Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Pa kad ljudi kupuju telefon od 1000€ svake godine ne vidim zašto za ovo treba da odrasteš da bi ga kupio...ionako će ti trajati više nego ovom telefon [emoji4]
 
verovatno mi fali 1000 evra pa zato ;)

a i nema ga nesto po srbiji :)
 
Poslednja izmena:
Samo, da ne prodjes kao ja.
I ja, od svoje 16-17 godine, maštam o nekom dobrom kafe aparatu, ali, evo sada punim 36, a jedino što sam kupio jeste Dolce gusto.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Mislim da je Zechs u pravu i da su ono manuelni, a da su ovi sa kasikom i pumpom - poluautomatski. Eto, Alfa, uletis u prodavnicu i pocnes da vices da ti prodaju kasikaru i da bi voleo na licu mesta da je i probas ;)
Ja sam automatik vs. poluautomatik delio na one koji imaju vs. nemaju i mlin, pa moras deo rucno.
Cini mi se da nisam video uopste rucne u Saturnu/MediaMarktu, pa da imam sta da poredim iz prve ruke :(
 
Fin aparat, ali i ja sam vise, za ove poluatomatske.
Ovaj Breville izgleda odlicno, a koliko sam video na nekim snimcima, i lepu kafu pravi.
 

Pravo da ti kažem ovaj minipresso uopšte ne izgleda loše ako stvarno radi to što radi :D Košta ko oni moka pot a bolji je :)

edit: ipak nije toliko dobar sudeći po recenzijama na netu..sa druge strane neki handpresso je bolji ali kao da pumpaš gumu na bicikli :D
 
Poslednja izmena:
Ovaj prvi, koliko vidim je Nespresso? Tako da otpada ako ne mislis nespresso pods da koristis.
 
Da li postoje neke fabricke zamenske kapsule sa kafom za dolce gusto? Npr u nekoj kafeteriji u Bgu da ima da se kupe?

Sent from my PULP 4G using Tapatalk
 

Ovaj prvi, koliko vidim je Nespresso? Tako da otpada ako ne mislis nespresso pods da koristis.

Na aparatu piše Nesspresso, a prodavac tvrdi da nije na kapsule. Nema fabričke oznake aparata, a slike su u rangu onih na poštanskim markama. Tako da, ko zna šta je to. Preskoči. Ne zato što aparat možda valja možda ne valja, već zato što se tehnika ne kupuje od prodavca koji ne zna šta prodaje.

.
.
.

Da li postoje neke fabricke zamenske kapsule sa kafom za dolce gusto? Npr u nekoj kafeteriji u Bgu da ima da se kupe?

Do sada sam od ne originalnih DG kapsula, video samo Bar Caffe za DG, ima ih po radnjama u NS. Nisam probao, a ovde se oglasio samo jedan član foruma koji je uzeo BarCaffe Espresso, i kaže da nije bio zadovoljan, da je slab.
 
Na aparatu piše Nesspresso, a prodavac tvrdi da nije na kapsule. Nema fabričke oznake aparata, a slike su u rangu onih na poštanskim markama. Tako da, ko zna šta je to. Preskoči. Ne zato što aparat možda valja možda ne valja, već zato što se tehnika ne kupuje od prodavca koji ne zna šta prodaje.

Očigledno ne zna šta prodaje, prekopirao oglas https://www.njuskalo.hr/aparati-kavu/kafe-aparat-koenig-classic-nespresso-oglas-20943595

To su aparai iz freeshopa (kontejnera) :)
 
Sta to znaci iz freeshop/kontejnera?

BTW, to sto se nekome svidja ili ne svidja neka kafa, ne znaci puno drugima, ako nismo vec nekoliko slicnih probali pa imamo slican osecaj za ukus.
 
Ja sam uzeo Barcaffe, i rekao sam da nisam zadovoljan.
Naravno, svako treba da proba, pa da vidi, da li mu odgovara ili ne.
Za mene je ono preslabo.
Na kraju krajeva, kutija je oko 600 dinara, pa i nije neki trošak, ako nekome ne odgovara.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sta to znaci iz freeshop/kontejnera?

Silna polovna tehnika po našim oglasima (ne sve, ali većina), nabavlja se na sledeći način:

v1: "Ukradeno" iz centra za reciklažu el. otpada negde na zapadu
(u praksi, nije baš ukradeno, nego, zaposleni nije rasčerupao uređaj, već ga je "izneo napolje" i poslao rođacima kao "poklon")
v2: Nađeno pored kontejnera negde na zapadu (sada jako retko i kažnjivo, jer tamo takve stvari idu na reciklažu)
v3: Kupljeno za 2-3€ na garažnoj rasprodaji negde na zapadu
v4: Dobijeno na poklon od rođaka negde na zapadu (u stvari, sklonjeno da ne smeta u kući, negde na zapadu)

Svi ovako nabavljeni uređaji, kod nas se u žargonu zovu, iz kontejnera.

