Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

RA treba biti primetno kiseliji od Intenso i Bariste i bio je ranije.
Znaci izgleda da nasa pakovanja prodaju na pijaci :( Madjarsks i austrijska bi trebalo da se razlikuju, barem po jeziku napred?
EDIT: Izgleda da je promenjena kafa, vise nije samo Arabica:
https://www.dolce-gusto.at/m/kapseln/espressi/ristretto-ardenza
 
Poslednja izmena:
A baš sam se pitao da li se to ja tripujem ili mi je stvarno ukus nešto drugačiji... Nisam kupovao kapsule 2-3 meseca i ove nedelje uzmem Ardencu i sve se mislim da je to jer sam se navikao na Black&White...
 
Moram naci, ako su moji sacuvali, kutiju RA iz 2015/6. Ne nalazim nigde na netu RA da je 100% Arabica, moguce da sam se istripovao (opet?).

Ali ukus RA mi se prilicno razlikuje od tog prvog RA koji sam probao. DarMar, ti ides bese van, ili kod nas si kupio?
 
Meni npr. najvise lezi buondi od Dolce gusta, mada i Ristretto Ardenza moze da prodje.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Da li mozes da mi napises gde si nasao buondi kafu?

Hvala!
 
Hvala, kažu da je cena oko 3500 din / kg?! U čemu je fora, kada su sve ostale kafe oko 10-14 evra / kg?
 
To je ekskluzivna kafa, ali brate nisam ni ja mislio da je toliko skupa. Preskupa!

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Hvala, kažu da je cena oko 3500 din / kg?! U čemu je fora, kada su sve ostale kafe oko 10-14 evra / kg?
Kako kg, a Dolce Gusto kafa?:)

A sve DG kafe su preko 4000/kg, kada se preracuna. Ali ako si nasao obicno, ne DG, pakovanje, da, bre, za tu cenu ima svezi kg u nasim przionicama.
 
Poslednja izmena:
Ako nekoga interesuju punjive zamenske kapsule za nespresso neka se javi na pm da mu posaljem kontakt sa kp. Kupio sam dve za probu i za sada dobro funkcionisu, slicno principu kao za dolce gusto.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Jel valjaju ovi DG aparati nesto? I koji je dobar posto vidim na KP da ima mnogo modela?
 
Pa u suštini svaki će ti napraviti istu kafu, i onaj najjeftiniji i onaj najskuplji. Pri izboru vidi da li ti estetski odgovara, da li želiš ručno da podešavaš dozu ili automatski. Razlikuju se veličine rezervoara za vodu, ostalo je isto.
 
Kazu treba probati sve da bi znao sta je dobro :D

IMG_20181017_180732.jpgIMG_20181017_180819.jpgIMG_20181011_164251.jpgIMG_20181011_164256.jpg

Sto se mene tice ja sam za Nespresso opciju. DG sam probao ali se ne pronalazim u svim tim ukusima, ako je neko zainteresovan za Dolce Gusto Lumio moze na PM aparat je bukvalno nov.

Sto se tice aparata ja kad sam kupovao hteo sam da doziranje bude automatsko da ne bih svaki put morao da gledam i razmisljam o tome kad je dovoljno.
 
Da li neko koristi Illy Iperespresso kapsule? Interesuje me da li se mogu naci ispod 1600 din?
 
Solidan mi je Barcaffe, ali su baš podigli cene. Prvo su bili oko 500din,sad su preko 650.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Potrazi drugde, mislim da to retaileri furaju neke svoje cene... Mercator, Tempo - uglavnom, u Nisu barem, jedan od njih ima za 500-550, dok je Metro u BGu uvek skuplji za DG kafe.
 
Ako ima nekog iz KG-a ko voli DG Barista, imam 15 kapsula, dacu ih za dve kafe u gradu, 250-300din :)
Crko mi je aparat pa su kafe visak.
 
У последње време сан користио Tchibo кафу за мој ДГ пуњиве капсуле. Одушевљен сам укусом и јачином. На Детелинарској пијаци је плаћам 280 динара за 250 грама.
2382c4508eaeaa3cbe04cda8dfd40b14.jpg
1bd8b839402677222f56d2832e878153.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
To je super cena, na limanu su oko 350. U mađarskoj na akciji su oko 700huf uglavnom...

Kupio sam za kućni aparat tchibo barista, u zrnu , bila je super, plus ima plastični čep da ne luftira... Na akciji oko 10e, inače 15 kila...

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Kupio sam za kućni aparat tchibo barista, u zrnu , bila je super, plus ima plastični čep da ne luftira... Na akciji oko 10e, inače 15 kila...

Sta 15 kila?

