Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Probao sam narandzastu i slazem se sa Forceptorom...
 
Ja skoro kupio iz blue linije Lavazza Super Cremu, tolika gorcina i neki ukus na dim da je to strasno. Danima sam joj davao sansu, ali dzaba sve. Izgleda cak prepeceno. Ili meni ne prija takav ukus ili definitivno nije nesto ok. A od tih komercijalnih je cak bila dosta hvaljena na forumu. Neverovatno, ali mi je cak kafa iz Dm-a koju sam kupio posle nje vise prija i ima normalan ukus espressa i bez te cudne gorcine.
 
Isto iskustvo imam i ja sa njom... Doduše to je bilo davno ali zanimljivo da bih baš isto opisao.
 
Ja skoro kupio iz blue linije Lavazza Super Cremu, tolika gorcina i neki ukus na dim da je to strasno. Danima sam joj davao sansu, ali dzaba sve. Izgleda cak prepeceno. Ili meni ne prija takav ukus ili definitivno nije nesto ok. A od tih komercijalnih je cak bila dosta hvaljena na forumu. Neverovatno, ali mi je cak kafa iz Dm-a koju sam kupio posle nje vise prija i ima normalan ukus espressa i bez te cudne gorcine.
Čim vidiš u nazivu "super crema" ocekuj 50%+ robuste.... Samim tim i gorčinu, plus ako se tamnije ispeče.
 
Svojevremeno je imao i Burundi ali to je bio jedini džak koji je imao i koji smo drugari i ja popili verovatno pola :)

Ja sam popio drugu polovinu :LOL:

Taj Burundi iz Zrna je pre par godina bio fantastičan. Posle sam kod njih kupio nešto drugo što je bilo baš prepečeno, pa sam prestao da uzimam.

Inače, mislim da sam već pisao, ali pržionica/kafeterija Fuka na Zemunskoj pijaci je za svaku preporuku. Trenutno imam prirodnu Etiopiju i to je najbolja prirodna Etiopija koju sam kod nas popio. Cena je 3600 ili 3700, jako povoljno s obzirom na kvalitet.
 
Pozdrav narode, ima li neko iskustva sa Krups automatskim aparatima? Stigao mi je juce polovan Krups EA8150 i pravi bas ocajnu kafu, nisam ni ocekivao da ce praviti nesto posebno ali ovo je katastrofa, skoro da nema kreme uopste i bas je bleda, inace koristim zlatni hausbrandt, ima li neko neki savet, sta bi moglo da se uradi da se bar malo poboljsa kvalitet?DF3B54EF-CE46-4FFB-91F2-31CF9C573652.jpeg
 
Ja sam popio drugu polovinu :LOL:

Taj Burundi iz Zrna je pre par godina bio fantastičan. Posle sam kod njih kupio nešto drugo što je bilo baš prepečeno, pa sam prestao da uzimam.

Inače, mislim da sam već pisao, ali pržionica/kafeterija Fuka na Zemunskoj pijaci je za svaku preporuku. Trenutno imam prirodnu Etiopiju i to je najbolja prirodna Etiopija koju sam kod nas popio. Cena je 3600 ili 3700, jako povoljno s obzirom na kvalitet.
Eh taj Burundi 😂
A kakva je ta Etiopija, mislim šta smatraš pod "prirodna"? Ja ovu "iz zrna" plaćam dosta manje, baš ću da uporedim nekom prilikom sa tom.
 
Ja sam popio drugu polovinu :LOL:

Taj Burundi iz Zrna je pre par godina bio fantastičan. Posle sam kod njih kupio nešto drugo što je bilo baš prepečeno, pa sam prestao da uzimam.

Inače, mislim da sam već pisao, ali pržionica/kafeterija Fuka na Zemunskoj pijaci je za svaku preporuku. Trenutno imam prirodnu Etiopiju i to je najbolja prirodna Etiopija koju sam kod nas popio. Cena je 3600 ili 3700, jako povoljno s obzirom na kvalitet.
Etiopija kod njih je stvarno nesto najbolje sto sam kupio i pio u poslenje vreme . Samo ne znam bas za cenu. Oko 900 din je 200 grama koliko se secam
 
Bolje gledaj Tchibo ili Pellini u tom rangu, nego tu Lavazza komercijalu.

Ja Lavazzu nikad nisam bacio, koju god, Tchibo bacih pre neki dan, neka mlevena arabika za moka pot. Pre 5 6 godina sam neku plavu doneo iz DE, 2 x 250g, i nje se sećam da je bila mršava, nikad je nisam ponovo kupio.
 
Etiopija kod njih je stvarno nesto najbolje sto sam kupio i pio u poslenje vreme . Samo ne znam bas za cenu. Oko 900 din je 200 grama koliko se secam
950din za 200gr kad sam ja isao poslednji put. Bas dosta. Mozda je cena 3700 po 1kg, no meni prvom ne odgovara da uzima toliko odmah.
 
3700 za kilogram, da. To je u ovom trenutku jeftino za specialty kafu u Beogradu. Dosta kafa je već otišlo iznad 5000.

Pozdrav narode, ima li neko iskustva sa Krups automatskim aparatima? Stigao mi je juce polovan Krups EA8150 i pravi bas ocajnu kafu, nisam ni ocekivao da ce praviti nesto posebno ali ovo je katastrofa, skoro da nema kreme uopste i bas je bleda, inace koristim zlatni hausbrandt, ima li neko neki savet, sta bi moglo da se uradi da se bar malo poboljsa kvalitet?
Mala bleda krema upućuje na nedovoljnu temperaturu.



A kakva je ta Etiopija, mislim šta smatraš pod "prirodna"? Ja ovu "iz zrna" plaćam dosta manje, baš ću da uporedim nekom prilikom sa tom.
Prirodni (natural) proces obrade. Imaš po internetu objašnjene procese kojima se iz ploda kafe izdvaja zrno, da ne pišem roman sad.
 
Ja Lavazzu nikad nisam bacio, koju god, Tchibo bacih pre neki dan, neka mlevena arabika za moka pot. Pre 5 6 godina sam neku plavu doneo iz DE, 2 x 250g, i nje se sećam da je bila mršava, nikad je nisam ponovo kupio.
Ne znam kakve su za moka pot, mlevene kafe i slicno... ali Tchibo Milano Style u zrnu je sve samo ne losa kafa. Po meni bolja nego vecina Lavazza tog (nizeg) cenovnog ranga. Imaju i Tchibo premium kafe, ali to nisam nasao nigde ni probao.
 

Svaki put kada odem do budimpeste uzmem par kg. Pre mesec dana sam placao oko 23-25e kg, kupim od svake pola kg. Kafa je vrhunska, ali dobro kod nas mora sve da bude skuplje po navici
 
Kako ocistiti posudu za vodu za Nespresso aparat od kamenca? Imam neke tablete iz DM-a ali ne znam jel to preporucljivo za nespresso aparat.
 
Jeste, to je napravljeno za to... samo ispostuj proceduru iz uputstva...
 
Pozdrav narode, ima li neko iskustva sa Krups automatskim aparatima? Stigao mi je juce polovan Krups EA8150 i pravi bas ocajnu kafu, nisam ni ocekivao da ce praviti nesto posebno ali ovo je katastrofa, skoro da nema kreme uopste i bas je bleda, inace koristim zlatni hausbrandt, ima li neko neki savet, sta bi moglo da se uradi da se bar malo poboljsa kvalitet?

Ja sam ga malo koristio letos. Nema mnogo pomoći.
Kao što ti je već rečeno, smanji mlevenje na minimum (mlin ima samo 3 stepena finoće), doza kafe na max i voda na nekih 50-60 ml.
Neka malo bolja kafa će dati malo arome, inače ova pominjana Lavazza Crema & Aroma je katastrofa sa njim (probao). Sa ovim aparatom ne možeš da dobiješ "espresso", više je "Lungo", voda previše brzo protrči bez obzira na podešavanje, tako da i ti moraš da prilagodiš ošekivanja tome.
Na kraju, bolje od instant kafa i po meni nešto bolje od kapsula.
 
Inače, mislim da sam već pisao, ali pržionica/kafeterija Fuka na Zemunskoj pijaci je za svaku preporuku. Trenutno imam prirodnu Etiopiju i to je najbolja prirodna Etiopija koju sam kod nas popio. Cena je 3600 ili 3700, jako povoljno s obzirom na kvalitet.
Samo da podržim preporuku za Fuku. Etiopiju sam popio 2 kg back to back (a to retko radim) :) Zaista izvanredna! Baš ono što očekujem od dobre natural Etiopije.

Sada mi je u mlinu njihov Brazil, takođe vrlo lep, čokolada, lešnik, ali i glatka, blaga kiselost i voćne note u aromi.

Za tu cenu, po meni apsolutni best buy trenutno u BG među specialty kafama.
 
Lavazza kapsule su na akciji 3+2 gratis… doduše već je napravljen paket…
 
Moccamaster je super.

I ja idem negde u tom pravcu. Sto bolju i skuplju kafu probam sve vise pravim neku vrstu pour-over kafe, a za espresso se vracam nekim medium-medum-dark SO pa i blendovima.
Tako je Mare. Posle višegodišnjeg espresso istraživanja i svetlo prženih kafa shvatio sam da je potpuno besmisleno koristiti te kafe za espresso pripremu na kućnim mašinama. Medium ili medium dark su keva za espresso na prosumer aparatima. Svetlo pržene kafe na neprofesionalnoj opremi su čisto bacanje para.
Samo ovde kod nas retko ko hoće da prži skuplje kafe kao medium ili medium dark roast. Jasno je da se gube te visoke note ali to ni ne tražim u espresso kafi niti bih mogao to da izvučem kvalitetno na mašini koja košta do 1000eur. Za te stvari su ozbiljne mašine kao La Marzocco, bar Linea Mini :)
Za svetlo prženje u kućnim uslovima samo V60.
 
Ja sam za prošlu akciju 2+2 kapsula kod tog ovlašćenog prodavca Lavazze naručio i dobio potvrdu na mail, ali kapsule nikada nisu isporučene. Tako da bih preporučio da i ako naručujete da ne plaćate unapred karticom, nego pouzećem, pa ako stigne - stigne.
 
Ćao, jel probao neko Tempo Del Caffe kapsule za Dolce Gusto?
 
Lavazza kapsule su na akciji 3+2 gratis… doduše već je napravljen paket…
Dakle, izađe 2,8 eur 10kom, ovde u Holandiji je takođe paket (Starter paket) od 250 kapsula, 5 vrsta po 5 pakovanja standardno na sniženju već 2 godine za 55 eura, što izađe 2,2 eura za 10 kom.
D7FE6F4B-B875-4EAA-9C58-D6D8E37BBD13.jpeg
Mada sam par puta uzimao na akciji i za 1,7.
 
Pro..sala mi gagia viva.. da li neko moze da pomogne gde ima gumica da se poruci, cenim da je to u pitanju, cim kapucka
 
Nazad
Vrh Dno