Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Sa Puly Caff perem portafilter i on je crn. Pojavile su se i rupe reljefne. A prvi put sam primetio promenu boje kad sam prao portafilter u feriju.

Hajde mi napiši šta za dekalcifikaciju da koristim a sta za ciscenje portafiltera?

Da li je Puly Cleaner https://pulycaff.rs/puly-cleaner/ dobara za dekalcifikaciju?
 
Poslednja izmena:
Ima li sta "bolje" ili da kazem pouzdanije od Gaggia gran prestige RI8427/11 za te novce, a da je novo? Treba mi za poklon za ne preterano zahtevnog korisnika. Akcenat je vise na tome da radi pouzdano.
 
Drustvo, pozdravljam vas iz Sokobanje!

Seo sam pre neki dan u kafic da popijem espreso, i vidim da koriste Doncafe kafu, medjutim konobarica nije znala da mi kaze koja je tacno. Pretpostavljam da su to one njihove Professional kafe, zna li neko semu kako nabaviti zrnevlje? Od svih Lavazza i ostalih gluposti ova bi mi bas prijala kao svakodnevna kafica. Skoro sam uzeo Lavazza Gusto Forte, i nije mi se dopala uopste, izgleda da ima dosta robuste jer daje kremu kao sumanuta.
 
@ujkozavlanje u Obrenovcu, na lošem aparatu sam pio 2008 god. Doncafe espresso. Užas. Verovatno su se promenili i to je korisna informacija od tebe.

Lavazza Gusto Forte je loša 100% robusta. Ovde smo pisali, više nas, da se lavazza pije od sve tri BLUE ka skupljim. Sve ispod njih su manje/više loše.
Odavno sam na Julius mainl.
 
@malacrnabuba I ja sam bio prijatno iznenadjen Doncafe-om (jer sam probao Vendesso, to je ako se ne varam takodje Doncafe proizvod, i bio je uzasan), moram da priznam, jako lep ukus, izbalansiran, nema ni kiselosti ni gorcine. Mogao bih da je zamislim kao svakodnevnu kaficu.
Sto se Lavazze tice, kupio sam je na nagovor prijatelja, ali ovo je blagi uzas bukvalno koliko god krupno/sitno mleo, menjao temperaturu, uvek ima tu istu neprijatnu gorcinu. Doduse i vidi se da su zrna zift crna, ali ajd' sad, ne ide da je bacim.
 
Moze opis cele investicije, malo detaljnije. Kao i sam proces przenja (u kucnim uslovima?). Kako se krecu cene sirove kafe kod nas?
Poslao sam ti pm.

Ima dosta opcija za kucne przionike.
Cene od 250e pa do 2-3k.
Cene kafe su takodje različite, zavisi od kvaliteta i porekla....
Sam proces przenja je nauka u malom ko hoce da se zanima 😁
 
Ovih dana se malo zanimam prženjem kafe (stigao sample roaster). Nema bolje od sveže kafe ☺️ Ova tura ide drugaru na probu 👍👍
Evo,samo da drugar potvrdi,kafa je top!Blago kiselkasta,sa cvetnim notama i mirisom,plus neverovatna kolicina kreme!
 
Koristim automatski aparat i presao bih na Julius Meinl kafu, svideo mi se ukus u kaficu pre neki dan, a glupo mi je da pitam koja je tacno. Koju bi preporucili obzirom da ih ima vise. Najvise se pije klasican esspreso bez mleka i kapucino.
 
Zašto je glupo da pitaš? Ja bih sutra okrenuo telefonom, iskreno rekao da mi se sviđa kafa i koju kupuju. Zašto bi nagađao dok ne ubodeš?
 
Može li preporuka za neki polovan mlin koji bi se koristio uz Gaggia Pro? Do 150€
 
Zašto je glupo da pitaš? Ja bih sutra okrenuo telefonom, iskreno rekao da mi se sviđa kafa i koju kupuju. Zašto bi nagađao dok ne ubodeš?
Ma bilo je pre koji dan dok sam bio na moru, haos i ludnica u kaficu konobari ne znaju gde biju jos im ja falim sa pitanjem koja je kafa 😂 a video sam da i je sve brendirano u Julius pa sam i pretpostavio da nju i koriste.
 
Danas sam radio 4-5 test jednog blenda koji je ciljan da bude namenjen klot espressu. Jako telo, blaga gorčina (ne previše napadna) i odsustvo kiselosti.... I u tome sam uspeo... Sa mlekom je isto sjajan, klasicne note crne čokolade, a kako se hladi razvija vockaste arome. Sve u svemu zadovoljan sam 👌
 

Prilozi

  • 20220825_201540.jpg
    20220825_201540.jpg
    177.9 KB · Pregleda: 32
  • 20220825_201143.jpg
    20220825_201143.jpg
    151.7 KB · Pregleda: 33
Ljudi u ovom threadu: "Jako telo, blaga gorčina (ne previše napadna) i odsustvo kiselosti.... Sa mlekom je isto sjajan, klasicne note crne čokolade, a kako se hladi razvija vockaste arome."

Ja: "Dacete mi najjeftinijy kapsuly"
 
@malacrnabuba I ja sam bio prijatno iznenadjen Doncafe-om (jer sam probao Vendesso, to je ako se ne varam takodje Doncafe proizvod, i bio je uzasan), moram da priznam, jako lep ukus, izbalansiran, nema ni kiselosti ni gorcine. Mogao bih da je zamislim kao svakodnevnu kaficu.
Prošao kroz Metro i videh da imaju u ponudi Vendeso i Don Caffe Espresso crveni.
Don Caffe na sajtu naveo i verziju Espresso u crnoj kesi koja bi trebala biti bolja od crvene ali ga ovde nisu imali u ponudi.
Vendeso preporučuju za kafemate, 1kg 1272din, na 6 kesa 1072 din/kg. Za taj novac, pretpostavljam samo neka teška Robusta.
Don Caffe Espresso crvena 1kg 2400 din. Na sajtu kažu mešavina Arabike i Robuste.
Ne znam koja je cena plavih Lavazza koje je @malacrnabuba preporučio, ali verujem da nisu mnogo skuplje od ovog Don Caffe-a.

Pitanje za upućene,
Da li u Srbiji postoji zvanični uvoznik, odnosno prodavac i serviser Lelit kafe mašina i Eureka mlinova za kafu ?
Jedino što sam uspeo od uvoznika naći je na KP ali to je roba iz Mađarske.
 
Naleteh na ovo, pa da podelim, možda nekom bude značilo - punjive kapsule za Nespresso by Lidl: https://www.lidl.de/p/ernesto-wiederverwendbares-kaffeekapsel-set-aus-edelstahl/p100349028
Pozdrav
Zanimljivo. Ja sam bio uzeo plasticne preko Alija, napunim lepo i sve to, ali ne ispada dobro. Isprobao sam vise vrsta kafe. Nekako bas brzo bude skoro zkroz beo mlaz. Nisu ni toliko skupe kapsule u lidlu pa se vise nisam baktao sa punjenjem. Presedne mi kafa dok napravim :)
 
Sta je OTC?
 
Nazad
Vrh Dno