:p

BTW, da ne bude da samo hejtujem, ali ponešto od ovako nabavljenog ne mora biti loše. Ali je ok da prodavac zna šta prodaje, i da ispravno navede upotrebnu vrednost. Ovako, kada ni sam ne zna šta prodaje, jeste za izbegavanje.
 
Poslednja izmena:
Da da, slažem se, ja i volim blaži tj produženi espreso, probaću u svakom slučaju. Vidim da za nespreso postoji dosta alternativnih kapsula, dok za DG to nije slučaj. Video sam na ebayu adapter nespreso > DG. :) Prvo probati punjive kapsule, i sve original, pa idemo dalje. Ako punjive rade ok, onda je mozda tu i kraj priče jer onda u nema granice sa kafom...

Sent from my PULP 4G using Tapatalk
 
@NSH, ovo #2 me vec plasi iskreno :) Ostalo sam pretpostavio da rade.

Ja sam uzeo Barcaffe, i rekao sam da nisam zadovoljan.
Imaj na umu da i kapsule nisu uvek istog ukusa. Evo DG RA (Ristretto Ardenza) vec tri razlicita ukusa sam primetio (cuvamo uvek jedno 2-3 kapsule da bi mogli posle da uporedimo "u isto vreme", da ne bude samo trenutni osecaj, nego bas ukus da poredimo).
DG Barista ja primetim razliku naspram prethodne ture, sestra kaze ne (ali uvek pije sa mlekom, tako da i teze primeti).
Ja ne pijem uopste cesto DG, samo kad odem kod mojih u Nis, ali primetim mnogo sitne razlike u kafi, pa mozda ni razliku u RA ne biste primetili.

Zadnjih 3-4 godina je to primetno u svim kafama, Costa, Starbucks, Nero, DG... iako se prave tako da se ukus "brendira" i ujednaci, i naravno da nije uvek isti, ali zadnjih godina primecujem velike razlike.

Sto se DG tice, na pijaci su po 400-450 kod mene bile oko NG, original (nisam nesto gledao da li su nase koje su "uzele firme" ili su donesene od vani, ali rekao bih da je ovo prvo).
Ko se iscima moze da kupi DG za 3e/pakovanje pa i manje u Nemackoj i Austriji, pisao je neko skoro, uglavnom leti.
 
Poslednja izmena:
mislim da to ipak nije za nespreso... evo tabela

Capsule_machine_guide_-_graphic_table-1.jpg

ps. jel ja to nemam edit?
 
edit je moguc do isteka odredjenog vremena, posle toga nije moguc.
 
Da li postoje neke fabricke zamenske kapsule sa kafom za dolce gusto? Npr u nekoj kafeteriji u Bgu da ima da se kupe?

Sent from my PULP 4G using Tapatalk
Ja sam probao ove.
Po meni jako dobar ukus. 500 dinara u Bg na buvljaku.
c0658a8b7044c50f9c9c9c218aa18ff3.jpg
 
Sto se DG tice, na pijaci su po 400-450 kod mene bile oko NG, original (nisam nesto gledao da li su nase koje su "uzele firme" ili su donesene od vani, ali rekao bih da je ovo prvo).
Ko se iscima moze da kupi DG za 3e/pakovanje pa i manje u Nemackoj i Austriji, pisao je neko skoro, uglavnom leti.

alfa kod koje pijace zivis? :)

Ja sam probao ove.
Po meni jako dobar ukus. 500 dinara u Bg na buvljaku.

hvala, probacu!
 
Bajloni. Ali sumnjam da nema na Kalenicu isto?
 
pa nisam znao da su toliko jeftinije kapsule na pijaci (maxi oko670, tempo oko570), ima ih verovatno i po drugim pijacama ... bas cu da vidim i ovde kod mene i na drugim.
 
U Tempu nikada bez BusPlus ne kupujem, sto znaci -5%.
A za vece stvari - penzioneri 10%, vazi i za Dolce Gusto.

U Mercatoru u Nisu, DG Latte Mach je 525 (znaci ispod 500 za penzionere kad je vec ono popust za njih), Barcafe espresso 550 danas. Nema uopste neki izbor u Mercatoru u Nisu trenutno (a kazu i inace..), Ristretto Ardenza, LM i Barcafe espresso i cappuccino.

Nisam nesto impresioniran BC-em. Sestra pak kaze odlican je :D Tako da kome se svidjaju DG ovo je OK.
 
Sta mislite o Nespressu?

Послато са 6055K уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno