Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Dok sam imao Nespresso aparat manje-više sam probao sve kapsule dostupne kod nas. Lavazza je onako debelo podbacila.
 
Lavazza Qualita Rossa je jedina vredna, doduse nisam je nalazio kod nas... Pravi dragulj od kafe, jaka a odlicno izbalansiranog ukusa, gde se bas osete note cokolade ( kazu i suseno voce ali ja to ne osecam :ROFLMAO: ) ... Meni jedna od najboljih kapsula...
 
Valja li čemu Lidlov Bellarom Barista Espresso/Crema u zrnu? Na akciji je još par dana.
 
Ja sam probao sivo-crna espreso zrna iz Lidla, losiji je od neke crvene Lavazza kafe koju imam sada. Planiram uzeti Portioli kafu nakon ovoga, nju koriste kod druga u kaficu i dopala mi se bas.
 
Lidl ima 4 varijante, dve u manjem pakovanju (crno siva i tamno crvena) i dve u većem (Barista).
Crno siva je tamniji roast, pa je slađa i gorča, dok je ona druga u manjem pakovanju voćnija. Obe su za moj ukus dobre, pa menjam povremeno zavisno od toga šta mi se pije. Od svega što sam probao, te dve su mi nekako best buy.
One Barista u većem pakovanju su za klasu ispod, mada vrlo isplative, a i dalje bolje od gomile raznih koje se prodaju kod nas.
 
Lidl ima 4 varijante, dve u manjem pakovanju (crno siva i tamno crvena) i dve u većem (Barista).
Crno siva je tamniji roast, pa je slađa i gorča, dok je ona druga u manjem pakovanju voćnija. Obe su za moj ukus dobre, pa menjam povremeno zavisno od toga šta mi se pije. Od svega što sam probao, te dve su mi nekako best buy.
One Barista u većem pakovanju su za klasu ispod, mada vrlo isplative, a i dalje bolje od gomile raznih koje se prodaju kod nas.
Hvala na super odgovoru. Te veće su valjda do četvrtka na akciji 1200 dinara, a skoro mi se otvorio Lidl i nisam imao prilike da probam.
 
Sto se tice Nespresso kapsula, ono sto mene izuzetno nervira je nekonzistentnost ukusa. Mislim na bilo koji brand kompatibilnih. Uzmem jacobs, 5,6 ok, jedna bezveze. Kod lidlovih, 3,4 dobre, jedna bezveze. Tacno se vidi kada se pravi kafa da mnogo ranije pobeli mlaz, a i sama kapsula nije svaka pod pritiskom, nego ulegla. Samo nisam imao problema sa original Nespresso kapsulama, ali je to preskupo da pijem 3,4 dnevno. Pre cu 2x da odem u kafeteriju kao covek.
 
Valja li čemu Lidlov Bellarom Barista Espresso/Crema u zrnu? Na akciji je još par dana.
Ja sam probao bellarom espresso... Možda a ce zvučati grubo ali završila u kanti. Radje na kafu dajem koji dinar više nego da malo malo bacam te jeftine.Toliko novca se uloži u opremu i na kraju da pijem lošu kafu, ne ide 🤣
 
Ja sam probao bellarom espresso... Možda a ce zvučati grubo ali završila u kanti. Radje na kafu dajem koji dinar više nego da malo malo bacam te jeftine.Toliko novca se uloži u opremu i na kraju da pijem lošu kafu, ne ide 🤣

Posto izgleda da si probao svasta, koju preporucujes kao NAJBOLJU koja se moze uzeti na pijaci? Ne volim citrusne ukuse
 
Posto izgleda da si probao svasta, koju preporucujes kao NAJBOLJU koja se moze uzeti na pijaci? Ne volim citrusne ukuse
Davno sam pio komercijalne kafe ali ako bas moram preporucio bih lavazza top class.
Sve ovo cenovno ispod je prepuno robuste.
Ako imas lokalno nekog ko prži espresso uvek je preporuka da uzmeš od njega svežu.
 
Posto izgleda da si probao svasta, koju preporucujes kao NAJBOLJU koja se moze uzeti na pijaci? Ne volim citrusne ukuse
Nije meni upućeno, ali na Bajloniju je najbolje sto sam nasao u zrnu Julius Meinl. Ko voli bas jaku kafu, mislim da je Tchibo Sicilia (80% arabica 20% robusta) dobar izbor, ima i blaza Tchibo Milano koja je 100% arabica.

Opet ogradjujem se da nisam navikao nepca na spejilaitete iz malih przionica, presao sam sa dolce gusto kapsula i moka pot. :)
 
Pominješ kafu u zrnu, jesi rešio mlin?
 
Koji kucni aparat za kafu sa mlinom preporucujete do 500e?
Pozeljno da ima i steamer za mleko.
Gaggia?
 
Ja sam zadovoljan sa philipsom. mislim da ima i @ivanbass1 pa nek i on da ocenu.
Mane:
jede dosta vode i bucan je.
Ali ja nemam sa cine da uporedim.
 
Meni je Philips dobar. Kafa na klik, bolja nego u Nespresso aparatu, jeftinija nego kapsule i ne pravi djubre u vidu kapsula. Jede vodu koliko treba jer se cisti pre i posle spremanja kafe. Da je bucan, jeste i to dosta. Koristim dosta i za caj.

Tek treba da uzmem neka bolja zrna, za sada sam potrosio pola kila Lidl zrna i blizu kilogram neke obicne Lavazze. Sledece u planu je Portioli Bar, to sam probao u kaficu i ekstra mi je, videcemo kakva ce izaci iz aparata. U kaficu mislim da koriste neku masinu od 7-8000eur tako da se ne nadam slicnom kvalitetu 😅
 
@ivanbass1 Koji tacno model imas? Ja mozda razmisljam da probam nesto sto ide kafa u zrnu. Fino sam zadovoljan nespressom, ali kad vidim kako ovde ljudi opisuju kafu, pozelim vise :D
 
Philips 3221.
 
@ivanbass1 Koji tacno model imas? Ja mozda razmisljam da probam nesto sto ide kafa u zrnu. Fino sam zadovoljan nespressom, ali kad vidim kako ovde ljudi opisuju kafu, pozelim vise :D
Ti opisi koje čitaš ovde idu s iskustvom 😉 A da ne pričam kako to iskustvo eksponencijalno košta 😂 Doduše ne poredim se sa maretom i kzs, oni su ipak pet klasa iznad 😁
 
Jasno mi je, svakako da mora iskustvo, ali osecam odmah da li bolja kafa ili ne :)
Sa druge strane me mrzi da spremam, ali videcu
 
Ma to "bolja" je vrlo individualno... Meni je moja kafa koju pravim kući uglavnom bolja nego kafa u kafeteriji i sličnim "kafeterijama", kafiće ne mešam tu, to je daleko ispod, ali onda mi dođe drug, ili ko god i kad mu napravim kafu počne sa se mršti i gadi jer zaboga kako je ovako kisela kafa :D Pa još i kad u nju natrpaju šećer i mleko to je sve samo kafa nije :) Kad se jednom navikneš na "kisele" kafe, ili kako bi se to kulturno opisalo, "voćno citrusne" ukuse, posle nema nazad na standardne gorke tj "kafićarske" kafe. Eto, uprošćeno od mene :)
Inače uzimam kafu, na preporuku ovdašnjeg člana, od Dejana iz Zrno kafeterije, tj bivše, sada valjda ima neki običan kafić šta li. Uglavnom Etiopiju i meni je zlatna sredina jer je lako pravi i sviđa mi se ukus. Indonezija koju mi je slao mi ima lepši ukus (da ne kažem kiseliji 😇) ali traži užasno fino mlevenje koje moj raspali super jolly nešto baš i ne voli, treba mu remont definitivno. Svojevremeno je imao i Burundi ali to je bio jedini džak koji je imao i koji smo drugari i ja popili verovatno pola :) Gvatemala je ok ali tek posle 2,3 nedelje stajanja, pre toga mi je previše gorka iz nekog razloga. itd..
 
Upravo to sto je Sajlonac napisao, bitno je da je vama kafa dobra ostalo je nebitno 👍
Ja sam ovih dana malo "doterivao" blend i mogu reći da je to to! Univerzalna kafa za sve, klot, mleko....
Kao klot uravnotežena kiselost i gorčina, pitka, lepog tela, kako se hladi razvija voćkaste arome.
Sa mlekom kremasta, slatka, cokoladasta.
 

Prilozi

  • 20221002_173324.jpg
    20221002_173324.jpg
    264.5 KB · Pregleda: 78
@sajlonac Ja samo mleko stavljam, ali volim da ide manje ali da bude masno kao da je od mangulice :D
Cak i malo pavlake za kuvanje kad se ubaci, ne bude lose :alien:
 
Upravo to sto je Sajlonac napisao, bitno je da je vama kafa dobra ostalo je nebitno 👍
Ja sam ovih dana malo "doterivao" blend i mogu reći da je to to! Univerzalna kafa za sve, klot, mleko....
Kao klot uravnotežena kiselost i gorčina, pitka, lepog tela, kako se hladi razvija voćkaste arome.
Sa mlekom kremasta, slatka, cokoladasta.
Samo da potvrdim,odlican blend 😉
 
Može naravno. Przionik nema bas neki kapacitet ali za toliko će biti 😊👍 javni se na pp
 
Lavazza Qualita Rossa je jedina vredna, doduse nisam je nalazio kod nas... Pravi dragulj od kafe, jaka a odlicno izbalansiranog ukusa, gde se bas osete note cokolade ( kazu i suseno voce ali ja to ne osecam :ROFLMAO: ) ... Meni jedna od najboljih kapsula...
u metrou u Bugarskoj, je trenutno 13e/kg
ja uzeo neku lavazza crema e gusto narandzasto plavo pakovanje, ista cena..
cene na slikama su u levovima, u euru je otprilike 2/1 2lv = 1eur

jel probao neko ovu narandžastu?
 

Prilozi

  • IMG_20221004_180531.jpg
    IMG_20221004_180531.jpg
    134.6 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20221004_180839.jpg
    IMG_20221004_180839.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20221004_180940.jpg
    IMG_20221004_180940.jpg
    155.3 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20221004_180944.jpg
    IMG_20221004_180944.jpg
    415.7 KB · Pregleda: 54
  • Screenshot_2022-10-05-20-16-15-620_com.kupujemprodajem.android.jpg
    Screenshot_2022-10-05-20-16-15-620_com.kupujemprodajem.android.jpg
    86.6 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
u metrou u Bugarskoj, je trenutno 13e/kg
ja uzeo neku lavazza crema e gusto narandzasto plavo pakovanje, ista cena..
cene na slikama su u levovima, u euru je otprilike 2/1 2lv = 1eur

jel probao neko ovu narandžastu?
Narandzasta nije ni prici plavoj crema e aroma, probao narandzastu, posle probao plavu... Ne mogu da se porede. Generalno sve Lavazza od te sarene komercijale iz rafova su ocaj prema plavim serijama, crema e aroma, gran espresso, super crema, top class...


Bolje gledaj Tchibo ili Pellini u tom rangu, nego tu Lavazza komercijalu.
 
Nazad
Vrh Dno