Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Jel neko zainteresovan da zajedno ucestvujemo u ovoj akciji? Meni treba samo aparat i bar 2 kutije kafe, i za to bih dao 4000 din, ostale kutije dobijate za po 400 din sto nije losa cena, pa ako neko hoce neka mi se javi na PM.
Naravno mozemo bilo gde da se nadjemo, tj. u bilo kom Tempu ili Maksiju.
 
Ja jesam. Taman mi trebaju samo kutije Intenso :) aj na PM :)
 
FYI, tek od sledeceg vikenda mogu da se uzmu aparati, FCFS metoda :)
 
Zašto tek od sledećeg vikenda ako je akcija postavljena juče?
 
Poslednja izmena:
Pa navlakusa ;) Ovo sto se vidi u radnjama je samo deo info-a, ima u Tempo katalogu cela prica. A prica je da akcija vazi 16.02.-18.03., ali samo vikendima se mogu uzeti pokloni, i to samo u nekim Tempo centrima i jednom Maxi-u ;)
 

Prilozi

  • IMG-17899b6a12320574376184d0f44dc2f4-V.jpg
    IMG-17899b6a12320574376184d0f44dc2f4-V.jpg
    940.6 KB · Pregleda: 288
Otisao sam i ja do Tempa, kada sam video kakva je navlakusa samo sam se okrenuo.

Naravno da su se ogradili "dok traju zelihe", u prevodu imace verovatno par komada i to je to. A ostali sto su kupili zbog ove akcije imace mogucnost da dobiju case ili gratis kutiju.

Na mene licno ovo deluje kao potpuna anti reklama, jer sam se razmisljao o aparatu, i sada sam mnogo blize tome da ga nikada ne uzmem.
 
2015. i 2016. kada su imali te promoe bili su realno... bas dugo je bilo aparata kod nas u Maxi-u i imali ih je 15-ak izlozeno.
Ovo krajem prosle je isto bilo 15ak, ali bukvalno je za jedan dan ostalo 2 i sledeceg nista.

Videcemo sada da li je skroz navlakusa ;)
 
@smiljo, ti rece da ti je Lavazza Oro kisela? Sama kafa ili si uvek sa mlekom probao?

Juce stavih prvi put u africki espresso mleko, i kafa koja mi nije nesto kisela, ne da deluje prekiselo sad :D
 
Sa mlekom nije kisela, ali ovako kratki espreso mi je kiseo, i to sam par puta probao uvek isto, tj. kiselo.
Mada mozda meni ne leze 100% arabike, verovatno mi treba neki procenat robuste da mi da tu gorcinu.
 
Poslednja izmena:
Il ima da se kupe negde za aparate dolce gusto iliti krups samo mleko u kapsulama?
 
^ Misliš, iz onih kompleta što idu dve kapsule (kapućino, kafa sa mlekom, chocochio...), raspareno, da kupiš samo "bele" kapsule?
Ja mislim da nema. Nestle to uvek prodaje u kompletu, i uvek te 16 ili 8+8 kutije. Ima s' vremena na vreme i kutije sa po 30 kapsula.

Imaš na KP prodavce koji prodaju kapsule na komad, možeš kupiti 1-2-3 kapsule da probaš neke ukuse, ali i oni, ne verujem da će da rasparuju te komplete.
 
^ Misliš, iz onih kompleta što idu dve kapsule (kapućino, kafa sa mlekom, chocochio...), raspareno, da kupiš samo "bele" kapsule?
Ja mislim da nema. Nestle to uvek prodaje u kompletu, i uvek te 16 ili 8+8 kutije. Ima s' vremena na vreme i kutije sa po 30 kapsula.

Imaš na KP prodavce koji prodaju kapsule na komad, možeš kupiti 1-2-3 kapsule da probaš neke ukuse, ali i oni, ne verujem da će da rasparuju te komplete.

Hvala. A mozes li mi reci na koji nacin mogu da pravim kafu a da mleko prodje (da se ugreje i raspeni) kroz aparat? Znam da ne sme u rezervoar za vodu da se stavlja pa ne znam kako onda bez kapsula?
Ima li nacina?
 
Na DG? Ne. Treba ti milk frother. Ima prihvatljivih na KP.
Ili uzmi french press i stavi hladno mleko, i brzim pokretima filtera ce da zapeni.
 
^ Pa sa DG ne može bez kapsula.

Možeš probati one refill kapsule, pa da staviš mleko u prahu, ili one caffe creamer praškove. Ja nešto razmišljam o toj metodi, za probu.

Metodu koji sam ja probao, jeste da mleko u šolji, koliko treba za jednu kafu, stavim u mikrotalasnu, te pustim do ključanja tj. kipljenja. Oko 45sec je taman, ali svakako moraš gledati u mleko u mikrotalasnoj, te odmah zaustaviti čim počne da kipi, inače bude brlja unutra. Kipi jako burno. Tako prokuvano mleko bude već značajno penasto.
 
Mleko u prahu za kapsule je isto kao da procedis rucno. Tj.nista dodatno pene. Probao :)
French press je najsigurnije, jeftino, nema mogucih posledica :) Jedino je smor za pranje :)
 
Staviš mleko u mikro, posle uzmeš malu mutilicu za nes i napraviš penu.
Ovo sam video na nekom klipu, nisam probao.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Odlična caka sa French press, nije mi to palo na pamet. Pravi baš lepu penu, odlično. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako imas mogucnost, snimi, meni je bas nezgodno u svojoj kuhinji da me neko snimi i da se vidi, zbog boja/svetla trenutno ;)
 
^ Pa sa DG ne može bez kapsula.

Možeš probati one refill kapsule, pa da staviš mleko u prahu, ili one caffe creamer praškove. Ja nešto razmišljam o toj metodi, za probu.

Не вреди. И ја сам пробао. Само прође млеко кроз капсулу, а што је још горе, остане пуно воде у капсули, па све исцури у шољу.

Staviš mleko u mikro, posle uzmeš malu mutilicu za nes i napraviš penu.
Ovo sam video na nekom klipu, nisam probao.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Ево опет ћу вам ставити снимак како ја то радим сваки дан.

https://youtu.be/nwyB6gwMtW8

Жени правим хладан напитак. Прво измутим хладно млеко 1.5 децилитар и кашикицу шећера, ставим две коцке леда и онда сипам топли еспресо. Она ужива у томе!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Пуњиве су капсуле. Кафа је из локалне пржионице. 1000 динара је кило. Има млин који може да подешава.
Млеко је Имлек и н снимку сам узео из фрижидера. За мој еспресо је лепше угрејано млеко.

Извињавам се за аматерски снимак, јер немам опрему за снимање. Држао сам телефон у руци.

Данас ћу замолити жену да снима прављење моје и њене кафе, па ћу поделити снимак са вама.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Klip je super i da je neko snimao, ne brini za to!:)
A i kafa izgleda odlicno ispala. To je neki brazilac zrno?
 
Da, odlično je ispala kafa. Zato me i zanima snimak, da vidim kako i koliko kafe si stavio u kapsulu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Mnogo je tesko na snimku pokazati kako da se dobro utaba kafa, i nije isto za sve kafe u tim punjivim.
Ako moze, snimi, nego da znaju ljudi da je to bas bas od slucaja do slucaja, jer je sve rucno :)
 
Klip je super i da je neko snimao, ne brini za to!:)
A i kafa izgleda odlicno ispala. To je neki brazilac zrno?
Каже да је чиста Арабика. Ситно зрно му је. Једном сам узео да је ја мељем, па сам се зајебао, на оном старинском електричном млину.

После пет спремам кафу. Снимићу од почетка све.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I brazilska moze biti cista arabika. Nego je 1000din/kg bas jeftino za bilo koju kafu u zrnu.
Opisi ukus ako mozes.


Ja sada bas pokusavam da razpoznam te sitnice oko ukusa... znam sta se meni svidja, sta je slicno cemu, ali da opisem recima??? Lakse ce Kinez neukom Ameru da objasni kvantnu fiziku na kineskom :)
 
Brazil - najveci proizvodjac kafe, 35% ukupno. 80% prinosa je arabika, 20% prinosa je robusta. U Brazilu se kafa proizvodi uz pomoc mehanizacije i koristi se agrotehnicka zastita. Sva zrna se beru, pa se tek onda sortira.
A sto se tice opisa ukusa, jedino da fotografisem tabele. Previse toga za opisati i prepricati. Ima i kako se kafa degustira...
 
Daj to za degustaciju, bas da probam?

BTW, koja je przionica? Bilo je pisanja za NS, ali ko ce naci u temi sada :) Mozda svratim sledeci put kad prodjem ;)
 
Pijete li vi kafu ili filozofirate o njoj :d
 
Nazad
Vrh Dno