Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Sveža. Tamanica, odstajala dve nedelje, sad je u okvirima svog optimuma.
 
Posle nekog vremena igranja sa GCP i MD15 mlinom dobio sam zadovoljavajuce ukuse napitka.
Sa Italijanskim tamnije przenim kafama odnos (18g ulaz -> 27÷36g izlaz) 1:1.5-2 u 25-30s sa 5s preinfuzije daje izvanredne rezultate.
Potreban mi je savet za srednje przene kafe, dobijam (18g ulaz) 1:2 odnos u 25s sa 5s preinfuzije, na termometru pratim da drzim temp preko 90°C, međutim imam osecaj kao da je potrebno da produzim vreme ekstrakcije kako bi se izvukli svi ukusi.
Generalno mi vise prija ukus srednje/svetlije przenih kafa, ali znam da ne postizem potpunu ekstrakciju, pa je potreban neki savet

Tl;Dr
Da li ima smisla produziti vreme ekstrakcije srednje/svetlije przenih kafa kako bi se povecala ekstrakcija? Dobijam za sad 1:2 (18in 36out) u 25÷30s + 5s preinfuzije
 
90°C nije dovoljna temperatura ni za medium, a tek ne za light. Slobodno povecaj za 2°C za medium, odnosno za 4°C za light. Takodje, ratio bih povecao, za medium ide 1:2 - 1:2.5, za light roast moze i 1:3.
 
Neko mi je ovde pustio buvu kako meka voda nije dobra za kafu, i sad iako sam dovoljno istraživao i isprobavao da znam da to nije tačno, rekoh ajd da probam da napravim jednu kafu sa česmušom koja mi svake godine uništava bojler kamencom.
Pravim pour over, tako da je tu još primetnije i osetljivije koja se voda koristi. Kafa koju sam uzeo skoro ne zadovoljava me nešto pa taman da vidim da li je Vlasina zaista previše meka, da li ću dobiti neke nove arome tvrđom vodom.

Rezultat koji nisam očekivao: sa svim istim parametrima kao i za prošlu kafu koju sam pravio sa Vlasinom, drawdown se produžio za pola minuta i duže. Takođe coffee bed izgleda mnogo neurednije, i blatnjavije.
Što se samog ukusa kafe tiče - tvrda voda je apsolutno uništila svaku aromu. Možda je tu krivica upravo duže vreme ekstrakcije ali ne želim da eksperimentišem ponovo, sa krupnijim mlevenjem, da bih to utvrdio :D

A inače, ketler u kom sam kuvao samo Vlasinu već mesecima se sijao tako da sam mogao da se ogledam u njemu bolje no u ogledalu. Već nakon ovog jednog kuvanja vode u njemu postaje mutnjikav, i sigurno bih posle par litara već morao da ga čistim od kamenca.
Svi oni filter bokali uklanjaju kamenac neko vreme, ali već posle 10-14 dana tu postaju neefikasni. TWW paketi kod nas ne znam dal postoje, tako da za sad se držim ovih mekših flaširanih voda, šta znam :)
 
90°C nije dovoljna temperatura ni za medium, a tek ne za light. Slobodno povecaj za 2°C za medium, odnosno za 4°C za light. Takodje, ratio bih povecao, za medium ide 1:2 - 1:2.5, za light roast moze i 1:3.
Probao sam upravo da ne spustam ispod 94°C 1:3, odlican rezultat. Hvala najlepše na savetu!
 
Neko mi je ovde pustio buvu kako meka voda nije dobra za kafu, i sad iako sam dovoljno istraživao i isprobavao da znam da to nije tačno, rekoh ajd da probam da napravim jednu kafu sa česmušom koja mi svake godine uništava bojler kamencom.
Pravim pour over, tako da je tu još primetnije i osetljivije koja se voda koristi. Kafa koju sam uzeo skoro ne zadovoljava me nešto pa taman da vidim da li je Vlasina zaista previše meka, da li ću dobiti neke nove arome tvrđom vodom.

Rezultat koji nisam očekivao: sa svim istim parametrima kao i za prošlu kafu koju sam pravio sa Vlasinom, drawdown se produžio za pola minuta i duže. Takođe coffee bed izgleda mnogo neurednije, i blatnjavije.
Što se samog ukusa kafe tiče - tvrda voda je apsolutno uništila svaku aromu. Možda je tu krivica upravo duže vreme ekstrakcije ali ne želim da eksperimentišem ponovo, sa krupnijim mlevenjem, da bih to utvrdio :D

A inače, ketler u kom sam kuvao samo Vlasinu već mesecima se sijao tako da sam mogao da se ogledam u njemu bolje no u ogledalu. Već nakon ovog jednog kuvanja vode u njemu postaje mutnjikav, i sigurno bih posle par litara već morao da ga čistim od kamenca.
Svi oni filter bokali uklanjaju kamenac neko vreme, ali već posle 10-14 dana tu postaju neefikasni. TWW paketi kod nas ne znam dal postoje, tako da za sad se držim ovih mekših flaširanih voda, šta znam :)


Ja u zadnje vreme koristim aquaphor (ovaj novi model filtera, ovalni kao za britu), ali dva puta filtriram istu vodu prvih 15-20 dana, onda tri puta i tako do mesec dana pa promenim.
Na test sa sapunom pokazuje da je meksa od rose (kada se dva puta filtrira).
 
Bio danas do Rocket coffee, uglavno služe 7AM na espressu - danas je bila neka Etiopija i baš mi se svidela.
 
U firmi ima dolče gusto. Ponekad mi se pije espresso ali ne 2u1 i sl. Šta mi savetujete iz Lidla?
 
Koliko dnevno kafa popijete tipa tri puta dnevno po dupli espreso računa se kao 6 kafa... Koji je dnevni broj koji zadovoljava vaše potrebe?
Ja imam osećaj da mi organizam traži kafu kao lud, imam osećaj da bi mogao 10 espresa da popijem...
 
Reper dobre komercijale mi je (zasad) barcaffe, pa ako neko može da dopuni cenom za kg, u zrnu.
Pratim tvoje komentare u temi i deluje da si dosta razman (mada nam se ukusi ne pokalpaju) ali si ovom rečenicom definitivno potonuo u mojim očima.
Barcaffe (grand kafa) je nešto najgore što se na može probati i naći pod kapom nebeskom
 
Ja skoro naleteo na Grand specialty kafu kao na popustu u nekom marketu, rekoh ne pijem tursku toliko često ali ajd da probam, baš me zanima da li ima imalo smisla.
Mislim da goru kafu u životu nisam pio :D
Ne znam šta je ovde specialty osim specijalnog očaja koji nudi. Čak bih rekao da obična grand kafa ima više arome. Ovo nema ni nikakav miris. Možda je dugo stajala jer niko normalan ne kupuje, ali ovakav užas nisam očekivao zaista.

Posle toga lepo samleo sveže Kenya zrno i uživao ko čovek u pour overu :)
 
Pratim tvoje komentare u temi i deluje da si dosta razman (mada nam se ukusi ne pokalpaju) ali si ovom rečenicom definitivno potonuo u mojim očima.
Barcaffe (grand kafa) je nešto najgore što se na može probati i naći pod kapom nebeskom
Nisam davno pio, možda se promenilo nešto. Imala je baš lep čokoladast ukus srednje pečene arabike.
 
Ja ne znam stvarno od tih "domaćih" komercijalnih kafa šta uopšte vredi. Grand, Don Kafe, C kafa, sve mi je to užas, kiselo... i to već neko vreme. Ja se ne sećam da sam popio dobru kafu tog tipa, a da nije iz neke kafeterije ili lokalne pržionice.
 
Da li neko moze da mi preporuci neki aparat za espreso (automatski) sa mlinom u sebi, ali ako je moguce da zauzima manje prostora ili bar nekako bude uzi od ostalih (moze da ide u visinu ali mi je sirina problem) . Sto se tice modova i opcija za spremanje kafe, tu nisam nesto mnogo zahtevan tako da mi je trenutno najbitnije da bude kvalitetan koliko je to moguce i da mi stane u manju kuhinju. Recimo da bih do nekih 700 eur mogao da idem.
 
