Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

I od mene preporuka za istog prodavca iz NS, takodje sam kupio svoj aparat kod njega i ista prica sa smaranjem :) Covek je izuzetno ljubazan i hoce da objasni svaku sitnicu oko aparata. Preporucio sam ga i koleginici pa je i ona narucila od njega neki aparat, naravno, sve super...
 
Preporučio bih investiciju u dobar mlin. Iznenadio sam se koliku razliku može da napravi.
 
Preporučio bih investiciju u dobar mlin. Iznenadio sam se koliku razliku može da napravi.

Unapred izgubljena bitka, pokusavao da objasnim :) Vidis da se prica o automatima ovde. Baci pogled na moj blog iz potpisa da vidis kakvu sam makinu nabavio, full manual haha.

p.s. ostali - da imam 1000 e, 700 bi dao za mlin, 300 za masinu eto toliko o znacaju istog.
 
Hehe, fantastična je. Na tvom blogu se nalazi i moja mašina, prvi post ;) pre neki dan joj se pridružio i mazzer super jolly

Edit: Nije baš taj sa bloga (učinilo mi se da je u pitanju neka verzija Faeme e61).

Btw, čitao sam blog i baš je dobar, šteta što ne pišeš češće (i što ljudi ovde ne prihvataju tvoje savete), jer je na osnovu 2 rečenice iz bloga evidentno da ne pričaš paušalno kao i da se razumeš u tematiku. Isto važi i za tvoj prvi post u ovom threadu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jel zna neko gde mogu da kupim lonce za epsresso, ono koje se stavlja na ringlu i u njemu kuva?
 
My Home, Coin Casa
 
Jel' tacno ovo za nedelju dana?

[YOUTUBE]JaQNy0Ef4YY[/YOUTUBE]

2 ppredrag
Jel moze neki link ka cenovniku i ponudi? Nisam iz BG.
 
Jel' tacno ovo za nedelju dana?


.

Zavisi od kafe, ali upravo je istina rečenica da kafa stari od trenutka pečenja. U principu, kafa može biti i previše sveža, verovali ili ne :) Ono što mogu iz ličnog iskustva da potvrdim da sam najbolje šoljice kafe dobijao u periodu od četvrtog do desetog dana od prženja. Kafa kada se isprži puna u prvih 24-48 sati ima dosta CO2 u sebi, zato se prvih dan dva drži u otvorenim teglama. Posle 3-4 dana odlična je za upotrebu. Svaka vrsta kafe ima svoj neki "peak" kada se radi o pravom trenutku za njeno spravljanje, tj. kada će dati najveći intezitet ukusa u šoljici. Kafa se stalno menja, zato kažu da u suštini nikad nemaš u potpunosti identičan ukus iz dana u dan, naravno neke osnovne crte su tu i duže od par dana.

Zavisi dosta od kafe, kao i za šta je pržena, i kako se priprema, ali ja bih rekao : idealna starost 3-7 dana, podnošljivo 8-12-14, preko toga kanta. Ne kažem da ne možete napraviti neki latte sa ovom starijom kafom i da nekome neće smetati, ali hoću da kažem to nije više ona kafa koju ste kupili.

Ono što se delimično ne slažem sa ovim likom je oko dubokog zamrzavanja... Neki likovi su radili blind test kafa zamrznutih odmah posle prženja na -18C, i posle mesec dana nije bilo primetnih razilka oko ukusa sa svežom kafom, mada ovo više ako baš morate...


edit: moram da dodam, ovde čovek spominje 11h posle prženja peak time za espresso. Ne znam kako je došao do ovoga, i na čemu i kako pravi kafu, ali ja sam imao puno problema sa kafom mladjom od 2-3 dana, i iskreno mislim da je 11h malo. Prosto i starenje je jedan proces. Kad kazem imao problema, mislim prvenstveno na spravljanje, kafa je još puna gasova i prosto počne da izlazi previše pene i još problema. Svakako možda na nekim skupljim mašinama od po par hiljada ovo može da se iskontroliše nekako (preinfuzijom pre svega...)
 
Poslednja izmena:
^ iako koristim preinfuziju prilikom pravljenja kafe, uopšte ne bih smeo da se zakunem da pravi neku razliku. Lično, meni više služi kao indikator da li će shot biti dobar ili ne
 
Ljudi treba mi savet

Posedujem ovaj aparat http://www.delonghi.com/sl-SI/izdelki/kava/kavni-aparati/aparati-za-ekspreso/bar-12f-0132103071/ inace vidim da jos uvek ima u prodaji kod nas ali ovaj primerak koji ja imam je star preko 10 godina ... Nije koriscen dugo i diskutabilno je da li radi uopste (nisam probao hteo sam prvo da ga ocistim skoro sam ga nasao) Ono sto mene zanima , mi u kuci uglavnom pijemo 2u1 3u1 Moka cela ideologije je da li ovakav aparat za expresso moze npr da ja sadrzinu kesice sipam u posudu predvidjenu za kafu i tako napravim sve to ? I u slucaju da ovo ne radi kupio bih neki koji je funkcionalan za takvu vrstu pripreme . Tj bilo bi idealno da mogu koristiti i sa obicnom kafom i ovom iz kesica . Hvala !
 
Bez uvrede, ovde se govori o aparatima za pripremanje kafe, a 2u1, 3u1 i ostale matematicke kombinacije se nikako ne mogu svrstati pod rec "kafa" :)

Salu na stranu, moze se iskoristiti tako kako si zamislio, ali time neces dobiti nista osim komplikovanije procedure pripreme Xu1 napitka. Aparati za espreso ocekuju malo krupnije mlevenu kafu kroz koju ce propustiti vrelu vodu pod pritiskom.

Dakle, ovaj aparat koristi sa mesavinom za espreso, a Xu1 pripremaj kao i do sada: preli ga vrelom vodom i teraj.

Pozdrav
 
Razumemo se apsolutno , ali vise bih voleo penusavi napitak nego ovako obicno ako me razumete :) .. Zato sam i pitao
 
Pa mozes da napravis neki fin latte recimo, to je penusavi napitak a ima pravu kafu. Naravno,ko sta voli,samo predlazem. Ja ni taj latte ne volim nesto, samo kratki espreso...
 
Gledam sve ove parate kod ovog prodavca na KP , ja u sustini volim sve sto je cisto mleko plus kafa . Ili barem da preovladjuje mleko
Na zalost vecina ovih aparata zahteva rucno dodavanje mleka , tek ovi bolji modeli imaju cevcicu koja moze da vuce mleko iz flase (to mi je zanimljivo vec) . Late obozavam e sad koji aparat bi mi preporucili a da nije skup puno a da opet barata sa mlekom nekako :)
 
Ovih klasicnih aparata za espreso ima od 100tinu e pa navise (video sam i taj sa cevcicom,verovatno je skroz ok) a imas i ovo
http://www.kupujemprodajem.com/Apar...ILK-FROTHER-9558102-oglas.htm?filter_id=10233
Kada toliko volis mleko :)
Sve zavisi koliko bi para dao. Ja sam recimo sa ovim mojim polovnim automatom za 150e bas zadovoljan... Ima samo "pipu" za penusanje mleka ali ja mleko u kafi ne podnosim a i par puta kada sam pokusao da napravim drugima nisam bas uspeo :)
 
Zanimljiva je ovo stvar , ali kada bih kupovao kupio bih kompletan uredjaj . A koliko vidim za 150 e ima sasvim korektan aparat da se kupi.
 
Uzeo sam refurbished Magnifica 4200.S za 130€ (sa kilom Julius Meinl kafe) kod Filipa. Mrzelo me da se vozim do Novog Sada/Beocina. Garancija (na rec) 6 meseci. On ih i popravlja. Ima gomilu polovnih delova tako da ne vidim razlog da me zavlaci za eventualnu garanciju. Covek lak za dogovor.

