Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ne isplati se nikako.
Kupi polovan pravi aparat i imaš kafu za 10-15 din.
 
Mozda mali offtopic (mada i nije), ako neko zna nekoga ko poravlja kucne Espresso aparate marke Saeco Rotel molio bih da mi posaljete PM neki kontakt.
 
Jedno pitanje u vezi ovih kafa. Da me neko pogrešno ne shvati, nije u pitanju provokacija. Koliko se zapravo isplati kafa iz ovakvih aparata? Gledam, u supermarketima cena kapsula dostiže i 40 - 45 dinara po kafi. To dođe skoro kao polovina cene espreso kafe u kafićima. Još ako uzmemo u razmatranje da neko popije više kafa dnevno plus ostali članovi porodice, dolazimo do pozamašne cifre.

Meni je Espresso Intenso lepši nego espresso na 99% mesta po Srbiji. Praktično samo na par mesta u BGDu sam probao nešto bolje, ovo po ostalim gradovima uglavnom "brlja". Kad te uhvati neizdrž, jako dobro dođe ovo rešenje pre svega jer se za neke razumne pare dobije max jednostavnost + veoma dobar ukus. Pijem 1-2 dnevno, u poslednje vreme uglavnom 1, ne zbog neke štednje, nego mi ne prija preterano nalivanje kafom...
 
Kupih ovo cudo pre neki dan : Saeco Incanto Digital
Polovno, servisirano, solidno ocuvano za, recimo, ok pare.. Isprobao sam do sada samo Julius Meinl i to cini mi se bas ovu : slika
Meni se svidja ali recimo razlika koju primecujem u odnosu na mesto gde inace pijem svakodnevno kafu (realno i tamo je krsh kafa ali eto, odmah mi je pored stana) je u tome sto je ova moja dosta, da kazem, "pitkija" i manje gorka pa samim tim deluje kao da je "slabija", iako sam naravno nastelovao da aparat koristi 10g kafe. Nisam siguran ali mislim da u kaficu koriste lavacu, da li je ona gorca inace, ili jaca ili sta vec... ?
Moja kafa mi se i vise svidja al generalno volim da je malko gorca kafa..
Recimo juce sam napravio duplu, znaci 20g kafe je iskorisceno (tako bi trebalo bar), pogotovo sto ja volim kracu kafu, sto manje razvodnjenu i boga mi par minuta posle ispijanja odmah sam osetio "posledice" u zelucu tako da je kafa itekako jaka samo je u pitanju ukus tj gorcina :)
Neka preporuka za kafu? Kao i gde kupiti naravno :)
 
Mislim da je 14g preporucena doza kafe ali opet stvar ukusa :beer:
Gde si pazario,koliko ako nije tajna?
 
Druze, naravno da se kafe razlikuju po gorcini/slatkoci i ukusu generalno, pa cak i boji...
Pa samo Illy imas gorcu (crnu) i sladju (crvenu), ostale da ne pominjem...

Lavaza ima jedno gomilu vrsta kafe (ne znam sta je nabavljivo ovde), nasi uglavnom furaju neki lavazza blue koji je meni krajnje sumnjiv i ne svidja mi se uopste :) Samo u merkatoru imas lavazza blue, oro i rosso... totalna razlika u ukusu

U sr kupujem samo hausbrandt i on mi je OK po ukusu i svemu :)

Dodatno ako batica u kaficu ne zna da skuva kafu, onda je tvoja sigurno bolja :)

Moze i meni info gde se kupuju ti lepi polovni aparati?

Kupih ovo cudo pre neki dan : Saeco Incanto Digital
Polovno, servisirano, solidno ocuvano za, recimo, ok pare.. Isprobao sam do sada samo Julius Meinl i to cini mi se bas ovu : slika
Meni se svidja ali recimo razlika koju primecujem u odnosu na mesto gde inace pijem svakodnevno kafu (realno i tamo je krsh kafa ali eto, odmah mi je pored stana) je u tome sto je ova moja dosta, da kazem, "pitkija" i manje gorka pa samim tim deluje kao da je "slabija", iako sam naravno nastelovao da aparat koristi 10g kafe. Nisam siguran ali mislim da u kaficu koriste lavacu, da li je ona gorca inace, ili jaca ili sta vec... ?
Moja kafa mi se i vise svidja al generalno volim da je malko gorca kafa..
Recimo juce sam napravio duplu, znaci 20g kafe je iskorisceno (tako bi trebalo bar), pogotovo sto ja volim kracu kafu, sto manje razvodnjenu i boga mi par minuta posle ispijanja odmah sam osetio "posledice" u zelucu tako da je kafa itekako jaka samo je u pitanju ukus tj gorcina :)
Neka preporuka za kafu? Kao i gde kupiti naravno :)
 
