Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Kupio sam u Grčkoj espreso od Ness kafe, u teglici poput Gold, pa me zanima kako se ona priprema?
 
Da li bi neko od poznavalaca mogao da mi kaze nesto vise o ovom aparatu i da li se isplati ova kupovina?
oglas-sa-kp
Vi Novosadjani verovatno znate o kojoj radnji je rec. Da li je pametno kupovati ove reparirane aparate? Hvala
 
Само Неспресо машина са аероћином замирише зграду уффф. Једна од бољих куповина.
 
Jeste, ali kod nas ko ne putuje preko da nabavlja kapsule - neće mu se mnogo isplatiti.
 
Ja cu samo generalno da dodam da sam kupio ovaj aparat i neverovatno koliko sam odusevljen kafom koju proizvodi. Apsolutno ne postoji razlika sa aparatima iz kafica, cak je od mnogo kafica bolja kafa. Koristim Lavazza kafu u njemu i od pene do ukusa je sve profesionalno! Nije jeftin aparat ali ni jednog evra mi nije zao.

Eto toliko
 
Poslednja izmena:
Pisao sam ovde par puta...
kupioi sam pre cetiri (mozda i 5) godine najjeftiniju gaggiu, tipa 60e bio, skroz plastican...
posle je bio 45e, razmisljao sam da uzmem jos jedan

sad mi stoji na poslu, prosek mu je 6 kafa dnevno i jos uvek su odlicne.
dole u menzi imaju neko cudoviste od 4000e i na mom aparatu kad pravi kafu ko zna (npr ja) i kad je kafa postena - moja kafa bude bolja :))

znaci sve preporuke za gaggia aparate...
 
Nisam za čudo video ovu temu ranije. Koristim Gaggia Classic (gold edition) sa MDF mlinom u kompletu. U pitanju je ona manuelna varijanta oko koje ima posla kod spremanja kafe (pogotovo ako treba da se napravi 5-6 kafa za redom). Šta da kažem, slučajno sam došao do ovog aparata i mlina (dobio ih na poklon) odradio generalku i čišćenje za 50€, i sada već 2. godinu za redom imam bolji espresso nego u većini kafića, plus stvarno uživam u celoj proceduri.
Par samo saveta: eksperimentišite sa vrstama kafe. Meni lično recimo Lavazza nije legla, a trenutno rabim kafu kupljenu u Pržionici (domaći lokal gde se kafa prži, ko nije probao, ima toplu preporuku), Costa Rica blend.
Ono što bih mogao da kažem je sledeće: ako možete, bolje da kupujete u zrnu i meljete po potrebi, i bolje je kupovati manja pakovanja da bi bila svežija. Održavajte svoj aparat (ja sam dobio savet servisera, pa umesto čudotvornih tečnosti za kamenac koristim rastvor vode i limuntusa na svakih 1-2 meseca), stalno eksperimetišite :)
Eto toliko za prvo javljanje!
 
Vrlo prosto u kaficima koriste katastrofa kafe(izvetrena Lavazza i Illy nisu extra kafe da se razumemo), pa i nije tesko napraviti istu/bolju... Dakle, sa losom kafom aparat od 40/400/4000 evra isti k.....

p.s. Gaggia zaista ima lep odnos kvalitet cena, za razliku od ostalih.
 
Da slažem se za kafu u zrnu, Delonghi Magnifica ima svoj ugradjeni mlin sa podešavanjem veličine mlevene kafe koja izlazi i od toga zavisi da li kafa penasta ili ne. Što se održavanja tiče koristio sam, jednom kada je aparat prijavio posle mislim 150 kafa da ga treba očistiti, onaj kupovni enkalker u tečnosti ali ću sledeći put probati sa limuntusom svakako. Od kafa probao sam domacu ovde OM kafu u zrnu naravno i Lavazzu vec evo 5 put (kila) ali neću ostati sigurno na istoj. Svakako da treba eksperimentisati sa kafama i to je i čar svega. I da dnevno se napravi od 4-6 kafa u proseku, očekujem dugotrajnost aparata jer ga stvarno pazim.
 
Sve u svemu, verujem da je ovo odlican aparat, jedino sto me baca u dilemu je to sto naravno nije nov. Doduse, servisiran, podesen i sa 6 meseci garancije :/ Nadao sam se da je neko sa foruma mozda imao iskustva sa konkretnom radnjom. Covek nudi probu na licu mesta, sa sve degustacijom kafe iz zeljenog aparata ali malo mi je (vece) cimanje da se zaputim sada u NS...
Ovo bi mi bio prvi aparat pa mi odgovara sto je automatski i sto nije toliko skup.
 
Ne znam za polovne, ja sam uzeo nov platio 650 evra (za božić-sniženo) u Nemačkoj ali Delonghi je dobar, pravi ga Saeco...inače mislim da su svi aparati manje više ok stim da oko polovnog moraš ipak biti oprezniji.
 
Gde mogu da kupim tablete za ciscenje aparata?
 
Jeste, ali kod nas ko ne putuje preko da nabavlja kapsule - neće mu se mnogo isplatiti.

Тај Делонги изгледа опако али нема потребе. Знам да је јебада за капсуле али овај апарат(199$) је у истој класи као и ови од рецимо 800$ а разбија какву кафу прави. Једина мана је што овај додатак аероћино мути само нефилтрирано млеко. Јбт кад се прави осетиш мирис ван стана, прелепо.
 
I ja mislim da tu nema velike razlike...ovaj moj je automatizovan ima integtisan mlin I pravi cappucino pored espresa u zrnu ili mlevenog, ima jos neke opcije timera, jacine kafe I slicno ali nista posebno sto bi koristio svaki dan. Slazem se da treba u skladu sa budzetom kupiti aparat ali da ga treba imati svakako!
 
Ja sam nedavno uzeo ovaj aparat (zapravo džezva za espreso):

[YOUTUBE]GCbx-SrbA3s[/YOUTUBE]

Ima ih različitih (za različitu količinu kafe) ali sam uzeo onaj za 3 kafe. Cena je oko 2400 din.
Sjajna spravica za malo para a nema i skupih tableta, rezervnih delova i slično.
 
Isto odlicna "spravica", kupio sam je u Ikei cini mi se ali sam je negde izgubio :)
 
Ja sam nedavno uzeo ovaj aparat (zapravo džezva za espreso):

[YOUTUBE]GCbx-SrbA3s[/YOUTUBE]

Ima ih različitih (za različitu količinu kafe) ali sam uzeo onaj za 3 kafe. Cena je oko 2400 din.
Sjajna spravica za malo para a nema i skupih tableta, rezervnih delova i slično.

Uf ja sam odrastao sa tim aparatom. Odlicna kafa. Razmisljam se ponovo da ga uzmem. A gde meljes kafu? Nekada sam to radio u c marketu pa na najkrupnije. Ili sada ima da se kupi vec samlevena?
Neckao sam se izmedju dolce gusto aparata, onih bosh kao u usa i tog. Mislim da cu taj da uzmem. Video sam ga u home marketu
 
Evo još jednog pitanja. Gde nabavljate kafu? Pri tome ne mislim na konfekciju i ove fabrički pakovane varijante, već nešto malo egzotičnije.
 
Ja licno van zemlje kad god izadjem :D Uglavnom neku iz Kenije i Etiopije po pitanju ukusa. Kod nas nisam naisao na neku ozbiljnu kafu, sve je u najboljem slucaju rinfuz.


Apropos ovom pitanju, da li je neko isprobavao crne kafe u vecim kafe lancima (Starbucks, Costa... pa cak i kod nas) naspram kafa koje sam sprema?
Iako mogu da dobijem bolji ukus kafe kada sam spremam, primetio sam da li ice-americano i u Costi i u Starbucksu (CC kod nas i tu i tamo van, a Starbucks u Koreji.. znaci ipak prilicno razlicita mesta!) mnogo vise "prija". Budi, nemam jitter kao sa kafom koju sam spremam, nisam pospan i umoran posle i ne znojim se.
Da pomenem da ja pijem najvece doze, znaci SB Venti ili najveci CC, sto je oko 240mg "kao" u prosku :)
 
Uf ja sam odrastao sa tim aparatom. Odlicna kafa. Razmisljam se ponovo da ga uzmem. A gde meljes kafu? Nekada sam to radio u c marketu pa na najkrupnije. Ili sada ima da se kupi vec samlevena?
Neckao sam se izmedju dolce gusto aparata, onih bosh kao u usa i tog. Mislim da cu taj da uzmem. Video sam ga u home marketu

Ja ga uzeo u Merkatoru u NS. Pretpostavljam da ima i u drugim gradovima. Što se tiče kafe, pa postoji i nesamlevena i samlevena kafa, pa koju preferiraš. Za početak sam uzeo "Nescaffe espresso" mada treba baciti pogled i na druge kafe. Meni se lično, kao ne tako ekstremni korisnik kafe, ovaj aparatić sviđa.
 
Hvala, ima i u home marketima
 
Evo još jednog pitanja. Gde nabavljate kafu? Pri tome ne mislim na konfekciju i ove fabrički pakovane varijante, već nešto malo egzotičnije.

Ponovicu opet:

PRZIONICA http://przionica.tumblr.com/ Trenutno aktuelno Kenija, Peru Washed, Costarika Terazzu, Papua New Guinea... Peku ljudi na svakih 2 nedelje po nesto, cesto sam kupovao toliko svezu kafu da sam morao da cekam 2-3 dana da bude ok. Pozzz
 
Da li neko gde mogu da se kupe DG Cappuccino Skinny i/ili Caffe Lungo Decaffeinato kapsule? Gledam na dolce gusto rs i ne vidim ih u ponudi...
 
Bilo ih je u vecim hipermarketima (tempo i slicni). Nisam skoro gledao (jer ne pijem kafu), ali nema razloga da ih nema jer jos uvek prodaju i aparate (u istim hipermarketima)
 
Nemoj da se ljutiš ali neodgovorno je slati čoveka "po burek" a da zapravo pojma nemaš da li te kafe ima tamo ili ne. I CBT prodaje aparate pa nemaju kafu uopšte a imali su je dugo i to po najboljoj ceni, boljoj od tempa, rodića i sl.
 
Pržionica mi je glavni izvor, evo baš sad u mlinu njihova mešavina :)
Slučajno videh iz kola da je otvoreno još jedno mesto Koffein (Cara Dušana 65, blizu Bajlonijeve pijace), pa planiram da overim čim pre.
 
Nemoj da se ljutiš ali neodgovorno je slati čoveka "po burek" a da zapravo pojma nemaš da li te kafe ima tamo ili ne. I CBT prodaje aparate pa nemaju kafu uopšte a imali su je dugo i to po najboljoj ceni, boljoj od tempa, rodića i sl.
Ne ljutim se ja :)
A nemoj ni ti da se naljutis... Ne videh nijedan odgovor, a tvoj nije konstruktivan. Tempo (kao i ostali) je prvenstveno supermarket (gde se takva roba i prodaje) a uz to prodaju i tehniku. CBT nikada nije ni bio niti ce biti supermarket. Kada vec neznam da li se trenutno tamo nalazi u prodaji dao sam mesto sa najvecom verovatnocom gde moze da se nadje. Ako imas bolji predlog ti slobodno reci, ali za sada, je moj najbolji :)
 
Konstruktivan je toliko da neće otići tamo u potragu za nečim čega tamo nema a gde ga ti sa nekom pretpostavkom šalješ. Izbor vrsta kapsula koji se uvoze kod nas je ograničen na:
  • Intenso
  • Barista
  • Lungo
  • Espresso Decaffeinato
  • Macchiato
  • Cappuccino
  • Mocha
  • Nesquik
  • Chococino
Te dve kafe koje on traži DG Srbija ne uvozi, a da li neko dovlači od spolja pa prodaje na crno ili belo ne znam. CBT je prodavnica koja je na zvaničnoj listi prodavaca DG Srbija i u kojoj moraju da postoje sve kafe koje DG Srbija uvozi i prodaje, bar tako kaže operater u Nestle kompaniji.
 
Jedno pitanje u vezi ovih kafa. Da me neko pogrešno ne shvati, nije u pitanju provokacija. Koliko se zapravo isplati kafa iz ovakvih aparata? Gledam, u supermarketima cena kapsula dostiže i 40 - 45 dinara po kafi. To dođe skoro kao polovina cene espreso kafe u kafićima. Još ako uzmemo u razmatranje da neko popije više kafa dnevno plus ostali članovi porodice, dolazimo do pozamašne cifre.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno