Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

U Metrou na akciji jos 12 dana.
c4d99dd5548ab07184d4d996db1a63d5.jpg


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Cena - u prodavnicama DG je 670 (Maxi online). Na pijacama je bilo po 550 , neke vrste i po 500. Ako se kupuje espresso i lungo varijanta to je 34.4 - 41.9 dinara po kafi, međutim za kapućino je to duplo više, dakle 68.75-83.75, a Nespresso je 510, 540 ili 570 dinara 10 kapsula, dakle po espresu je skuplji, ali je za kapucino/makijato jeftiniji (doduše bez cene mleka koje se dodaje u Nespresso varijanti).
 
450 dinara DG na Limanskoj pijaci u NS. U Bg-u na buvljaku 460-470 pre dve nedelje kad sam uzimao.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
I ne zaboravite Premia Nespresso kapsule, koje su ništa lošije od Nespressa, a praktično duplo jeftinije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
U većim Maxi objektima.

Imaju ih I na Web shopu, pre par nedelja sam naručio praktično samo te kapsule [emoji38]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
E super ako ima u maxiju. To su skoro izbacili? Nisam video ranije

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, ima jedno 3-4 nedelje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Oko pola godine. TO je onaj njihov brend.
 
Ok, 3-4 nedelje ili pola godine, isto mu dođe [emoji3526]

Nisam ih viđao ranije, tek nedavno, kad ih je neko u ovoj temi spomenuo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ni ja nisam viđao u Subotici. Morat ću bolje obratiti pažnju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Prvi put citam ovu temu i uopste se ne razumem u espreso, samo ga volim. E sad da ne moram svaki dan ici do kafea sta bi preporucili da kupim, da mogu kuci da pravim espreso kafu? Sta mislite o dolce gusto aparatu i kafi? Jel vredi to uzeti, nije neka cena

Možda je najbolje da malo izučiš temu unazad, jer je sve napisano, ali tu i tamo ima i oprečnih mišljenja.

DG i Nesspreso je skoro isto, s' time da sam Nesstle smatra da je Nesspreso "viša klasa" te za njega nudi veći izbor boljih kafa. Međutim, Nesspreso je tek odnedavno krenu kod nas zvanično da se prodaje, i izbor kafa je za sada 'nako... Na zapadu imaš velike fancy Nesspreso radnje, izgledaju k'o najnad''anije Cartie prodavnice. Kod nas, slabije.

DG je korektan, i obzirom na cene, možda najbolji izbor za kapsule, kod nas. Bar za sada dok Nesspreso ne krene jače na ovo tržište.

Punjive kapsule za DG, ja imam, i ne koristim. Smatram da su priprema i kasnije čišćenje kapsule nepraktični, i da ako već koristim mlevenu kafu, mnogo praktičnije uzeti neki aparat tipa Gaggia Classic. Punjenje pražnjenje portafiltera (to je ono gde barista stavi kafu, malo upresuje te zavrne pod aparat), mnogo je brže i praktičnije nego DG patrone. Međutim, ima ih koji se ne slažu sa ovim mišljenjem. Sam odluči, izuči temu u rikverc.

Ako već ideš na punjive patrone za DG, obavezno uzmi one koje imaju i gornju mrežicu u patroni, koja ide preko kafe. Vrlo važno da se kafa pravilno ekstrahuje. Ova koje su najčešće, sa samo donjom mrežicim, aparat hoće da "oduva" kafu u stranu i da se lošije pripremi. Tih sa dve mrežice sada ima sve više.
 
Punjenje portafiltera i tampanje i pranje GC nije nimalo lakse od DG aparata (gde sam aparat ne mora ni da se propere).
Ko misli da je porta cistija neka pogleda sta uradi backflush na GC :)
 
da podelim sa vama: naručio sam od tempo deo caffe, kilu njihov house blend, pečena u zrnu i svi su jako zadovoljni. baš je legla magnifici... 75/25 arabica/robista
imam i njihove DG kapsule, one su 'nako, al su jeftine :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Odlucih da sa punjivih DG predjem ipak na pravi espresso apart jer moze neka preporuka koji apart a da je kompaktan i da ne kosta mnogo. Sto se tice kvaliteta ja cu biti zadovoljan ako moze da radi espresso slican onom iz DG kapsula. Kafu koju bih koristio je 250gr Nero espresso od Hausbrandt za sad.
 
Ako hoćeš da pređeš na espresso aparat koji je kompaktan, jedino što mogu da ti preporučim je Gaggia Classic i to neki polovan. Nov je oko 300eur ali se još uvek prodaje verzija iz 2015 koja je lošija od prethodne verzije. Verzija iz 2019 je značajno poboljšana ali je još uvek nema u prodaji kod nas.

Ako misliš da uzmeš automatski aparat, bolje uzmi Nespresso aparat. Mnogo manje para za isti kvalitet kafe. Moj ortak ima neku Bosch automatsku zver od 600eur i veruj mi da je to na nivou kvaliteta kao Nespresso. Ja do sada nisam popio pristojan espresso iz automatskog aparata.
 
Stigli kod nas novi DG ukusi:

56165179_1652310758205367_6809930617883459584_o.jpg
 
^ Ma uzeo bih Gaigga Classic ali nemam prostora cak ni za nju :( plus sto mi rece alfaunits onda bih hteo i mlin da bi bilo bas kako treba. Automat mi je tek preveliki, meni bi najvise odgovaralo nesto ala Delonghi Dedica aparat idealan sto se tice prostora, cena nije strasna ALI vidim da su iskustva sa njihovim aparatima bas podeljena neki se kunu u tu marku (radi im godinama bez problema) neki kazu da krene da pravi probleme vec posle par meseci plus koliko sam ja skontao Delonghi valjda samo lepi svoju nalepnicu.

Nespresso mi opet ne znaci puno isti problem ko sa DG, slaba je to meni doza kafice :D treba mi duplo veca a ako budem trosio po dve kapsule ima to da me fino kosta posto cesto pijem kafu. Elem izgleda da cu morati da punim po dve punjive DG i tako da radim kafu barem dok ne nadjem prostora za neki proveren espresso aparat.
 
Pazi, ako ti sa jednom punjivom dobro ispada espresso, ali ti samo treba dupla doza, to je super :)
Obicno je mnogo teze dobiti sa tim manjima dozama nesto lepo, a i uopste kad vidis koliko je lakse da omasis na automatiku, a tek rucnom, DG ce ti liciti na spejs satl :)
 
Ima jedna fora za DG, koju sam skoro tek shvatio. Mozda sam je i pomenuo...
Nakon sto se napuni kapsula i utapka sto ujednacenije kafa, vrlo malo vode se nalije (otprilike kasicica/dve). Neverovatno koliko bolje ispadne espresso.

Moracu ovo da probam jer Nero Espresso koju koristim aparat teze probija da tako kazem (ne pritezem mnogo taperom ali opet). Inace kad probije kako treba bude odlican espresso za moj ukus. Taj problem sa Tchibo i Lavazza nisam imao ali mi je ova kafa znatno ukusnija i gusca pena se dobije.
 
To se zove "preinfusion" i s obzirom da je Alfa to masterizovao na DG sad je red da kupi neku ozbiljnu masinu sa e61 grupom :D
Na GC mnoooogo treba da se improvizuje da bi uradio tako nesto :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Društvo zna li neko gde uzeti grejač za šoljice? Smučilo mi se puštam toplu vodu da zagreje, potrošim 5l vode bzv.

Sent from my ONEPLUS 6 using Tapatalk
 
^ Ma uzeo bih Gaigga Classic ali nemam prostora cak ni za nju :( plus sto mi rece alfaunits onda bih hteo i mlin da bi bilo bas kako treba. Automat mi je tek preveliki, meni bi najvise odgovaralo nesto ala Delonghi Dedica aparat idealan sto se tice prostora, cena nije strasna ALI vidim da su iskustva sa njihovim aparatima bas podeljena neki se kunu u tu marku (radi im godinama bez problema) neki kazu da krene da pravi probleme vec posle par meseci plus koliko sam ja skontao Delonghi valjda samo lepi svoju nalepnicu.

Nespresso mi opet ne znaci puno isti problem ko sa DG, slaba je to meni doza kafice :D treba mi duplo veca a ako budem trosio po dve kapsule ima to da me fino kosta posto cesto pijem kafu. Elem izgleda da cu morati da punim po dve punjive DG i tako da radim kafu barem dok ne nadjem prostora za neki proveren espresso aparat.
Dedica ti se uklapa 100% u ono što tražiš. Imam godinu dana taj aparat, nikakav problem nema za sada, otprilike oko 3-4 kafe napravi svakog dana. Jedino što sam našao po netu kada sam birao aparate je da su neki ljudi imali problem sa onom prskalicom za mleko. Ja vrlo retko pravim kapućino pa to ni koristim.

Inače, espreso je odličan a aparat je lak za održavanje.
 
+1 za Dedica. Ni najmanji problem sa njom. Ja sam espresso, a supruga isključivo cappuccino i bukvalno radi sve kako treba.
Nama je prostor bio bitan tako da je Dedica savršena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
O kojem modelu Dedice pišete, EC685.M? Neko ga je i ranije preporučivao.

Sent from my OnePlus6T using Tapatalk
 
150 evra je taj aparat, džabe.

Sent from my OnePlus6T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno