Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Za strano trziste ima mnogo vise tipova hladnih/toplih napitaka koji ni nemaju veze sa klasicnom kafom, naravno kod nas su za pocetak krenuli sa socijalnom varijantom od 5 ukusa/kafa :)

A ovo za madjarsku, sto da ne, krenes da van nekih drugih gluposti koje kupis u tescu ili kori, uzmes i nekoliko pakovanja i doneses, ja cu sigurno kada budem isao do segedina u setnju :D
 
Pazi mogu da se zakunem da sam identican ovakav post video negde, tj. da si ga pisao. Bas je objašnjavano isto ovo grand i ili na poslu :) Evo malo teksta o najboljim USA blendovima i kako ih čovek testira - NAUKA.

http://www.home-barista.com/reviews/favorite-espresso-blends-2011-t17508.html

btw koliko je ovaj ceo topic off :)

Cuj pio ? Pijem svaki dan :) Po mom misljenju grandov espreso uposte nije los ! E sad, mislim da ima dosta do navike, zato sto mi u firmi imamo dva aparata, jedan gaggia na kome se pravi illy-jeva kafa(inace duplo skuplja od granda, metalno bure sa 3 kg kafe) i saeco na kome pravimo grandov espreso. I kada ponekad nestane granda pijemo illy sa gaggie i uvek zakljucimo da je cudno da je grand bolji, ali kazem verovatno je stvar navike. Ali moje misljenje je da je ipak potreban ozbiljniji aparat da bi se razlika izmedju illy-ja i granda osetila, pitanje da li se moze osetiti ta razlika na ovim malim aparatima. Pa sad ako nema velike razlike zasto bih placao duplo vise ? Inace grandov espreso se dosta trosi verovatno zbog cene. Ali ako uzmes i espreso od 30 eur po kilogramu i to je povoljnije od cene patrona od 35 dinara

Bas su me iz ove firme Bago zacudili pre neki dan. Imamo u firmi ovaj aparat iz tvog linka Gaggia Syncrony Logic, i nadjoh ovu firmu na netu da radi servis uredjaja. Okrenem ih i kazem uredjaj ne radi moze li servis, tetka koja mi se javila, otkaci me kao dobar dan. Pita, jel kupljen kod nas ? Rekoh nemam pojma gde je kupljen, kaze ako nije kod nas onda ne moze ?! Po meni izuzetno ne profesionalno. Ali sta da se radi. Inace imam utisak da kod kafe dosta igra ulogu navika. Ja i kolege u kancelariji imamo Saecov aparat, mislim da nije nesto skup, i na njemu pijemo grandov espresso. U drugom delu firme imamo pomenuti gaggia aparat gde se korisiti isklucivo illy kafa. I par puta kada nam nestane kafe na nasem aparatu, popijemo illy sa gaggie i svi zakljucimo da je kafa losija od granda na saecu sto bas i nema neke logike.

Ha, i mni se učinio poznatim, reko da nije Deja Vu, a ono nas Tassotti tripuje :D
 
Al` vi to pazljivo citate, ni ja nemam pojma da sam se duplirao :) Pa napali ste me sa tim patronima, mora se branim :)
 
zanima me, da li bi sa Evolution kafa bila u rangu ovih iz kafica, tj. mozda i bolja sa boljom kafom?

u većini slučajeva je ista ili bolja, naravno kad neko u kafiću zna i hoće da napravi dobru kafu (a to je jako retko) teško će toj kafi prismrdeti nešto napravljeno na prosečnom kućnom aparatu...
 
+1 apsolutno se slazem :)

Pijem kafu na 3 mesta u NS ili je sam pravim...
 
Deluje dobro, koristio sam slican u par navrata, ali sa mat plastikom... saeco je odlicna firma.

e sad sto se konkretnog polovnog primerka tice, to je lutrija... ne znam kako se ciste ti sto imaju svoj mlin i sve, tj ti full automatici, bojim se tesko ;(
 
od 200gr kafe dodje oko 30-ak soljica.

tako da 500= ~75

Poz
 
Da li ima kakvih aparata i Indjiji ?
 
Poslednja izmena:
Mislis u onom mega cudu kupovine pored autoputa? Nema, bio danas.
 
Ima Jura caffe aparata polovnih, jedan koristim u firmi. Periodično sistem mora naravno da se očisti pilulom, ali Jura je Jura:)
 

Prilozi

  • DSC01837.JPG
    DSC01837.JPG
    782.1 KB · Pregleda: 486
Znaci mogao si otici u neku normalnu radnju (van trznog centra) i ustedeti vreme :D
 
Smucile su mi se ove kafe u kesici nisam vise siguran dali ima vise kafe ili ko zna cega u onim kesicama.
Sad nisam za espreso, vise sam za neki aparat koji poseduje mlin i posle pravi kafu.
Da li ima nesto nalik tome?
 
Jel zna neko gde mogu da se nadju soljice, male, za espreso? Trebaju 2-3, sa tacnom naravno.
 
recimo.. merkator? tempo...
 
Nescafe Espresso Ima u SuperVeru kod tc zire, i u metro-u
 
Kako spremate ovaj nescaffe espresso?
Ja sam naleteo jednom i kupio je, da probam.
Generalno ja sve te instant kafe spremam na neki svoj nacin :) Mozda je to i opste-ustaljen nacin ali sta znam.. :)
Kasicicu-kasicicu ipo prelijem sa 2,3 kasicice vruce vode pa muckam mutilicom za nes dok ne dobijem smesu koja je kao med i onda prelijem vodom koja je pred kljucanje.
Ako pravim sa mlekom onda hladno mleko sipam na dno case i mutilicnom napravim penu. Naravno ili samo stavim mlekce za kafu, creamer...
Ima malo jaci, specificniji ukus od ostalih instant kafa, posle svakodnevnog ispijanja mi se cak malo i smucila pa sam morao da napravim pauzu :)
 
He, espreso kafa se ne meša sa vodom, sprema se u posebnim aparatima. Fora je da se vodena para pod visokim pritiskom gura kroz kafu i pokupi aromu i onda se kondenzuje i iscuri ispod (valjda?). Možda ti se i smučila zbog toga kako si je spremao.
 
Pazi,mozda,ali i na samoj kutiju pise da se samo treba preliti vrucom vodom :-\
Inace,nemoj bas doslovno da shvatas ovo smucila,ali da ima specificnu aromu - ima.
Btw voleo bih da je probam i na taj nacin spremljenu...
 
Ja pijem Nescaffe Espresso posto nemam kafemat. Ima neki specifican ukus, ali u nedostatku boljeg...
 
Smucile su mi se ove kafe u kesici nisam vise siguran dali ima vise kafe ili ko zna cega u onim kesicama.
Sad nisam za espreso, vise sam za neki aparat koji poseduje mlin i posle pravi kafu.
Da li ima nesto nalik tome?


WMF :beat:

moj izbor bi bio "wmf 10" ...sta je kafemat bez opcije za latte :)
 
Poslednja izmena:
Nisam napisao jer ne umem da ga spremim. Sprema mi zena. :D Od prilike 1 kasicica kafe (bogata) na solju vrele vode (nescafe solja) i malo mleka (cca supena kasika). Secer po ukusu. Svaki put kad ja pokusam da je napravim bude odvratna. Ne moze da bude kao kafa iz aparata, pogotovo nekog postenog, ali meni pomaze da se razbudim.
 
Nazad
Vrh Dno