Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ma uzmi C3 pravi ziljadu više i možeš sve. Odličan stvarno.

Kanseluj to slobodno, radio to 10x. Nisi samo ti brzoplet.
 
Ubio si me sad na mestu :) ajd kenselujem.
 
@nidza
Kakav je za pour over / french, obzirom da proizvodjac C3 ESP reklamira kao "designed for espresso" ?

 
Zna li neko zasto brzo izgubim kremu kad napravim kafu, bude nekih 30s-1min i onda se nekako rasturi i izgubi, dobijam u 25-30s oko 35-36g out sa 18g in. Kafa je sveze pecena 13 aprila, probao i sa drugim vrstama kafe isti slucaj, kafe aparat je Sage Barista Express a mlin DF64.
 
Probaj drugu kafu to je najlakše za test. Svakako se krema stanjuje kad šoljica kafe stoji.
 
DF64 gen 2 vs. Eureka Mignon Single Dose - koji od ova dva mlina da uzmem da uparim sa aparatom Rancilio Silvia?
Da li su ova dva mlina u istoj kategoriji posto je DF65 gen 2 je preko 200e jeftiniji (na KP)
 
Isto se i meni desilo sa njim tako da nista od njega

Kontaktirao sam ga ne moze da nadje tako da cu vrv da sacekam malo pa da uzmem EUREKA MIGNON. Nista mi drugo ne preostaje koliko vidim :)

Imam ja lika drzi Dzezvu shop u novom sadu i servisira aparate pa mozes probati kod njega moze. pisi mi u inbox ako zelis da ti dam njegov broj

Voleo bih da cujem neke preporue iskreno, znam za MIGNON da kazu svi da je bas top ali bi morao da sacekam malo cca MESEC-DVADF

Imam ga na prodaju ali me interesuje vase mišljenje o njemu

Imam ga na prodaju ali me interesuje vase mišljenje o njemu
Vrhunski mlin.U odnosu na Eureka Specailita ima svojih prednosti ali i mana, zavisno od afiniteta korisnika.
DF64 gen 2 vs. Eureka Mignon Single Dose - koji od ova dva mlina da uzmem da uparim sa aparatom Rancilio Silvia?
Da li su ova dva mlina u istoj kategoriji posto je DF65 gen 2 je preko 200e jeftiniji (na KP)
Bolji je jer je 200 eu jeftiniji a nema razlike kada je taj tip mlina i mlevenja u pitanju (single dose).Ako ne juris single dose mlin, onda je bolja eureka silenzio ili jos bolja specialita.
 
Poslednja izmena:
Vrhunski mlin.U odnosu na Eureka Specailita ima svojih prednosti ali i mana, zavisno od afiniteta korisnika.

Bolji je jer je 200 eu jeftiniji a nema razlike kada je taj tip mlina i mlevenja u pitanju (single dose).Ako ne juris single dose mlin, onda je bolja eureka silenzio ili jos bolja specialita.
Nije samo tu je razlika u single dose... Eureka mignon silenzio ima manje precnik noževa....
Moja topla preporuka je za eureka single dose (govorim iz licnog iskustva). Jako malo kafe zadržava, ja više ni ne merim izlaz jer je fantasticno precizan.
Kod df-a je glavni problem sto zna dosta kafe da zadrži i lepi se zbog naelektrisanja koji ne mogu da reše, takodje je dosta neuredan u odnosu na eureku single dose.

Moje neko misljenje da za kucnu upotrebu 4-5 kafa dnevno single dose je prvi prioritet jer se gubi mnogo manje kafe i ostaje sveža.
Ostalo prilagodi po svom budzetu i potrebama.
 
Nije samo tu je razlika u single dose... Eureka mignon silenzio ima manje precnik noževa....
Moja topla preporuka je za eureka single dose (govorim iz licnog iskustva). Jako malo kafe zadržava, ja više ni ne merim izlaz jer je fantasticno precizan.
Kod df-a je glavni problem sto zna dosta kafe da zadrži i lepi se zbog naelektrisanja koji ne mogu da reše, takodje je dosta neuredan u odnosu na eureku single dose.

Moje neko misljenje da za kucnu upotrebu 4-5 kafa dnevno single dose je prvi prioritet jer se gubi mnogo manje kafe i ostaje sveža.
Ostalo prilagodi po svom budzetu i potrebama.
Slazem se...
Ovo gore vezano za prednosti i mane se odnosilo na poredjenje Fiorenzata i Eureke Specialita, nisam mislio na kineza (DF64).
Na kineza sam mislio kada sam napisao da je bolja kupovina samo zato sto je jeftiniji, nista drugo (daleko od toga da je bolji od eureke).
 
Treba mi bottomless portafilter za delonghi ec9155,precnik 51mm. Da li neko zna gde moze da se nadje kod nas?
 
DF64 gen 2 bi trebalo da je otklonio manjkavosti prve serije, po pitanju zadrzavanja kafe i statickog elektriciteta. Reklamiraju ga sada kao mlin sa vrlo malim retention rate-om i sa jako malo ili potpuno bez statickog, makar ako je verovati "poznatijim" yt kanalima (gde sam i pratio recenzije). Nozevi se mogu menjati za neke od prozivodjaca DLC, Mazzer ili SSP npr, tako da nisam zabrinut, u tom pogledu. Ozbiljno se razmisljam o kupovini gen 2, jer u tom cenovnom rangu, ne vidim da ima konkurenciju. Ako neko zna provereno, bolje resenje, neka slobodno odgovori na post, bicu mu zahvalan.
 
Zna li neko zasto brzo izgubim kremu kad napravim kafu, bude nekih 30s-1min i onda se nekako rasturi i izgubi, dobijam u 25-30s oko 35-36g out sa 18g in. Kafa je sveze pecena 13 aprila, probao i sa drugim vrstama kafe isti slucaj, kafe aparat je Sage Barista Express a mlin DF64.
“Krema” je iskreno nebitna, samo prezentacija 😊 ako je kafa ukusna, uzivaj.
Koliko kg kafe ti je proslo kroz mlin?

Ja imam sada neku bas light roast kafu, meljem je za espresso na “0” bukvalno 18g in 45g out 17s 🤣 kreme bez, prezentacije bez, ukus… bomba
Oko 5.5bara je peak pritisak 🤷🏻‍♂️
Dodacu sutra jos gram i po da vidimo razliku 😊
 
Potrebna mi je preporuka za aparat na kapsule, potrebno mi je za jedan lokal gde bi se koristio 1-2 puta nedeljno kada idem u obilazak, cenovni rang do 200€.
 
Pozdrav svima,

Koja je razlika između Gaggia Prestige i Gaggia style ec2111/01? Vidim da Gaggia style podržava i kapsule, ali i u snazi se razlikuju, ona ima čak 1900w. Da li snaga ima veze? Da li ke to neki novi model?
 
Šta bude ako je usitniš na 1:2 i ispod 30s?
Promenio sam fabricko podesavanje na Timemoru, dobio sam jos malo hoda ispod fabricke nule - nozevi se maltene dodiruju
18g in 50g out 26s
Nemam de dalje 🤣
I dalje je bas ukusna
Body malo jaci, krema 0

Ovo je przenje za filter, od ljudi koji znaju da prze 😅 , ocekivano je da je espresso ovakav
 
Nazad
Vrh Dno