»RSS Benchmark sajt

Strana 53 od 286 PrvaPrva ... 34349505152535455565763103153 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 781 do 795 od ukupno 4285

Tema: Aparati za kafu i kafa

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.140
      2. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      3. Citat Citiram korisnika: bmibmc Pogledaj poruku
        @danijel00
        Ako mislis na ovaj filter, on ti nece omeksati vodu.
        Univerzalne omeksivace sto sam ja video neces moci koristiti jer se kace jednom stranom na izlaz, a to bi bas bilo komplikacija napraviti za onaj rezervoar, tj. mehanizam koji ima

Nista bez bokala. Naspes i za par minuta je voda spremna.
        U nekom prospektu je bilo da moze da se doda filter u rezervoar, al se stvarno ne secam detalja....
        Svakako mi je zgodnije da kupim vodu u balonu, pa da mu sipam, nego i na filter za bokal da mislim

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member Avatar korisnika mean_machine
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.290
      5. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 945
        • MoBo: Sabertooth 990fx R2.0
        • RAM: 8GB
        • MON: 24" FHD
        • Case: Raidmax Sigma
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 2
      6. Probajte da koristite moka džezvu za spremanje čaja, extra ispadne, samo se sipa do 1/3 filtera i naravno caj na meru a ne iz kesice. I da odmah se koristi provrela voda a rigla da takodje bude vrela (mora rukavica da se koristi). Ja sad je koristim za to jer smo se zeznuli pa kupili kafu u zrnu, matori nije obratio paznju a mlin nemamo a da dajemo pare samo za mlin tesko, verovatno ce biti neki rucni keramicki sa aliexpresa, a do tad caj.

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        0
        Na kraju je odluka pala na bosch tes 50159 de:
        http://www.bosch-home.com/de/produkt...ES50159DE.html

Mada mislim da je to isti aparat kao:
        https://www.tehnomanija.rs/aparati-z...es50129rw.html

Samo da se proveri dostupnost i da li moze da se naruci od Madjara.
        Nisam mogao da se odlucim za aparat sa celicnim mlinom, tacnije nisam hteo. Ovaj ima keramicki i prilicno dobre komentare.
        Sta mislite?

Member Avatar korisnika bmibmc
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.837
        Ja mislim da nema potrebe da kupujes novo... Preskupo je.

Member Avatar korisnika marko_ns
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3.557
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe + Be Quiet! Fan Silent Wings Pure USC 120mm
        • MoBo: Asus P7P55D-E Evo
        • RAM: Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
        • VGA: Gigabyte Windforce OC GTX1060 6GB
        • MON: Samsung SA550
        • HDD: OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
        • OPT: Samsung DVD-RW
        • Case: Corsair Graphite Series 600T Black
        • SND: X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
        • TV: LG 55UB850V
      11. Citat Citiram korisnika: landdes Pogledaj poruku
        Na kraju je odluka pala na bosch tes 50159 de:
        http://www.bosch-home.com/de/produkt...ES50159DE.html

Mada mislim da je to isti aparat kao:
        https://www.tehnomanija.rs/aparati-z...es50129rw.html

Samo da se proveri dostupnost i da li moze da se naruci od Madjara.
        Nisam mogao da se odlucim za aparat sa celicnim mlinom, tacnije nisam hteo. Ovaj ima keramicki i prilicno dobre komentare.
        Sta mislite?
        Ja imam skuplji model Verobar 100 već 3 godine, radi sve ko zmaj sem tog kotura za upravljanje na sredini. Mora obavezno da se redovno čisti kad traži, plus svakih 7 dana očistim izlaz iz mlina i centralnu grupu. Inače zna da začepi i napravi neviđeno ******.
        Obavezno i filter za vodu Brita.
        Razmisli kod Vandera sa KP da uzmeš polovan nešto kao moj, mislim da sam viđao za oko 300,350 evra. Nazovi čoveka sve će ti on lepo objasniti.

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        0
        Gledao sam polovne, tako sam i poceo potragu ali jednostavno nisam mogao nesto takvo da kupim. Bio sam kod par prodavaca u BG i kod jednog u NS koji vaze za dobre i sve mi to deluje izakano do bola. Kontam da oni to kupuju preko u jako losem stanju i do kraja amortizovane i onda ih osposobe da mogu par meseci da rade. Ko zna koliko je to desetina hiljada kafa napravilo. A opet uopste ih ne cene jeftino, ne mozes proci ispod 250-300 evra za nesto solidno.
        Ovaj Bosch sto sam naveo kosta 340 evra ali moze da se spusti cena mozda i do 300. Stvarno mislim da je s obzirom na cenu bolje kupiti novo za 300 nego polovno za 250. Ne znam, mozda se varam, ispravite me ako gresim.
        @marko_ns
        Nisam te shvatio o kom koturu za upravljanje govoris. Imaju dva mala kotura gore levo za kolicinu vode i kolicinu kafe, ne vidim neki na sredini. Da li zaista mislis da je bolje da uzmem nesto kao tvoj polovan za iste pare za koje mogu uzeti ovaj bosch koji sam naveo? Da li je toliko bolji?

Member
        Na forumu od
        Apr 2010
        Poruka
        25
        pozdrav, hteo bi da kupim neki polovan aparat za ekspreso sa mlinom, pa me zanima vasa preporuka, planiram da dam oko 250€ za aparat,

Member Avatar korisnika Yojinbo
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        3.083
        Ima li neko iskustva sa DeLonghi ECAM 22.110 modelom ili eventualno preporucuje neku drugu masinu za kafu u toj cenovnoj klasi? (~300e +/- 50e)
        “None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.”

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.350
      16. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      17. Citat Citiram korisnika: milanm1979 Pogledaj poruku
        pozdrav, hteo bi da kupim neki polovan aparat za ekspreso sa mlinom, pa me zanima vasa preporuka, planiram da dam oko 250€ za aparat,
        https://www.kupujemprodajem.com/ESPR...8920-oglas.htm

Ovaj lik u NS je pouzdan, izuzetno korektan i ima u ponudi svasta za te pare.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        78
        Evo konacno posle par meseci razmisljanja kupio sam saeco incanto 8916, nov.
        http://www.philips.hr/c-p/HD8916_09/...at-za-espresso
        Za sada sam zadovoljan mada sam jos u fazi isprobavanja raznih kafa.
        Nisam znao da je tako slabo trziste espreso kafe u zrnu kod nas. Ispade da je najbolja ponuda na buvljaku, mada su tamo sva pakovanja po 1kg, a meni bi vise u ovoj fazi odgovaralo da kupujem manja pakovanja radi isprobavanja.
        Interesuje me ako neko zna gde ima izbor kafa u zrnu za espreso u manjim pakovanjima. U marketima (maxi, tempo, idea..) sam nailazio samo na illy i hausbrand. Mada ova hausbrand nisam siguran da je za espreso jer pise "sutable for all coffee use".
        Takodje sam na nekim kafama na buvljaku nailazio na "sutable for all coffee use". Npr. lavazza crema e aroma nisam uspeo da nadjem da pise espresso nego samo "sutable for all coffee use". Da li su i ove kafe dobre za espreso?

Member Avatar korisnika bmibmc
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.837
        Lavazza Crema a Aroma u zrnu se moze koristiti i za espresso. Popio sam ja makar dve kile na automatu i kilu na manuelnom
        Mlevene mogu samo za jednu vrstu pripreme da se koriste i tu treba obratiti paznju. Mada, sve kafopije kazu da mlevenu za espresso ne treba uzimati.

Member Avatar korisnika njikolaj
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        2.057
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i9 9900k + Noctua NH-D15S
        • MoBo: MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC
        • RAM: 2*8GB DDR4 Kingston Savage 2400MHz cl12
        • VGA: Zotac Gaming RTX 2080
        • MON: DELL S2417DG
        • HDD: Samsung 850 EVO 1TB SSD, WD AAKS 640 GB, Samsung F3 1TB
        • OPT: LG pisači
        • Case: Seasonic Focus 750W, Fractal Arc Midi
        • SND: integruša
        • LAP: MacBook Pro 13inch 2019
        • TV: Sony KD-55XE9305
      22. Citat Citiram korisnika: mlax37 Pogledaj poruku
        Evo konacno posle par meseci razmisljanja kupio sam saeco incanto 8916, nov.
        http://www.philips.hr/c-p/HD8916_09/...at-za-espresso
        Za sada sam zadovoljan mada sam jos u fazi isprobavanja raznih kafa.
        Nisam znao da je tako slabo trziste espreso kafe u zrnu kod nas. Ispade da je najbolja ponuda na buvljaku, mada su tamo sva pakovanja po 1kg, a meni bi vise u ovoj fazi odgovaralo da kupujem manja pakovanja radi isprobavanja.
        Interesuje me ako neko zna gde ima izbor kafa u zrnu za espreso u manjim pakovanjima. U marketima (maxi, tempo, idea..) sam nailazio samo na illy i hausbrand. Mada ova hausbrand nisam siguran da je za espreso jer pise "sutable for all coffee use".
        Takodje sam na nekim kafama na buvljaku nailazio na "sutable for all coffee use". Npr. lavazza crema e aroma nisam uspeo da nadjem da pise espresso nego samo "sutable for all coffee use". Da li su i ove kafe dobre za espreso?

Pitanje jedno druze. Kupili smo isti aparat za kancelariju, odradili sve po manual-u i nije se pojavila ona ikonica da je filter dodat. Da li si ti imao ikakvih problema prilikom prvog koriscenja? Inace radi bez greske, samo se nije pojavila ta ikonica.

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        78
        Meni se pojavila ikonica i sve kako treba. Nisam radio po uputstvu vec po tutorijalu na youtube-u. Koliko se secam drugacije je bilo u uputstvu. Kad ga tek ukljucis, on radi ono osnovno ciscenje i pita da li zelis da instaliras filter. E tu nastaje razlika od uputstva gde pise da treba raditi nesto drugo a ne instalirati filter. Ja sam tu odmah instalirao filter i sve mi radi ok, ima ikonica. Ne znam da li je zbog toga kod vas problem ili je mozda neispravan filter.
        Mozda da probate da pokrenete zamenu filtera (ima u meniji cini mi se) i onda da ponovo stavite filter i vidite da li ce vam se pojaviti ikonica.

Member
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        78
        Citat Citiram korisnika: bmibmc Pogledaj poruku
        Lavazza Crema a Aroma u zrnu se moze koristiti i za espresso. Popio sam ja makar dve kile na automatu i kilu na manuelnom
        Mlevene mogu samo za jednu vrstu pripreme da se koriste i tu treba obratiti paznju. Mada, sve kafopije kazu da mlevenu za espresso ne treba uzimati.
        Znam da se moze koristit dok pise "sutable for all coffee use". Mene samo intersuje da li je bolje uzimati onu na kojoj pise samo za espresso ili je isti djavo. Konkretno, da li npr. postoji lavazza crema e aroma na kojoj pise samo za espresso?

Member Avatar korisnika njikolaj
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        2.057
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i9 9900k + Noctua NH-D15S
        • MoBo: MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC
        • RAM: 2*8GB DDR4 Kingston Savage 2400MHz cl12
        • VGA: Zotac Gaming RTX 2080
        • MON: DELL S2417DG
        • HDD: Samsung 850 EVO 1TB SSD, WD AAKS 640 GB, Samsung F3 1TB
        • OPT: LG pisači
        • Case: Seasonic Focus 750W, Fractal Arc Midi
        • SND: integruša
        • LAP: MacBook Pro 13inch 2019
        • TV: Sony KD-55XE9305
      27. Radili smo i mi po youtube-u. Odlicna ti je ideja za zamenu. thx!

Strana 53 od 286 PrvaPrva ... 34349505152535455565763103153 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •