»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 225 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 3370

Tema: Aparati za kafu i kafa

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.874
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      3. Ne, ne, potpuno pogresna rec, slazem se i zahvaljujem (opravdanje je sindrom "trajvan"), ali definicija koju si naveo nista ne objasnjava. Konformista je zapravo onaj koji se nikad ne suprotstavlja ustaljenim drustvenim normama, niti ih uopste dovodi u pitanje.

Member Avatar korisnika Go-R4n
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        533
        Jeste u pravu si, iskopao sam na brzinu definiciju, samo sam ukucao Vujaklija i dao mi je Vujaklija-recnik slenga, tako da nije prava ali znamo na sta se misli.

Sorry za off...

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.027
      6. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      7. Marko, sto ese ovih kafa tice, cene su OK, pa u najgorem slucaju ce ti biti gadna i neces kupiti vise...
        nije ta radnja u gogoljevoj, ta mi se bas ne svidja, ne secam se vise zasto uglavnom kupi ove dve sto sam ti ja rekao: hausbrandt i 2 vrste u greenetu (bazar) i videces sta ti odgovara, sve tri su bas razlicite )

Od ovih aparata iz BAGO, to je bas ono o cemu sam pricao, marza x2, no ovo je Srbija, tako da nam je to sudbina...
        za kucu ja bih uzeo ovaj najjeftinij Evolution za 150e, a bice bolji od boscha i slicnog ) tako da moja preporuka... u italiji imam slican, skroz plastican (cca 50e) i taj radi ko zmaj vec 2.5 godine... Gaggia zna da ih napravi )

prelep je ovaj classic, ali 300 za kucu bas ne vredi... za te pare bih uzeo nesto full automatic sto samo sipas zrno i vodu i vozi )

inace, naravno najlepsa je kafa kad je kupite u zrnu pa sami meljete, samo i mene sad vec mrzi ( a imam mlinic )
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member Avatar korisnika Nuclear
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        938
      9. Moja mašina
        • CPU: Amd Phenom X6 1090T Black Edition
        • MoBo: GA-MA790X-UD4
        • RAM: 2 x 2 GB Geil Black Dragon
        • VGA: Gainward GTX570
        • MON: Samsung SyncMaster 2243BW
        • HDD: Western Digital Sata 1 250 GB, Sata 2 640 GB Caviar Blue
        • OPT: LG CD/DVD RW
        • Case: 450w
        • SND: integrisana
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Logitech G-15 Gaming Keyboard
      10. Јел постоји да се купи негде апарат за гуарaну
        Добро знај да увек ту сам ја...

Member Avatar korisnika marko_n
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Kupiš tablete kofeina i piješ ih sa coca cola zero.

@danijel
        Rekao si da si veoma zahtevan po pitanju kafe, dok sa druge strane kažeš da uglavnom koristiš već samlevenu kafu, možeš li mi reći kolika je razlika mlevena vs sveže mlevena, čisto da steknem neku predstavu o tome? Da li su u pitanju nijanse u ukusu ili je razlika velika?

@svi
        Koji mlin "završava posao", pretpostavljam da ovi obični mlinovi za kafu koji nemaju podešavanje finoće mlevenja ne mogu da posluže za espresso? Recimo jel ovaj OK?

I još jedno n00b pitanje u vezi sa kafom u zrnu. Ako sam dobro shvatio kafa koja je baš za espresso je samlevena sa određenim stepenom finoće, dok ako se kupuje kafa u zrnu i melje, može da se kupi bilo koja kafa u zrnu ili i tu postoji neka caka da su samo određene vrste za espresso?

Inače, bio sam danas do jednog megamarketa, bili su izloženi svi novi Nescafe-Krups aparati i kafe u kapsulama. Već su krenuli da krše preporučenu cenu od 560din za pakovanje i cena jedne kutije je bila 600din.
        Menjao marko_n : 15.10.2011. u 19:31

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.593
      13. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: ASRock B450M Pro
        • RAM: 2x8GB Klevv 2666MHz
        • VGA: Zotac 2060
        • MON: Dell
        • HDD: 1xSSD 1xSATA
      14. Marko. Prilicna je razlika iz medju mlevene kafe i one koju sameljes pa pravis. Taj MM mlin nisam probao, probaj da nadjes neki review na netu... Sto se tice kafe u zrnu, bitno je kako je ispecena. Razlicito se i pece em svaka vrsta kafe, em razlicito za espresso, tursku itd.

