Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Htedoh coveku da preporucim neku gaggiu, odem na KP vidim ljudi prodaju classic za 300 eur, pa ima li ko normalan da je ostao :)
 
Nove su toliko, nadam se da ne mislis na polovne? :D
Mada i te nove su greota za toliku cenu s obzirom da su u pitanju novi modeli bez opv ventila i solenoida (koliko znam)...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^ma polovnih ima za 300e.
Sta mislis zasto sam ja bio nervozan? :)
 
Pa dobro ali sa mlinom? To je vec druga prica, pogotovo ako je neki iole krsten mlin :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne, samo GC, bez mlina :)
 
Nabavih i Boundi i Colombiu za DG. Boundi ništa naročito dok je Colombia vrlo slična Ristreto Ardenci al ne toliko jaka, s obzirom da ide na 120ml za razliku od Ardence koja je na 35ml za koju smatram da je najbolja kafa za DG.
 
Gde si našao Buondi? :) još ako ima u zrnu, nema veće radosti :)
 
Nemoj me drzati za rec, ali mislim da je ima u Metrou. Ne idem dovoljno cesto vise do Borce da mogu da proverim :(


Isprobasmo Keniju novu kod Sajlonca, i kod njega i kod mene Gaggia Classic, stariji model. Prvo sto sam bas primetio (jer sam i pretpostavljao..) je da je kod njega iz GC izlazi mnogo hladnija voda. Moja isparava kao u turskom kupatilu koliko je vrela.
Ja sam cak probao na svojoj da smanjim pritisak (nemam cime da merim, nego bas odokativno).

Kod mene Kenija izlazi toliko jaka, body 100 na skali od 10 :), osecaj da ima i ulja bas. Kod Sajlonca skroz OK. Ne mogu precizno da kazem jer je vec 2-3 dana starija nego sto sam probao u samom Aviatoru.


Tako da sledeci korak - moram da smanjim temp na mojoj, ili da se menjam sa nekim ko obozava prejake espresso-e :)
 
Hvala za info!
Ja trenutno koristim Kimbo Aroma Intenso, malo je slabija od Lavazze (ona ima intenzitet 8, sto je meni mnogo, dok Kimbo ima 7), i vise mi lezi od Delhaize genericke kafe koje se kupuje u Maxiju. Inace, sa Illy u konzervi sam bio zadovoljan, ali je preskupo (oko 1400 din 250 gr, dok je Kimbo oko 1500 din 1 kg). Inace, pijem iskljucivo bez mleka, granulacija pola, kolicina kafe oko 2/3 od max, aparat Delonghi Magnifica.
 
Poslednja izmena:
Granulacija pola??? Cega?
 
To, to :)
 
Na Magnifici na pola ukupnih podeoka granulacije se pravi toliko krupna kafa da ni Kenija nije za filter :) Kod mene ima 7 glavnih podeoka i jos tolikk za "polovine", tako je otprilike na svim Magnificama koje sam video. Preko 2 ne moze nista sem Kenije (ispada voda espresso, jedva i Etiopija).

Jedino ako meni Vander nije podesio toliko sitno da bude min da je pola kotura izmenio ;)

Ozbiljno, od koliko podeoka je to na pola?
 
Vander je veoma konzervativan po pitanju granulacije tako da ne sumnjam uopste da je previse "olabavio" setovanje. Vodi se logikom da ako neko voli neku masniju/peceniju kafu ona ne zapusi presu. E sad ako hoces da sameljes nesto sitnije - otvaraj aparat :D

Probao sam malopre Indiju. Odlicna kafa, telo i krema, bukvalno da "mazes na leba" :D Bez preterivanja.. Kiselina 1, gorcina 100 i telo 1000, to je ono sto trazimo od kafe haha :D
 
Da nisi to rekao, znao bi da nesto nije u redu sa pravljenjem kafe, jer da se Malabar ne svidja nekome ko volu iskljucivo gorcinu kafe, no chance :)


Za granulaciju: pa meni taman odgovara za vecinu kafa najsitnije moguce podesavanje na ovoj Vanderovoj Magnifici. Jedino ako je on podesio da je min. dosta sitan, da moze cak 3-4 od 7 podeoka da zameni?
Storm, i ostali sa Magnificom, aj slikajte nekad onaj kolacic od kafe i podesavanje koje ste koristili za mlevenje.
 
Prvi put citam ovu temu i uopste se ne razumem u espreso, samo ga volim. E sad da ne moram svaki dan ici do kafea sta bi preporucili da kupim, da mogu kuci da pravim espreso kafu? Sta mislite o dolce gusto aparatu i kafi? Jel vredi to uzeti, nije neka cena

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ili tako neki aparat na patrone poput DG ili neki automatik gde sipujes kafu u zrnu i to je to. DG je jeftiniji aparat ali skuplja kafa a automatik je skuplji aparat ali zato imas mnogo siri izbor kafa i drasticno su jeftinije od DG kapsula.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Prvi put citam ovu temu i uopste se ne razumem u espreso, samo ga volim. E sad da ne moram svaki dan ici do kafea sta bi preporucili da kupim, da mogu kuci da pravim espreso kafu? Sta mislite o dolce gusto aparatu i kafi? Jel vredi to uzeti, nije neka cena

DG su odlični aparati. Izbor kafa je sasvim ok. Kad izgustiraš sve kafe koje imaju u ponudi, obično se izbor svede na jednu ili dve koje ti najviše leže. Aparat je povoljan, cene kapsula na zapadu su €3.75 što mu dođe 23 centa po kafi kad sadrže 16 kapsula. Tu je i gomila drugih neoriginalnih kafa koje su još jeftijije i imaju u ponudi razne napitke sa mlekom gde se koriste po 2 kapsule za pravljenje. Mnogo su praktičniji od bilo koje espresso mašine. Ubaciš kapsulu i imaš kafu za 15 sekundi. Vrlo zgodno ako često nemaš vremena ili imaš strog vremenski raspored u toku dana. Uglavnom, nećeš pogrešiti sa izborom.
 
Poslednja izmena:
^a i ako nista, mozes uzeti refillable kapsule i onda koristiti prilicno jeftin, a dobar aparat, za pravljenje i boljih kafa.
 
eBay najbolje, potrazi po temi "refil pods" ili "refil" uopste, trebalo bi i linkova da ima.
Trazi sa mrezicom, ne one obicne, jer manja je sansa da pritisak zezne tamp :)
 
Imam 15 kapsula Barista za DG. Ako ima nekog iz KG-a ko ima aparat, poklonicu mu. Moj je crkao :)
 
Posle koliko vremena ti je "crkao" aparat i da li može da se servisira tj. popravi?
 
Ti aparati se "dobijaju" uz kupovinu 12-20 kutija i kod nas, a Mini Me/Piccolo su 20e vani :)
Ne isplati se platiti prevoz da se odnese na servis ;)

Jesu Lumio i Oblo skuplji, ali to je zbog oblika, ne zbog mogucnosti :)
 
Ne znam kako se sve dobijaju, imam jedan kući pa zato i pitam. :)

Postoji li bilo kakav servis ili se aparat baca na đubre ukoliko se pokvari?
 
Vero:
07a9770303091ddfbdd015bcb174be5f.jpg
 
^DG. Nespresso ima mnogo manje izbora i skuplji je mnogo (a jedva "bolji" od DGa), pogotovu kod nas, a ako budes (nadam se) uzimao refill kapsule, bolji je izbor DG.
Koji je ovo jezik??
18 kutija da bi se dobio Piccolo ili mi se cini? I da je MiniMe, opet je previse.
Ovaj levo lici na Oblo, mada i to je puno.
 
Nazad
Vrh Dno