Pre nego sam ga kupio, informisao sam se ovde. Video sam da su ljudi zadovoljni ovim najjeftinijim DeLonghi automatskim modelom. Ostala dva koja sam razmatrao su Saeco Talea Ring Plus i Saeco Royal. To su ozbiljniji aparati, ali su i skuplji. Kako nisam zahtevan, izbor je pao na Manjifiku kao najjeftiniju sa kojom su CofeeGeek ljudi zadovoljni :)

Zanimljive informacije i testiranja aprata mozete naci na ovom YT kanalu.

Aparat pravi dobru kafu. Pravi i dobru penu od mleka. Ja sam zadovoljan, ali i neiskusan sa kafeaparatima tako da uzmete ovo zadovoljstvo sa malom rezervom.
 
Ja koristim Gaggiu syncrony logic vec 8 god i radi bez greske a pritom skuva sigurno dvadesetak kafa dnevno, pritom je laka i jednostavna za odrzavanje i servisiranje.

Ako vas interesuju najpoznatije plantaze kafa imate odlicnu on-line ponudu na www.bluemountain.rs
 
Da li je bilo priče o aparatima za Filter kafu?
Search mi ne izbacije ništa korisno.

Ima li tu razlike i na šta obratiti pažnju?
 
I arazlike da li ćeš se zeznuti ili kupiti skup ili najjeftiniji koji se nerazlikuje od onog najskupljeg.
Svi su ode plastike koriste iste filtere i poželjno ih je posle određenog vremena reciklirati
 
French presa ima manu - kafa pripremljena u njoj se brzo ohladi, tj, nikad ni ne bude vrela. To je posledica tehnike pripremanja. Postoje i varijante sa dodatnim grejacem, ali to vec lose utice na ukus kafe.

Pozdrav
 
Da li u pržionici služe frenč pres?
 
Služe, mislim da služe i Aeropres.

@rafiki a šta će kafa u FP duže od 4-5 min, ne treba tu da stoji jer vremenom samo bude previše ekstraktovana i gorka. Kafa iz FP se odmah po završetku ekstarkcije dakle najcesce posle 3-6 minuta u zavisnosti od sitnoce mlevenja, sipa i pije. Samim tim i ne treba da bude vrela da ne mozes da je pijes. Iskreno, čudno mi je tvoje iskustvo da ti se ohladi, meni se to ne dešava. Čak nekim kafama, npr. Etiopia fino čini kada u samoj šoljici padne na neku nižu temperaturu da bude mlaka, dobije onako baš voćkasti ukus.

Ja licno pustim vodu da prokuva, skinem s ringle i posle 20 sekundi prelivam kafu, posle 4-5 minuta nema sanse da nije vruća, čak nekad i ne možeš odmah da je piješ.
 
Ne znam, meni posle tih nekoliko minuta (koliko treba da se pripremi) vec bude dosta ohladjena, pa mi nije neko uzivanje. Volim da kafa bude malo vrelija - da mora da se srce :)

No dobro, razliciti ljudi - razliciti ukusi. Najbolje je probati, pa kako kome odgovara.

Pozdrav
 
Ako volis filter kafu, pre bih ti preporucio da kupis french press ili pour over https://www.google.com/search?q=pou...IAeuGywO0-YKIAw&ved=0CDQQsAQ&biw=1366&bih=643

Imam sto godina a nisam znao da postoji ovakav način pripreme. Po slikama deluje ok cela operacija. Pretpostavljam da se tako dobiju slični/isti rezultati kao u malim "dzezwa look" kućnim kuvalima za filter kafu.
Sad opet pitanje, gde mogu da se kupe ovi "levci" da ne kažem dripper-i?
 
Mogu li nekako dobiti kontakt od tog decka iz NSa?
 
Moracu da ponovim pitanje.
Gde mogu da kupim french press ili makar drpper u Beogradu?
 
Nazad
Vrh Dno