Kad smo kod Tchibo Sicilia style, redji od tih komercijala koje volim je bas njihov Milano style. Bas se oseti neka finoca, tipicna za Milano kafe.
 
Dosao Nespresso kod nas, trenutno samo online narucivanje, a koliko sam video cene su slicne kao u drugim zemljama.

http://www.nespresso.rs

Poručio sam u nedelju, platio karticom, stiglo u utorak na kućnu adresu. Sve kako treba, konačno. Doduše, ovo je franšiza i koliko znam to je dobio vlasnik Pandore da radi za Srbiju i kako su im rekli biće radnja i u BGu i u NSu kasnije... Bitno da ne moram više od švercera da kupujem.
 
Sta 15 kila?

Kad smo kod Tchibo Sicilia style, redji od tih komercijala koje volim je bas njihov Milano style. Bas se oseti neka finoca, tipicna za Milano kafe.
10 eur/kg na akciji, 15 eur/kg kad nije. I mi volimo milano, ovo je malo bolje, plus to pakovanje sa cepom

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Zamolio bih sugradjane za misljenje o malim, "domacim przionicama" u Novom Sadu..

Znam da ima jedna na Detelinari, a citao sam pohvale neke za neku na ili oko R. Pijace, Liman ima isto bar jednu cini mi se.

Sve njih naravno hvale da za razliku od ovih "brendiranih" kafa oni ne stavljaju aditive i ne znam sta jos (grasak mislim da su pominjali neki??).. ja nikako da naletim u radno vreme, pa da mogu da napisem sta sam od tih probao. Imam i aparat za espresso, mislim da i to prodaju.

A "kupuju" me realno na tu pricu, mali porodicni biznis, podrzimo komsije, bla bla bla..;)

Meni je mama moja najsmesnija sa druge strane, ona sva ponosna kupi neki brend "crnogorska" ili tako nesto, pa kao sa komsinicama pije, podseca se rodne grude.. a realno ceo vek je u NS, dosla jos na studije ili cak u srednju.
Poznate crnogorske plantaze kafe, tradicija i vekovi..:d
Uvek joj se smejemo, a jedna je majka.
 
Imas na detelinari kolumbija kafu - meni je OK, dok je skroz sveza mlevena za espresso u obicnom aparatu kad je dobro nabijem :) Ne dopada mi se kad je u zrnu stavim u moj delonghi magnifica. Kad je kupim auto mirise na kafu nedelju dana... 100din/100gr

Ovo na ribljoj mi se nije dopalo za espresso. Za MOKU, kaze kolega da je OK. ne secam se cene, ali nije bilo skupo...

Imas jos freeska kafa blizu merkatora, koji imaju visoku cenu za svoj espresso blend (nesto tipa 250din/100gr koji me nije odusevio u mojim aparatima), dok je cena redovne kafe vrlo povoljna (mislim isto 100), ali mi ne treba za tursku...
Na limanskoj je ona WOLF ako se ne varam - nemam pojma kakava je nit dal je upotrebljiva za espresso. oni su nesto jako jeftini.
 
Hvala lepo na podrobnom odgovoru.:D

Btw. skroz nebitno, ali mi je ostalo u glavi a mozda je nekom i zanimljivo, ne bih zeleo da me neko pogresno shvati..

Mene su kao klinca jos ispravljali "poznavaoci" i kafedzije po NS, kao nije ovo sto mi inace pijemo turska, nego domaca kafa, zbog specificnog nacina pripreme, bla bla, da ne davim..
Neki su potezali i izdanje nekog poznatog francuskog kuvara iz bogtepitakoje godine i veka, u kome je vec zapisan recept za ovu nasu domacu.
Da ne pokrenem raspravu slucajno, nebitno je to i meni, samo da je kafa dobra.. odo' ja sad na BUREK sa sirom:d
 
Колумбија кафа је супер за еспресо, али им млин више није добар. Буде ми крупна гранулација па прође вода кроз пуњиве капсуле. Колико год набијем, увек буде слаба кафа. Кад немам избора, па је купим, увек је домељем у мом млину. Цена 1000 динара кило.

Wolf кафа на Лиманској и Футошкој пијаци је само за домаћу кафу. Два пута сам је користио за еспресо и буде веома кисела кафа. Цена је 900 добара кило. Можеш је купити у зрну и млевену за домаћу кафу.

Има и на рибљој пијаци нека пржионица, али нисам је још пробао.

Пре пар постова сам окачио поруку коју кафу сад користим. Продаје је Љуба и његова жена на Детелинарској пијаци и јефтинији је од многих "Мађара".

Имаш и у Бигу кафић, горе на спрату пред Лагуна књижаре. И они мељу кафу, као њихову за еспресо, али су много скупи. Мислим да је цене 4000 кило.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno