Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Potpisujem sta je Creative-X napisao
Kafa iz przionice (ja sam za sad 2 przionice proverio) i ova iz "prodavnica" - dva su sveta razlicita.
Iz przionice sam uspeo da dobijem ono sto gledamo po yt, i sto je najvaznije - rezultat/ukus espressa je sa minimalnim odstupanjima u 10ak dana, koliko mi treba da potrosimo 250gr kafe.
 
Potpisujem sta je Creative-X napisao
Kafa iz przionice (ja sam za sad 2 przionice proverio) i ova iz "prodavnica" - dva su sveta razlicita.
Iz przionice sam uspeo da dobijem ono sto gledamo po yt, i sto je najvaznije - rezultat/ukus espressa je sa minimalnim odstupanjima u 10ak dana, koliko mi treba da potrosimo 250gr kafe.
Dobar przionicar je sad kao dobar mehaničar 😁
 
Lavazza A Modo Mio Jolie kakva je kafa iz ovog aparata sa lavazza kapsulama?
Imaju neku akciju na zvanicnom sajtu distributera...
 
U firmi imamo aparat za kafu na kapsule, pa se razmisljam da predjem na to umesto kafe sa automata :D

Ako moze neka preporuka za kafu/kapsule, nesto povoljnije a da valja. Ne volim preterano gorke/kisele kafe, uglavnom pijem sladje kafe sa mlekom (mocha/latte), dakle nesto sto bi hmogao da pijem bez secera ili sa sto manje secera.
 
Razmisljam da kupim polovan Gaggia Classic aparat za kafu, gledao sam na KP ima samo 4-5 trenutno u ponudi, zapao mi je ovaj za okoA7DB7B21-CB48-4AAA-A58F-3D6B85D3815E.jpeg
Dobrodosao bi mi savet nekog iskusnijeg, trenutno ima samo 1 skuplji, ovaj dole na slici i iskreno ne vidim razliku osim sto je cini mi se ovaj jeftiniji noviji model
312FFD65-BE52-4A6B-BB15-4F6623999205.jpeg
 
Ja sam se premisljao da uzmem polovan. Cak je bio jedan u Pancevu za 140eura u korektnom stanju. Presudila zena jer je htela crni-bolje se uklapa u kuhinju. Nov je u gigatronu kupljen za nekih 370e.
 
Razmisljam da kupim polovan Gaggia Classic aparat za kafu, gledao sam na KP ima samo 4-5 trenutno u ponudi, zapao mi je ovaj za okoPogledajte prilog 375635
Dobrodosao bi mi savet nekog iskusnijeg, trenutno ima samo 1 skuplji, ovaj dole na slici i iskreno ne vidim razliku osim sto je cini mi se ovaj jeftiniji noviji model
Pogledajte prilog 375636
Prvi model (jeftiniji) ne savetujem to su masine pravljene u Rumuniji od 2015godine do negde 2018. Najveca mana nemaju 3way solenoid, dosta modova ne odgovara. Grupa je drugačija itd....

Drugu model, stariji (skuplji) topla preporuka.... Ako je u ok stanju. Odgovaraju svi modovi.
 
Zdravo, i pozdrav forumu.
Interesuje me koju bi zamensku tecnost mogao da koristim za pranje kapucino sistema (parne mlaznice) na automatskom aparatu za kafu Krups EA9000?
On ima svoju bocicu od 100ml iz koje sam uzimao potrebnu hemiju kada vrsi pranje mlaznice posle svakog koriscenja.
Kako ta tecnost dolazi pri kraju, trebalo bi uzeti drugu. :)
Njegoiva orginalana je Krups XS 9000.
Zanima me da li ima neka da se kupi u vecoj kolicini? Recimo 500ml... , pa samo da dospem u tu njegovu bocicu?
Verovatno ima i drugih aparata koji koriste slican nacin pranja samo sa drugim tecnostima.
Pozdrav i hvala unapred.
 

Prilozi

  • OWM5M2U4ZWE2NjRhOGEyODkxNmU3MmQ0NTEzYWNjMDVfNmU1ZGFiNWM4MDYwODBhNWFmMTVmN2MzOGMxNWIyMTAucG5n.png
    OWM5M2U4ZWE2NjRhOGEyODkxNmU3MmQ0NTEzYWNjMDVfNmU1ZGFiNWM4MDYwODBhNWFmMTVmN2MzOGMxNWIyMTAucG5n.png
    636.6 KB · Pregleda: 67
Chris Baca je podcenjena ili bar slabo spominjana legenda od bariste, bar po mom mišljenju.

Preporučujem da iskopate malo stariji serijal od njega na temu pripreme espresa, tampiranja, distribuiranja mlevene kafe, ,,salami shot''-a i sl.
 
Pitanje za sve :
Koji kapacitet šoljica koristite za Cappuccino ?
Na netu nalazim da neko preporučuje 200ml, neko preporučuje 250ml pa bi me interesovalo koja je predominantna veličina šoljice koja je kod članova u upotrebi.
 
U firmi imamo aparat za kafu na kapsule, pa se razmisljam da predjem na to umesto kafe sa automata :D

Ako moze neka preporuka za kafu/kapsule, nesto povoljnije a da valja. Ne volim preterano gorke/kisele kafe, uglavnom pijem sladje kafe sa mlekom (mocha/latte), dakle nesto sto bi hmogao da pijem bez secera ili sa sto manje secera.
Neko? :)
 
Koji aparat za kafu na kapsule koristite ? Bez toga, teško da možete dobiti preporuku :).
Pitao sam kolegu, kaze Nespresso:

Nespresso kapsule
 
Pitao sam kolegu, kaze Nespresso:

Nespresso kapsule
Dok sam koristio kapsule, bio sam jako zadovoljan Lidl Viola espresso kapsulama. 10 kom pakovanje je 250 din i ima više vrsta pa ako ti se neka dopadne, povremeno se pojave XXL pakovanja sa 44 kapsula koje koštaju 900 din.
Povremeno sam koristio i Jacobs Espresso 7 i 10 kapsule na pijaci/KP se mogu naći 20 kapsula za 450 din.
I naravno, tu su originalne Nespresso kapsule koje dolaze u velikom opsegu ukusa i za koje verujem da su bolje od prethodno pomenutih ali su sa cenom od 60+ din tako da ih nisam koristio.
 
@Yellow Pinky ove koje vidis gore su 300ml -> definitivno preveliko. Meni licno (ali je to vise do tehnike) 200ml premalo za late art, a sto se tice kolicine 200ml i manje mi je vise nego dovoljno. Za late art mi najvise odgovara solja od 250ml.
 
@Yellow Pinky

Klasični kapućino se najčešće služi kao single shot u šolji od nekih 150ml. Moderni kapućino se služi kao double shot u šolji od 200-250ml. Kod nas se najčešće služi kao single shot u šolji od 200ml. 🙂 Ne postoji baš neko pravilo i velika je razlika u zavisnosti na kojoj si strani sveta.

Ja najčešće pravim za sebe single shot u 150ml. Jednostavni latte art nije problem, jedino ako se crta nešto baš detaljno zafali prostora.

Ako poručujem negde često je to kortado koji je skoro pa sustigao klasični kapućino po kapacitetu. 😅 Trend je da pića postaju sve veća.
 
250ml..ko da pijem jogurt, a ne kafu
 
Pozdrav. Resio sam da uzmem neki aparat za kafu(samo kapsule), koji bi po vama bio najbolji do ~100e? Da napomenem da bez mleka pijem samo crnu kafu, beze mleka espresso ne mogu. Ono sto sam malo prelistao ovde i po netu, deluje da je najbolja kupovina Nespresso Inissia ili Krups Genio S(vredi li touch?). Vise izbora ima Nespresso?
 
Dosta je bilo sa kapsulama...

Šta kaže struka, valja li ovo čemu? 🙈😂

27E09486-79B0-48EC-849C-B1376A387522.jpeg
 
Konačno napravih neki red oko aparata za kafu. Stalno je nešto smetalo i konačno reših neku policu a napravio u homemade wdt tool i dosing funnel.
20230213_204851.jpg20230212_110711.jpg20230216_124532.jpg20230216_124521.jpg
 
Dok sam koristio kapsule, bio sam jako zadovoljan Lidl Viola espresso kapsulama. 10 kom pakovanje je 250 din i ima više vrsta pa ako ti se neka dopadne, povremeno se pojave XXL pakovanja sa 44 kapsula koje koštaju 900 din.
Povremeno sam koristio i Jacobs Espresso 7 i 10 kapsule na pijaci/KP se mogu naći 20 kapsula za 450 din.
I naravno, tu su originalne Nespresso kapsule koje dolaze u velikom opsegu ukusa i za koje verujem da su bolje od prethodno pomenutih ali su sa cenom od 60+ din tako da ih nisam koristio.
Mislim da dosta zavisi i od tvog ukusa...probao sam i Lidlove i razne Nespresso a i Jacobs Espresso 10 i 12...meni licno je Jacobs 12ka najvise pasovala od svih.
 
Nazad
Vrh Dno