Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ako je neko eksperimentisao sa Nespresso kapsulama, može li neka preporuka za dobar espresso?
 
Niche je odlican mlin - mislim da momenat ubijanja profila kafe zvuci prejako.
Apsolutno je mlin koji je namenjen ljudima koji vole sladje arome kod kafa jer njih lepo istakne, ove ostale citrusne vocne itd ublazuje, ne ubija ih.
Slažem se, verovatno sam se prejako izrazio u prethodnom postu. Sa zadovoljstvom nastavljam da korostim Niche za određene kafe kod kojih mi prija jako telo i slađi ukus.
 
Hvala na odgovorima, ali gde bih uospte i mogao da probam ovako nesto da vidim da li mi odgovara?

Takodje,

Delonghi Dedica 29.000, a Gaggia Classic 37.000. Bolje dodati jos tih 70 EUR i uzeti pravi aparat, a ne tu igracku.

Koji je to po vama pravi za 70eur vise od ovih?

Hvala
 
Pozdrav ljudi, ima li neko iskustva sa korišćenjem refill kapsula za aparat Lavazza Jolie? 94ab8954-4b65-440d-9343-e36986bd65ce.jpeg
 
Ako je neko eksperimentisao sa Nespresso kapsulama, može li neka preporuka za dobar espresso?
Nema. Sve je to đubre osim ako sam ne puniš.
Gledam koliko ostane krug kafe u mojoj Jura E8 kad je skoro max jačina. Nije čudo što kafa izuva, mislim da uzme do 14g.
 
Kod:
www.eop.rs

Ima dosta stvari koje ne postoje na sajtu. Kao brusno noževi.
Nema cene proizvoda što je glupo. Moraš da zoveš za svaku sitnicu.
 
Nešto novo za GC:




BTW
Kupio sam IMS sito i filter od tipa iz NS-a i sada još čekam opruge da mi stignu iz GB...
Odustao sam od Gagguiono moda za GC, em je još u razvoju em zahteva dosta posla i verovatno offline aparat deo tog vremena.
 
Delonghi Dedica 29.000, a Gaggia Classic 37.000. Bolje dodati jos tih 70 EUR i uzeti pravi aparat, a ne tu igracku.
dedica je 23-24k na popustima kojih ima svaka 2 meseca a mozda i cesce...

Ali svakako ti je bolja opcija neki drugi skuplji aparat...
Ja sam ranije mleo i spremao kafu na ovom dedica aparatu ali realno, osim tamno przenih, retko koja je mogla da ispadne lepo... plus moras da dokupis jos gomilu stvari za aparat da bi kafa mogla iole pitka da bude... Trenutno na njemu spremam kafu u cialdama i mogu ti reci da je kafa super... po meni mnogo bolja nego iz kapsula...
 
Ako nekog interesuje, od četvrtka 30.06, u Lidl-u bi trebala biti dostupna XXL pakovanja (44 kom) Nespresso kapsula po, kako oni tvrde, nešto povoljnijoj ceni :

 
Jel ima nešto u rangu cene krups ea8108 a da je bolje. Vidim da nešto pljujete Krups, drugar mi je pravio kafu sa ovim, meni bila odlična. E sad, pitam se dal ima bolje do 350 evra .
 
Malo smo se ponovili,sledi proba
E kul. Realno ne treba ti nista bolje sto se tice masine bices zadovoljan. Bianca i ako ima po koju manu uglavnom se odnosi na sitnice, zaista super izbor ako ne i najbolji u tom rangu cena. Preporucujem da je prvo malo koristis kao standardnu masinu, pa krenes da koristis sa jednostavnim nekim lever profilom pa onda dalje i to po potrebi. Ja sam imao tendenciju da toliko vrdam i pokusavam da "profilisem" da sam se na kraju pogubio :)
 
Jesi li podesavao opv mozda?Pritisak stoji na 10 bara,a na portafilteru pri extrakciji pokazuje izmedju 10-11.
 
Prvi post u podforumu, ja sam se proširio sa Moccamasterom, Fellow Ode mlinom i Fellow Atmos kontejnerom. Smorilo me da pravim V60 svaki dan i kad nadjem podešavanja koja mi odgovaraju moći ću savršeno da ponovim svaki dan.
Koristio bi mi info gde naći solidnu svetlo prženu kafu u zrnu za filter jer nisam po Srbiji kupovao do sad. Za sad sam na Zemunskoj pijaci video nešto u kafeteriji Fuka, na netu Java Coffee i to je to.
Izvan slike se ne vidi ostatak:
Comandante
Wacaco Nanopresso
Aeropress + Fellow Prismo
Fellow Joey Big mug
Hario V60 Switch
Bialetti Brikka
Huskee
 

Prilozi

  • Kafa Setup.jpg
    Kafa Setup.jpg
    185 KB · Pregleda: 58
  • Kafa Setup 2.jpg
    Kafa Setup 2.jpg
    231.8 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Ako je neko eksperimentisao sa Nespresso kapsulama, može li neka preporuka za dobar espresso?
Ako imaš novca, Nespresso original klasični ukusi, recimo Voluto, svi su odlični. Meni nije djubre a bas volim kafu. Već sam pominjao da je i lidl kapsula bolja kafa nego u većini random kafića.
Nemoj mnogo da produžiš da je ne oslabiš i to je to.

Ako je keš problem, onda ljubičaste lidl su skroz fine. I podržavam predlog 20kom 500din Jacobs 10ka na pijaci. illy kapsule su isto super ali su skuplje od Jacobsa.

Sad, nevezano za Nespresso, vidim ovu ponudu, i deluje dobro za ovaj keš.

 
Koristio bi mi info gde naći solidnu svetlo prženu kafu u zrnu za filter jer nisam po Srbiji kupovao do sad. Za sad sam na Zemunskoj pijaci video nešto u kafeteriji Fuka, na netu Java Coffee i to je to.

U poslednje vreme kupujem od:
Ovi poslednji imaju natural Etiopiju baš svetlo prženu, odlična je za filter, a košta "samo" 3700 din/kg (baš niska cena za specialty kafu čak i pre kovid inflacije).
 
Ako imaš novca, Nespresso original klasični ukusi, recimo Voluto, svi su odlični. Meni nije djubre a bas volim kafu. Već sam pominjao da je i lidl kapsula bolja kafa nego u većini random kafića.
Nemoj mnogo da produžiš da je ne oslabiš i to je to.

Ako je keš problem, onda ljubičaste lidl su skroz fine. I podržavam predlog 20kom 500din Jacobs 10ka na pijaci. illy kapsule su isto super ali su skuplje od Jacobsa.

Sad, nevezano za Nespresso, vidim ovu ponudu, i deluje dobro za ovaj keš.

Hvala na informacijama.

Od Nespresso klasičnih ukusa sam probao one što dođu uz aparat i nisam bio nešto preterano oduševljen, mada su korektne. Doduše, vidim na sajtu da imaju mnogo više opcija i ukusa, tako da može da se eksperimentiše.

illy kapsule sam sada doneo iz Grčke da probam, i zadovoljan sam.
takođe sam skoro uzeo "crni meda" iz kafeterije, malo intenzivnija, ali to i volim.
našao sam i costa coffee kapsule, imaju nekoliko vrsta, solidne ali ništa specijalno.

Ostaje još da se proba lidl i taj jacobs, video sam da njega ima na pijacama.
 
Jesi li podesavao opv mozda?Pritisak stoji na 10 bara,a na portafilteru pri extrakciji pokazuje izmedju 10-11.
Nema Bianca opv ako se secam. Rotary pumpe imaju direktno podesavanje obicno na samoj pumpi. Kod mene je trenutno na rotary pumpi direktno ispod masine imam pristup
 
Moj prvi susret sa "pravom" kafom :) Brazil sam probao,Etijopiju jos nisam. Jako cudan trip,svi ti novi cvećkasto-voćni ukusi su bas dobar trip :)
 

Prilozi

  • PXL_20220711_124704064.jpg
    PXL_20220711_124704064.jpg
    141.4 KB · Pregleda: 74
  • PXL_20220713_160848452.jpg
    PXL_20220713_160848452.jpg
    139 KB · Pregleda: 71
  • PXL_20220713_160914609.jpg
    PXL_20220713_160914609.jpg
    133 KB · Pregleda: 67
Nazad
Vrh Dno