Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Bio je c3 oko 45$ u martu, bez dodatnih kupona, 40 je bio sa AE kuponima, a sa mergeboss je mogao baš jeftino da se uzme.
 
Pogledajte prilog 438126
Jedva čekam da probam. Aroma nativo strawberry je bila baš dobra.
Voce strasti :) Ako przis sam kafu, o da napises ukuse koji su slicni podneblju gde prodajes kafu a ne kopiras samo ono sto je neko tamo napisao. Sa druge strane ovo zaista treba da bude dobar lot, jedan od mojih omiljenih (malih) rostera u EU ima istu ovu i ceni je 29 evra

edit: samo da dodam posto shvatam da je ton posta malo glup, cuo sam samo dobre stvari o maloj przionici jedno od prvih mesta koje cu da posetim kad dodjem u Srbiju


 
Ako przis sam kafu, o da napises ukuse koji su slicni podneblju gde prodajes kafu a ne kopiras samo ono sto je neko tamo napisao.
Sa ovim se apsolutno slažem i to je čini mi se "problem" sa domaćom specialty pržioničarskom scenom od kada je pratim. Imam utisak da se tasting notes uglavnom prepisuju od dobavljača, umesto da se kapingom odrede za konkretnu kafu koja ja ispržena.

jedan od mojih omiljenih (malih) rostera u EU
Hvala za ovaj info, odavno nisam probao nekog ovakvog malog pržioničara koji uglavnom radi specijalne lotove samo. Poslednji je bio onaj neki mađar koji je samo neke specijale pržio i bio je odličan, ali vidim da ga već neko vreme nema.
 
U čemu je fora da na KP za Timemore C3 traže lagano 12.000 din?! Tražim neki mlin za pourover,da ne moram da drndam svoj Silenzio pošto mi je on za espresso....
 
U čemu je fora da na KP za Timemore C3 traže lagano 12.000 din?! Tražim neki mlin za pourover,da ne moram da drndam svoj Silenzio pošto mi je on za espresso....
Zato što su ljudi lenji da naručuju sa AliE. Moj drugar prodaje slušalice od 30-40e za 7-8-9 hiljada din, ne može da ih nanaručuje koliko mu uzimaju. Ja ne kapiram.

Nemoj biti lenj. :)
 
Pa to je redovna marža, 100% na kupovnu cenu. Onima (nama) kome ne odgovara, poručuje sa AE.
 
Ok,sve jasno sad. Samo još jedno pitanje,kada se poruči sa Alija,kako se prodje sa carinom?
 
To je fora, na kp-u platiš za luksuz što ti proizvod stigne brže, i bez brige oko toga koliko će ga zadržati, da li će se vucarati po nekim poštama itd.
Mislim da su ljudi ovde pisali, neko je morao da doplati, neko nije. Suštinski, ne znam sad kakva je situacija jer nisam naručivao sa Alija par meseci nakon onog njihovog štrajka kad sam tri meseca duže čekao neke iteme pa sam izgubio strpljenje.
 
Neko ništa, neko porez jer jer iznos mali. Ja sam platio 1000 din, ukupno me je izašao oko 6k din.

Naruči, ima već unapređen model sa 30 koraka na dial. Tražite taj, nemojte onaj stari.

Bitno je da je nož unutra sa 6 krakova. Ne 7 ne 5.
 
Ja samo moram primetiti da manje uživam u mlevenju kafe ručnim mlinom otkako sam nabavio espreso mašinu, jer se navikoh na podešavanja za filter kafu gde ide ko podmazano, i za 15-20 sekundi već završim sve :D
Ovde, bogami, mašina se lagano može ugrejati do 95 stepeni od nule dok ja sameljem. Kingrinder mogu da koristim i uz pomoć šrafilice, da mi ona sama samelje kafu, što deluje primamljivije sve više xD
 
Neko ništa, neko porez jer jer iznos mali. Ja sam platio 1000 din, ukupno me je izašao oko 6k din.

Naruči, ima već unapređen model sa 30 koraka na dial. Tražite taj, nemojte onaj stari.

Bitno je da je nož unutra sa 6 krakova. Ne 7 ne 5.
Gde si našao za tu cifru,narucio bih ga,ako moze link
 
U čemu je fora da na KP za Timemore C3 traže lagano 12.000 din?! Tražim neki mlin za pourover,da ne moram da drndam svoj Silenzio pošto mi je on za espresso....
Max sa KP nabavlja od AVX cafe iz Mađarske.
Ranije je bilo cena na sajtu + 10% te verujem da za ~85eur možeš da nabaviš

Ili da ganjaš popuste na Aliju pa bi sa poštarinom i carinom možda bilo 15ak eur manje.
 
Drug je narucio Bambino plus, (Sage, ne Breville ali to je valjda isto), sada je na redu mlin, sta bi mu preporucili u slicnom rangu cena, do max 500 eura, dobavljivo kod nas. Ne lozi se na cvetno/vocne singl origine vec najradije pije klasicni italijanski tamno przeni espreso (za sada, mozda i promeni ubuduce ako uopste bude probao)

Edit: rucni mlin ne dolazi u obzir!
 
Mignon Silenzio,oko 400€ se krecu na KP,novi. Ja ga posedujem duze od godinu dana,odlican mlin.
 
Eureka Mignon su dobri mlinovi ali jako nezgodni ako treba da se prelazi sa jedne kafe na drugu ...
Brojčanik nije apsolutan i potrebno ne nekoliko punih krugova uraditi za prelazak sa, recimo, espresso-a na french press i natrag što predstavlja problem naštelovati a bogami i zapamtiti :)
 
Eureka Mignon su dobri mlinovi ali jako nezgodni ako treba da se prelazi sa jedne kafe na drugu ...
Brojčanik nije apsolutan i potrebno ne nekoliko punih krugova uraditi za prelazak sa, recimo, espresso-a na french press i natrag što predstavlja problem naštelovati a bogami i zapamtiti :)
Sve si u pravu.Zato bih i uzeo neki ručni za fench/pour over.
 
Bogami, ja bih gledao neki DF64 gen 2, moguce da su se pojavili i na KP... Mozda cak i Vario VS3 gen 2, ako ih ima kod nas, cenovni rang bi trebalo da je oko 300-400e.
 
Drug je narucio Bambino plus, (Sage, ne Breville ali to je valjda isto), sada je na redu mlin, sta bi mu preporucili u slicnom rangu cena, do max 500 eura, dobavljivo kod nas. Ne lozi se na cvetno/vocne singl origine vec najradije pije klasicni italijanski tamno przeni espreso (za sada, mozda i promeni ubuduce ako uopste bude probao)

Edit: rucni mlin ne dolazi u obzir!
Ako se nema para za ove skuplje, pohvaljujem Fellow Opus, ali ne treba bežati od ručnih, za sebe. Kada su tu gosti, znači električni, makar i veoma spor kao navedeni.

Lako se menja dial, imam uvek 3-4 vrste kafe. Supruga i ja pijemo različito, uvek spremam različite u paketu.

Pre njega Timemore C3, pohvaljujem i njega.
 
@Yellow
Pitanje za stamp plastiku. Meni treba usmerivac za 1 dozu na mlin Rossi. Da li tu moze obična štampana plastika ili mora neka specijalna koja može u dodir sa kafom (hranom)?
 
@Yellow
Pitanje za stamp plastiku. Meni treba usmerivac za 1 dozu na mlin Rossi. Da li tu moze obična štampana plastika ili mora neka specijalna koja može u dodir sa kafom (hranom)?
Ako misliš na dosing funnel , onda se on uzima/pravi za veličinu portafiltera i obično je od metala ili livene plastike.
Definitivno nije svaka plastika za 3D štampač bezbedna za upotrebu u "kuhinji" i najbolje bi bilo pitati štamparije jer bi oni to morali zasigurno znati.
Neke od preporuka na koju brzinski naleteh ali opet, najbolje proveriti sa štamparijama.


Sa druge strane, ljudi bez problema i za kratko vreme prave dosing funnel-e i od čaša za jogurt ili papirnih za kafu, npr :



ili

 
Nazad
Vrh Dno