Ja ne znam stvarno od tih "domaćih" komercijalnih kafa šta uopšte vredi. Grand, Don Kafe, C kafa, sve mi je to užas, kiselo... i to već neko vreme. Ja se ne sećam da sam popio dobru kafu tog tipa, a da nije iz neke kafeterije ili lokalne pržionice.
Ako pričamo o turskoj, jedina koju mogu da popijem je doncafe strong, u zelenoj kesi
 
Da li neko moze da mi preporuci neki aparat za espreso (automatski) sa mlinom u sebi, ali ako je moguce da zauzima manje prostora ili bar nekako bude uzi od ostalih (moze da ide u visinu ali mi je sirina problem) . Sto se tice modova i opcija za spremanje kafe, tu nisam nesto mnogo zahtevan tako da mi je trenutno najbitnije da bude kvalitetan koliko je to moguce i da mi stane u manju kuhinju. Recimo da bih do nekih 700 eur mogao da idem.
Ja planiram da kupim Melitta Solo. Jedan od najkompatknijih automatika na trzistu, koliko sam mogao da istrazim. Cena je oko 310e: https://www.kupujemprodajem.com/pretraga?keywords=melitta solo&condition=new&condition=as-new

Na poslu imamo Melitta Caffeo Gourmet, daje skroz OK kafu, nadam se da je i Solo takav. : )
 
Hoću da pravim kod kuće dobar espreso i kapućino (ili kapučino)za sebe i prijatelje a da je na nivou kao u kafićima koji to dobro rade. Broj espresa dnevno koji bih pravio je 3-4, najviše do 10.

Koji aparat za kućnu upotrebu preporučujete? Znači treba mi i penušavo mleko.
Budzet nije određen jer totalno sam van materije ali neka bude 1000e. Da li za te pare može nov ili bolje neki polovan uređaj. Da li da uzmem mlin (grinder) posebno ili da bude integrisan u aparatu? Koliki pritisak kućni tip aparata može da pravi u odnosu na one profesionalne?

Inače par godina već pravim kafu u mokka i brikka potu i kupujem samlevenu u prodavnicama tipa rosa. Kupio sam aparat za pravljenje pene od mleka u lidlu ali nije to to nekako. Malo mi je dosadio taj ukus pa bih da unapredim kafeno iskustvo da bude približno onom što dobijem u kafiterijama.
 
Imaš budžet sasvim dovoljan. Moj setap ti se uklapa u budžet, trenutno je to Sage Bambino Plus i mlin Fellow Opus. Treba ti još vagica preciznosti 0.1g, kao obavezno - jer pola grama gore dole menja poprilično, ostalo po želji. Ja sam dodao i botomles portafilter, čisto da malo više informacija imam šta se dešava, ali sad kad je stvar legla na svoje, češće koristim veoma veoma masivan metalni portafilter koji stiže uz mašinu.

Plus pravi penu sam (ima 3 nivoa temperature i 3 nivoa količine pene, pa nađeš kombinaciju), a ima veoma jaku mlaznicu, ako želiš ručno da praviš, jako brzo zagreje i zavrti 150ml mleka, lupiću, 15tak sekundi.

Preko toga rezultat će zavisiti od tebe, kvaliteta i svežine kafe. :) Što se tiče poređenja sa komercijalnim uređajima, imaš razna neslaganja ranije u temi, koliko je tu razlike, neko kaže u kući da ne može da ispadne dobra kafa, neko kaže da može. Ja kući pravim baš lepu kafu, i na poslu takođe sa Vivom i Timemore C3, ali ne tako lako kao sa Bambinom. Nisu sasvim identične, ali su bliske i jako dobre. Gosti se slažu i takođe sve ih je više koji radije u kafićima naruče neki drugi napitak umesto kafe.

Dobićeš valjda još neko mišljenje.
 
Ja planiram da kupim Melitta Solo. Jedan od najkompatknijih automatika na trzistu, koliko sam mogao da istrazim. Cena je oko 310e: https://www.kupujemprodajem.com/pretraga?keywords=melitta solo&condition=new&condition=as-new

Na poslu imamo Melitta Caffeo Gourmet, daje skroz OK kafu, nadam se da je i Solo takav. : )
Sad sam malo detaljnije pogledao, deluje mi da nema boljeg sto se tice odnosa dimenzije koje mi trebaju i cene uredjaja. Jedno pitanje, da li je mozda potrebno da uzimam filtere za vodu od istog proizvodjaca ili mi je dovoljno da u rezervoar sipam flasiranu vodu umesto cesme?

Zahvaljujem
 
Da, to tog zakljucka sam i ja dosao. Ne mogu pouzdano da ti kazem za filtere, posto nisam koristio automatike, ali ja necu kupiti. Koristim Brita filter sa njihovim bokalom i ta voda ce ici u aparat. Tako sam do sad sa malnuelnim aparatima i nije bilo nikakvih problema sa kamencem.

E da - samo jedna stvarcica za aparat - ne znam da li si video, on nema opciju da stimuje mleko. Meni to savrseno odgovara, jer mu smanji cenu, a za mleko koristim french press iz Ikee.
 
Poslednja izmena:
Hoću da pravim kod kuće dobar espreso i kapućino (ili kapučino)za sebe i prijatelje a da je na nivou kao u kafićima koji to dobro rade. Broj espresa dnevno koji bih pravio je 3-4, najviše do 10.

Koji aparat za kućnu upotrebu preporučujete? Znači treba mi i penušavo mleko.
Budzet nije određen jer totalno sam van materije ali neka bude 1000e. Da li za te pare može nov ili bolje neki polovan uređaj. Da li da uzmem mlin (grinder) posebno ili da bude integrisan u aparatu? Koliki pritisak kućni tip aparata može da pravi u odnosu na one profesionalne?

Inače par godina već pravim kafu u mokka i brikka potu i kupujem samlevenu u prodavnicama tipa rosa. Kupio sam aparat za pravljenje pene od mleka u lidlu ali nije to to nekako. Malo mi je dosadio taj ukus pa bih da unapredim kafeno iskustvo da bude približno onom što dobijem u kafiterijama.
Gaggia classic + eureka mignon
Sage bambino plus + eureka mignon
Rancilio Silvia + eureka mignon

To su neke preporuke.
Ja bih licno isao Silviu ili Sage. Zadnje serije gaggie imaju dosta problema sa teflonskim bojlerima.
 
Predpostavljam da imaš ili si posedovao eureku mignon, koja su tvoja iskusta i šta misliš o DF64 gen2
 
Prošla mi je kroz ruke. Skroz ok kucni mlin.
Trenutno sam na eureka single dose, prezadovoljan sam.

DF64 nisam imao priliku da probam.
 
Zanimljivo niko ne preporučuje Lelit mašine, meni zapala za oko Lelit Anna, za oko 600e deluje super, ima i PID. Jedini čudan izbor je portafilter 57mm ali kapiram da se može naći za to isto adekvatna oprema :)
 
Moguće da je 57 kod nje isti kao 58. Bambino je 54, Viva 53, a sve paše. Čak i korpa paše na ručku, ali vrh je kod Gaggie tanak ovde debeo i ne može da se iskoristi, ali skrinovi, tamperi, sve je potpuno isto.

Raspitaj se, možda je rešenje najprostije moguće (a možda i nije).
 
Imao sam Lelit Anitu sa PID-om oko godinu dana. Mislim da je jedina razlika u odnosu na Annu u tome sto Anita dolazi sa integrisanim mlinom (njihov entry-level "Fred" mlin). Odlican aparat, nikad problem nisam imao sa njim, heat up time je 2 minuta, a da se prebaci u mod za steaming, treba mu jos minut-dva.

Grupa je 57mm i nije kompatibilna sa dodacima za 58mm, ali sad vec mozes da nadjes sve i za tu grupu, naravno nije ponuda siroka kao za 58mm, jer nema toliko razlicitih proizvodjaca, ali definitivno ces moci da nadjes tampere, distributere i baskete (IMS ih ima raznih).

Tako da, definitivno mozes da uzmes i Annu u obzir, pogotovu sto je decko sa KP koji ih uvozi jako korektan i brz, kupovao sam preko njega nekoliko puta.
 
Nazad
Vrh Dno