Ma prepun KP...
Ja sam konkretno od lika sto ima radnjicu u NS. Odes, pogledas, napravis kafu u jednom, drugom, trecem, izaberes i nosis :)
Generalno su ok ocuvani ali nije da ne moze i bolje. Ja sam prvo krenuo za Xsmall ali je ovaj kao ipak malo bolji.
Mada bucan jeee...
160e sam dao. Vidim ima i za 150 ali ajde, nije strasno a i ovaj nije mnogo skasan.

@Creative Hm, sad si me zbunio, moguce da je stavljeno i toliko, nije u brojkama vec samo obelezeno min/max (stavljeno na max naravno) ali sam ja mislio da je taj max 10g :d

EDIT : Evo sad citah malo po netu, izgleda da mu je max oko 12g. Steta, ja bas volim ekstra jaku kafu, nego dobro, proci ce i ova :)
 
Poslednja izmena:
Daj neki kontakt radnjice moze i pm?
 
Kupio sam preko KP Saeco aroma aparat, platio 6k dinara, super ocuvan, ali mi nije dao onu doznu za single shot, pa pravim uvek dupli.
Moracu da se malo angazujem i nadjem negde taj deo.
Aparat nema mlin, pa kupujem mlevenu, a moze da se pazari i mlin pa meljes ako ti se melje ;)
http://www.youtube.com/watch?v=qEkg9Bqn_Ws
 
Ne isplati se zezati sa mlevenom kafom, previše je skupa.
Preko je 1kg vrhunske kafe oko 10-15 evra.
Ja sam uteo 10kg Lavazze u Svabiji. :)
 
Definitivno je bolja u zrnu.. Prvenstveno zbog arome ali dobro, pocetak je bolje ista nego nista :)
Treba i meni mlin, za french press, imam posudu ali nemam mlin, medjutim planiram da nadjem neki kafic gde su voljni da mi samelju s vremena na vreme, ukoliko mogu da podesavaju na mlinu naravno.

@danijel - poslah ti pm.
 
Eno ti mlin ja prodajem na KP, a razlog: ponovio sam se opasno http://www.mazzer.com/scheda.asp?idprod=2 :) naravno uzeh polovan, ali maaaaan kakva masina.

Inace u Kofeinu sasvim lepe kafe (ko je spreman da plati kvalitet) , i divna devojka barista koja zaista zna sta radi.
 
Ne isplati se zezati sa mlevenom kafom, previše je skupa.
Preko je 1kg vrhunske kafe oko 10-15 evra.
Ja sam uteo 10kg Lavazze u Svabiji. :)
Odakle ti to je previse skupa ?
350 din 250 gr Lavazza. kilo dodje manje od 14e.
Mala su pakovanja, pa nece da izvetri, a mozes da kupis i lakse vise vrsti , pa miksujes.
 
Gde si nasao po toj ceni?
Na svakoj pijaci imas na tezgi, barem ovde u Bgd.
Kupio sam 2 vrste Lavazza kafe , crema gusto i ona rossa, 350 din , mada mislim da sam prosli put dobio i po 340 :)
Pa nema osnove da mlevena kafa bude nesto puno skuplja, samo je samelju, nije to svemirska tehnologija :)
A siguran sam da su njihovi mlinovi dobri, i bolji od ovih u polovnim aparatima, koji su se mozda razdrndali pa i ne melju vise kao pre.
Sve u svemu , moja preporuka jos jednom za Saeco Aroma, nema automatike, sve sami radite, sto je i zanimljivije, a nema neke pameti :)
Mislio sam da i ja uzmem sve automatika, i onda me ortak ubedio da nema potrebe i da opuseno uzmem ovaj, on ima Saeco Wienna, automatika.
Meni je bolji Aroma od njegove Wienne, em je metalan skroz, a cak ima i ono za grejanje soljica, a rezervoar 2 x veci a aparat manji od njegovog :)
 
Poslednja izmena:
Najzabavnije je praviti kafu kad stisnes jedno dugme i dobiješ kafu. ;)
Kakva crna podešavanja, stelovanje, ko ima vremena za to?!

Inace od full automatic masina novih Bosch je trenutno neprikosnoven po kvalitetu masina i kafe,od ovoga sto se nudi kod nas na trzistu.
Cena je od 55-120 soma.
 
Poslednja izmena:
Pa nema kod Saeco Aroma sta da se podesava, sve je 1 dugme, jedina razlika je sto sipas mlevenu kafu u rucku, koju stavis na aparat i pritisnes 1 dugme. I imas onu doznu koju stavis u rucku da li zelis da pravis single ili double.
Takodje imas imas i odmah vrelu vodu za caj/supu/razne napitke, ukoliko zelis, ili americano, na 1 dugme.
Penu od mleka i ti pravis sam rucno ?
Odlican je aparat, svaki dan prvim kafu, i ekstra sam zadovoljan.
Uglavnom da neko ne misli da ovakva vrsta aparata zahteva neko specijalno znanje , vreme ili odrzavanje, naprotiv.
 
Poslednja izmena:
Ne pravim penu ručno vec zabodem slamcicu umleko i stavim šoljicu i pravi nikad lepšu penu masina.
Takođe na jedno dugme pravi aparat kapucino i makijato.
Jedino sto mora da se ispere sistem za mleko, ali i to masina radi automatski.
Daleko je vise love od te tvoje masine, ali sam stvarno prezadovoljan kafom i mašinom.
Ali za 2 godine kad se pije 4,5 kafa isplati se cak i masina od 700, 800 evra.
 
Ljudi, treba mi pomoc. Naime, juce dok sam pravio penu, bukvalno mi je eksplodirala pipa, a krajnji rezultat je bio pucanje jednog od tri plasticna jezicka kojim se kaci na aparat. Sam uredjaj je star oko 1.5g, a u pitanju je ovaj Krups: http://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu/krups-aparat-za-espresso-xp-5240.html

Da li neko zna gde i kako mogu da dodjem do zamenskog dela?

attachment.php
 

Prilozi

  • photo.jpg
    photo.jpg
    294 KB · Pregleda: 1,168
@marko_ns ma ne sumnjam da je bolji, ali ovaj kafe aprat je zbilja dobar, dobru kafu pravi, lak je i jednostavan za odrzavanje, kompaktan je, industrijski dizajn, nema neke delove koji bi se mogli slomiti ili ... i jeftino moze da se uzme polovan, jedino ako je neko gadljiv na polovne kafe aparate, mada ne vidim razliku ako pijete kafu iz kafica, sigurno vam ne prave na novom aprau, namenjenom samo za vas.
Delove za Saeco mozes da ponadjes i kod nas ili narucis preko interneta, za ove neke Krups ne znam, mozda da probas preko K/P da zove sve one sto prodaju vise aparata i odrzavaju ih, da slucajno nemaju neki pokvaren pa da ti prodaju samo taj deo.
Ja uglavnom od kafa pravim 2 vrste espresso ili americanu. Kapucino , mocha ili maciato skoro i da ne pravim, jer ih nesto i ne volim.
 
Poslednja izmena:
Kutijo ovi su zvanican servis za krups, ja nosio DG sa posla...

BGD ENERGY
Bul.Arsenija Carnojevica 72-lok.7
BEOGRAD

Telefon:011/3111-088; 011/2600-671
 
ja imam ovaj: http://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu/delonghi-kafe-aparat-bar-14-cd.html

i za te pare stvarno rastura, vec 4 cele godine radi (u proseku 4 kafe dnevno)

Mislim da ti je ova osnovnija varijanta zgodnija, kako za koriscenje tako i odrzavanje. Koliko znam taj ec9 ima neki sistem za penu, gde se mleko sipa u njega, pa to treba cistiti svaki put sto je smaranje. Ovaj moj ima standardnu duvalicu, i ako se koristi mleko za kafu, hladno, pena je vise nego zadovoljavajuca.
 
da, vidis da smo odgovarali u manje vise u isto vreme...
 
Uh, kako ne videh da nema kompresor. Dobro pa sam pitao. :D
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno