Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ko koristi punjive DG kapsule sa metalnom mrezicom nek proba filter papir umesto mrezice meni je kafa super ispala. Filter papir dozvoljava da kafu sabije znatno vise od metalne mrezice (meni je pukla i to pri prvom punjenju kapsule jer sam stavio vise kafe nego sto je trebalo).
 
Poslednja izmena:
^moze neka slika kako to izgleda? Malo mi je nelogicno, posto ne bi umeo dovoljno precizno da isecem filter papir za tu punjivu ;)

@calexx... ma Mare je kriv za sve :D Ja sam lepo hteo da batalim kafu zbog zeluca, kad lagano presao na ove "fensi", vidim ne smetaju toliko kada ih ja utancim :)
A ti dok mozes tursku, ne menjaj! Bolje taj kikiriki-grasak nego da se pravis fensi kao mi :D
@sajlonac, podseti me koja bese granulacija? :D
 
@alfaunits paaa ne znam, ona koju oni koriste pa malo sitnije [emoji3]
Verujem da su prošli put samleli onako kako je podešeno za kod njih. U suštini mislim da bi maaalo finije kod mene bilo bolje, da malo duže traje ekstrakcija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Honduras meni nikada ne pravi problem za granulaciju, koliko god da se sitno samelje, pa verujem da je to i najmanja koju rade. Ispod toga je mlevennje za tursku kafu, ali probacemo :)
Polako, tokom odmora tesko cu do Nisa :(

A moram i da proverim svoj sparat, nesto mi unistava ukus Etiopije iz Koffeina sada (gorka i previse jako telo, ja ne volim u sustini uopste da ima izrazeno telo izgleda), a vidim u kancelariji da mi bas dobar pravi, od istog zrna.
 
Hmm koj aparat beše imaš? Automatik? Možda treba da se očisti malo mlin?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To je jako verovatno, mislim da 2-3 godine nije servisiran :)
Moram da vidim koliko je tesko otvoriti i vratiti mlin :)

Magnifica Eco.
 
@calexx... ma Mare je kriv za sve :D Ja sam lepo hteo da batalim kafu zbog zeluca, kad lagano presao na ove "fensi", vidim ne smetaju toliko kada ih ja utancim :)
A ti dok mozes tursku, ne menjaj! Bolje taj kikiriki-grasak nego da se pravis fensi kao mi :D
Јел ово озбиљно или нешто покушаваш? ;) Цела тема о кафама које су лаганица за оне који не могу турску? Ма ајде...

Мој желудац све вари, никада га нисам штедео па је очеличао. ;) Мада се дешава да и он закаже, кад смо ономад иза Јелашнице убили по кило роштиља и по 6-7 зидарска, није му било баш пријатно мада је све то више деловало на координацију покрета него на желудац.
 
A, dobro, pozvan si da nam se pridruzis u Birou :)

Sajlonac, jesi bese uzeo Kolumbiju kod njih onomad, sto se i meni svidjala?
 
Da da kod njih. Elem, izgleda ću uskoro doći do mlina pa onda kreće isprobavanje raznoraznih kafa. Dojadilo mi je više da zavisim kako će da mi samelju drugi ili da pijem samo mleveni hausbrandt [emoji3]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^moze neka slika kako to izgleda? Malo mi je nelogicno, posto ne bi umeo dovoljno precizno da isecem filter papir za tu punjivu ;)

Ako imas metalnu mrezicu onda je lako, koristis je ko sablon za crtanje kruga na filter papiru i onda po tome seces. Ne mora da bude precizno iseceno samo pokrije dno kapsule, ja sad koristim zakrivljene makazice pa je krug precizniji:
 

Prilozi

  • DG001.jpg
    DG001.jpg
    255.9 KB · Pregleda: 154
  • DG002.jpg
    DG002.jpg
    275.4 KB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
To se stavi na dno, a ne iznad kafe?
 
Probao Nespresso Kazaar.
Volim gorke i jake, al' ova je baš muška :)
Ukus u ustima ostaje baš dugo, kao da sam sipao biber u običan espresso :)
 
A to li je lose?:)
 
Ma samo brinemo za naš već preopterećen sistem zdravstvene zaštite [emoji3]

F1
 
Da li je neko probao onu crema kafu iz lidla? Kakva je u odnosu na nescafe cremu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li je neko probao onu crema kafu iz lidla? Kakva je u odnosu na nescafe cremu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Na koju kremu misliš? Ja sam kupio u mađarskoj u lidlu neku koja se zove crema, Al u zrnu. Ovde nisam našao to...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Na ovu mislim
6dfb99f1d0328fe925490296224047d6.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
I da, rešio sam da se častim za NG.

Utisci za sad vrlo dobri, uzeo sam 6-7 različitih vrsta da vidimo šta nam leži.
dde0a889b3bf19e122ef17366a86cec9.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Čestitam. Lepo da te služi. Jesi pravio penu sa ovim pipkom desno? Ja imam Aeroccino za mleko.

P.S. Skini taj plavi najlon sa rešetkice [emoji3]
 
Uuuu, perverzija koliko je dobro sa penom. Evo koleginica i ja se oduševljavamo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li je neko probao onu crema kafu iz lidla? Kakva je u odnosu na nescafe cremu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Dobra kad imaš "zatvor"..... probao i nikad više.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Nudi mi jedan poznanik Delonghi Magnifica za 100e u odličnom stanju doneo iz Ch... isplati se ili ne?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Ima barem 20 modela Magnifica.
Generalno da ;) Ako je u dobrom stanju.
 
Koji biste aparat preporucili za firmu sa 20ak zaposlenih? Znaci pravice u proseku 40ak kafa dnevno. Ranije smo imali Mitaca i Illy kafu ali nije me nesto odusevio.
 
Koji biste aparat preporucili za firmu sa 20ak zaposlenih? Znaci pravice u proseku 40ak kafa dnevno. Ranije smo imali Mitaca i Illy kafu ali nije me nesto odusevio.

https://www.kupujemprodajem.com/Bel...i-za-kafu/Jura-Z5-71358429-oglas.htm#photoBig

Jura Impressa Z5

Imamo klijenta koji ima otprilike taj broj zaposlenih i bave se stomatoloskim uslugama.....ovakav aparat zavrsava sav posao u toj firmi...da ne bude zabune mi tamo odrzavamo racunare i ostalu IT opremu...
Takodje da napomenem da smo kupili ovakav aparat jer smo bili odusevljeni kakvu kafu pravi ovo chudo....za realno sasvim korektnu sumu ....sada 350e a nekada kao nov je kostao preko 2.500 eura...
Nas je presao 25.000 kafa i jos uvek ni da zucne....extra aparat za zahtevnije korisnike...
 
Poslednja izmena:
Stigao update konacno :D
Tek sam probao ali po onome sto je ispalo od kafe, rekao bih da ga ceka svetla buducnost :)

@alfaunits Alfa, e sad donesi hondu ;)
2efced0a0fc45f7ba6997f1b79e8d915.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To, taman i za sebe da sameljem, imam utisak da i moj mlin zeza u Magnifici :)
 
Nazad
Vrh Dno