Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ne može kafa od jacobs gold, dobro ti kažu. Grci to sa ledom i instant zovu frape.
 
Imam pitanje, kako nabaviti i koji PID regulator, za GCP evo, koristim k-tip termometar da pratim temperaturu, međutim hteo bih da mogu sa termostatom da regulisem temperaturu.

Takođe bih u isto vreme hteo da promenim regulaciju pritiska ako je potrebno promeniti oprugu.

Svaki savet je dobrodosao!
 
Imam pitanje, kako nabaviti i koji PID regulator, za GCP evo, koristim k-tip termometar da pratim temperaturu, međutim hteo bih da mogu sa termostatom da regulisem temperaturu.

Takođe bih u isto vreme hteo da promenim regulaciju pritiska ako je potrebno promeniti oprugu.

Svaki savet je dobrodosao!
Ja sam sve za GCP (imao sam dve) u proslosti nabavljao od Soc (https://www.shadesofcoffee.co.uk/)
Nadam se da i dalje salje Royal mailom, pa moze da se desi da ne bude carine.
Ima detaljna uputstva i ok je skroz za komunikaciju.

Vuce me nesto da nabavim polovni GCP i Gaggiuino mod da uradim (https://gaggiuino.github.io/#/?id=home)
 
Ja sam sve za GCP (imao sam dve) u proslosti nabavljao od Soc (https://www.shadesofcoffee.co.uk/)
Nadam se da i dalje salje Royal mailom, pa moze da se desi da ne bude carine.
Ima detaljna uputstva i ok je skroz za komunikaciju.

Vuce me nesto da nabavim polovni GCP i Gaggiuino mod da uradim (https://gaggiuino.github.io/#/?id=home)
Trenutno je to moj projekat, delovi su mi na carini tako da očekujem završetak za otprilike mesec dana . Javljam iskustvo sa ovim modom mada po onome što vidim do sada vwoma veliko unapređenje GCP mašine.
 
Trenutno je to moj projekat, delovi su mi na carini tako da očekujem završetak za otprilike mesec dana . Javljam iskustvo sa ovim modom mada po onome što vidim do sada vwoma veliko unapređenje GCP mašine.
Sjajno 😊
Ja sam prijatelju poklonio prosli GCP, onaj prethodni prodao.

Sad ga teram da uskocimo u Gaggiuino, al ne da se 🤣
Kaze nece Decent za sirotinju, dobro je i ovo sa svim modovina sto ima.
Mene bas zanima sta sve mali veseljak moze 😊
 
Ne može kafa od jacobs gold, dobro ti kažu. Grci to sa ledom i instant zovu frape.
Ne ne, nisam se dobro izrazio, kada tražim u kafiću latte macchiato sa par kockica leda, tad se konobari pobuge kao da tražim da mi cepaju atome.
 
Pozdrav,
uzeo sam aparat za kafu Cuadra e61 (izletelo mi jako povoljno) i sada bi mi trebao neki mlin za njega.
Dobio sam preporuku od nekog bariste iz lokalne kafeterije da ce mi Sage Smart Grinder Pro zadovoljiti potrebe cca 4-6 kafa dnevno.
Ja verujem da cete Vi znati mnogo vise od mene posto se uopste ne razumem u mlinove i da cu moci da se uzdam u vase preporuke ili da uzmem taj Sage?
Hvala

1713434980174.png
 
Pozdrav,
uzeo sam aparat za kafu Cuadra e61 (izletelo mi jako povoljno) i sada bi mi trebao neki mlin za njega.
Dobio sam preporuku od nekog bariste iz lokalne kafeterije da ce mi Sage Smart Grinder Pro zadovoljiti potrebe cca 4-6 kafa dnevno.
Ja verujem da cete Vi znati mnogo vise od mene posto se uopste ne razumem u mlinove i da cu moci da se uzdam u vase preporuke ili da uzmem taj Sage?
Hvala

Pogledajte prilog 438788
Upravo sam pogledao DF54 ne znam sta mislite o tome? Ali cena mu je skroz ok a po internetu ga dosta hvale mada hvale skoro sve :)
 
Da pogledate kako izgleda tank za vodu posle 2 meseca korišćenja sa magnetom i akvafor vokalom. Takođe možete videti da akvafor ništa posebno ne prečišćava, danas sam zamenio filter i iskreno razočarao sam se rezultatom. Na slici su cesmusa i filtrirana. Na poslu imamo lokalnu vodu koja se puni blizu vrsca akva nova i rezultat je pokazao 170.
 
Ček, sa česme je 399, a filtrirana 349? Nije neka razilka.
Za koju vodu je 170? Moja voda ili Aqua Nova?
 
Ne da nije razlika nego je čisto bacanje para i totalno razočarenje. Namerno sam danas uslikao jer sam upravo stavio nov filter. Ukus jeste drugačiji, voda je pitka ali to bude samo nekoliko dana.akva nova je 170.
 
Da, potrošen akvafor gubi filtraciju suvog ostatka, ali nama u Pazovi dok ga ne bacimo uklanja odvratan ukus te vode. Nije bacanje para nikako.

Ondašnja voda toliko ima neki prizvuk, koji prolazi i kroz kafu i kroz čaj. Ubija. Akvafor ga u potpunosti eliminiše.
 
Kako nije kad je samo tolika razlika cesmuse vs filtrirane? Da je početna filtrirana na 150 pa da se vremenom povećava kako se smanjuje filtracija rekao bi da vredi ovako koji je smisao filtera?
 
Imaš akvafor koji dodaje magnezijum. Sigurno nije smisao da demineralizuje vodu. Naruči Vlasinu, da vidiš da li ti ukus kafe odgovara.
 
Upravo sam pogledao DF54 ne znam sta mislite o tome? Ali cena mu je skroz ok a po internetu ga dosta hvale mada hvale skoro sve :)
Df54 sam nasao na kupujemprodajem ali lik koji prodaje mi je sumnjiv.Sa dva profila sam mu pisao da zelim da dodjem licno da pogledam i preuzmem i na oba me je blokirao.Ako je neko kupio na KP neka javi da li je imao kontakt sa tim likom posto koliko vidim samo on prodaje taj mlin
 
Pozdrav,
uzeo sam aparat za kafu Cuadra e61 (izletelo mi jako povoljno) i sada bi mi trebao neki mlin za njega.
Dobio sam preporuku od nekog bariste iz lokalne kafeterije da ce mi Sage Smart Grinder Pro zadovoljiti potrebe cca 4-6 kafa dnevno.
Ja verujem da cete Vi znati mnogo vise od mene posto se uopste ne razumem u mlinove i da cu moci da se uzdam u vase preporuke ili da uzmem taj Sage?
Hvala

Pogledajte prilog 438788
Super aparat si kupio, cestitam.
Taj mlin nije los a i cena mu je povoljna za ono sto pruza, ako hoces nesto ozbiljnije i skuplje onda Eureka mignon.
 
Df54 sam nasao na kupujemprodajem ali lik koji prodaje mi je sumnjiv.Sa dva profila sam mu pisao da zelim da dodjem licno da pogledam i preuzmem i na oba me je blokirao.Ako je neko kupio na KP neka javi da li je imao kontakt sa tim likom posto koliko vidim samo on prodaje taj mlin
Kontaktiraj clana Max na KP, on sigurno moze da nabavi DF54, od njega sam uzeo DF64 i uzimao sam par stvari od njega i svaki put je bilo sve u redu, brzo odgovara na poruke. Jedino sto je u Subotici pa je meni sve slao postom ali svaki put je stiglo sve lepo upakovano.
 
Da pogledate kako izgleda tank za vodu posle 2 meseca korišćenja sa magnetom i akvafor vokalom. Takođe možete videti da akvafor ništa posebno ne prečišćava, danas sam zamenio filter i iskreno razočarao sam se rezultatom. Na slici su cesmusa i filtrirana. Na poslu imamo lokalnu vodu koja se puni blizu vrsca akva nova i rezultat je pokazao 170.
Ko koristi ketlere, iz prve ruke vidi da akvafor definitivno radi primetnu filtraciju.

Bez akvafor bokala ketler je obložen kamencem posle par nedelja.
Sa akvafor bokalom ta kolicina kamenca se ne nakupi ni posle više meseci.

*kada je u pitanju beogradska česmuša
 
Pozdrav Svima,

Molim Vas jel zna neko gde da nabavim sito tusa za Gaggiu classic 2019 .Brat izgubio.Bio je zapusen i procistio sam ga sa tecnoscu za kamenac.Odblokirao i sad radi lepo curi.Izlaze neke crne mrlje malo ne znam sta je to ali ne moze valdja dopreti to do kafe kad budem nasao sito za tus original.Ima da se poruci slicna dimenzija ali ne znam jel pasheee.
 
Df54 sam nasao na kupujemprodajem ali lik koji prodaje mi je sumnjiv.Sa dva profila sam mu pisao da zelim da dodjem licno da pogledam i preuzmem i na oba me je blokirao.Ako je neko kupio na KP neka javi da li je imao kontakt sa tim likom posto koliko vidim samo on prodaje taj mlin
Isto se i meni desilo sa njim tako da nista od njega
Kontaktiraj clana Max na KP, on sigurno moze da nabavi DF54, od njega sam uzeo DF64 i uzimao sam par stvari od njega i svaki put je bilo sve u redu, brzo odgovara na poruke. Jedino sto je u Subotici pa je meni sve slao postom ali svaki put je stiglo sve lepo upakovano.
Kontaktirao sam ga ne moze da nadje tako da cu vrv da sacekam malo pa da uzmem EUREKA MIGNON. Nista mi drugo ne preostaje koliko vidim :)
Pozdrav Svima,

Molim Vas jel zna neko gde da nabavim sito tusa za Gaggiu classic 2019 .Brat izgubio.Bio je zapusen i procistio sam ga sa tecnoscu za kamenac.Odblokirao i sad radi lepo curi.Izlaze neke crne mrlje malo ne znam sta je to ali ne moze valdja dopreti to do kafe kad budem nasao sito za tus original.Ima da se poruci slicna dimenzija ali ne znam jel pasheee.
Imam ja lika drzi Dzezvu shop u novom sadu i servisira aparate pa mozes probati kod njega moze. pisi mi u inbox ako zelis da ti dam njegov broj
@obradt
Sage mlin na Cuadra e61 je zločin
Voleo bih da cujem neke preporue iskreno, znam za MIGNON da kazu svi da je bas top ali bi morao da sacekam malo cca MESEC-DVA
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljni korisnik DF64 već nekoliko godina. Za espreso bih u rangu oko 500e preporučio DF64v.
 
Nađite poboljšani c3, sa 30 koraka dial umesto 12. Nedovoljno je 12. Ja sam progledao kada se taj deo za mod pojavio.
 
Ma jok. Nek melje krupno za pourover,toliko ce moci valjda. Za sve ostalo imam Mignon Silenzio.
 
Nazad
Vrh Dno