Za pocetak prosetaj do Elis Caffea u Dobracinoj ulici. Oni su jedini da ja znam koji uvoze svoju kafu, prave svoj blend (mesavinu) i nose je da se pece. Barmen, barista, koji radi dosta zna o kafi i voljan je da razgovara uz kaficu. Za njihov blend tacno znas koji je procenat koje kafe unutra.

Takodje na Vracaru kod Kalenica, postoji Coffee factory (bas kod pijace, ne onaj kod Hrama), koji peku kafu. Oni takodje imaju interesantan Espresso miks, a imaju i par ok cistih Arabica npr. Guatemala Antigua koja je ok. Pitaj kad su je ispekli. Nije jeftina da znas, 2700 din je kilo. To je ono sto mozes da nadjes kod nas pristojnog kvaliteta, nista specijalno ali sasvim korektno.

Inace, najvise aroma iz kafe a da nije na kombinaciji mlin/aparat od par K evra, moze se izvuci obicnom metodom French Press. Aparatica za oko 30e ima u Home centru, jednostavno je za pripremu, samo trazite recimo u coffee factory da vam samelju za french press

http://en.wikipedia.org/wiki/French_press

poz
        Here to stay Even when I'm gone When I close my eyes Through the passage of time Kings never die

Member Avatar korisnika zeko
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        1.509
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-8600 w. Arctic Freezer i30
        • MoBo: MSI B360M GAMING PLUS
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage Black 16GB DDR4-2133 CL13
        • VGA: MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6G
        • MON: Samsung CFG7 Series C24FG70
        • HDD: Crucial MX300 275GB, Crucial MX100 256GB / Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB
        • Case: NZXT S340 Elite w. Thermaltake Smart SE SPS-730M
        • SND: Asus Xonar U7 MK II w. Kingston HyperX Cloud Alpha / Logitech Z333
        • Ostalo: Razer Viper @ SteelSeries DeX / Razer BlackWidow Lite Stormtrooper Edition
      17. Imaju one kapsule u Tempu, 560din pakovanje od 16 komada, videh danas.
        A clever person solves a problem. A wise person avoids it. Albert Einstein

Member Avatar korisnika Ledeni
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        957
        Sve ima kod nas , a ko želi dobar aparat i dobru kafu da pije kući mora to i da plati. Vrlo je bitno da se kafa melje pred samo kuvanje. Znači treba vam mlin ili aparat sa mlinom i kafa u zrnu.

Svi aparati rade na 9 bara.

http://www.bago.rs/index.php?view=ca...i-za-kafu-1125
        http://www.bago.rs/index.php?view=ca...esso-kafu-1126
        http://www.contessa.rs/catalog/categ...mit/all/id/50/
        Menjao Ledeni : 15.10.2011. u 21:03

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        @J Lo
        Hvala za info. Mislim da ću prvo kupiti neki aparat do 150e i koristiti u početku mlevenu kafu. Videću da pazarim nešto od tih boljih, pa ću kasnije kupiti i mlin. Čisto da se postepeno uputim u priču.
        Naleteh na oglas za Gaggiu Classic i Mazzer Super Jolly mlin u paketu, da to nije tvoj oglas možda? Ako jeste, pusti mi na PM sliku/opis/cenu te aparature, možda sam zainteresovan.

@zeko
        Lepo što se Tempo drži preporučene cene. Zanimljivo mi skroz izgledaju ti aparati, možda bih i kupio jedan.
        Menjao marko_n : 15.10.2011. u 21:12

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.027
      21. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      22. marko, mi na poslu sahranimo paket od 250gr za 5 radnih dana, tako da tu ne bude velike razlike
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      24. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      25. Citat Citiram korisnika: J Lo Pogledaj poruku
        Za pocetak prosetaj do Elis Caffea u Dobracinoj ulici. Oni su jedini da ja znam koji uvoze svoju kafu, prave svoj blend (mesavinu) i nose je da se pece. Barmen, barista, koji radi dosta zna o kafi i voljan je da razgovara uz kaficu. Za njihov blend tacno znas koji je procenat koje kafe unutra.
        Jel' bash Elis Cafe ili mislis na Coffee House u Dobracinoj?

Inace, najvise aroma iz kafe a da nije na kombinaciji mlin/aparat od par K evra, moze se izvuci obicnom metodom French Press. Aparatica za oko 30e ima u Home centru, jednostavno je za pripremu, samo trazite recimo u coffee factory da vam samelju za french press

http://en.wikipedia.org/wiki/French_press
        +1. Ja licno koristim grind za tursku kafu u FP (trebalo bi da bude manje mleveno za FP) i vise mi se svidja.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika tassotti
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        661
      27. Moja mašina
        • CPU: i5 8250
        • RAM: 8GB
        • VGA: integrusa
        • MON: 14"
        • HDD: 256ssd
        • LAP: hp probook
        • INET: DSL
      28. Citat Citiram korisnika: Ledeni Pogledaj poruku
        Sve ima kod nas , a ko želi dobar aparat i dobru kafu da pije kući mora to i da plati. Vrlo je bitno da se kafa melje pred samo kuvanje. Znači treba vam mlin ili aparat sa mlinom i kafa u zrnu.

Svi aparati rade na 9 bara.

http://www.bago.rs/index.php?view=ca...i-za-kafu-1125
        http://www.bago.rs/index.php?view=ca...esso-kafu-1126
        http://www.contessa.rs/catalog/categ...mit/all/id/50/
        Bas su me iz ove firme Bago zacudili pre neki dan. Imamo u firmi ovaj aparat iz tvog linka Gaggia Syncrony Logic, i nadjoh ovu firmu na netu da radi servis uredjaja. Okrenem ih i kazem uredjaj ne radi moze li servis, tetka koja mi se javila, otkaci me kao dobar dan. Pita, jel kupljen kod nas ? Rekoh nemam pojma gde je kupljen, kaze ako nije kod nas onda ne moze ?! Po meni izuzetno ne profesionalno. Ali sta da se radi. Inace imam utisak da kod kafe dosta igra ulogu navika. Ja i kolege u kancelariji imamo Saecov aparat, mislim da nije nesto skup, i na njemu pijemo grandov espresso. U drugom delu firme imamo pomenuti gaggia aparat gde se korisiti isklucivo illy kafa. I par puta kada nam nestane kafe na nasem aparatu, popijemo illy sa gaggie i svi zakljucimo da je kafa losija od granda na saecu sto bas i nema neke logike.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Jel ima negde da se poruči online FP? Nije skupo, vredi probati, mada bih ja pre espresso jer mi se čini da je FP kafa nešto nalik filteruši, bez pene i gustine?

http://www.youtube.com/watch?v=9B4n-iUW_wI

I jel može manja količina da se pripremi ili mora celo ovo bokalče?
        Menjao marko_n : 16.10.2011. u 00:02

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      31. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      32. FP mozes da spremas koliko zelis - po istom odnosu kafa/voda kao sto bi inace spremao recimo tursku (mada ja stavljam malo vise).
        Ima pene uz FP! Tj. ona braonkasta "magla" na vrhu uz malo pene Ako na to mislis.
        Gustina - zavisi koliko stavis kafe
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika Ledeni
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        957
        Citat Citiram korisnika: tassotti Pogledaj poruku
        Bas su me iz ove firme Bago zacudili pre neki dan. Imamo u firmi ovaj aparat iz tvog linka Gaggia Syncrony Logic, i nadjoh ovu firmu na netu da radi servis uredjaja. Okrenem ih i kazem uredjaj ne radi moze li servis, tetka koja mi se javila, otkaci me kao dobar dan. Pita, jel kupljen kod nas ? Rekoh nemam pojma gde je kupljen, kaze ako nije kod nas onda ne moze ?! Po meni izuzetno ne profesionalno. Ali sta da se radi. Inace imam utisak da kod kafe dosta igra ulogu navika. Ja i kolege u kancelariji imamo Saecov aparat, mislim da nije nesto skup, i na njemu pijemo grandov espresso. U drugom delu firme imamo pomenuti gaggia aparat gde se korisiti isklucivo illy kafa. I par puta kada nam nestane kafe na nasem aparatu, popijemo illy sa gaggie i svi zakljucimo da je kafa losija od granda na saecu sto bas i nema neke logike.
        Takva je politika firme.
        Inače imaju rezervne delove za sve što prodaju i ne zanima ih servisiranje tuđih aparata. Takva im je politika i možda su u pravu , nemaju nikakvu obavezu da prime na servis aparat koji nije kupljen kod njih i mislim da to nema nikakve veze sa profesionalnošću.

Strana 3 od 225 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •