Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Uzeh ja onu iz Saturna pa je testiram polako.Moram da napomenem da sam totalni laik i da se ne razumem ni malo,zbog toga sam gledao neku automatsku(prostu) da kazem. Pokazivao mi je covek u prodavnici kako se odrzava,cisti,cuva i nije bas prosta ali snacicu se. :D

Za sada sam zadovoljan,popilo se 10-ak razlicitih kafa i okej je to sve,osim poslednjeg espresa lounga nekako mi je bio kiselkast.

Ona plastika donja gde su ostaci kafe pa okolo, tu ima malo vode,da li je to normalno ili? Ovo mi je prva masina i ovo je bas noob pitanje,ali ne zamerite.

I jos da napomenem da sam uzeo neku Jacobs Barista kafu verujem da ima i mnogo boljih,ali vec je bilo kasno nisam ni stigao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cestitke,

normalno je da imas vode verovatno se radi o delu gde se skuplja voda od ispiranja itd.

obrati paznju samo ako podesavas krupnocu mlevene kafe da to radis dok aparat melje kafu a nikad dok aparat ne melje kako ti mlin ne bi prezubio ili polomio nesto.

mala verovatnoca ali preporuka je da se mlin podesava samo dok aparat melje i to korak po korak a ne da ga odmah " navrnes " sa 5 na 1 :)
 
Dolce Gusto opet ima akciju sa 25% popusta, austrijski i nemački čini mi se. možete da kombinujete multipack sa home page, novu Absolut Origin kolekciju (ako naručite 3 ilii više, cena je 4e po komadu, plus 25%) i ako imate neki kod. ja sam sad naručio 15 kutija za 45e. :)
 
Uf tebe izaslo onda samo 3e kutija. Po njihovim cenama, sa 25% popusta je oko 4.11 po kutiji.

Edit: aha mislim da kontam na sta mislis. Multipack je vec spusten :)
 
Poslednja izmena:
U Srb mi ostao Dolce Gusto Piccolo, pa sam prelaskom u Nemacku, uzeo prvo Bosch Tasimo Vivy 2, ali jednostavno, nije to ta kafa (nisam neki poznavalac i consumer, da se razumemo).
Onda sam naisao na akciju u jednom marketu i uzeo DG Oblo za 29e.
Inace, ovde su po svim marketima kutije DG oko 4.5e, a na akcijama oko 3.5e (svaki market ima 2xnedeljno neke akcije, pa ubode se jednom, dva put mesecno i akcija za DG kafu)

Npr:
dg.jpg
 
Jel probao neko ove Doncafe single origin kafe? Vidim ima Brazil Kolumbija i Honuras.
 
Ima ih odavno, pijem ih skoro 6 meseci. Kolumbija je kiselija (meni prija vise) a Honduras gorci i jaci. Najbolje od domacih kafa sto se pojavilo poslednjih godina.
 
Ko voli gorke kafe, od juce u Koffeinu ima neki poseban Brazil (ne ovaj kucni sto koriste za "sve" iz srednjeg, nego u levom mlinu). Bas je gorkast, ja kiselost uopste nisam osetio. Prilicno razlicito od ostalih kafa kod njih po tom pitanju.
 
Stigla moja masina,ipak sam se odlucio za Saeco Exprelia Evo [emoji4]

IMG_0243.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kod mojih nekih 10ak dana, imam samo DG i refil kapsule, i Burundi iz Biro-a. A ta kafa se ne uklapa sa DGem nesto nimalo :(
^sad sam ljubomoran :)

I dalje super kafica, ova je nekih 20+ dana stara cini mi se, od tada imaju turu, nema sanse da u Nisu tako brzo ide kiselkasta kafa, a i dalje je neverovatno ukusna i ne daje osecaj da je iole stajala.

Minus je sto radnici nesto produze preterano, ako im se ne kaze da bude bas bas kratki :) Imajte na umu ako svratite.
 
Poslednja izmena:
ee17e9907583dab6f67ed41d71717ba7.jpg


d944f042f3485621b9090e16cf5e71b0.jpg


Ima par novih...
 
za nas sa skromnim aparatima, pre neki dan sam zamenio gumu na jednokafenom moka potu...umesto onog originalnog gumenog sada sam stavio providan silikonski...sa starim, čak i kad je bio skroz nov, znalo je da prođe nekoliko kapi sa strane, jer ja punim vodu preko ventila...sa ovim ni kap vode ne prolazi sa strane...a kafa se bar za sada uopšte ne lepi za ovaj silikonski, ovde više nema muke oko pranja...ima čak i neku dodatnu kvačicu da se lakše izvadi i opere pot i filter, sa onim gumenim si tu gumu mogao da izvadiš samo ako je zapravo pokidaš...media markt, 100 dinara košta...
 
Koja je adresa te radnje? Ja sam sama seckala od silikona gumu za moj moka pot, moglo je da posluži, ali ovo je bolje što si ti našao.
 
media markt u budimpesti, ima ih nekoliko...media marktova ima sirom evrope, u nekim drugim kasnije nisam ni gledao da li imaju...na zalost, radnja nije kod nas [emoji2]
 
Šteta, ostaju mi i dalje silikonske modle i makazice za nokte
 
ne bas,
pravo da ti kazem nisam ih ni video
 
To ne ide u aparat za kafu, jedino ako je dzezva aparat :D

Sent from my HTC_M10h using Tapatalk
 
Zdravo narode, gde kod nas moze da se kupi dobar Moka pot? Koliko im se obicno krecu cene?
 
Zdravo narode, gde kod nas moze da se kupi dobar Moka pot? Koliko im se obicno krecu cene?


Nama sasvim dobro sluzi ovaj kupljen u Ikei:

https://m.ikea.com/rs/sr/catalog/products/art/30149839/

Naravno, potrazi na netu i Bialetti modele za ocekivati je da su kvalitetniji. Pojedini domaci sajtovi ih nude, doduse nisam proveravao da li ih zaista imaju na stanju. Vidjao sam ih i u Segedinu, pa mozes i ljude sa KP da iscimas kao neko krajnje resenje.
 
Da li je neko uzimao Julius Meinl Creme od ovih prodavaca sa KP. Da li je to to ili neki pokušaj? Skroz je povoljno.. Zna li neko gde ima da se uzme Julius ili Illy na manju količinu, tipa pola kg?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo narode, gde kod nas moze da se kupi dobar Moka pot? Koliko im se obicno krecu cene?

bialetti je nekad uvozio coin casa, ali njihova jedina radnja je sada u delta sitiju, ne znam da li ih jos uvek nabavljaju...imam inace ovakav kao iz ikee ali kineski i to je krs za izbegavanje...taj ikea valjda radi bolje...

julius meinl sam probao u pakovanju od 250 grama i dopala mi se, ali vise ne mogu da opisem ukus, prosle godine sam je nabavio...
 
Imaš li neki kontakt gde si uzimao tu od 250g? Mnogo mi je pakovanje od kg za kućnu upotrebu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sorry, moracu da pocnem disclaimer da stavljam uz postove na ovoj temi, u nemackoj sam je kupio [emoji4] ali i to nije bilo u radnji nego neki ulicni sajam slatkisa gde je meinl imao stand gde si mogao da kupis i pakovanu kafu...oni su se inace bacili na ugostiteljstvo, nesto ih ne vidjam cesto po radnjama, kao da sve rade uglavnom na veliko...trebalo bi videti gde nasi ugostitelji nabavljaju meinl kafe...ali kako god, tesko da ces naci na taj nacin pakovanje manje od kilo...
 
Mogu preko njihovog komercijaliste da uzmem Julius Meinl Creme Caffe 1kg za 3620din. Tu je ona 100% arabica. Nije problem u ceni, nego što ja to ne bih popio ni za 3meseca. Izgubila bi šmek da stoji toliko. Jedino da uzmem sa nekim pa da izdelim.

Hvala u svakom slučaju [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno