sve redom u kartama ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^ sve je to lepo, ali gde nadjete vreme za jedan prelazak igre od 150h (sto je reci mesec dana igranja 5h dnevno) a kamoli 2 ili 3 puta. Meni za igre od 20h treba ~nedelju dana.

Zato me i strah da uhvatim TW3 pre leta i odigram samo njega... Zato se i nalazim u cudu kada se razbacujete "casual" sa par prelazaka kao da je tetris...
 
Gde nađete 5h dnevno za igre - za mene je sada kad nađem 1-1,5h dnevno za igre premija.
 
Ni meni to nije jasno. Ja više volim igrati temeljno već kod prvog igranja jer to mi je i zadnje igranje. Inače igre ne igram više od jednom. Prosto nemam volje koliko god igra bila dobra jer uvijek ima još mnogo dobrih igara na čekanju koje me privlače. A da ne kažem koliko me čeka knjiga, filmova, serija i drugog. Nema šanse da nađem vremena i volje da istu igru igram više puta.
 
Ja mogu i 10h dnevno da nabacim jer osim odlaska na fax od 9 do 11h,jednom u nedelju dana nemam nista drugo da radim.

Svako igra u zavisnosti od vremena.

Sto se Vicera tice,igram ga temeljno,ali veci znacaj pridajem main questovima,kako bi kasnije sve side questove igrao uporedo sa nekom drugom igrom. Ima ih puno pa mi smor sad sve.
 
Ni meni to nije jasno. Ja više volim igrati temeljno već kod prvog igranja jer to mi je i zadnje igranje. Inače igre ne igram više od jednom. Prosto nemam volje koliko god igra bila dobra jer uvijek ima još mnogo dobrih igara na čekanju koje me privlače. A da ne kažem koliko me čeka knjiga, filmova, serija i drugog. Nema šanse da nađem vremena i volje da istu igru igram više puta.

Baš to... Cak i neke starije naslove, koje sam svojevremeno xy prelazio, instalirao i batalio na pola...

I celoj toj priči oko Witchera 3 me plaši ta cifra od 150h. Ako ne mogu u kontinuitetu da ga odigram I ako se previše razvuče ubije me u pojam i razbije uživanje/imerziju... I naravno batalim...

Tako da svaka čast maratoncima koji izdrže nekoliko prelazaka igre i koji su u stanju da zapamte sva dešavanja i metar teksta posle sesije od par nedelje...

Nisam više mlad i da izvine forum ne diže mi se više na RPG naslove kao u doba Baldur's Gate - a i Tormenta (iako ih se vrlo rado sećam i imam ponekad želju da ponovo obrnem)
 
I mene je to brinulo za Witcher 3 jer se nema vremena za igre kao nekada a ne volim da počnem neki veliki RPG i onda u toku igre da nemam vremena ili izgubim malo volju pa batalim, a RPG je teže nekad kasnije nastaviti nego druge igre jer se gubi kontinuitet za priču, likove, questove, lokacije. Dešavalo mi se to sa više igara, sa baš dobrim RPG-ovima, i većinu nikad kasnije nisam ni igrao. Zato sam odlagao da igram Witcher 3 dok mi se nije nagomilao neki naboj volje da ga počnem, a ne da igram reda radi jer ga svi hvale. Na svu sreću kad sam počeo igrao sam ga baš svakodnevno a često i po više sati dnevno dok ga nisam prešao, od februara do maja prošle godine, 230 sati u igri, sa obe ekspanzije. Imao sam sreću da sam imao vremena i da me držalo od početka do kraja.

Ono što sada igram je Bladur's Gate 2, to je jedna od igara koju sam nekad davno par puta počinjao ali nisam nikad otišao dalje od početka 3. chaptera, iz ovih i onih razloga. Evo tek sad nadokađujem tu legendarnu igru. A krajem prošle godine sam prešao prvi Baldur's Gate, isto po prvi put. Nadam se da ću nekad odigrati i Arcanum jer sam i njega nekad davno igrao i stao.
 
I celoj toj priči oko Witchera 3 me plaši ta cifra od 150h. Ako ne mogu u kontinuitetu da ga odigram I ako se previše razvuče ubije me u pojam i razbije uživanje/imerziju... I naravno batalim...

Tako da svaka čast maratoncima koji izdrže nekoliko prelazaka igre i koji su u stanju da zapamte sva dešavanja i metar teksta posle sesije od par nedelje...

To se vežba. Nauči se um da prati priče paralelno. Ja igram od 2000. godine aktivno, pratim serije, filmove, knjige, a najviše volim sve što je u mnogobrojnim nastavcima i delovima. Da se nisam istrenirao na tako nešto nikada ne bih mogao da pratim više od 150 televizijskih serija(završenih i tekućih), hiljade filmova i stotine igara sa pričom tokom tih godina.

Ono što moraš da primeniš je da nisu bitna imena, nego poenta priče. Pogotovo što se radnja ponavlja, događaji se ponavljaju, emocije i odnosi likova se ponavljaju. Mene da pitaš da nabrojim 5 imena i prezimena likova iz onoga što sam do sada ispratio ne bih mogao da ti navedem više od 3. Ali, zato bih mogao da ti ispričam poentu/priču filma koji sam gledao 2005.

Fallout 4 sam igrao od oktobra 2016. do januara 2018. pa ti vidi koliko sam epizoda serija, filmova i knjiga u međuvremenu pogledao i pročitao a opet znam sve što sam iskusio u igri.
 
Poslednja izmena:
Lebe mili, pa u toj seriji Lost ni sam režiser ne zna o čemu se radi :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa to ti pricam hahah. Jos Witcher rastrzan ceo. Zapocnem nesto pa se posle 10 sati vratim da dovrsim tu misiju jer mi uz put nesto iskrsne :) i onda zaboravim i sta igram i kako se zovem.
 
Lost je zakon serija :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
^ sve je to lepo, ali gde nadjete vreme za jedan prelazak igre od 150h (sto je reci mesec dana igranja 5h dnevno) a kamoli 2 ili 3 puta. Meni za igre od 20h treba ~nedelju dana.

Zato me i strah da uhvatim TW3 pre leta i odigram samo njega... Zato se i nalazim u cudu kada se razbacujete "casual" sa par prelazaka kao da je tetris...
Ja sam TW3 prelazio 3-4 meseca. Nema potrebe da se trkaš sa brojem pređenih igara samo da bi se prešle, niti da siliš speed run neke igre, sve svojim tokom.

Jedini problem je bio to što po prelasku TW3 dugo nisam imao volje da igram bilo šta drugo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
To se vežba. Nauči se um da prati priče paralelno. Ja igram od 2000. godine aktivno, pratim serije, filmove, knjige, a najviše volim sve što je u mnogobrojnim nastavcima i delovima. Da se nisam istrenirao na tako nešto nikada ne bih mogao da pratim više od 150 televizijskih serija(završenih i tekućih), hiljade filmova i stotine igara sa pričom tokom tih godina.

Ono što moraš da primeniš je da nisu bitna imena, nego poenta priče. Pogotovo što se radnja ponavlja, događaji se ponavljaju, emocije i odnosi likova se ponavljaju. Mene da pitaš da nabrojim 5 imena i prezimena likova iz onoga što sam do sada ispratio ne bih mogao da ti navedem više od 3. Ali, zato bih mogao da ti ispričam poentu/priču filma koji sam gledao 2005.

Fallout 4 sam igrao od oktobra 2016. do januara 2018. pa ti vidi koliko sam epizoda serija, filmova i knjiga u međuvremenu pogledao i pročitao a opet znam sve što sam iskusio u igri.

Vidis kod mene je opet podpuno drugacije, mogu da igram uporedo vise igara i mogu da pratim uporedo vise serija i filmova ali ne zelim. Jednostavno zelim toj jedno igri ili seriji da posvetim punu paznju i da kada odigram ili odgledam da znam sta sam gledao ili igrao.

Ali dobro svako od nas je drugacije sebi postavio neke ciljeve i drugacije barata sa vremenom i onda tako se i vlada.

Sto se tice samog TW3 odigrao sma ga kao i svaku drugu igru od pocetka do kraja sa obe expanzije i to je to, jednostvano dobra igra cak predobra ali posle vec nekog vremena pocinje da me zmara ta duzina igre, jesu svi zadaci i uputne misije dobre ali ubija me u pojama taj osecaj da sam zarobljen samo u toj igri a opet pored nje imam jos ko zna koliko igara koje zelim da odigram.
 
Ja sam TW3 prelazio 3-4 meseca. Nema potrebe da se trkaš sa brojem pređenih igara samo da bi se prešle, niti da siliš speed run neke igre, sve svojim tokom.

Jedini problem je bio to što po prelasku TW3 dugo nisam imao volje da igram bilo šta drugo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Kao sto rece kolega Vader - najveci problem mi je gubljenje kontinuiteta kad se tako razvuce igre, nestaje imerzija i interesovanje a naknadno vracanje igri posle nekog vremena mi je kao podgrejano pecenje.

Pre 10-15 godina sam mogao da priustim taj luksuz da razvucem igru na par nedelja sa visecasovnim igranjem dnevno... TW3 mi je definitivno u planu, ali opet zaprepascen sam da mozete da razvucete igru toliko vremenski i da vam i dalje nakon toga bude dozivljaj kao i prvih par dana igranja.

Poslednji primer koji sam imao sa takvim mi je bio Uncharted 2 letos -> odigrao ga 90% u 2 dana, bukvalno do poslednja 2-3h igre i morao da zabatalim zbog obaveza. Vratio se igri posle nekog vremena i nije mi bilo to to. Dok sam tih 90% igre prosto "gutao" zakucan za konzolu, jer sam odigrao u kontinuitetu... U4 mi se recimo razvukao na nedelju dana i nekako mi nije ostao u toliko dobrom secanju kao dvojka, bas zbog seckanja koje sam morao da pravim...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice samog TW3 odigrao sma ga kao i svaku drugu igru od pocetka do kraja sa obe expanzije i to je to, jednostvano dobra igra cak predobra ali posle vec nekog vremena pocinje da me zmara ta duzina igre, jesu svi zadaci i uputne misije dobre ali ubija me u pojama taj osecaj da sam zarobljen samo u toj igri a opet pored nje imam jos ko zna koliko igara koje zelim da odigram.

Brate ne kapiram taj osecaj ni malo, ali koliko vidim ti si sam sebe "zarobio" :d
Sta vam fali da medju W3 sessiona odigrate nesto potpuno razlicito (npr. neki multy-only fps , gde se necete brinuti o prici pa vam se nece ni kvariti dozivljaj iz W3). Barem ja tako praktikujem al krastavac, svakom svoje.

To pauziranje donekle i razumem, ali par dana ili nedelju-dve i nije strasno, otvoris quest log, malo pogledas character bio i to je to, nismo jos senilni :p

Mada meni ni malo ne smeta ni da nesto propustim ili zaboravim, jer se za razliku od kolege Vadera legendarnim igrama uvek vracam iznova i iznova, pa mi je uzivanje da svaki put nesto novo vidim u igri.
 
Nazad
Vrh Dno